Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-31, 13:16   #1
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117

Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV


Link do części pierwszej TUTAJ
Link do części drugiej TUTAJ
Link do części trzeciej TUTAJ

Informacje o tym jak i gdzie można je kupić:

1. Zamawiać można na stronie www.everydayminerals.com.

2. Akceptowane formy płatności:
  • Visa
  • Mastercard
  • PayPal


3. Przesyłka do Polski liczona jest w zależności od wielkości zamówienia (wagi).

4. Czas oczekiwania na paczkę to ok. 2 tygodnie. Firma EDM prosi jednak, by na przesyłkę poczekać do 25 dni roboczych. Dopiero po tym czasie, jeżeli nasza paczka wciąż nie doszła, piszemy maila do EDM. Szczegółowe informacje o takim mailu poniżej.

Pojemności produktów:
  • big - słoiczek 25ml gramatura odpowiednio:
    • Base .19oz/5.5g
    • Cheek .19oz/5.5g
    • Conceal .19oz/5.5g
    • Finishing Dust .42oz/12g
    • Kaolin Powder .17/5g
    • Natural Reflections .19oz/5.5g
  • mini - słoiczek 10ml, 4g produktu (przy cieniach ta pojemnosc jest oznaczona jako big),
  • sample - słoiczek 5ml, 1g produktu (próbki try me free i kupowane osobno)

Problemy z zamówieniem, VAT:
  1. Próbuje dodać podkład do koszyka. Pomimo, że wybieram formułę "X" dodaje mi się "Y". Rozwiązanie: post 1372
  2. W wykazie zamówienia nie widać gratisowych produktów, wpisałam kod, kwota zamówienia była odpowiednia. Czy dostanę gratisowe produkty opisane na stronie z promocjami? Odpowiedź: Tak . W wykazie zamówienia gratisy nie są umieszczane, jeśli warunki promocji zostały spełnione to na pewno otrzymasz gratisy.
  3. Jeśli składając zamówienie wyskakuje Ci błąd podczas wybierania shipping method:
  • We are unable to ship USPS as there was an error,
  • please select another shipping method Missing value for Country
musisz jeszcze raz wejść w my account i ponownie jako kraj wybrać Polskę.
  1. VAT, cło a EDM? O co chodzi? Odpowiedź: post 1338 - czyli kosmetyki nie podlegają ocleniu, ALE możemy zapłacić VAT w wysokości 22%. Od stycznia 2009 roku sprawdzalność paczek ma być większa, co za tym idzie, bardziej prawdopodobne jest, że zapłacimy VAT. Za tę procedurę zapłacimy dodatkowo 6zł. Post pastereczki na temat opłat.

Najczęściej powtarzające się pytania:
  • Czy darmowe próbki dostajemy przy zamawianiu czegoś innego czy można zamówić tylko próbki? - Można zamówić same próbki, płacimy wtedy tylko za przesyłkę. Pierwszy raz polecamy zamawianie próbek razem z pędzlem do podkładu.
  • Ile razy można zamawiać bezpłatne próbki? - Nie ma ograniczeń. Można nawet zamówić kilka kompletów jeden po drugim (w oddzielnych zamówieniach, za każde zapłacimy przesyłkę). Próbki są po to, abyśmy mogły dobrać nasz idealny odcień podkładu, korektora, różu.
  • Na ile wystarcza jedna próbka? - To zależy od osoby, jednym wystarcza tylko na 3 użycia, innym nawet na 2 miesiące używania. Średnio jest to 1 miesiąc używania/testowania. Podkład mineralny jest bardzo wydajny.
  • Który pędzel do podkładu zamówić jako pierwszy? - Polecamy Flat Top Brush (mocniejsze krycie) i Long Handled Kabuki (mniejsze krycie), oba są bardzo miękkie, delikatne, nie podrażnią nawet wrażliwej skóry. Niektóre osoby lubią też Foundation Brush.
  • Który pędzel najlepiej się nadaje do korektora? - Do korektora nadają się: Oval Concealer Brush (dłuższe włosie), Everyday Eye Shadow Brush (krótsze włosie) i Eye Kabuki Brush (jest większy ale nadaje się np. do korektora pod oczy, czy przy skrzydełkach nosa - idealnie pasuje do takich miejsc). To na jaki pędzel się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszych osobistych preferencji.
  • Czy muszę w ogóle zamawiać pędzle? - Nie, ale polecamy pędzle EDM, bo są bardzo dobrej jakości, idealnie nakłada się nimi podkład mineralny i mają 90 dniową gwarancję - jeśli pędzel się rozpadnie, robimy mu zdjęcie, wysyłamy do EDM a oni przysyłają nowy.
  • Nie chce mi się czytać całego wątku czy "tu wstaw dowolne pytanie"? - (1) Jeśli odpowiedzi nie ma w pierwszym poście, użyj wyszukiwarki. (2) Jeśli odpowiedzi nie było w całym wątku, zadaj swoje pytanie.

