Gdyby Twój zapach był osobą...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-09, 18:47   #1
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555

Gdyby Twój zapach był osobą...?


Nie wiem, czy taki temat był. wybaczcie mi drogie Wizażanki jeśli dubluję.
Zauważyłam, że łatwiej mi opisywać zapachy posługując się cechami charakteru, lub odnosząc się do relacji międzyludzkich (tzn. czy zapach jest dla mnie jak przyjaciółka lub wróg, lub ktoś z rodziny). Mój pomysł jest następujący:
Opiszcie konkretne zapachy tak jakby były jakimiś osobami z waszego otoczenia: kim są dla was, jakie mają "cechy charakteru", jakie uczucia do nich żywicie?
Czekam na Wasze opisy
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 08:20   #2
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Dobry wątek - mnie zapach Chanel Chance obrzydziła zona szefa- oblewała się nim tonami, po jej wyjsciu jeszcze przez pol godziny bylo czuć w biurze jego zapach- - i aż wymienilam do na targowisku ;-) do tego stopnia mi zbrzydl, że nie moglam juz na niego patrzec!
Choć zapach sam w sobie jest sliczny, ja juz nawet na Mademoiselle nie mogę patrzec :-((( cała gama Chanel przypomina mi tą kobietę.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 13:00   #3
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Każdy z moich ukochanych, ulubionych zapachów byłby oczywiście mną - tylko w różnych wersjach. Pomijam skojarzenia z miejscem i czasem (np. "Le Feu" używałam mieszkajac w Londynie, więc z tym miastem mi się kojarzy i przywołuje mnóstwo wspomineń), ale każdy, który przez jakiś czas używam wydobywa ze mnie jakieś cechy, sprawia że trochę inaczej się czuję. Np. "White Linen Breeze" to jestem ja w wersji optymistycznej, z wyprostowanymi plecami, uśmiechem i energią do działania. Ubrana w jasne kolory, porządnie odczyszczona i "zdrowo niedojedzona". "Youth Dew" to ja w wersji romantyczno-figlarnej może nawet w nastroju do flirtów ( ), ubrana w coś błyszczącego, z "przydymionym" okiem. "Le Feu" - to taka trochę postrzelona moja wersja. Energiczna i melancholijna jednocześnie, młodzieńczo ponura, w buntowniczym ale i twórczym nastroju, z ochotą na łamanie konwenansów, w jakimś ostentacyjnym zestawie ubraniowym (np. kwiatki i paski), w intensywnych kolorach. "Beautiful Sheer" to taka "pracownicza", ugodowa, ulizana i porządna ja, choć w pastelowych, kobiecych kolorach. "Hypnotic Poison" to ja, kiedy czuję się seksowna (co ostatnio zdarza się tak samo często jak śnieg w maju, więc od dawna nie noszę), albo oddaję się orgii jedzenia czekolady. . Z dodatkiem klasycznego "Poison" mogę nawet poczuć się kimś w rodzaju "femme fatale"
A "Hiris" to ja w dość fatalistycznym nastroju, najchętniej idąca "gdzie oczy poniosą". (Nietypowo ) milcząca, blada i w monochromatycznym stroju.
To wszystko rzadko niestety działa tak, żebym ubierając się w dany zapach przeobrażała się w tą związaną z nim wersję, raczej zastanawiam się, który danego dnia licuje z moim nastrojem i po niego sięgam.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 19:34   #4
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Ja mam takie dwa zapachy, z ktorymi kojarzy mi sie pewien okres w zyciu. W zyciowej PRZESZLOSCI uszczegolniajac.
To TENDRE POISON i ETERNITY. Tak bardzo przypominaja mi pewien okres w moim zyciu, ze - mimo ze mi sie podobaja, a nawet mam (niezaczeta) buteleczke TENDRE POISON - jakos nie moge do nich wrocic.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 21:13   #5
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Widze, ze rozne osoby roznie interpretuja ten watek Zapachy rzadko kojarza mi sie z osobami, charakterami. Raczej czesto jest tak, ze szukam zapachu, ktory dodawalby mi pewnosci siebie, sprawial, ze czuje na sobie spojrzenia odurzonych facetow itp. hi hi. Sa takie zapachy, ktore przypisuje konkretnym cechom charakteru:
Angel - pewnosc siebie, wyrafinowanie, bogactwo, ale tez zlosliwosc, chlod
Mademoiselle - tu mam skojarzenia z pewna osoba i jak czuje te perfumy to mysle sobie: wygadana baba, ktora musi zwrocic uwage na siebie i rozstawia wszystkich po kątach
Light blue - mlodosc, zachlannosc, imprezy, lenistwo, modne ciuchy
Rush - przepraszam, jesli kogos tym uraze, ale dla mnie tak pachnie tandetna osoba lekkich obyczajow
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 21:15   #6
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Dune -mój pierwszy ekskluzywny zapach w wersji czystych perfum od męża.Wyjątkowe dla wyjatkowej dziewczyny tak powiedziała moja miłość,wykwintne!!!Flakon mam do dziś i niespotkałam takiej wersji w perfumeriach.

