Ból karku i szyję - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-08, 18:34   #1
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88

Ból karku i szyję


Chciałam się spytać w jaki sposób mogę sobie sama pomasować kark i szyję.. Od kilku dni czuję, że mam strasznie napięte mięśnie i do tego dochodzi także delikatny ból głowy..
z góry dziękuję za pomoc!
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 12:37   #2
masazysta_pawel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Ból karku i szyję

Lepiej by ktoś Cię pomasował ponieważ podnosząc ręce będziesz napinać mięśnie - poza tym mięsień który jest też na karku ciągnie się do polowy pleców (http://upload.wikimedia.org/wikipedi...us_Gray409.PNG) i lepiej go całego rozmasować + może też mięśnie mostkowo-obojczykowo-sutkowe (MOS) Poza tym na ból głowy uciski w dole potylicznym, kresie karkowej itp.

Sama możesz wymasować sam kark + MOS ale nie da to takiego efektu jak przy porządnym masażu całego czworobocznego +MOS
masazysta_pawel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 16:21   #3
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Ból karku i szyję

Dziękuję ślicznie za odpowiedź
narazie nie mam zbytnio możliwości wybrania się gdzieś na masaż dlatego spytałam w jaki sposób mogę to sama zrobić.. ale widzę, że chyba jednak będę się musiała do kogoś zwrócić z prośbą
pozdrawiam
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 11:45   #4
Olarias
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13
Dot.: Ból karku i szyję

Najlepiej jakby ktos pomasowal ale jak nie ma kto to trzeba polegac na wlasnych raczkach
Olarias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 16:10   #5
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Ból karku i szyję

Znajdź w necie ćwiczenia rozluźniające mięśnie szyi i barków. Mi lekarz polecił robienie codziennie łatwych ćwiczeń: powolne przechylanie głowy w stronę ramienia - na jedną i drugą stronę, wysuwanie podbródka do przodu, a potem analogicznie odchylanie szyi do tyłu, skłony głową w przód i odchylanie jej do tyłu - wszystko po kilka razy. Poza tym krążenie ramion. I polecam Ci kupienie poduszki ortopedycznej dbającej o prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego podczas snu - to bardzo pomaga. Dbaj o kręgosłup, bo potrafi on sprawić wiele problemów - radzi Ci to dyskopatka.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 22:10   #6
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Ból karku i szyję

Cytat:
Napisane przez Olarias Pokaż wiadomość
Najlepiej jakby ktos pomasowal ale jak nie ma kto to trzeba polegac na wlasnych raczkach
No niestety nie ma obecnie kto pomasować..
także muszę polegać na sobie..

Cytat:
Napisane przez Sahira Pokaż wiadomość
Znajdź w necie ćwiczenia rozluźniające mięśnie szyi i barków. Mi lekarz polecił robienie codziennie łatwych ćwiczeń: powolne przechylanie głowy w stronę ramienia - na jedną i drugą stronę, wysuwanie podbródka do przodu, a potem analogicznie odchylanie szyi do tyłu, skłony głową w przód i odchylanie jej do tyłu - wszystko po kilka razy. Poza tym krążenie ramion. I polecam Ci kupienie poduszki ortopedycznej dbającej o prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego podczas snu - to bardzo pomaga. Dbaj o kręgosłup, bo potrafi on sprawić wiele problemów - radzi Ci to dyskopatka.
Wiem wiem mój Tata ma problemy z własnie odc. szyjnym i w ogóle z całym kręgosłupem.. także wiem mniej więcej co to znaczy.. Poza tym napisałam tego posta bo sama zaczynam miec własnie problemy z szyją, a to wszystko z powodu mojej nieprawidłowej postawy:/
Dziękuję ślicznie za ćwiczenia napewno zacznę wdrażać je w tok swojego dnia
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 12:26   #7
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Ból karku i szyję

