Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-24, 16:13   #1
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700

Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku


Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku.

Wydany przez Instytut naukowo -badawczy im. Prof. Ryszarda Lorenca w Krakowie.

Książka została wydana w 2008 bodajże.
Właściwie nie tyle jest to dieta , co sposób zdrowego odżywania.
Jeśli ma ktoś ochote na wiecej to zapraszam na stornkę http://www.magdalirl.nazwa.pl/
Na stronce sa "filmiki" ,warto ich posłuchac moim zdaniem.

Dlaczego w ogóle założyłam ten temat.
Ponieważ większość tutaj , stara się głownie odchudzać .
Ja natomiast mam troszkę inny problem .
Wzrostu mam 173 i ważę 59 kg , bardzo dobrze czuję się w swoim ciele . Natomiast nęka mnie problem nagłych napadów na słodycze w ciągu dnia. Potrafię zjesc 2 czekolady dziennie , lody do ok 1 litra .
Ogólnie jem duzo za duzo słodyczy, co znowu skutkuje pojawieniem sie pieknej oponki na moim brzuchu.
Poza tym boje sie , ze takie rzucanie sie na slodycze , spowoduje w rezultacie pojawieniem sie cukrzycy stopnia 2 , czego bym sobie absolutnie nie zyczyła.
Postanowiłam zainteresowac się , jak moge sobie pomoc i w ten sposób dotarłam do książki.
Książki jeszcze nie mam , dopiero ją zamówiłam.
Mam jednak zamiar stosować się do tego sposobu odżywiania.
Ponoć "dieta "jest dobra rowniez dla cukrzyków , oraz dla osób , które chcą się odchudzić.
Co jest jeszcze ważne , w tej diecie zostaje wykluczona mąka (czyli pieczywo , rowniez ciemne, makarony itp).
Normalny chleb zastępowany jest chlebem zrobionym z kaszy jaglanej i białego ryżu.
Ten specjalny chleb został opracowany przez Instytut w Krakowie.
Nazwano go KR-ILR

Czy , któras z Was , próbowała tego sposobu odżywiania?
Myślę , ze więcej będę mogła dopisać jak dostanę książkę do rąk.
Moze , któraś będzie chciała się przyłaczyc do tego sposobu odżywiania?. Byłoby mi raźniej.
Mam również zamiar przestawić na ten sposób odżywiania męża, jego z myślą o odchudzaniu.

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2009-09-19 o 12:09
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 16:26   #2
ShaYa
Raczkowanie
 
Avatar ShaYa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 129
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

nie próbowałam.. ALE jestem akurat w trakcie poszukiwań "czegoś" co da mi dobre samopoczucie, zdrowie, i urode


może się skuszE
__________________
"Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie.."

Dbam o moje włosy,
Pije yerba mate & zieloną,
89 dni bez słodyczy,
ćwicze
ShaYa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 16:29   #3
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Dziewczyny zajrzyjcie na stronkę , którą podałam. Mi ciężko będzie samej , Wam dokładnie wytłumaczyć o co chodzi.
Poczytajcie głównie o chlebie , gdyż to podstawa tego sposobu odżywiania.
Mam go zamiar jutro upiec , powiem Wam czy chociaż jest smaczny . I czy rzeczywiście po nim nie czułam się głodna . Zobaczę też czy będę się rzucała na słodycze.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 11:26   #4
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Dziś upiekłam chlebki.
Podaję przepis
400 g kaszy jeczmiennej +400 g ryżu wsypałam do dużego garna , wlałam 4 litry wody.
Dodałam 1 łyżkę soli oraz 1/4 łyżeczkę mała pieprzu
Gotowałam 15 minut bez przykrycia (wyparowało ok1,5 litra wody).
Następnie odstawiłam na 10 minut pod przykryciem . Całość wchłonęło pozostałą wodę. Konsystencja wyszła gęsta i kleista. Zrobiłam mini chlebki i wstawiłam do piekarnika na godzinkę.
Zarumieniło się i wyschło.

