Nawilżanie cery przetłuszczającej się - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-28, 14:30   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Nawilżanie cery przetłuszczającej się


Czy nawilżanie cery ,która jest mocno przetłuszczająca się jest naprawdę takie ważne?Przyznam się, że stosuję mocno wysuszające środki przeciwtrądzikowe ale boje się używać kremów nawilżających.Czy nie spowodują one nasilenia się krostek?może wy macie jakieś swoje ulubione i sprawdzone kremy nawilżające?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 09:29   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nawilżanie cery

Wydaje mi się, że nawilżanie jest ważne. Mam sama cerę skomplikowaną: mieszano-trądzikowo-odwodnioną. Odwodnienie spowodowane jest przez wysuszające kosmetyki (alkohol, glinka zielona, kwas salicylowy - nie stosowałam dotąd leków przeciwtrądzikowych). Po prostu w pewnym momencie okazało się, że moja dotąd gładka i nawilżona cera zaczyna się ściągać i "schodzić". Sądzę więc, że nawet jeśli teraz nie czujesz konieczności nawilżania, warto w nie zainwestować z myślą o przyszłości.

Dobry krem nie będzie obciążał skóry, zatykał porów i nasilał trądziku. Przede wszystkim musi być beztłuszczowy. Myślę, że będzie Ci odpowiadał Synergie Fresh (wersja zielona), bo jest bardzo lekki (konsystencja żelu), błyskawicznie się wchłania, wygładza i nawilża skórę (efekt "skórki brzoskwini" w dotyku), nie zostawia praktycznie żadnej wyczuwalnej warstwy, pachnie obłędnie jabłkami i winogronami, a do tego jest niedrogi. Inny krem, jaki wypróbowałam i mogę polecić do cery tłustej to Hydrance Legere firmy Avene (z apteki). Ma konsystencję wodno-żelową (zawiera naprawdę dużo wody termalnej). Po nałożeniu jest tak samo lekki i niewyczuwalny, ale efekt nawilżenia i wygładzenia jest znacznie trwalszy (i krem kosztuje więcej: ok. 50-60 zł). Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.