Wiesz - z tym wdrażaniem tak jest, że się często zapomina o tych prostych, niekłopotliwych ćwiczeniach - wiem to po sobie. Ale pomagają. Jeśli chodzi o masaż to możesz iść do lekarza, żeby Ci dał skierowanie na fizjoterapię. Miałam 10 dni zabiegów i czułam się lepiej. No i pamiętaj, że najlepsze ćwiczenia na kręgosłup to pływanie - u mnie dało najlepsze rezultaty. Naprawdę z całego serca polecam.
A ja mam teraz przez moje niedbalstwo takie problemy jak bóle i zawroty głowy, silne bóle barków i szyi i drętwienie ręki takie, że czasem nie mogę chwycić długopisu!
I to przez taki "głupi", często lekceważony kręgosłup...
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 13:47   #8
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Ból karku i szyję

sam masaż niewiele ci da
rozluźnione będziesz miała mięśnie
ale jeśli nie wzmocnisz osłąbionych będziesz miała niestabilną szyję i ból powróci
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 14:53   #9
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Ból karku i szyję

tyle to wiem ze studiów...
tym bardziej - jestem świadoma swojej nieprawidłowej postawy i wiem że to od tego bolą mnie mm szyi.. ale niestety w ciągu dnia zapominam o utrzymaniu jej w prawidłowej pozycji..
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:19   #10
bilgo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Ból karku i szyję

Obawiam się że samodzielny masaż karku niewiele wniesie. Ból głowy w tym przypadku jest spowodowany zablokowaniem segmentów ruchowych kręgosłupa. Wiem coś o tym, gdyż też miewam. Poszukaj doskonałego terapeuty manualnego, napewno ci pomoże.
bilgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 13:31   #11
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Ból karku i szyję

Cytat:
Napisane przez bilgo Pokaż wiadomość
Obawiam się że samodzielny masaż karku niewiele wniesie. Ból głowy w tym przypadku jest spowodowany zablokowaniem segmentów ruchowych kręgosłupa. Wiem coś o tym, gdyż też miewam. Poszukaj doskonałego terapeuty manualnego, napewno ci pomoże.
Dzięki za radę
Narazie przestały mi dokuczać w/w dolegliwości ale podejrzewam, że niedługo znów się pojawią:/ długie siedzenie na zajęciach, jazda samochodem i ślęczenie nad książkami
chyba najpierw zmobilizuję się i wybiorę się na basen.. Może to coś pomoże..
A jeśli dalej będą mnie męczyły napięte mięśnie karku i szyi to wtedy się zgłoszę do jakiegoś specjalisty..
Pozdrawiam
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-16, 19:07   #12
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Ból karku i szyję

Ja też mam takie problemy, mam dyskopatię szyją, częste bóle karku i głowy.
Najlepiej udać się do lekarza niech zrobi Ci RTG i sprawdzi czy cos sie nie dzieje, przepisze leki i rehabilitację - nalezy Ci sie za darmo, min. masaże-ktoe mogą dużo zdziałać
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 09:38   #13
yarok37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Ból karku i szyję

Witam

Jeżeli wie sie jak sobie pomóc to możzna durzo zrobic ( okładay cieplne, zimno cieplne, jesli pływanie to raczej na plecach omijamy zabke i kraula, banki, masaz w lezeniu na piłce do tenisa itd)
oczywiscie
najlepiej jeste odwiedzenie specjalisty od kręgosłupa z kompleksowym podejsciem, czyli odblokowanie stawów, praca z punktami bolesnymi,itd z szczegółową terapią domową- czyli nauka prawidłowych nawyków, ergonomia, cwiczenia równoważące )
pozdrawiam
Jarek
www.fizjomanual.com
yarok37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 07:27   #14
agatoniks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Ból karku i szyję

Tylko wizyta u lekarza diagnoza a potem rady jak temu przeciwdziałać
agatoniks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 19:21   #15
thierry02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Ból karku i szyję

Witam, podpinam się do tematu apropo bólu szyi.
Takowego bólu szyi nie mam, ale od jakiegoś czasu czuje dyskomfort, ponieważ z nikąd nagle zacząłem mieć tiki. Owe tiki polegaja na tym, ze niekontrolowanie skrecam szyją. Dziwnie to z boku wygląda i jest troche krępujące. Czy można coś na to poradzić? I czym może być to spowodowane? Nie wiem czy to, że przytyłem (dużo) ma jakieś znaczenie. Prosze o wszelaką pomoc!
thierry02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:00   #16
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Ból karku i szyję

Cytat:
Napisane przez thierry02 Pokaż wiadomość
Witam, podpinam się do tematu apropo bólu szyi.
Takowego bólu szyi nie mam, ale od jakiegoś czasu czuje dyskomfort, ponieważ z nikąd nagle zacząłem mieć tiki. Owe tiki polegaja na tym, ze niekontrolowanie skrecam szyją. Dziwnie to z boku wygląda i jest troche krępujące. Czy można coś na to poradzić? I czym może być to spowodowane? Nie wiem czy to, że przytyłem (dużo) ma jakieś znaczenie. Prosze o wszelaką pomoc!
Ja bym poszła na Twoim miejscu do lekarza, moze masz jakieś porażenie nerwu czy co???
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 11:03   #17
niusiunia20
Zakorzenienie
 