Jak to to smakuje?. Absolutnie nie przypomina mi to w smaku chleba . Jak dla mnie ma to smak ryżowych styropianowych chlebków.
Jest chrupiace.
Dobrze smakuje ze wszystkim, trochę poeksperymentowałam.
Zjadłam 3 takie chlebki , minęły 2,5 godziny i na razie nie jestem głodna. Co ciekawe , nie rzuciłam się jeszcze na nic słodkiego( co w moim przypadku jest dość dziwne).
Poczytałam tez o kaszy jaglanej i szczerze przyznam , ze jestem mile zaskoczona . Nawet nie wiedziałam , ze jest tak zdrowa.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 13:10   #5
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

musze sprobowac te chlebki.
a na ile stopni nastawilas?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 14:58   #6
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Chyba w niedługim czasie wypróbuję te chlebki
Proszę powiedz jutro, jak długo zachowują świeżość? Czy na drugi dzień są już twardsze, itp? (jeśli zostaną Ci do jutra)
masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 10:38   #7
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Odpowiadam na pytania.
Chlebki piekłam w temp. 250C , pierwsze 2 blachy na programie gora -dół , przez godzinę.
2 następne blachy tez w 250C , ale na programie z termoobiegiem , cos ok 30 min.
W sumie z podanej przeze mnie porcji wyszły 4 duze blachy.
Tylko ja nie robiłam placków , całą masę cienko rozłożyłam na całej blaszce , kroiłam na kawałki po upieczeniu.
Nazwa chlebki to za dużo powiedziane . To wygląda jak cienkie placki ziemniaczane. Moj mąż twierdzi , ze to jest bezsmakowe.
"Chleb", mozna ponoc przechowywac do 15 dni w warunkach chłodniczych(ze strony autorów)

Nadal czekam na książkę , ponieważ , chleb to nie wszystko .
Kasiążka zawiera 400 stron i są w niej tabele zywieniowe(200 produktów) , w których sa produkty zalecane, dozwolone i wykluczone (których nie należy jeść).
W tej "diecie" , chodzi głownie o węglowodany i wpływ na trzustkę a własciwie na wyrzut insuliny. Dieta ma za zadanie tak wyregulować trzustkę , zeby organizm nie przekształcał cukrów w tłuszcz i nie odkładał ich w wiadomych miejscach. Dlatego jest tez polecana dla cukrzyków. Ponoć mozna nia wyleczyc cukrzyce typu 2 ( tak twierdzą autorzy diety).
Na razie więc czekam na książkę, nie ekscytuję się za bardzo ,dopiero jak zacznę stosować dietę pełną parą , będę mogła coś wiecej napisać.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 12:50   #8
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Mija miesiąc odkąd napisałam pierwszego posta. Cały czas trzymamy się tego sposobu odzywiania i bardzo go sobie chwalimy.
Pozbyłam się pryszczy ,ktorych miałam pełno na czole , myślałam , ze to od dotykania rękoma . Od 3 tygodni nie mam ani 1 .
Dodatkowo , mam niesamowity apetyt na seks . , co niezmiernie cieszy mojego męża.
Na początku było mi cieżko (nawet chyba bardzo cieżko), całkowicie musiałam zmienic swój sposob odżywiania . Większośc rzeczy zalecanych nie jadłam , z wielu na których opierało sie moje jedzienie, musiałam zrezygnować.
Najważniejsze , jest jednak dla mnie to , ze nie mam problemu z jelitami i duzym brzuchem po kazdym jedzeniu , dodatkowo , nie jadam w ogóle słodyczy.(Teraz mnie do nich zupełnie nie ciagnie.)
Ja schudłam 1,5kg , mąż 3 kg
Nadal mamy zamiar sie tak zywic . Ja uważam , ze to bardzo zdrowy sposob odyzwiania .
.Nie trzeba nic liczyc , przeliczac , nie trzeba się glodzic . Nawet mozna jesc 7 posiłków dziennie.

Niestety nie moge tutaj przepisac ksiazki , obwarowana jest zakazami , ostrzezeniami , patentami

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2009-09-19 o 12:53
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 13:49   #9
Akunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Zakupiłam poradnik zywieniowy w maju od czerwca zaczełam przestrzegać jego zasad i jestem w szoku schudłam 10 kilo i mam nadzieję, że to nie jest jeszcze koniec.
Mozna się przyzwyczaić do chlebka nawet mi smakuje jako dodatek można dodać banana, lub inne owoce , brokuła itp.Polecam wszystkim wszyscy mówią, ze oprucz kilkgramów ubyło mi też lat Super
Akunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-28, 12:34   #10
aniyae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 21
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Ciekawa jestem czy właściciel forum wizaz wystąpił do wydawcy poradnika - Magdaleny Lorenc o zwrot kasy za reklamę tego "dzieła".