Poeme-zwiewne i bardzo wręcz cholernie trwałe.Z dzidziusiem pod pachą i buch spadło na chodnik.100ml robiło bull bull na chodnik.Z czym mi się kojarza ze stłuczką i z okresem kiedy strasznie chciałam wyglądać poważnie.

Clinique Happy-ja i jeszcze raz ja latem czyli wesoła,żywiołowa,spontani czna dziewczyna,szaleństwo w słońcu.Jak określiła moja przyjaciółka kiedy otwierałam drzwi do jej samochodu,powiew pomarańczy z tobą w tle.

In Love again-odkrycie w perfumerii,nieciekawy wówczas flakonik i mega oszałamiająca zawartość.Mojemu synkowi kojarzą się tylko ze mną.Ten zapach to mama i już, a mężowi z moim romantyzmem,cyganerią i niesamowitym szaleństwem w ogrodzie.

EC-znam ją tylko z próbki,nosze a raczej wdycham i wzdycham.Gdybym mogła używałabym codziennie.EC to miłość,kobiecość,elegancj a i kobieta femme fatal,seksowna,wyzwolona. Totalne moje zauroczenie i kojarzy mi się jeszcze z wizażem bo dzięki dwóm wizażankom miałam okazje je poznać.Dziękuje!!

Mira-bai-och kończy mi się to cudo.Slodka,spokojna i upojna taka się w nich czuje.Lubi mój mąż.

Halloween-Mariga,Mariga,Mariga i ukojenie przybywające wraz z wiatrem,zapach typowo wiosenno-letni,czekam z tęsknotą na możliwość jego noszenia.Ten zapach to wiatr we włosach i otulające letnie szaleństwo.Super!

Dior pure poison-przepraszam ale nie mogę go czuć i nosić tymbardziej.Zapach aptekarki mi nie odpowiada,sztywny i mocny farmaceutyczny.BEEE!!

Angel Violette-jestem spokojna i wyciszona,tuli mnie i nie rusza mnie nikt złośliwy.Podobnie działa wyciszająco AA Lavende Velours.

Paco Rabanne Ultraviolett-samotna w oczekiwaniu na Ciebie moje kochanie ale wciąż silna.

Enjoy Jean Patou-deilkatna,zmysłowa na randce ze swoim mężem.

Dolce&Gabana red-padam i nie mam sił kiedy je czuje.Wymiotuje i żle się czuje,niebezpieczny.

Hugo Boss-słaba neonka chora w szpitalu,nie mogę go uzywać bo mam brzydkie cierpiące skojarzenia.
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 09:30   #7
Selene
Raczkowanie
 