Avatar niusiunia20
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 5 652
GG do niusiunia20
Dot.: Ból karku i szyję

czy przy bólu szyi i karku pomoże masaż leczniczy 60 minutowy u fizykoterapeuty? dostałam od neurologa skierowanie na fizykoterapię ale półtorej miesiąca muszę czekać, a chciałabym sobie jakoś ulżyć, mam oczywiście leki przeciwbólowe i przeciwzapalne przepisane przez neurologa ale to nie jest sposób, jestem osobą młodą i dlatego nie chcę stosować tylu leków, bo co będę stodować jak będe miała 50 lat?
niusiunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:04   #18
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Ból karku i szyję

Cytat:
Napisane przez niusiunia20 Pokaż wiadomość
czy przy bólu szyi i karku pomoże masaż leczniczy 60 minutowy u fizykoterapeuty? dostałam od neurologa skierowanie na fizykoterapię ale półtorej miesiąca muszę czekać, a chciałabym sobie jakoś ulżyć, mam oczywiście leki przeciwbólowe i przeciwzapalne przepisane przez neurologa ale to nie jest sposób, jestem osobą młodą i dlatego nie chcę stosować tylu leków, bo co będę stodować jak będe miała 50 lat?
A jakie rozpoznanie postawił Ci owy neurolog? Bez powodu nie dałby Ci leków p/bólowych i p/zapalnych.. poza tym w niektórych problemach naurologicznych nie można wykonywać masaży..
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 12:43   #19
niusiunia20
Zakorzenienie
 
Avatar niusiunia20
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 5 652
GG do niusiunia20
Dot.: Ból karku i szyję

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość
A jakie rozpoznanie postawił Ci owy neurolog? Bez powodu nie dałby Ci leków p/bólowych i p/zapalnych.. poza tym w niektórych problemach naurologicznych nie można wykonywać masaży..

stwierdził, że są to zmiany zwyrodnieniowe
niusiunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 08:46   #20
yarok37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Ból karku i szyję

Witam

Zmiany zwyrodnieniowe są następstwem długotrwałych stanów przeciążeniowych. Oczywiście masaż jest wskazany, ale ja proponowałbym kompleksowe podejscie - czyli sesja terapii manualnej i masażu zakończonej akupunkturą i pokazem kilku ćwiczeń. Cwiczenia są bardzo ważne, ponieważ te problemy we większości są następstwem nierównowagi posturalno-mięśniowej.Pytanie jest dlaczego powstały zmiany zwyrodnieniowe? Jakie jest tego źródło w Pani przypadku?

pozdrawiam
życzę życia bez bólu
Jarek
www.fizjomanual.com
yarok37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 13:03   #21
niusiunia20
Zakorzenienie
 
Avatar niusiunia20
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 5 652
GG do niusiunia20
Dot.: Ból karku i szyję

Cytat:
Napisane przez yarok37 Pokaż wiadomość
Witam

Zmiany zwyrodnieniowe są następstwem długotrwałych stanów przeciążeniowych. Oczywiście masaż jest wskazany, ale ja proponowałbym kompleksowe podejscie - czyli sesja terapii manualnej i masażu zakończonej akupunkturą i pokazem kilku ćwiczeń. Cwiczenia są bardzo ważne, ponieważ te problemy we większości są następstwem nierównowagi posturalno-mięśniowej.Pytanie jest dlaczego powstały zmiany zwyrodnieniowe? Jakie jest tego źródło w Pani przypadku?

pozdrawiam
życzę życia bez bólu
Jarek
www.fizjomanual.com
przede wszystkim siedzący tryb życia, zajęcia, pociąg, oczywiście staram się chodzic a nie podjeżdżac autobusem bo tak lepiej; no i zapewne noszenie torebki na 1 ramię często ciężkiej; lekarz mi mówił że to jest główną tego przyczyną, niestety.
Cały rok szkolny chodziłam na aerobik, co bardzo mi pomagało, nie miałam problemów z kręgosłupem, zdarzały się czasami pojedyńcze incydenty bólu, ale samoistnie, po 1 czy 2 tabletkach mijały. Od kwietnia prawie codziennie w miare możliwości czasowych staram się jeździc na rowerze, ale od półtorej tygodnia nie ma takiej opcji bo tak boli.
niusiunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.