Edytowane przez aniyae
Czas edycji: 2010-04-08 o 08:11
aniyae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 10:09   #11
Akunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

nic nie rozumiem ja jestem zadowolana z tej " ksiązki " dla mnie jest wszystko zrozumiałe i logiczne tę publikację trzeba przeczytać co najmniej dwa razy , a w ksiące nie ma nazwisk bo książka jest opatentowana.
Pozdrawiam
Akunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 07:59   #12
aniyae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 21
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

książka jest opatentowana? Jaki numer patentu?
Bzdury. Nie ma czegoś takiego jak patent książki.

Edytowane przez aniyae
Czas edycji: 2010-04-08 o 08:13
aniyae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 07:28   #13
POLCZAK DOMINIKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Książka pt. PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
To całkiem dobra pomoc dla mnie. Kupiłam ją rok temu w Internecie i od tej pory zeszczuplałam
znacznie. Nadwagi miałam ok. 15 kg. Dzwoniłam do tego instytutu irl w Krakowie kilka razy. Zawsze odpowiadali mi bardzo rzeczowo i fajnie. Teraz też bo chciałam kolejną rzecz dot. Cukrzycy. To ich tzw. odkrycie dotyczące tego indeksu żywieniowego to naprawdę dobre. Mój mąż to nawet im dzwonił aby pochwalić się tymi ćwiczeniami z książki, bo może wreszcie sprytnie wiązać buty.
Pozdrawiam, pełna zdrowia i energii głównie z tego ich chleba kr-irl.
POLCZAK DOMINIKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 17:08   #14
skalnica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
Unhappy Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Witajcie, czytam same pochwały dotyczące książki. Macie wszystkie pewnie rację, ale ja nie mogę przebrnąć przez treść. Denerwuje mnie to, że od pierwszych stron podawane są jakieś skróty w kolorowych rameczkach, a nie mogę znaleźć wytłumaczenia np.R1, P163 na żółtym tle itp. Strony w książce są dziwnie ponumerowane tzn. nie po kolei, zaczyna sie od 21 , potem jest 31....Książke kupiłam w polecanej księgarni więc chyba nie mam podróbki. Pomóżcie bo oszleję ( i wtedy dopiero schudnę). A jak szybko odszukać przepis na ten wspaniały chlebek?
skalnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 20:10   #15
Akunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

W tej książce nie ma przepisu na te chlebki. Książka może denerwować ale trzeba ją przeczytać dwa razy mi schemat tej książki nie przeszkadza ale moi znajomi tez narzekają . Przepis na chlebek podała Aga, Warto go upiec bo naprawdę nie chce się po nim jeść życzę powodzenia ja schudłam już 13 kilo.
Akunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 14:42   #16
aniyae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 21
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Czytałam tę pozycję. Niechlujnie napisana i "mądrości" z internetu.
To ma być praca naukowa??!! Napisana niespójnie, z częstymi odnośnikami, zawiera dużo zdjęć, ktore nic nie wnoszą do pracy, a przeszkadzają w lepszym dotarciu do treści. Notabene miałkiej.


Autorzy zalecają np. picie kawy wyłącznie kofeinowej chorym na bezsenność i napoje gazowane typu fanta, coca cola oraz jasne piwo osobom otyłym i chorym na cukrzycę
Radzę się zastanowić nad zakupem tego "poradnika"

Podają też, że jedzenie ryżu spowodowało wzrost możliwości prokreacyjnych u Chińczyków
aniyae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-13, 09:48   #17
lakszmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 405
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Witam Wszystkich

Właśnie usłyszałam w TV o tej książce i odżywaniu makrobiotycznym. Zainteresowałam się tym i chciałabym więcej pocztytać na ten temat. Proszę o informację gdzie można kupić tą książkę.

Pozdrawiam,
lakszmi

Edytowane przez lakszmi
Czas edycji: 2009-12-13 o 09:49
lakszmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 15:27   #18
aniyae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 21
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

"Poradnik żywieniowy człowieka XXI wieku" zawiera informacje zaczerpnięte z Internetu, same truizmy.

Brak nazwisk autorów pracy.

Brak nr patentu chlebka KR IRL. A każda placówka takim numerem się chwali, skoro to wielkie odkrycie naukowe...Moim zdaniem - podejrzane.