Inne przydatne wskazówki:
  • Aktualny kurs dolara: money.pl
  • Przed złożeniem zamówienia warto sprawdzić czy są jakieś aktualne kody promocyjne - zwykle można zaoszczędzić kilka dolarów
  • Niektóre promocje zaczynają się o określonej godzinie czasu CST (Central Standard Time) - na tej stronie znajdziecie aktualny czas.
  • Do każdego zamówienia można dostać zestaw zestaw try me kit warto z nich korzystać, aby poznać nowe produkty.

Problemy związane z zamówieniami i wysyłką należy zgłaszać tu: thanks@everydayminerals.c om
  • Temat: czego dotyczy mail
  • Treść: imię i nazwisko, numer zamówienia, ID transakcji oraz opis problemu.
  • Można też bezpośrednio zwrócić się do admina forum poprzez wiadomość prywatną.
  • Co zrobić, jeżeli nasza paczka z zamówieniem nie dotrze -> post gabs

Zestawy try me kit:
  • Zestawy są darmowe (koszt 1 cent plus przesylka), przy składaniu zamówienia zniżka jest automatycznie naliczana mimo że wcześniej pokazuje się cena 5USD. Jedynym ponoszonym przez nas kosztem jest koszt przesyłki.
  • do każdego zamówienia można dodać jeden darmowy kit, za pozostałe naliczany jest koszt 5USD
  • kity zachęcają do testowania: nowych kolorów podkładów połączonych w zestawy według jasności, zestawów róży, korektorów (obecnie nie ma ich w ofercie), pudrów.

Zamówienie pełnych wymiarów:
od 15.08.2009 obowiązują nowe zasady, zostały wycofane zestawy 6 oraz 12 szt.
W ich miejsce pojawiła się promocja beauty perks:
zamówienie 5-11 sztuk pełnowymiarowych produktów daje 25% zniżki na każdy
zamówienie 12 i więcej pełnowymiarowych produktów daje 45% zniżki na każdy

przykładowe ceny przy 12 i więcej sztukach ze zniżką 45%:Wcześniej cena kazdego produktu w kicie wynosiła 4,16 USD bez przesyłki.
do tego należny doliczyć cenę przesyłki z USA która rózni się w zalezności od zawartości zamówienia.
Promocja nie obejmuje przedmiotów z kategorii collections (dawne: best sellers), próbek ani zestawów Try Me Kit.

Kategorie podkładów ze względu na kolor:
Kategorie podkładów ze względu na formułę (skład):
Nie są to reguły, których trzeba bezwzględnie przestrzegać przy wyborze podkładu a jedynie wskazówki.
  • Original Glo - można za jego pomocą uzyskać "dewy look" czyli efekt swieżej, promiennej cery, bez płaskiego matu, polecany do cery normalnej i suchej. Niektórzy uważają, że podkreśla rozszerzone pory a inni, że są dzięki niemu mniej widoczne.
  • Semi-Matte - nie daje takiego efektu "glow" jak OG, polecany do cery normalnej i mieszanej.
  • Matte - matowa formuła polecana jest do cery normalnej, mieszanej i tłustej.
  • Intensive - polecany do każdego typu skóry, daje prawie matowy efekt, dodatkowo ma kontrolować miejsca przetłuszczające się. Ta formuła jest bardziej kryjąca od pozostałych i może służyć rownież jako korektor (podkład intensive nakładany punktowo małym pedzelkiem na wybrane miejsca, plusem jest to, że nie odcina się kolorem od reszty makijażu).

