Wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-20, 07:11   #1
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98

do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne


Do Pani Agnieszki Zembrzyckiej [img]icons/icon7.gif[/img]

Przeczytałam Pani arytkuł w dziale "włosy" - o wypadaniu włosów i przyczynach tego zjawiska. Jest świetny. [img]icons/icon26.gif[/img]

Mam tylko dodatkowe pytanie: jaki wpływ na włosy mają tabletki antykoncepcyjne (winię je już za celullit, naczynka .... albo współwinię)
Jakie preparaty witaminowe zastosować????

Z góry dziekuję za pomoc

Proszę wszystkich którzy coś wiedzą w tym temacie
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-20, 07:53   #2
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

jesli wypadaja ci wlosy, a chcesz stosowac pigulki antykoncepcyjne, polecam Diane35 (oczywiscie do skonsultowania z ginekologiem). to preparat scisle antyandrogenny, a wiec powstrzymujacy wypadanie wlosow szczegoolnie na tle nadaktywnosci androgennej (choc nie tylko). jednak wiekszosc pigul a.k. dobrze wplywa na wlosy, cere, poprzez dzialanie estrogenne. jesli chodzi o preparaty witaminowe - moja dermatolozka polecila mi MERZ SPEZIAL DRAAGES. jak dotad - sprawdza sie wysmienicie.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-20, 08:14   #3
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Dziekuję Evoonya
[img]icons/icon10.gif[/img]:
Ja juz jem tabletki od 10 lat - Trinovum (tójfazowe) i juz się do nich przyzwyczaiłam. Ale poradzę się ginekologa.

A włosów zawsze miałam bardzo dużo i bardzo gęste, ale w miarę upływu lat robi się ich coraz mniej - a ostatnio wychodzą tragicznie. (jeszcze mam całkiem sporo - ale mam czekać a zacznie byc widać [img]icons/icon31.gif[/img] ) Trwałej nie robiłam nigdy, tylko je farbuję raz na pare miesięcy. Jem przemysłowe ilości warzyw i owoców, staram się nie jesć konserwantów i przetworzonej żywności (od roku)

Za wychodzenie włosów najchętniej winiłabym stres - ale to właściwie może powiedzieć każdy. [img]icons/icon12.gif[/img]
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-20, 08:33   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Witaj Annmi [img]icons/icon7.gif[/img]
Bardzo się ciesze, że podobał Ci sie artykul. [img]icons/icon35.gif[/img]
A odnosnie preparatów to oprócz wymienionego przez Evoonya moge polecić Ci H-Pantoten i skrzyp polny. I wydaje mi się, po licznych postach, że własnie ten drugi jest najskuteczniejszy tylko wymaga systematyczności. No i na efekty będziesz musiala troszeczkę poczekać.

A tak na marginesie. To nie wydaje mi się, żeby te tabletki , które bierzesz już tyle lat i dobrze je tolerowałaś do tej pory były przyczyna wypadania włosów. Może zauważylas ten objaw po odstawieniu tabletek? To sie zdarza częściej. Ale najlepiej skonsultuj to ze swoim ginekologiem.

Serdecznie pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-20, 08:51   #5
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

ach, i jeszcze jedno, zdaje, sie ze ostatnio byla o tym mowa - moze warto sie zaprzyjaznic z minoksydylem? tez mialam jakis czas temu kosmiczne problemy z wlosami, ale wlasnie PILOXIDIL skutecznie przywraca mi grzywe. poczytaj: www.piloxidil.pl [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-20, 10:57   #6
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i porady
[img]icons/icon25.gif[/img]
- spróbuję chyba skrzypu z mikroelementami i tego preparatu - piloxidil (wczoraj znalazłam o nim wzmianki w starych wiadomościach - wchodziłam też na stronę - ale nie chciała chodzić - spróbuję później).

Mam jeszcz prosbę o poradę do Pani Agnieszki (i nie tylko) [img]icons/icon41.gif[/img]
Zawsze lubiłam i nosiłam długie włosy (kiedyś miałam ich bardzo dużo), 10 lat temu to nawet poniżej pasa do d.... [img]icons/icon12.gif[/img] ,
teraz noszę poniżej ramion i zastanawiam się czy ich nie skrócić (w celu wzmocnienia) - tylko ja po prostu nie lubię krótkich włosów [img]icons/icon23.gif[/img] .
Farbuję od dawna - teraz na ciemny brąz (kiedyś czarny) - niestety już muszę (srebrne nitki)- może coś zmienić ???? [img]icons/icon21.gif[/img]
Jestem typową zimą - niebieskie oczy, b. ciemne włosy (naturalnie) jasna cera - i lubię czyste, chłodne, kontrastowe kolory, geometryczne formy, srebro (zawsze tak było - nwet kiedy nie wiedziałam, że to zima)
Słyszałam,że Pani Agnieszka nie lubi tego rodzaju klasyfikowania urody wg pór roku, ale tak najłatwiej mi się opisać.??????????!!!!! [img]icons/icon12.gif[/img]

proszę o radę - co zmienić [img]icons/icon21.gif[/img]
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-20, 11:08   #7
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Droga Annmi [img]icons/icon7.gif[/img]
Z tego co piszesz to lubisz swój obecny image ( zresztą ja też bardzo lubię taki typ urodym [img]icons/icon7.gif[/img] )
I ja bym przy nim została. Nie musisz obcinac włosów, żeby je wzmocnić. Regularnie podcinaj tylko końcówki. Bierz ten skrzyp, rób często delikatny masaż skóry głowy np. wcierając jakieś preparaty. I tylko dodatkowo nie obciążaj włosów wiążąc je mocno na przykład w koński ogon. Myjąc je, czy czesząc postępuj z nimi delikatnie.