Instytut, który wydał poradnik nie istnieje w bazie nauki polskiej.
Nazwiska pracowników instututu podane na ich stronie www - także nie figurują w bazie.


Większą część książki stanowią zdjęcia z Internetu np. powtarzające się fotografie ludzi otyłych, zdjęcia produktów żywnościowych - np. obok siebie 3x zdjęcia butelek z olejem, tylko w różnych ujęciach. Po co? Nie mam pojęcia...
Te fotki były zapewne chronione przepisami prawa autorskiego..

Brak przypisów dot. wynikow badań, jakoby prowadzonych przez instytut. Brak tytułow prac, na które się powołuje.

Brak nazwiska autora/autorów poradnika. Podane są tylko inicjały zespołu naukowego:
"prof.dr hab. E.P., prof. dr hab. n.med. S.O." itd
"recenzenci - prof. dr hab. W.K., prof. dr hab. n.med. S.U. "itd. Dlaczego nie ma pełnych nazwisk? Coś do ukrycia?

Jakoby "ze względu na ochronę prywatności oraz podpisane umowy lojalnościowe w zakresie tematyki, nazwiska i imiona podajemy w formie inicjałów". Praca - niby naukowa, przełomowa, godna Nobla, ale autorzy nie chcą podawać swoich nazwisk???

Po słowach copyright by - zaczerniony prostokąt.


Niektóre rewelacje z poradnika:
-kawa wyłącznie kofeinowa dla osób chorujących na bezsenność
-piwo i napoje gazowane typu fanta, cola, pepsi dla osób otyłych i cukrzykow - jako produkty dozwolone w diecie
-ryż biały - jako produkt żywnościowy powodujący tylko nieznaczny wyrzut insuliny.

Edytowane przez aniyae
Czas edycji: 2010-02-17 o 15:29
aniyae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 11:37   #19
rafer
Przyczajenie
 
Avatar rafer
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 10
Talking Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku. Rozdział 46 zawiera opis oszustwa IG!

MOTTO: OSZUSTWO, TJ. SWOBODNE PODEJŚCIE DO FAKTÓW; CZYŻBY LICHY KABARET ?! *****

Dotyczy; wyjaśnienia anonimowego wpisu: powyżej
Opinię, dodano dn. jw aniyae 2010-02-17, 16:27 (Zarejestrowany: 2006-09 Wiadomości: jw)

WPIS TEN BĘDĄCY CAŁKOWITĄ NIEPRAWDĄ, O WYSSANEJ Z PALCA TREŚCI:
Podłej i cynicznie fałszywej, ma na celu dyskredytowanie poziomu naukowego i pochodzenia pracowników instytutu IRL KRAKÓW, którzy napisali i wydali książkę, pt. PORADNIK ŻYWIENIOWY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU.

CELEM WPISU JEST ZNIECHĘCENIE CZYTELNIKA:
Do zakupu książki napisanej przez naukowców z krakowskiego instytutu, oraz poznania realnej prawdy dotyczącej elementarnych zasad biologii. Dla niewtajemniczonych jest to ekscytujące i stanowi absolutną sensację.

W TEJŻE PUBLIKACJI MIANOWICIE, ROZDZIAŁ NR R46, PIĘĆ STRON CIEKAWEGO:
I merytorycznego tekstu; wyjaśnia Polakom na wielu przykładach jak i dlaczego są oszukiwani, okłamywani w przekazie wiedzy o tzw. Indeksie Glikemicznym, co skutkuje tym, iż coraz bardziej tyją i zaczynają chorować na cukrzycę typu 2.

ZAMIERZENIEM NIKCZEMNEGO WPISU JEST PRÓBA, PODWAŻENIA WIARYGODNOŚCI NAUKOWEJ INSTYTUTU:
IRL KRAKÓW, którego pozycja merytoryczna i odkrycia naukowe, także nowoutworzona biologiczna terminologia, są niekwestionowane i widoczne gołym okiem.

NALEŻY TYLKO DODAĆ, IŻ W JASNO I MERYTORYCZNIE NAPISANEJ PUBLIKACJI:
Znajdują się tabele z produktami odpowiednio prozdrowotnie, odchudzająco sklasyfikowanymi wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. Zastosowanie tabel IŻ PRODUKTU w swoim całodziennym jadłospisie, skutecznie poprawia stan zdrowia człowieka oraz eliminuje otyłość, również cukrzycę typu 2, a także miażdżycę i nadciśnienie.