Avatar Selene
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 458
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Podobnie jak ropuszka przypisuje wielu "swoim" perfumom konkretne cechy osobowosci czy charakteru:
Sun Jil Sander - letnia beztroska,przygoda,wesolo sc,radosc,mlodzienczosc,e nergia,aktywnosc,zabawa
Hypnotic Poison - wielowymiarowosc istnienia,czary,magia,zmy slowosc,tzw.madrosc wiedzmy,dobre samopoczucie,tajemniczosc ,uaktywniony zmysl obserwacji
Obsession CK- wulkan energii,pewnosc siebie,mocne stapanie po ziemi,odwaga,przebojowosc ,dobry otwarty kontakt z innymi ludzmi,zmyslowosc,latwosc w pokonywaniu trudnosci zyciowych
Angel Innocent - zdecydowana ingerencja sil wyzszych,opieka,dobre samopoczucie,spokoj,ochro na,nietykalnosc,dobroc,cz ystosc intencji,delikatnosc
Light Blue - bogactwo osobowosci,introwertyzm,s pokoj,tesknota,zaduma,wyc iszenie,wywazenie
Allure - klasa,elegancja,kobiecosc ,piekno,rownowaga wewnetrzna,harmonia
DKNY - mlodzienczosc,energia,akt ywnosc,radosc,swiezosc odczuc,spontaniczne reakcje,szybkie decyzje
Fendi by Fendi -dojrzalosc,kobiecosc,odwa ga,spokoj,dzialanie po przemysleniach,refleksyjn osc
Sensations Jil Sander - kobiecosc,miekkosc,delika tnosc,zmyslowosc,slodycz, rozleniwienie,wypoczynek
Selene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-12, 19:45   #8
MARTECZKA
Rozeznanie
 
Avatar MARTECZKA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 848
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Odgrzebuję wątek,bo mi się spodobał!

Obsession/Versace Red jeans/one - czasy licealne z beznadzieją i Nirvaną w tle.

La Male JPG - do końca życia trauma związana z pierwszą wielką,3-letnią miłością znienawidziłam

Chanel platinum E. - oh,tak trwaj chwilo jesteś piękna!

Angel - mocne wspomnienia - Paryż,upalne lato 2003 z Aniołem w tle

Chamska podróba Angel - gruba sąsiadka piętro niżej

Jil Sander No.4 - wszyscy leżą u moich stóp,nie zbliżać się bo zasztyletuję,mogę wszystko

Libertine - mmmhhmmm..ohhh.ahh...zmyw am naczynia,ale k....a,jak dobrze pachnę. Uczucia orgazmiczne,wykwintny i doskonale wyważony

le feu light - tak ładne i inne,że nic tylko założyć kimono.Czuje się,że to nie europejska szkoła.Piękne

5th Avenue - moja oszczędna koleżanka,ten plastik na czubku zatyczki,kojarzą mi się z tandetą i brakiem smaku

Messe - chyba muszę być fest naćpana,bo leżę w łóżku,ale w sumie zamieniłam się w dym mszalny - zapach jak meskalina
MARTECZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 23:57   #9
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Widze, ze rozne osoby roznie interpretuja ten watek Zapachy rzadko kojarza mi sie z osobami, charakterami. Raczej czesto jest tak, ze szukam zapachu, ktory dodawalby mi pewnosci siebie, sprawial, ze czuje na sobie spojrzenia odurzonych facetow itp. hi hi. Sa takie zapachy, ktore przypisuje konkretnym cechom charakteru:
Angel - pewnosc siebie, wyrafinowanie, bogactwo, ale tez zlosliwosc, chlod
Mademoiselle - tu mam skojarzenia z pewna osoba i jak czuje te perfumy to mysle sobie: wygadana baba, ktora musi zwrocic uwage na siebie i rozstawia wszystkich po kątach
Light blue - mlodosc, zachlannosc, imprezy, lenistwo, modne ciuchy
Rush - przepraszam, jesli kogos tym uraze, ale dla mnie tak pachnie tandetna osoba lekkich obyczajow
A to ciekawe,że można mieć tak różne skojarzenia. Mnie Rush kojarzy się z kobietą młodą, dynamiczną, niezależną. Arogancką i nieprzewidywalną. Rush mogłaby pachnąć Angelina Jolie.
Pleasures - kojarzy mi się z moją mamą, która ich używa - czyli ze wszystkim, co najlepsze
Glow - to zapach dziewczyny niezależnej, idącej swoją drogą, trochę pod prąd.
Sicily to kwintesencja zmysłowości, kojarzy mi się z Monica Belucci (ciekawe dlaczego )) )
Messe - nie wąchałam, ale sądząc po Waszych opiniach leżałby jak ulał na sataniście, względnie pacjęcie oddziału psychiatrycznego
Fifth Avenue - młoda kobieta sukcesu z doskonałym gustem i klasą
Must - hicior dla pokolenia siedemdziesięciolatek. Znakomity dla bogatej starszej pani, kuracjuszki ekskluzywnego sanatorium
Mania Armaniego (dla mężczyzn) pachnie popaprańcem, którego miałam nieszczęście poznać równo rok temu
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 02:32   #10
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Mnie zapachy rzadko kojarzą się z osobą .

