Tiger... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-10, 14:19   #1
triste87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16

Tiger...


Mam dość nietypowy problem, wiem, że niektórym z was może wydać on się śmieszny, ale w gruncie rzeczy jest to poważna sprawa...
Przechodzę do konkretów
Moim problemem jest silne uzależnienie od napoi energetycznych, pije je od ponad 3 lat non stop, z małymi przerwami ( najdłużej udało mi się wytrwać 3 może 4 dni bez...) Zaczęłam je pić regularnie na studiach, wtedy dawały jakieś efekty teraz już na mnie w ogóle nie działają,
a mimo to nie mogę zacząć dnia bez Tigera ( to jest mój ulubiony). Gdy rano się go nie napije jestem rozdrażniona, dostaje napadów histerii, płacze, nie mogę wstać z łóżka.... Chciałabym je przestać pić bo już odczuwam skutki ich działania na mój organizm, ale nie potrafię... Oczywiście moi najbliżsi próbują mi pomóc z tym moim nietypowym uzależnieniem, ale nie potrafią... Może Wy moje drogie jakoś mi pomożecie, dacie jakieś rady... Z góry wam dziękuje
triste87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 14:36   #2
w taka cisze
Raczkowanie
 
Avatar w taka cisze
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tiger...

rozumiem o co Ci chodzi moj tz jakis czas temu tez bardzo czesto pil te napoje...jak mnie nie bylo to sobie je kupowal i pil a ja wcale nie chcialam zeby to pil...moja rada chociaz pewnie nie skuteczna i ktora juz slyszalas jest stanowcze powiedzenie sobiue nie...jesliu bedziesz w sklepie i bedziesz po to siegac to popwiedz sobie nie ...jedynie silna wola tu pomoze...a jesli nie to moze idz do lekarza moze przepisze Ci jakis magnez albo cos w tym rodzaju co bedzie moglo zastapic Ci te napoje bo moze czegos Ci brakuje co wlasnie w tych napojach jest...
w taka cisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 14:41   #3
Ki@
Raczkowanie
 
Avatar Ki@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 273
Dot.: Tiger...

Objawy, które opisujesz są typowe dla kofeinizmu - uzależnienia od kofeiny.
Na początku powinnaś po prostu OGRANICZYĆ spożycie - codziennie np. 1/3 lub 1/2 puszki mniej. Później natomiast spróbuj się przestawić na napoje typu Powerade, (albo jeszcze lepiej) Plusz Up. Nie zawierają kofeiny, ale mają w składzie "paliwo dla mózgu". Może organizm da się oszukać

Poza tym powinnaś uzupełnić poziom magnezu w organizmie. Przy takiej podaży kofeiny, musi być tragicznie niski. Dobrym i względnie tanim preparatem jest np. Magnefar B6 lub Magne B6.

I nie muszę chyba dodawać, że grunt to silna wola.
Powodzenia...

Edytowane przez Ki@
Czas edycji: 2009-09-10 o 14:47
Ki@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 14:44   #4
Krakoska87
Raczkowanie
 
Avatar Krakoska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 492
Dot.: Tiger...

Może spróbuj pić kawę, taka mocną rano. No i silna wola... to jest potrzebne przy każdym uzależnieniu.
__________________
"Wszyscy najmądrzejsi...
Myślą chyba, że są wybrańcami..."


Krakoska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 14:47   #5
triste87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Tiger...

Próbowałam wszystkie tego rodzaju specyfiki i nic, właśnie skończył mi się Tiger i już zły humor się zaczyna.... to jest straszne, do tego nie mam silnej woli...
triste87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 14:51   #6
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Tiger...

Moja kolezanka ma to samo.Nie bylo dnia,zebym jej nie widziala na uniwerku rano bez tigera.Naprawde to jest przegiecie.Sama pytalam czy nie powinna tego ograniczyc to powiedziala,ze nie moze bez tego nei rozpoczac dnia.

Jesli amm byc szczera w czasie sesji pije tigera po raz dziennie,ale jak jestem dzien,dwa przed egzaminem pije 3 razy dziennie.W dzien egzaminu rowniez jedenl,po egzaminie jak wracam do domu jestem chora i wymiotuje.No ale to samo powtarzam po egzaminie.Ale za to tiger mi sie kojarzy tylko z egzaminami to po egzaminach nie moge nawet na niego patrzec,bo mi obrzydza mysl po egzaminach

Tobie moge chyba doradzic,zebys to zmienila na cos innego.Oszukala organizm,poza tmy nie wstepowala do sklepow gdzie jest tiger(przynajmniej u nas sa takie sklepy typu lidl).
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:11   #7
triste87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Tiger...

Dziękuje wam moje drogie, nie wiedziałam, że kofeina wypłukuje magnez z organizmu, sprawdziłam teraz w necie i mam większość symptomów wskazujących na niedobór magnezu więc lecę zaraz do apteki a od jutra walczę z nałogiem:P
triste87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 15:31   #8
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Tiger...


mam to samo z pepsi max. okropieństwo.
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:48   #9
Arissa
Zadomowienie
 
Avatar Arissa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 781
Dot.: Tiger...