DO TEGO WŁAŚNIE NIE CHCĄ DOPUŚCIĆ PIEWCY, CZYLI PROPAGATORZY:
Tzw. Indeksu Glikemicznego, pragnąc dalej zarabiać na sprzedaży Polakom, tej Ich fałszywej i biologicznie nieprawdziwej teorii o indeksie glikemicznym, która to teoria jasno, prosto i czytelnie została zdemaskowana i wyjaśniona w książce wydanej przez krakowski instytut IRL. *****

MUSIMY MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ KTO DO NAS O TYM IG PISZE, TO ANONIMOWI:
Oszczercy kryjący się za swoją podłością.

P. S. AUTORZY PUBLIKACJI:
PŻ CZŁOWIEKA W XXI WIEKU. (praca zbiorowa) to: Dr inż. Jarosław MICHAŁ (Organizacja / koordynacja, Konsultant generalny ur. 1951 r. ) oraz cały zespół naukowy IRL KRAKÓW (skład zmienny).

CHLEB NA OTYŁOŚĆ-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA:
75% Energii, antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 22% wzrostu). W całych swoich dziejach ludzkość (7 mld), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego produktu żywieniowego.

_________________________ _________________________ _________________________ __
ZOBACZ OPIS WYPIEKU OD STRONY PRAKTYCZNEJ (CHLEB TYPU KR-IRL.): ♥♥♥♥♥

3._: http://www.powitaminy.pl/artykuly/nowy_chleb.php

_________________________ _________________________ _________________________ __
ZOBACZ (2-gi praktyczny) OPIS WYPIEKU (CHLEB TYPU KR-IRL.): ♥♥♥♥♥

4._: http://uwagababciagotuje.blogspot.co...j-z-ryzem.html

_________________________ _________________________ _________________________ __
__________________
GLUKOZA NATURALNA.

Edytowane przez rafer
Czas edycji: 2013-11-14 o 12:16 Powód: techn.
rafer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 10:27   #20
konstatacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Czytałam tę książkę. Patenty tego instytutu IRL KRAKÓW, a raczej pomysły i odkrycia są niezmiernie proste i łatwe. Dlaczego: bo dużo wiedzą, piszą wyłącznie dla nas czyli zwykłych ludzi.
Truizmy. Dużo wiedzą, bo sie podpisują jako Instytut?
Nie odpowiedziałaś na pytania. Podaj nr patentów, sprawdzę w Urzędzie Patentowym. Takie rzeczy powinny być na stronie instytutu. Nie ma? Znaczy się - brak patentów.

Książkę napisał zespół naukowy kierowany przez dra inż. Jarosława MICHAŁA. Wykształcenie techniczne, logika kierowania badaniami przez 40 lat oraz zespołem naukowców branży med biol.
Tytuły prac, które dr inż Jarosław Michał popełnił. Wydawnictwa naukowe, w których wydał swoje publikacje. Nic takiego nie ma w Internecie, w żadnych bazach nauki polskiej. Wniosek - nie powierzyłabym takiej osobie mojego zdrowia. Bo nie jest znany wśród naukowców. Nikt go nie zna.

Wyniki widoczne i jasne: zasady żywieniowe działają na każdego.
Widoczne - gdzie? Jakieś publikacje świadczące, że te zasady działają? Recenzje naukowe?Nic?

Ocena widoczna jest po wpisach powyższych i w całym Internecie, ale najlepiej sprawdzić zdrowe żywienie na sobie.
Wpisy pochlebne w sieci nic nie znaczą. Właściciele różnych stron zlecają za kasę pochlebne opinie.

Wpisy negatywne:
nieprawdy biologiczne oraz puste frazesy o ryżu i nie tylko o ryżu, rozpowszechniają jedynie SPECE od tzw. Indeksu Glikemicznego, a to dlatego, że nic nie badali, nie znają glukometru, również nie czytali książek ze szkoły podstawowej (biologia 4 klasa) czyli plotą i plotą, wydając książę za książką o tym Indeksie Glikemicznym...