Dla mnie zapach to raczej emocja, stan, nastrój, wrażenie.

Ewewentualnie obraz , często krajobraz,

Tak kojarzy mi się Magie Noire : schowana w leśniej gęstwinie niewielka polana. Ciepłą, letnią nocą, wydobyta z ukrycia blaskiem pełnego księzyca
Ale może moglaby być mądrą czarownicą pochyloną nad parującum wywarem z ziół.

Shinny Creation , to krzew różany z kwiatami o ciemnych aksamitnych płatkach , tuż po deszczu w upalne popołudnie, parujący intesywnie, słodko, odurzająco.
Być może mogłaby to być kobieta , o aksamitnej skórze , nieco wybujałych kształtach,ubrana w sukienkę w kolorze fuksji , leniwie , zmysłowo kołysząca się na chuśtawce w ogrodzie gęstym od krzewów kwitnacego jasminu.


Cristalle Chanel natomiast kojarzy mi się z osobą angielskiej surowej guwernantki, w ciemnozielonym, kostiumie i czarnym kapeluszu.

Są takie zaapchy , które nie kojarzą mi się z niczym szczególnym, nie robią żadnego wrażenia, nie pobudzają wyobrażni. Takim zapachem jest np. Rush 2 czy Truth CK.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 11:38   #11
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Gdybym miała skojarzyć zapach z krajobrazem, to moje ukochane Acqua di Gio kojarzy mi się nieodmiennie z najpiękniejszym miejscem na świecie - Zatoką San Francisco. Pachnie Pacyfikiem
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-13, 17:54   #12
PolaH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Mój ukochany Dune to zdecydowanie piękna, opalona, uśmiechnięta dziewczyna. jest naturalna i jednocześnie bardzo luksusowa i seksowna.

Emporio - zadbana Włoszka w jeansach i białej koszuli, mknąca na swoim skuterku ulicami Rzymu

Noa i Angel Innocent - oba te zapachy kojarzą mi się z kobietą-elfem, są magiczne, świetliste, beztroskie, radosne

Ostatnio używałam Crystal Noir i mój kolega z pracy stwierdził, że pachnę, uwaga, jak ekskluzywna call girl

Klasyczne Poison - używa moja teściowa (no comments)
PolaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 17:43   #13
Babygia
Zadomowienie
 
Avatar Babygia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart/Niemcy
Wiadomości: 1 111
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

W mojej szafie to mam takie pomieszanie z poplataniem,wesole,koloro we zapachy-jak bym miala porownywac je z osobami,to juz najpredzej do party w klubie pelnym rozchichotanych,roztanczo nych It-Girls.
Poza tym mnie perfumy nie kojarza sie z osobami,albo cechami charakteru,raczej widze obrazki,impresje,wspomnie nia...Ot takie ulotne chwile,niesione ulotnym zapachem...
__________________
"Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience."

NASZA KLASA http://nasza-klasa.pl/card/11402382/e1546266ad

FACEBOOK http://www.facebook.com/Feline.Gia?ref=profile
Babygia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 18:49   #14
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Cytat:
Napisane przez PolaH Pokaż wiadomość
Mój ukochany Dune to zdecydowanie piękna, opalona, uśmiechnięta dziewczyna. jest naturalna i jednocześnie bardzo luksusowa i seksowna.
Uwielbiałam Dune dopóki nie obrzydziła mi go dziewczyna blada, kłamczucha i dziwaczka, zazdrośnica i mitomanka
Zapach nadal mi się podoba, ale ja już nim pachniec nie będę, niestety
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 15:47   #15
ladyDIOR
Zadomowienie
 
Avatar ladyDIOR
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 464
GG do ladyDIOR
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