Przyzwyczajanie się skóry do kosmetyków mineralnych:
  • Może się pojawić, ale nie musi. Jest to określanie jako "purging" czyli w dosłownym tłumaczeniu oczyszczanie. Na ten temat można poczytać na forum EDM: w wątku Purging vs. Irritation/Break Outs?
  • Opis zjawiska przez wizażankę - vril
  • Należy odróżnić reakcję alergiczną od oczyszczania (każdy zna swoją skórę najlepiej), w przypadku alergii radzę odstawić produkt, spróbować inne formuły, produkty o innych składach i ewentulanie spróbować znowu, gdy skóra wróci do normy.

Jak nakładać podkład mineralny?
Na sucho:Na mokro (spryskanie pędzla raz lub dwa):Różne sposoby nakładania:
Pranie i suszenie pędzli:
  • Dla zachowania higieny pędzle powinno się myć po każdej aplikacji (lub co najmniej raz, dwa razy w tygodniu), jest to bardzo ważne dla zachowania zdrowej cery.
  • Pędzle pierzemy w łagodnym szamponie dla dzieci.
  • Tu znajdziecie filmik instruktażowy jak prać pędzle.
  • Polecam rozczapierzać pędzle typy Flat Top i Long Handled Kabuki - schną o wiele szybciej, Flat Top można dodatkowo postawić na włosiu (pionowo) co również przyspiesza schnięcie.
  • Nie suszymy pędzli na grzejniku ani przy pomocy suszarki.
  • Preparaty do odkażania pędzli np. MAC czy Sephora nie zastąpią prania pędzli.

Swatch(e) - czyli zdjęcia produktów na skórze.
Przykłady znanych osób i kolorów, które mogłyby używać:
Nasze zamówienia i kolekcje:

frantic&rozi&vril
Dziekujemy Nanomi za pomoc przy tworzeniu postu

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2010-02-24 o 13:16
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 13:16   #2
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z minerałami i zainteresowałaś się everyday minerals (skrót: edm):

Zacznij od określenia stopnia jasności swojej cery. EDM uszeregowało gotowe zestawy próbek podkładów kolorystycznie:
  • ivory dla porcelanowych, bardzo jasnych cer- należysz tu jeśli nigdy nie znalazłaś wystarczająco jasnego podkładu drogeryjnego
  • fair- nadal jasna karnacja, oscylująca na granicy najjaśniejszych podkładów drogeryjnych.
  • light- jasna skóra, ale nie wywołuje u ciotek reakcji "dziecko, jesteś chora?"
  • medium- średnie karnacje
  • tan- najciemniejsza opcja, dobra jeśli mocno opalasz się w wakacje (o tym pogadamy potem, opalanie jest niezdrowe!) lub naturalnie jesteś typem południowym
  • olive- kompilacja różnych odcieni oliwek, pasujących do kategorii light/medium
Jeśli nie jesteś pewna który zestaw wybrać, wstaw zdjęcie bez makijażu w dziennym świetle przedstawiające kawałek twarzy oraz szyję, na pewno pomożemy. Możesz też od razu wziąć kilka zestawów próbek (pierwszy kosztuje 1 cent, zostanie to zaktualizowane przy składaniu zamówienia- pokaże się discount od ceny, kolejne kosztują 5USD).

Koszt wysyłki Try Me- Free:
  • przy jednym darmowym (1 cent) zestawie-First Class Mail International Package $3.53
  • przy dwóch zestawach: darmowym (1 cent) i płatnym: First Class Mail International Package $5.21 (+cena zestawow czyli razem za dwa kity $11,22)
  • przy trzech, jednym darmowym (1 cent) i dwóch płatnych: First Class Mail International Package $6,89 (wraz z ceną zestawów: $16,90)
  • czyli bardziej ekonomiczną opcją jest zrobienie kilku zamówień z darmowym kitem ponosząc jedynie koszty wysyłki. Wtedy za dwa zestawy płacimy dwa razy koszty przesyłki czyli $7,06 a za trzy $10,59)
Podkłady występują w różnych tonacjach oraz formułach, zanim zadasz pytanie zawsze szukaj odpowiedzi w 1. poście.


W zestawach próbek występują też korektory, róże, primery, cienie. Jest to dobra opcja aby wypróbować różne proszki- jeśli potrzebujesz dodatkowego krycia spróbuj zestawu korektorów lub po wrzuceniu zdjęcia na forum i uzyskaniu porady zdecyduj się na próbkę jednego konkretnego.