Wpis negatywny piszę ja na forum wizażu, bo ten skoroszyt posiadam. Mam kilku pracowników naukowych wśród znajomych. Nigdy nie słyszeli o takim instytucie. Nie znają żadnego pracownika.
Wszelkie prace naukowe są omawiane na różnych konferencjach, seminariach, sympozjach, w prasie naukowej. Tego instytutu ani jego pracowników nikt nie zna. Dlaczego???


Poproszę o odpowiedzi na te pytania. Konkretne dane, a nie puste frazesy.
Nie znam także odpowiedzi na pytania aniyae. Na innych forach także internauci nie doczekali się odpowiedzi na tak w koncu zasadnicze pytania.


Edytowane przez konstatacja
Czas edycji: 2010-03-17 o 10:28
konstatacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 16:23   #21
rafer
Przyczajenie
 
Avatar rafer
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 10
Talking Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku. Rozdział 46 opisuje oszustwo IG! *****

ODPOWIEDŹ NA ZARZUTY TYPU; BO NIE ZNA, BO NIE SŁYSZAŁ, JEST NA TAKIM POZIOMIE:
Jak cały ten jałowy agresywny i nie merytoryczny tok pytań: odpowiedź mianowicie należy do kategorii tzw. hiper bardzo prosta.

O ALBERCIE EINSTEINIE W JEGO CZASACH, TEŻ NIKT NIE SŁYSZAŁ:
Mikołaja Kopernika to nawet na stos próbowano. Dlaczego bo odkryli coś co nie mieściło się we współczesnych kanonach, a tworzyło postęp, również kłopot dla: piewców inności oraz uwstecznienia. Przekaz od tego prywatnego instytutu IRL KRAKÓW, jest również jasny i wręcz elementarny.

MOTTO:
WSZYSTKO DLA CZŁOWIEKA BO INACZEJ, TO NIC NIE MA SENSU.

STANOWIĄ GO TREŚCI W KSIĄŻCE, ORAZ CAŁY PRZEKAZ ZE STRONY INTERNETOWEJ:
Czyli ekraniki, które wystarczy odsłuchać, przepis na CHLEB TYPU KR-IRL, również odmiany tego chleba, a także artykuły na podstronie o nazwie; artykuły. To dla zainteresowanych wystarcza. Można też zawsze zapytać swojego lekarza rodzinnego, o prawdy które medycyna i biologia znają od zawsze. Czyli nasz lekarz potwierdzi tzw. oczywistość. Można również zadzwonić do krakowskiego instytutu IRL.

IRL KRAKÓW, POKONALI OTYŁOŚĆ:
Również cukrzycę typu 2, oraz bóle kręgosłupa u człowieka. Pokazali i napisali jak tego dokonać. O to nikt nie pyta tylko wierci tam gdzie się nie dowierci. Czynią to oczywiście Ludzie spod znaku tzw. Indeksu Glikemicznego tj. o specjalizacji: błędy merytoryczne i biologiczne nieprawdy, którym to przekazem oszukują Polaków, a Ci zainteresowani, ale źle poinformowani, tyją i zaczynają mieć cukrzycę typu 2. IRL KRAKÓW to wyjaśnili w swojej książce w rozdziale R46 na wielu przykładach, co jasno tłumaczy ten agresywny i nie merytoryczny wściekły atak na instytut.

DOPÓKI NIE ODŻYWISZ SOBIE KOMÓREK NERWOWYCH WŁASNEGO MÓZGU:
To będziesz tak zadawała pytania, czyli nie na temat chleba, zwalczania otyłości czy cukrzycy itd. itd. tylko o sprawy, których nie ma. Dzisiaj Wszyscy, którzy znają i nie znają potwierdzą: otyłość i cukrzyca typu 2, to plagi, które się rozszerzają i co, i nic. A Oni to pokonali: dlatego tacy jak Ty atakują z furią, jałowo i nie merytorycznie, próbując Ich zdyskredytować. Jest to niemożliwe. Ludzie mają oczy i umieją czytać tzn. stronę IRL KRAKÓW oraz książkę pt. PORADNIK ŻYWIENIOWY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU. *****

NOTARIUSZ KOMPLETUJE CHRONOLOGICZNIE MATERIAŁY, POKAZUJĄCE PRÓBY DYSKREDYTACJI:
I oskarżania właścicielki instytutu i pracowników naukowych o wszelkie zupełnie nieistotne sprawy, które mają na celu osłabić przekaz ze strony IRL KRAKÓW, również zniechęcić do zakupu książki, a jest już w sprzedaży uzupełnione trzecie (3) wydanie. (IP komputerów i dane Tych niegodziwych spamerów, oszczerców są znane i potwierdzają to co już od dawna ustaliła Policja, a jest jasne i skrupulatnie przygotowywane dla Sądu). Musimy mieć świadomość Kto do nas o tym IG pisze; to anonimowi oszczercy kryjący się za swoją podłością.