J'adore - zawsze bedzie kojarzył mi się z niezwykłym mężczyzną i wakacjami w Nowym Jorku spędzonymi z nim. Na szaleństwach... :roll eyes: Niezwykłych szalenstawch...:ehe m: Perfumy dostałam od niego, bo podobno idealnie do mnie pasowały i były jego ulubionymi. Do tej pory mam tę amerykańską , pustą buteleczkę a od tamtego momentu, chociaż używam ich tylko czasami, J'adore zawsze muszę mieć na swojej toaletce. Może jeszcze kiedyś się spotkamy? Kto wie...
__________________
Moje ksmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post22432711
ladyDIOR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 18:21   #16
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Mój zapach... Raczej moje zapachy.
Każdy jest inny, mają jednak chyba w większości podobne cechy "osobowe"- nie buchają gorącem, jeśli co- to raczej tylko ciepłem. A sporo jest w ogóle chłodnych.

Sporo też ma calkiem spore biczysko albo choć mały, świszczący bacik.

Nie sa to puchowe kołderki, o nie.

Nie są z tych- "chodź się przytul do mnie szybciutko, jestem rozkoszny" raczej trzymają dystans, są powściągliwe i nie najłatwiejsze w pierwszym kontakcie. Zawsze muszę mieć w zapachu jakaś tajemnicę do rozgryzienia, jakiś próg do przejścia.

W większości są eleganckie, klasyczne.
Są promienne i świetliste.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 19:12   #17
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Chłodną osobą. Nie chodzi tu o smutek, może być wesoła, żadna wyniosłość. Po prostu jakaś taka 'metaliczna', 'odległa' trochę dziecinna i naiwna, lubiąca samotność. Coś jak duch, jakiś trol, albo np Bjork
Teraz zdałam sobie sprawę, że większość z mojej kolekcji jest chłodna: Apple Blossom, The Spirit of Moonflower, Tommy Girl Cologne, True Star, Energizing Fragrance, Eau de Cartier, Eau Torride, La Chasse aux Papillons, Mure et Musc, Cabaret, Calyx, Dalimix, Piwonia YR, Chloe Narcisse, Dalimix, Romeo Gigli, CK be, Tender Touch, WeekEnd
Wyjątkiem są Hypnose, malinowe Rougeberry, Lou Lou, Fragile EDT (odlewka) - to słodsze "przebłyski" gdy jestem w "kotkowym" nastroju WeekEnd jest czymś na pograniczu.
Oraz Madness - zapach "przeciwnej osobowości", zupełnie nie ja, ale lubię czasem pobyć kimś innym.
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 13:55   #18
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Wink Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Wymienię te które kojarzą mi się najlepiej...
J`adore - szczęśliwa w pracy, lubiana przez szefa, nie martwiąca się o kasę, na codzień elegancka...
Chance - szczęśliwa w rodzinnym gronie, ciepło i spokój...
London - robiąca pozytywne wrażenie na obu płciach, optymistka z mnóstwem pomysłów...
Pleasures - niezależna
i wreszcie najukochańsze Envy - dobry okres w życiu, gdzie u boku partnera budziły się nowe nadzieje

Edytowane przez kroliczek190
Czas edycji: 2008-06-24 o 13:57 Powód: dopisek
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 17:06   #19
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Ostatnio wyszło mi, że najbardziej moimi z moich (najmojszymi? ) zapachami są CdG2, Musc Ravageur i Palisander CdG. Gdyby ktoś spytał dlaczego, to prawdę mówiąc nie wiem i specjalnie nie zamierzam dociekać Bo przecież i Gris Clair wielbię i Dzongkha, i parę innych kompozycji by się pewnie jeszcze znalazło, ale to nie to...
Na pewno jest tak, że chodzi tu nie tylko o to, że te perfumy kochają się z moją skórą, ale sięgają znacznie, znacznie dalej A może i nie...
W każdym razie gdyby te trzy typy były ludźmi, to mogłyby być wyposażone w takie cechy:

CdG2: dziwny, jakby nie z tego świata, nieprzystający, niezależny, (ale) bliski, pełen dystansu do siebie, autoironiczny, pogodzony ze sobą, pogodny, pełen światła, opanowany, przyjacielski, łatwy we współżyciu, harmonijny, będący constans...