UWAGA: zestawy korektorów zostaly wycofane, jednak zostawiam ich opisy jako wskazówki dla poszukujących.

Zestaw Color Corrector :
  • Bisque Color Corrector- karnacja fair- medium, ukrywa żółte tony
  • Abbott's Perk Me Up- neutralizuje cienie pod oczami
  • Pearl Beige (perłowy)-rozświetlający beż, pod oczy lub na przebarwienia na twarzy

Zestaw Concealer
  • Aussie Perk Me Up (perłowy)- rozświetlający korektor pod oczy
  • Multi-Tasking- intensywnie kryjący, na przebarwienia i niedoskonałości skóry
  • Pearl Sunlight (perłowy)- perłowy żółty korektor, pod oczy, na ciemne przebarwienia po słoneczne.

korektory perłowe polecane są POD podkład. W praktyce stanowią piękne rozświetlacze i cienie.

Zestaw Try Me Face Powders: (odpowiedni dla każdej karnacji)
  • finishing dust- bardzo sypki i drobny, polecany jako primer i warstwa wykończeniowa
  • kaolin powder- primer o właściwościach wygładzających i matujących, może wysuszać
  • natural reflections light- jako wykończenie makijażu, zwiększa ochronę przeciwsłoneczną.

Zestaw Try Me Lucent Colors: (mogą być stosowane na całą twarz lub na policzki)
  • Natural- delikatny rozświetlacz, dobry dla jasnych karnacji
  • Soft Bronzer- wymarzony bronzer dla bladolicych
  • Light pink-bardzo jasny róż, tylko dla porcelanek, może też być cieniem

Zestaw Try Me Conceal
  • Lavender - bardzo jasny korektor w odcieni fioletu\lawendy
  • Intensive Fair - kryjacy korektor dla jasnych karnacji
  • Aussie Perk Me Up - (perlowy) rozswietlajacy korektor pod oczy

pozostałe zestawy to róże oraz cienie. EDM zapowiada że będą podlegać zmianom co miesiąc.

Jeśli wybrałaś już zestaw podkładów oraz zdecydowałaś się na korektory, pudry lub lucent face musisz zastanowić się nad pędzlem. W 1. poście przeczytałaś już, że dobry pędzel to podstawa. Nawet, jeśli pożegnasz się z marką EDM ich pędzle są świetnej jakości w przystępnej cenie, więc naprawdę warto- mogą służyć także do innych minerałów czy tradycyjnej kolorówki. W pierwszy zamówieniu warto wziąć po uwagę flat topa lub long handled kabuki- pierwszy zapewni większe krycie drugi jest odrobinę delikatniejszy.
Możesz rozważyć opcję zamówienia oddzielnie próbek a z pędzlami dołączyć się do zamówienia zbiorowego, wtedy za 1 sztukę zamiast 10USD koszt wyniesie 5,5USD.
W tym celu zostało stworzone specjalne podforum zakupowe, zanim zaczniesz pisac posty zapoznaj się z zasadami tam panującymi.

Jeśli nie umiesz sama poradzić sobie z zamówieniem służymy pomocą:
INSTRUKCJA OBRAZKOWA- 12 PROSTYCH KROKÓW JAK ZAMÓWIĆ PRÓBKI EDM


Kategoria Your Picks- z czym to się je?
jest to zupełnie nowa forma okresowych promocji. Umieszczone są w niej produkty po jednym z każdej kategorii według kryterium- naturalna ale perfekcyjna cera w domu, w czasie spotkań z bliskimi. Obecnie dostępne:
cień Comfy i Eye Kabuki Brush taniej o 1 usd, Finishing Dust, róż Snuggle taniej o 3 usd, koreltor Multi-Intensive taniej o 2 usd. UWAGA! od ceny promocyjnej nadal obowiązuje rabat przy zamówieniach na 25% i 45%!

swatche i opisy *Insane:
1 2 3 4

Ile podkladu powinnam nlaozyc? /Ratunku! Mineraly robia mi maske!
Tutaj jedna z wizazanek prezentuje ilosc podkladu jaka nalezy nalozyc jako jedna warstwe.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-02-07 o 17:31
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 13:31   #3
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

rozwielitko

Uśmiałam się przy "określeniu stopnia jasności swojej cery"
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 14:55   #4
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Próbowałam dzisiaj pierwszy raz nakładać podkład na mokro (psikałam flat topa termalką avene)... no i jak na razie mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Krycie mocniejsze, efekt bardziej jak po tradycyjnym podkładzie, mniej pudrowy. Bałam się smug, nierówności w kolorze - ale nic z tych rzeczy. Ciekawa jestem jak będzie z trwałością i błyszczeniem.