SPRAWA W KRAKOWSKIM SĄDZIE NIEBAWEM:
A my powinniśmy mówić o zdrowiu. Dlaczego nie mówimy? To przecież każdy widzi; spróbuj w tym swoim agresywno jałowym przekazie uwzględnić, że Polacy to inteligentny Naród.

KAŻDY ZATEM, TAK JAK NASZA WYBITNA ARTYSTKA PANI URSZULA DUDZIAK:
W telewizji TVN poinformowała, powinien się zaznajomić z tabelami tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, TJ. IŻ PRODUKTU; oraz upiec sobie CHLEB TYPU KR-IRL, o którym Ona mówiła: Obywatel Świata, co oczywiste przecież.

ROZUMIEM I DORADZAM:
Wyłącz ze Swojej diety tzw. GLUKOZĘ NIENATURALNĄ, bo to naprawdę pomaga; w realnej ocenie rzeczywistości.
__________________
GLUKOZA NATURALNA.

Edytowane przez rafer
Czas edycji: 2013-06-13 o 10:11 Powód: techn.
rafer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 16:47   #22
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Napisałbym, że ten powyższy post jest dla mnie śmieszny, ale boję się że mi policja zapuka do drzwi
venomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 15:49   #23
aniyae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 21
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

żeby raczej do rafer vel aguni policja nie zapukała pewnego dnia...
aniyae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 18:53   #24
Mini_Cooper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Kurcze jaka kampania reklamowa! Nieźle! Na kilku forach widziałem taką kampanię.
Najpierw zachwalanie, później sprzeciwy użytkowników. Efekt zaciekawienie czytających "stojących obok" osób i interes się kręci.

aniyae gdzie czytałaś tą książkę? Interesuję się dietetyką chciałbym na nią spojrzeć. Napisz na PW.
Mini_Cooper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 13:50   #25
aniyae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 21
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Kupiłam na allegro. Nie do dostania w normalnych księgarniach, tylko garażowych. Kupiłam i pożałowałam. Kosztuje to "cudo" 45 zł. Według mnie to strata pieniędzy. Zapłaciłam za poradnik napisany przez instytut badawczy, a dostałam skoroszyt jakiejś niespełnionej naukowo kobity, która założyła własną działalność gospodarczą i firmę nazwała "instytut im Ryszarda Lorenca". Ta jednoosobowa firma zajmuje się wydawaniem książek. No i wydała tę jedną pozycję. Nie podpisała się z imienia i nazwiska, tylko autorstwo dzieła podpięła pod "instytut"

Niestety sprawdziłam to poniewczasie, czyli już po zakupie "poradnika", który okazał się kompilacją mądrości internetowych i zdjęć wklejanych bez opamiętania. Nie polecam.
aniyae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 21:59   #26
rafer
Przyczajenie
 
Avatar rafer
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 10
Talking Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku. W rozdziale 46 mamy analizę oszustwa IG!

MOTTO: OSZCZERSTWO, LUB RACZEJ PROSTACKIE OSZUSTWO. *****

DOTYCZY:
Wyjaśnienia anonimowych wpisów w całym Internecie, wszystkie negatywne nt. INSTYTUTU IRL KRAKÓW.

WPISÓW TYCH DOKONAŁA OSOBA SPRZEDAJĄCA KSIĄŻKI O TZW. IG:
Czyli o Indeksie Glikemicznym, którym to Polacy są okłamywani i manipulowani już od ponad 15 lat. Stosując zasady tego IG wg tzw. M. Montignaca ludzie szybko tyją i chorują na cukrzycę typu 2, ponieważ nadwyrężają trzustki oraz jedzą za tłusto.