Musc Ravageur: impulsywny, frenetyczny, libertyński, hipnotyczny, gorącokrwisty, bałkański, niepohamowany, hedonistyczny, prowokujący, mroczny, pełen pasji, silny, kochający życie, braterski, zaangażowany, bezkompromisowy, pozbawiony złudzeń, egocentryczny, kochliwy, instynktowny, porywczy, zmienny...

Palisander CdG: sensualny, introwertyczny, noszący w sobie tajemnicę, zdystansowany, narcystyczny, chadzający swoimi ścieżkami, pełen sprzeczności, przewrotny, nieodgadniony...


Jakiś motyw przewodni? Może gra przeciwieństw, sprzeczności A może i nie...

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2008-07-03 o 18:15
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 17:12   #20
kama kama
Zadomowienie
 
Avatar kama kama
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 948
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Cristalle Chanel natomiast kojarzy mi się z osobą angielskiej surowej guwernantki, w ciemnozielonym, kostiumie i czarnym kapeluszu.
Rozterko, zapomnialas o wysokich, czarnych skorzanych trzewikach, ciagle pachnacych pasta do butow.

Ps. Ojej, ten post Rozerki sprzed dwoch lat. Co sie stalo z Rozterka, zniknela z Wizazu?
__________________
Moje flakony na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265241
kama kama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 08:46   #21
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

ja często porównuję zapachy do osób
Ange ou Demon - piękna i mroczna uwodzicielka, mroczny anioł w długiej sukni, z intrygującymi smoky eyes
Angel - wyniosła, spokojna anielica w zwiewnej szacie
Poison - seksowna wiedźma albo gotka w długiej sukni, w gorsecie, z czarnymi włosami i czerwoną szminką
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 19:26   #22
Violann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Chcialabym sie z wszystkimi przywitac, bo jestem tutaj nowa perfumowa "narkomanka" ^^
dla mnie
Pure Poison - muzyka zespolu The Knife
Lancome Love Pink - zozole (slodkie i musujace)
Lancome Hypnose - wieczory w filharmonii, bo wtedy te perfumy mialam na sobie ^^
Diesel Fuel for Life - minione wakacje, cieplo, radosc, milosc i muzyka
Dune - kojarzy mi sie z babcia, bo uzywa ich od kiedy pamietam
Rok'n'Rose - rockowa ksiezniczka, noszaca delikatne, romantyczne sukienki do ciezkich butow i skor, buntowniczka
5th Avenue - ogrodek z konwaliami na wsi
Red Door - dojrzala, elegancka kobieta, podobna do Beaty Tyszkiewicz
Miracle so magic - lato i wiatr
Burberry The Beat - dopiero co wpadl mi w rece i jeszcze dobrze go nie poznalam ^^
Violann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 20:41   #23
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

To ja może tak trochę inaczej... Puszczę wodze fantazji i spróbuję napisać jak powinien wyglądać mój zapach, tj. spersonifikować go, przy czym nie mam tu żadnego konkretnego zapachu na myśli, a zupełnie abstrakcyjny wytwór.
Mój zapach - kobieta pod 30-tkę, elegancka, z klasą, pewna siebie, z pozoru opanowana i powściągliwa, a tak naprawdę "niegrzeczna", nieco wyuzdana femme fatale, owijająca sobie każdego faceta wokół palca.
Wie czego chce, konsekwentnie dąży do celu i nie załamuje się przeciwnościami, wręcz przeciwnie - bez problemu radzi sobie z nimi.
Dla rodziny i znajomych jest ciepła, pogodna, zawsze gotowa nieść pomoc i poświęcać się w słusznej sprawie. Tylko tutaj jest w stanie ujawnić swoje emocje oraz uczucia.
W stosunkach oficjalnych zachowawcza, trzymająca dystans oraz całą sytuację pod kontrolą.
Słucha jazzu, a po pracy rozbija się po zadymionych, małych knajpach jazzowych.
Jest starannie umalowana, na twarzy puder, czerwona szminka, eyeliner, na paznokciach czerwony lakier, uczesana i ubrana klasycznie, w stylu lat 40/50, kapelusz z woalem, elegancki żakiet, ołówkowa spódnica z wysokim stanem, pończochy oraz stylowe botki, do tego naszyjnik z pereł.
No, to tak w największym skrócie...