Na zdjęciu: sweet almond (na mokro), mój idealny odcień.
Sweet Almond to tez mój odcień. Ależ masz piękną cerę taką czystą, gładką i zdrowo wyglądającą Zazdroszczę szczerze!!
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 16:42   #5
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Sweet Almond to tez mój odcień. Ależ masz piękną cerę taką czystą, gładką i zdrowo wyglądającą Zazdroszczę szczerze!!
O rany Dziękuję za tak miłe słowa!
Zdjęcie, które wstawiłam i Twoja reakcja na nie może być idealnym przykładem tego, co potrafią zdziałać minerały
Moja cera jest gładka - z tym się zgodzę, ale do ideału jest jej baaardzo baaardzo daleko. Potrzebuję na prawdę mocnego krycia (naczynka, naczynka, naczynka... - i nie tylko takie w skrzydełkach nosa, jakie ma wiele z Was - ale taki mocny buraczek na dużej powierzchni ).
Niemniej jednak i tak zrobiło mi się bardzo przyjemnie
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 17:36   #6
aljaka
szyciowa specjalistka :)
 
Avatar aljaka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 795
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
O rany Dziękuję za tak miłe słowa!
przyłączam się....bardzo ładnie wyglądasz.
__________________
w Świecie gardzących snem
arkusz
wymiana

pialjaka to kraina taka
a tu ja, sama ja
aljaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 20:26   #7
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

wow, to już czwarta część
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-31, 23:02   #8
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Witam
Jako, że jestem totalnie zielona jeśli chodzi o minerały ( w ogóle o kosmetykach mam wąsko zakrojoną wiedzę i praktykę- zgroza) i chciałabym zamówić sobie te darmowe próbki z edm i chciałam spytać o formy płatności, czy jedyną możliwą jest podanie numeru karty? Pytam, bo nigdy wcześniej nie dokonywałam tego typu zakupów i obawiam się co, do bezpieczeństwa I jakbyście mogły mnie oświecić to byłabym straszliwie Wam wdzięczna Pozdrawiam

Aaa i za jednym razem można zamówić tylko jedne próbki?
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 23:21   #9
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
Witam
Jako, że jestem totalnie zielona jeśli chodzi o minerały ( w ogóle o kosmetykach mam wąsko zakrojoną wiedzę i praktykę- zgroza) i chciałabym zamówić sobie te darmowe próbki z edm i chciałam spytać o formy płatności, czy jedyną możliwą jest podanie numeru karty? Pytam, bo nigdy wcześniej nie dokonywałam tego typu zakupów i obawiam się co, do bezpieczeństwa I jakbyście mogły mnie oświecić to byłabym straszliwie Wam wdzięczna Pozdrawiam

Aaa i za jednym razem można zamówić tylko jedne próbki?
pierwszy i drugi post.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 11:04   #10
aniuska18032
Zakorzenienie
 