Wiesz ja kiedyś miałam taki sam problem i tak samo jak Ty uwielbiałam Tigera .Gdyby nie rodzice to pewnie nadal bym piła tylko takie napoje.Ja nawet nie zauważyłam tego w jakich ilościach go wypijam ale swoją drogą chyba nie byłam AŻ tak uzależniona,bo po prostu z dnia na dzień powiedziałam NIE chyba,że tak zadziałała moja silna wola .Mam nadzieje,że Tobie też się uda,bo te napoje to paskudna chemia.
Arissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:19   #10
Brazylijka
Zakorzenienie
 
Avatar Brazylijka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 106
Dot.: Tiger...

proponuję zastępować energy-drinki zieloną herbatą...
wstajesz rano- pijesz zieloną herbatę
masz ochotę na Tigera- pijesz zieloną herbatę
i NIE KUPUJ żadnych napojów tego typu mówiąc sobie "zostawię na później" bo on leżąc na szafce będzie Cię kusił i w końcu go wypijesz
spróbuj- to sprawdzony sposób- tak właśnie wyleczyłam koleżankę która piła 4 puszki RedBulla/dzień(!!!)
__________________
kosmetyczka
szafa


wish
Brazylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:44   #11
kamciurka
Zakorzenienie
 
Avatar kamciurka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 220
Dot.: Tiger...

mojej kolezanki sasiad zmarl na zawal w wieku 23 lat i jak sie potem okazalo glownym powodem tego bylo to ze naduzywal wlasnie redbulla wypijal ok. 4 dziennie
__________________
Być może Bóg chciał, abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi


Niki

Alex
kamciurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 17:07   #12
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Tiger...

tiger to syf- nie pij tego!

jak energy to tylko red bull

w ogóle to syf

ja tylko woda- jestem dumny
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 17:19   #13
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Tiger...

Poczytaj sobie o szkodliwości napojów energizujących, jak niszczą wątrobę.
Nie mówie, ze pomoze ale swiadomosc ze pijesz swinstwo nie zaszkodzi.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:56   #14
triste87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Tiger...

Postanowiłam, że dziś skończę z moim nałogiem picia tego syfu.... jednak nie dałam rady wytrzymałam do 14 i pękłam poszłam do sklepu i kupiłam... Myślałam, że wytrzymam, posłuchałam waszych rad, rano wypiłam zieloną herbatę, ale to nic nie dało... cała się trzęsłam, płakałam, krzyczałam na mojego TŻ przez telefon i nie mogłam zwlec się z łóżka.... do tego mam tak silny ból głowy, że ledwo co żyje.... Może powinnam ograniczyć się na początek do jednej czy dwóch puszek dziennie....
triste87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 14:07   #15
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Tiger...

Pod koniec I roku i na II roku tez czesto sięgałam po tigera/red bulla ale dałam sobie z tym spokój bo nie dawał mi żadnych efektów, jedynie na krótk i czas. Zazwyczaj pijam kawę (ale nie zbyt mocną) raz dziennie Polecam także Magnez B6 (takie dwu warstwowe tabletki do rozpuszczania w wodzie), zielona herbata to tez dobry pomysl
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 14:14   #16
NiepozornaWampirka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 393
Dot.: Tiger...

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
tiger to syf- nie pij tego!

jak energy to tylko red bull

w ogóle to syf

ja tylko woda- jestem dumny

Tiger i redbull to ten sam shit.
Nawet skład mają identyczny.
Nie ma różnicy pomiędzy nimi.
No chyba,że w reklamie;P

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez triste87 Pokaż wiadomość
Postanowiłam, że dziś skończę z moim nałogiem picia tego syfu.... jednak nie dałam rady wytrzymałam do 14 i pękłam poszłam do sklepu i kupiłam... Myślałam, że wytrzymam, posłuchałam waszych rad, rano wypiłam zieloną herbatę, ale to nic nie dało... cała się trzęsłam, płakałam, krzyczałam na mojego TŻ przez telefon i nie mogłam zwlec się z łóżka.... do tego mam tak silny ból głowy, że ledwo co żyje.... Może powinnam ograniczyć się na początek do jednej czy dwóch puszek dziennie....

Odstawiaj małymi krokami.
Najpierw odstaw jedną puszkę...po tygodniu drugą...
Potem przez 2 tygodnie bądź na jednej puszce dziennie.
Następnie powiedz sobie,ż eprzez 5 dni w tyg możesz pić po 1...
I zmniejszaj ilość tych dni
__________________
***Distract me, please...***
NiepozornaWampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 14:59   #17
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Tiger...

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość

mam to samo z pepsi max. okropieństwo.
tez tak mialam...przez dlugo. wyjscie ze slepu bez pepsi max bylo katastrofa. teraz juz jest super dobrze. pije prawie iwylacznie wode. ale jak sie zaopatrze w pepsi max to cala buteleczka w mgnienie oka idzie. no i jeszcze ja mialam to ze kochalam ja w puszkach...ach tak dobrze mi znane...pstrykkkkk gdy otwieralam je...pic mi sie zachcialo ide do kuchni, pa
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 15:14   #18
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Tiger...

Cytat:
Napisane przez triste87 Pokaż wiadomość
Mam dość nietypowy problem, wiem, że niektórym z was może wydać on się śmieszny, ale w gruncie rzeczy jest to poważna sprawa...
Przechodzę do konkretów
Moim problemem jest silne uzależnienie od napoi energetycznych, pije je od ponad 3 lat non stop, z małymi przerwami ( najdłużej udało mi się wytrwać 3 może 4 dni bez...) Zaczęłam je pić regularnie na studiach, wtedy dawały jakieś efekty teraz już na mnie w ogóle nie działają,
a mimo to nie mogę zacząć dnia bez Tigera ( to jest mój ulubiony). Gdy rano się go nie napije jestem rozdrażniona, dostaje napadów histerii, płacze, nie mogę wstać z łóżka.... Chciałabym je przestać pić bo już odczuwam skutki ich działania na mój organizm, ale nie potrafię... Oczywiście moi najbliżsi próbują mi pomóc z tym moim nietypowym uzależnieniem, ale nie potrafią... Może Wy moje drogie jakoś mi pomożecie, dacie jakieś rady... Z góry wam dziękuje

zrób sobie próby wątrobowe, na wszelki wypadek.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.