15 min. codziennie czy 2 razy w tyg. po 45 min. ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-15, 12:19   #1
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95

15 min. codziennie czy 2 razy w tyg. po 45 min. ??


cześć co jest korzystniejsze, ćwiczenie codziennie po 15 min., czy 2-3 razy w tygodniu po 45 min.? kiedyś chodziłam na aerobik, na siłownię, step. obecnie zamierzam ćwiczyć w domu nie chcę schudnąć. chcę, by moje ciało bylo bardziej zbite i jędrne. no i zależy mi na poprawie kondycji...proszę o odpowiedź
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 12:37   #2
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: 15 min. codziennie czy 2 razy w tyg. po 45 min. ??

Jesli chodzi o taki cel, to 15 minut dziennie dobrze wykonywanych cwiczen silowych na konkretne partie miesniowe, z przestrzeganiem przerw na regeneracje spokojnie moze dac dobre efekty-ale pod warunkiem, ze nie bedziesz sie przy tych cwiczeniach oszczedzac. Natomiast dobrze byloby do takiego treningu dolaczyc jednak 2-3 razy w tygodniu cwiczenia aerobowe-jakis rowerek, bieganie, plywanie, tanczenie, spacery, rolki, gory, czy cokolwiek innego w tym rodzaju. Bedziesz wtedy miala porzadny, dobrze zorganizowany wszechstronny trening, ktory nie tylko pozwoli ujedrnic cialo, ale i zadbac o kondycje(cwiczeniami o charaterze silowym, majacymi na celu ujedrnienie ciala o kondycje i stan ukladu krazenia raczej nie zadbasz,poza tym 15 min to jednak troche malo na to, zeby organizm stawal sie duzo bardziej wytrzymaly, a dobrze byloby o tym pomyslec ) Napisz jeszcze co masz zamiar robic w te 15 min? Ja, jak mowie sugerowalabym cwiczenia stricte na ujedrnianie i wzmacnianie miesni,a nie typowy aerobic.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 12:49   #3
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Re: do Smoczka

prawdę mówiąc, to nie mam jeszcze konkretnego planu. początkowo myślałam o tym, by ćwiczyć w domu około godziny typowy aerobik (najpierw rozgrzewka: bieg, podskoki 15-20 min., następnie ćwiczenia na mieśnie nóg: podnoszenie w biegu kolan itp., poźniej zestaw ćwiczeń na pośladki, mięśnie brzucha, klatki piersiowej, grzbietu - oczywiście nie wszystko naraz, tylko każdego dnia co innego. na koniec ćwiczenia rozluźniające). poźniej zaczęłam się zastanawiać, czy nie lepiej ćwiczyć codziennie, tylko że krócej, niż godzinę. jednak mam wątpliwości co do takiej formy ćwiczeń...zanim mięśnie zaczną wogóle pracować, to już minie te 15 minut...stąd moje pytanie, co jest korzystniejsze. wydaje mi się, że 15 minut nie przyniesie rezultatów.
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 13:04   #4
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: do Smoczka

Wiesz co, no moim zdaniem lepiej by bylo, gdybys te 15 minut codziennie przeznaczyla na cwiczenia stricte silowe rzezbiace, a takze z obciazeniem. Dzieki tym 15 minutom codziennie mozesz sporo osiagnac w kwestii rzezby, a 15 minut aerobow kondycji specjalnie nie podbuduje, wiec lepiej tez czas wykorzystac tak, ze byly wymierne efekty. Znajdz sobie cwiczenia na wybrane partie miesni(bardzo fajne co miesiac drukuje Shape, ale mozna tez znalesc cale stada roznych zestawow w sieci, i cwicz codziennie, tyle, ze rozne partie miesniowe-np. raz pracuj na gorna polowa ciala, raz nad dolna, raz skupiaj sie na brzuchu itd). natomiast, jak pisalam, dodaj do tego 2-3 razy(to ideal i wiem, ze nie kazdy ma czas) na tydzien typowe cwiczenia aerobowe-tak dla kondycji i ogolnego usportowienia.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 13:15   #5
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Re: do Smoczka

chyba faktycznie tak będzie najlepiej. kiedyś ćwiczyłam regularnie i to dawało niesamowite efekty - zarówno wizualne jak i czułam się lepiej spróbuję ćwiczyć tak, jak radzisz i zobaczę, czy taki sposób mi odpowiada. nie ukrywam, że kondycję muszę obowiązkowo wzmocnić! ale czasami brak mi samozaparcia dzięki za błyskawiczne odpowiedzi!!!!!!
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.