Avatar aniuska18032
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 4 130
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Już IV część ! . Dziewczyny jesteście niesamowite
aniuska18032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 11:23   #11
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Dziewczyny,proszę o radę i mam nadzieję na zrozumienie (oraz,że to odpowiednie miejsce do tego pytania) : chciałam zamówić coś,co byłoby odpowiednikiem dawnego STF kaolinowego,i znalazłam Kaolinowy Puder Fair oraz Sunlight. Używam podkładu Fawn. Który kolor radzicie? Bo rozumiem,że skoro kaolin ma teraz odcienie,to one robią jakąś różnicę (wcześniej tak nie było
Dodam może,że moja skóra nie ma żółtawych tonów (raczej niepożądane różowawe,i Fawn mi to ładnie wyrównuje).Więc trochę się boję,że Sunlight będzie jednak zbyt żółty,a co do Fair boję się,że się "pogryzie " z Fawn
Z góry dzięki za odp. i proszę,nie krzyczcie,żeby przeczytać cały wątek (zrobię to na pewno,jak moje dzieci dorosną i wyprowadzą się z domu. Wtedy będę miała TYLE czasu
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 12:12   #12
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Uff znalazłam IV część
Dziewczyny pytanko - czy gdzieś znajdę swatche szminek EDM, na blogu Cathy widziałam chyba jedną, a jak już stwierdziłam kolory bardzo się różnią od zdjęć i w ciemno nie chciałabym kupować. Najbardziej zależy mi na pomadce która przypominałaby kolor ust, najmniej szałowa Jakiś kolor możecie polecić.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 12:39   #13
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,proszę o radę i mam nadzieję na zrozumienie (oraz,że to odpowiednie miejsce do tego pytania) : chciałam zamówić coś,co byłoby odpowiednikiem dawnego STF kaolinowego,i znalazłam Kaolinowy Puder Fair oraz Sunlight. Używam podkładu Fawn. Który kolor radzicie? Bo rozumiem,że skoro kaolin ma teraz odcienie,to one robią jakąś różnicę (wcześniej tak nie było
Dodam może,że moja skóra nie ma żółtawych tonów (raczej niepożądane różowawe,i Fawn mi to ładnie wyrównuje).Więc trochę się boję,że Sunlight będzie jednak zbyt żółty,a co do Fair boję się,że się "pogryzie " z Fawn
Z góry dzięki za odp. i proszę,nie krzyczcie,żeby przeczytać cały wątek (zrobię to na pewno,jak moje dzieci dorosną i wyprowadzą się z domu. Wtedy będę miała TYLE czasu
stf kaolin i kaolin powder to to samo, mozesz wziąć zarówno sunlight jak i fair, oba są transparentne, różnią się podtonami (fair chłodny sunlight ciepły)
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 12:46   #14
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Dzięki za odpowiedż (wezmę więc Fair,bo mam ogólnie chłodny odcień wszystkiego
Chociaż to swoją drogą jest dla mnie zagadka,że do chłodnego typu urody (to na 100% mi wszyscy potwierdzają) najlepiej spośród wielu wypróbowanych podkładów podpasował żółtawy Fawn. Co zresztą przypadkiem odkryłam
Pozdrawiam bardzo.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 12:53   #15
yatagirl
Przyczajenie
 
Avatar yatagirl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 24
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Hej Dziewczyny, mam nadzieję, że bardzo mnie nie zjedziecie?
Zastanawiam się nad dwoma try me free- rozumiem, że jeden jest za darmo, a każdy kolejny za 5$. Chodzi mi raczej o przesyłkę. Przesyłka jednego zestawu próbek wynosi 3.53$, a dwóch - 5.21$ (+5$ za ten drugi try me free, prawda?). Rozumiem też, że bardziej opłaca się zamówienie każdego zestawu próbek oddzielnie, tak, żeby płacić tylko za przesyłkę każdego.
Ale nie rozumiem, dlaczego organizowane są zbiorowe zamówienia próbek? Tzn. rozumiem, że jakoś musi się to opłacać, ale zastanawiam się ile wynosi przesyłka na jeden try me kit w grupie? Czy to też jest 1.14$ (z tego co wyczytałam) + oczywiście przesyłka w Polsce.
Zastanawiam się właśnie, czy bardziej ekonomiczne jest zamówienie samemu, czy w grupie, ale nie wiem ile wyniosłaby mnie przesyłka?
__________________
The higher we soar, the smaller we appear to those who cannot fly.
yatagirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 15:33   #16
ylkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 377
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

hej, poczytuje watki od dawna ale jeszcze nie udalo mi sie przeczytac wszystkiego chcialabym zamowic narazie probki podkladow oraz pedzel flat top po podliczeniu kosztow wyniesie to $15,22 wiec cena ok. tylko zastanawiam sie ciagle nad wybraniem odpowiedniego zestawu z tam dostepnych... nie wybralam nigdy odpowiedniego podkladu dla mnie..uzywalam rimmela 100 i 103 roznych podkladow. jak rowniez colorstay revlon buff 150 n/d. mam jasna karnacje, wydaje mi sie ze z tonami zoltymi (nie rozowe!) mam nierowny koloryt cery...zolto-blada,jasna... fioletowe cienie pod oczami...wieczorem zalacze zdjecie bez makijazu i mam nadzieje ze ktoras z Was pomoze mi dobrac odpowiednie odcienie...przygladajac sie tym odcieniom na zdjeciach wydaje mi sie ze cos z golden badz light buff. i sama nie wiem jaki zestaw sampli wybrac. fair , ivory czy light ? wydaje mi sie ze light bedzie ok ale hm... pudry zazwyczaj mi ciemnieja na twarzy i nie wiem...pozdrawiam