Edytowane przez Pin up girl
Czas edycji: 2009-12-25 o 21:10
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 20:48   #24
parker9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 104
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Fajny wątek, nigdy się na tym nie zastanawiałam, ale gdy przymknę oczy widzę:
po pierwsze: kobiety milczące, tajemnicze, ciemnowłose- ubraną w czerń (black cashmere), delikatną Japonkę ( a scent) i elegancką kobietę w sukience (inside, chanel 19)
po drugie: kogoś w typie carrie, trzpiotkę- lolita, covet pure bloom
po trzecie: wiem, że to banalne skojarzenia, ale zapachy nie kojarzą mi się z konkretnymi osobami, które znam
parker9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 20:50   #25
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Pacific Paradise - zdecydowanie nastolatka, gimnazjalistka. Goły brzuch z kolczykiem, dżinsy rurki, różowy t-shirt z "brylantowym" napisem typu "Sexy", brunatna kurtka z jakimś futerkiem wokół kaptura, ohydne, wielkie sportowe buciory. Za dużo zbyt ciemnej kredki wokół oczu, nie pasuje do delikatnej cery i popielatoblond włosów. Sądzi, że jest wyjątkowa, a niczym nie różni się od stada koleżanek.
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 21:24   #26
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Black Cashmere - tajemnicza kapłanka o smagłej cerze, dużych ustach i ciemnych oczach, w których czai się najczarniejsza noc. Ubrana w długą, prostą czarną szatę z kaszmiru, z dużym kapturem ocieniającym jej twarz, pokrytą starożytnymi, magicznymi znakami...
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 15:59   #27
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Pytanie do wizazanek mających styczność z Kenzo Leau Par. Jaki charakter?

DO jakiego charakteru kobiety pasują te perfumy: Kenzo Leau Par?

Edytowane przez tutmirlajt
Czas edycji: 2010-03-05 o 16:21
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 20:39   #28
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Pytanie do wizazanek mających styczność z Kenzo Leau Par. Jaki charakter?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
DO jakiego charakteru kobiety pasują te perfumy: Kenzo Leau Par?
Widzę w tym zapachu niezależną romantyczkę o ekologicznym zacięciu, chętnie spędzającą czas samotnie na łonie przyrody, delikatną. Mogłaby być na przykład utalentowaną pejzażystką, albo badać życie owadów.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
Black Cashmere - tajemnicza kapłanka o smagłej cerze, dużych ustach i ciemnych oczach, w których czai się najczarniejsza noc. Ubrana w długą, prostą czarną szatę z kaszmiru, z dużym kapturem ocieniającym jej twarz, pokrytą starożytnymi, magicznymi znakami...
A mnie, bo ciągle czuję w tych perfumach propolis, BC kojarzy się z kapłanką w świątyni poświęconej bogini pszczół.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 15:07   #29
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Pytanie do wizazanek mających styczność z Kenzo Leau Par. Jaki charakter?

[QUOTE=morelle;17661626]Widzę w tym zapachu niezależną romantyczkę o ekologicznym zacięciu, chętnie spędzającą czas samotnie na łonie przyrody, delikatną. Mogłaby być na przykład utalentowaną pejzażystką, albo badać życie owadów.[COLOR="Silver"]

Dziekuje za odpowiedz.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 16:32   #30
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Gdyby Twój zapach był osobą...?

Wenge - śmiała a jednocześnie delikatna kobieta, świadoma swoich, potrzeb, zalet i wad. Sprawia wrażenie pewnej siebie i zadowolonej z życia, jest otwarta, wiecznie uśmiechnięta i zawsze gotowa pomóc ale wewnętrznie przeżywa ciąg dramatów .... i rozpada się na maleńkie kawałeczki. Przeżywa wszystkie niepowodzenia po stokroć intensywniej niż zwycięstwa.
Ładna, ciemnowłosa, zielonooka ....

Czyli, ni mniej ni więcej, tylko ja sama
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.