WG TEGO IG, TO PO CZEKOLADZIE 70% CACAO:
Się chudnie, a nadmiar tłuszczu z żółtego sera i szynki wieprzowej organizm człowieka wydala zgodnie z tą bzdurną i nieprawdziwą teorią. Produkty o niskim IG (w tabelach masa błędów) z tłuszczem można spożywać bez ograniczeń. Pytanie zasadnicze: nierzetelność czy celowe i świadome oszustwo ?

GOŁYM OKIEM WIDAĆ, ŻE CI SPECJALIŚCI OD IG, CYNICZNIE I BEZCZELNIE POTWIERDZAJĄ NIEPRAWDY BIOLOGICZNE:
Które sami głoszą ośmieszając się przy tym skutecznie. Ludzie którzy opracowali tabele IG nie mieli w ręku glukometru i nie czytali książek biologicznych ze szkoły podstawowej (biologia z 4 klasy).

TE PRYMITYWNE OSZCZERSTWA I KŁAMSTWA, PISZE NIEGODZIWIEC:
Tworzący pozorną dyskusję; oszukując stale Polaków (podaje fałszywe nazwiska oraz fikcyjne nick-i). To co pisze ma na celu dyskredytować naukowców z IRL KRAKÓW i właścicielkę instytutu naukowego, którzy napisali i wydali książkę, pt. PORADNIK ŻYWIENIOWY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU. *****

NAUKOWCY Z INSTYTUTU IRL, PRZEDSTAWILI WYNIKI BADAŃ OD ROKU 1970:
I skuteczną terapię zwalczenia otyłości i cukrzycy typu 2, oraz szczegółowo opisali, demaskując oszustwo o nazwie Indeks Glikemiczny. Stąd te kłamliwe, nieuczciwe i bezczelne wpisy. Notariusz kompletuje materiały, Kancelaria Adwokacka, Policja ws IP, Prokuratura. Całe odszkodowanie z tytułu pomówień, negatywnych oszczerczych wpisów zostanie przekazane na rzecz Dzieci z Fundacji P. Anny Dymnej. Sprawa w Sądzie niebawem.
__________________
GLUKOZA NATURALNA.

Edytowane przez rafer
Czas edycji: 2013-01-03 o 21:24 Powód: techn.
rafer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 21:23   #27
taka_jedna_vianne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Nie wiem zbyt wiele o samym instytucie, podobnie nie czytałam omawianej powyżej książki... Przejrzałam za to stronę internetową i znalazłam ów przepis na chlebek. Połączenie kaszy jaglanej, ryżu i otrąb pszennych po prostu musi nasycić na jakiś czas i raczej nie ma w tym nic dziwnego. Kiedyś robiłam placuszki owsiane smażone bez tłuszczu i też syciły, nie ciągnęło mnie tak do słodyczy... Gdzie więc sensacja?
taka_jedna_vianne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 19:01   #28
ELLENNI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Question Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

Cytat:
Napisane przez rafer Pokaż wiadomość
IRL KRAKÓW. U Nich: ciągły postęp to standard.
BH.1951. ***

USTALENIA IRL KRAKÓW, DOCENIA OBECNIE CORAZ WIĘCEJ OSÓB;
Są to zwyczajne reakcje, na precyzyjnie opracowane teorie (osiągnięcia), naukowców z krakowskiego instytutu. Przedstawiciel IRL KRAKÓW na facebooku został przyjęty w poczet znajomych (po niezbędnej identyfikacji), przez wiele znamienitych i szanowanych OSÓB ( z przewodniczącym PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO na czele).

OSTATNIO ZNAJOMYM ZOSTAŁ (AKCEPTUJĄC ODKRYCIA) PRZYSZŁY KRÓL ANGLII WILL WINDSOR:
POLACY zaczynają być dumni z KRAKOWIAN.

KLIKNIJ NA LINK:
ADRES_______: http://pl-pl.facebook.com/profile.ph...00000134717487
no bzdura! podajesz jakieś nieistniejące linki! spróbuj na niego kliknąć!
ELLENNI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 18:54   #29
Rogalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Dot.: Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku

W internecie jest mnostwo stron dotyczacych tych rewelacji, pod kazdym linkiem jest dokladnie to samo. Namnozylo sie mnostwo blogow, ktore dokladnie kopiuja ten sam tekst z uporem maniaka. Czy to jakas sekta? Czy nie ma kar za zasmiecanie internetu takimi klonami?

A rafer wpadl tylko, aby wkleic klona i zniknal. Nastepny maniak.
Rogalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.