Edytowane przez ylkaa
Czas edycji: 2009-11-01 o 15:56
ylkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 17:09   #17
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Uff znalazłam IV część
Dziewczyny pytanko - czy gdzieś znajdę swatche szminek EDM, na blogu Cathy widziałam chyba jedną, a jak już stwierdziłam kolory bardzo się różnią od zdjęć i w ciemno nie chciałabym kupować. Najbardziej zależy mi na pomadce która przypominałaby kolor ust, najmniej szałowa Jakiś kolor możecie polecić.
mam jeszcze dwie w domu - Golden Strawberry oraz Icing on the cake.
Niestety, nie mam kiedy zrobić zdjęć, bo światła dziennego ostatnio jak na lekarstwo u mnie i jak już mam wolną chwilę, to ciemno i zdjęć nei ma sensu robić.
Może postaram się wieczorkiem coś wrzucić (mam chyba fotki z tymi szminkami na ustach jakieś )

Cytat:
Napisane przez yatagirl Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, mam nadzieję, że bardzo mnie nie zjedziecie?
Zastanawiam się nad dwoma try me free- rozumiem, że jeden jest za darmo, a każdy kolejny za 5$. Chodzi mi raczej o przesyłkę. Przesyłka jednego zestawu próbek wynosi 3.53$, a dwóch - 5.21$ (+5$ za ten drugi try me free, prawda?). Rozumiem też, że bardziej opłaca się zamówienie każdego zestawu próbek oddzielnie, tak, żeby płacić tylko za przesyłkę każdego.
Ale nie rozumiem, dlaczego organizowane są zbiorowe zamówienia próbek? Tzn. rozumiem, że jakoś musi się to opłacać, ale zastanawiam się ile wynosi przesyłka na jeden try me kit w grupie? Czy to też jest 1.14$ (z tego co wyczytałam) + oczywiście przesyłka w Polsce.
Zastanawiam się właśnie, czy bardziej ekonomiczne jest zamówienie samemu, czy w grupie, ale nie wiem ile wyniosłaby mnie przesyłka?
wspólne zamówienia próbkowe organizowane są
a/ dla tych, które nie mają możliwosci (lub ochoty ) zamówienia samodzielnego (brak karty kredytowej, paypala, konta bankowego)
b/ osób, które biorą udział w dużych zamówieniach ze zniżką -45% i chciałyby do tego dobrać sobie 1-2 próbki jakieś (w zniżkowych próbek nie bierzemy)

co do opłacalności - musisz sobie po prostu policzyć - co do indywidualnego zamawiania- wszystko masz w pierwszym wątku. A co do grupowych- kazda organizatorka podaje koszty i można sobie samemu policzyć, ile wyniesie Cię zamówienie.
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 00:12   #18
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Czy ktoś używa do utrwalenia minerałków Kryolan Fixing Spray?? Czy to w ogóle ma sens?? Podobno to dobry utrwalacz, ale pytanie jak się to ma do minerałów.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 06:49   #19
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Aussie Perk Me Up - jest po prostu cuuudowny jako korektor-rozświetlacz do oczu
Na dłoni wydawał się zbyt perłowy, zbyt błyszczący - ale na oku, pod okiem... cudowne rozświetlenie postaram się wstawić niedługo zdjęcia
Na pewno będę zamawiać pełnowymiarowe opakowanie

Niestety Pick Me Up Pink - jest zdecydowanie za różowy. Ten z kolei na dłoni dawał tylko poświatę koloru. U mnie nadawałby się tylko jako róż
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez *Insane
Czas edycji: 2009-11-02 o 06:51
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 07:59   #20
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

na EDM pojawilo sie holiday reissue

http://www.everydayminerals.com/stor...ay-colors.html
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 08:13   #21
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
na EDM pojawilo sie holiday reissue

http://www.everydayminerals.com/stor...ay-colors.html
szkoda tylko, że sampli nie można brać...
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 08:22   #22
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
O rany Dziękuję za tak miłe słowa!
Zdjęcie, które wstawiłam i Twoja reakcja na nie może być idealnym przykładem tego, co potrafią zdziałać minerały
Moja cera jest gładka - z tym się zgodzę, ale do ideału jest jej baaardzo baaardzo daleko. Potrzebuję na prawdę mocnego krycia (naczynka, naczynka, naczynka... - i nie tylko takie w skrzydełkach nosa, jakie ma wiele z Was - ale taki mocny buraczek na dużej powierzchni ).
Niemniej jednak i tak zrobiło mi się bardzo przyjemnie
Masz naprawdę śliczną cerę, wolałabym już chyba te naczynka os moich przebarwień i krost. Niemniej minerałki dzielnie wspierają w walce o piękną cerę i jak trzeba to ukryją niedoskonałości Próbowałam nakładać Sweet Almond na mokro ale mi wychodzi kit :/ Po prostu go widać. Może za dużo wody albo proszku
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 08:24   #23
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
na EDM pojawilo sie holiday reissue

http://www.everydayminerals.com/stor...ay-colors.html
pierwszy raz nie mam ochoty robić zamówienia z powodu nowej promocji
Nie znam tylko Raw Sugar, ale nie budzi jakoś wielkiego u mnie ...
Gdybym się jednak skusiła () to tylko ze względu na Pink Snowflakes i Short Cake w bigach...
choć myślę, że nie będzie mi się trudno oprzeć tym razem...

Susanna - po prostu nie wszystkim aplikacja na mokro służy. Na mojej cerze też po prostu nie wygląda to dobrze (daje taki plastelinowato -ciastowaty efekt). Bez względu, jak probowałam to "na mokro" zrobić - spryskać pędzel z podkładem na nim, zanurzyć spryskany pędzel w podkładzie.. Efekt za każdym razem był opłakany ...

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-11-02 o 08:27
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 09:19   #24
ulmo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 2
GG do ulmo
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Bardzo proszę o malą pomoc - muszę przesłać dokumenty do odprawy celnej ale mam pewien problem. Na fakturze jest tylko napisane "plastic jar sample" 1 szt czyli mam wpisać na deklaracji "zestaw próbek" ? Zawsze pisali dokładnie każdą zamówioną rzecz na fakturze więc w deklaracji wypisywałam wszystko po kolei ale dawno nie zamawiałam więc może coś sie zmieniło?
ulmo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 10:10   #25
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Kurczę gdyby nie ten cudny Short Cake to też bym była średnio zainteresowana...
powiedzcie mi taką rzecz na jak długo zostaną holiday reissues bo zastanawiam się czy brać Short Cake'a teraz czy poczekać?Macie może jakieś wieści na ten temat?No i nie żebym Cię Cathy namawiała do złego ale Short Cake jest po prostu cuuuudny!Może jakieś zamówionko
__________________
Alicja w krainie czarów.

SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 10:32   #26
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Hej mam pytanko czy jest jeszcze ktos kto nadal nie dostal paczuszki z 15.X czy jestem sama

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2009-11-02 o 11:25
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 12:49   #27
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

jaki polecacie podkład i puder najbardziej zbliżony do Bourjois 10HS 71? Własnie robie pierwsze zamówienie przez all i nie wiem na jakie próbki się decydować... W jaką tonacje celować? Beige, buff? (czytałam pozostałe wątki ale była tam tylko 1 odp )
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 13:21   #28
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Wrzuc zdjecie policzka i szyji to dziewczyny doradza Ci jaki odcien bedzie dobry.
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 13:45   #29
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

proszę

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-11-02 o 13:48
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 13:52   #30
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

a ja musze powiedziec, ze zakochalam sie w soft bronzer
Po pierwsze swietnie sie nim modeluje buziaka....
a po drugie Soft bronzer+wet sand i mam slicznie pomalowane oczka, do tego czarna kreseczka i moge isc do ludzi

Kolejna EDM-owa rzecz bez ktorej sie juz nie obejde
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.