Pozdrowionka [img]icons/icon40.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-06-20, 12:10   #8
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Bardzo dziękuję [img]icons/icon7.gif[/img]

Zastosuję się do ww. porad.
Podetnę końcówki i dalej ciemny brąz. W zimnych kolorach mi dobrze i je naprawdę lubię ale niestety nie mam nastu lat (a szkoda) [img]icons/icon32.gif[/img]
Pozdrawiam
Annmi [img]icons/icon40.gif[/img]
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 15:04   #9
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

DIANE - 35 ??? Stanowczo odradzam!!! miałam piękne , gęste sprężynki, a teraz po leczeniu cery (skutecznym) tym lekiem mam półkręcone siano i o wiele mniej włosów.... na dodatek cera znowu w złym stanie, ale do Diane nie wrócę ... za mało mi włosów zostało - fryzjerka nawet pytała mnie czy nie byłam w ciąży...
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 21:50   #10
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Na mnie Diane35 działało dobrze - pozbyłam się nadmiernego łojotoku, przestały wypadać włosy. Nie stosuję już rok, i nadal skóra jest w porządku. Nie o tym jednak chcę pisać. Diane35 nie jest typową pigułką antykoncepcyjną, to działanie jest u niej poboczne. Głównym zadaniem jest zwalczenie objawów hirsutyzmu i hiperandrogennych objawów u kobiet (łysienie męskie, włoski w nietypowych miejscach, silny łojotok, trądzik). Nie można brać Diane35 tylko dlatego, że wypadają nam trochę włosy. Octan cyproteronu, główny składnik, to substancja silnie działająca w określony sposób, hormony są tu po to, by złagodzić jego działanie. Przed zastosowaniem Dianki powinno się dokładnie przebadać włącznie z oznaczeniem poziomu hormonów.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-05, 14:45   #11
monikaszy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1
Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

w poszukiwaniu recepty na wypadanie wlosow znalazla stary watek z czerwca 2002, gdzie mowisz Agnieszko, odstwienie tabletek antykoncepcyjnych bywa przyczyna wypadania wlosow. stwierdzialm, ze u mnie przyczyna musi byc odstwienie tabletek. czy w takim wypadku siegnac po preparaty w aptece, szampon, odzywki, pantonen, piloxidile etc czy tez udac sie do lekarza, a jesli tak to ginekolog, dermatolog czy endokrynolog? monika
Agnieszka Zembrzycka napisał(a):
> Witaj Annmi [img]icons/icon7.gif[/img] Bardzo się ciesze, że podobał Ci sie artykul. [img]icons/icon35.gif[/img] A odnosnie preparatów to oprócz wymienionego przez Evoonya moge polecić Ci H-Pantoten i skrzyp polny. I wydaje mi się, po licznych postach, że własnie ten drugi jest najskuteczniejszy tylko wymaga systematyczności. No i na efekty będziesz musiala troszeczkę poczekać.
>
> A tak na marginesie. To nie wydaje mi się, żeby te tabletki , które bierzesz już tyle lat i dobrze je tolerowałaś do tej pory były przyczyna wypadania włosów. Może zauważylas ten objaw po odstawieniu tabletek? To sie zdarza częściej. Ale najlepiej skonsultuj to ze swoim ginekologiem.
>
> Serdecznie pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img] AgaZ
monikaszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-06, 13:20   #12
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

dziewczyny mam pytanko (nie chcę zakladac kolejnego wątku a nie moge nic znaleźc w wyszukiwarce)...
otóż... czy napewno skrzyp polny ( a szczególnie skrzypovita) nie osłabia działania tabletek antykoncepcyjnych? chcę byc pewna...
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 13:36   #13
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Nie, na pewno nie oslabia.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 14:38   #14
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

dziekuję
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 14:44   #15
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Cdz Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanko (nie chcę zakladac kolejnego wątku a nie moge nic znaleźc w wyszukiwarce)...
otóż... czy napewno skrzyp polny ( a szczególnie skrzypovita) nie osłabia działania tabletek antykoncepcyjnych? chcę byc pewna...

Nie mają te preparaty wpływu na działanie tabletek anty, ale jesli włosy wypadając Ci z przyczyn zażywania tych środków to witaminy NIC nie pomogą-trzeba stosowac specjalne preparaty przedziwdziałające wypadaniu włosów związanemu z hormonami.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 08:04   #16
sfera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7
Dot.: Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Mariti Pokaż wiadomość
Nie mają te preparaty wpływu na działanie tabletek anty, ale jesli włosy wypadając Ci z przyczyn zażywania tych środków to witaminy NIC nie pomogą-trzeba stosowac specjalne preparaty przedziwdziałające wypadaniu włosów związanemu z hormonami.
Witam!
A czy mogłabyś powiedzieć, jakie to preparaty?
sfera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 19:22   #17
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez sfera Pokaż wiadomość
Witam!
A czy mogłabyś powiedzieć, jakie to preparaty?
Pewnie chodzi o ta diane35, o ktorej neico wyzej dziewczyny pisaly
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 08:57   #18
sfera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7
Dot.: Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Więc chyba sobie po prostu poczekam, może to moje wypadanie okaże się przejściowe... Bardzo nie chciałabym zmieniać moich tabletek anty, bo poza wypadaniem włosów, nie mam żadnych skutków ubocznych, cera się poprawiła, schudłam, ogólnie jest dużo lepiej Kupię sobie skrzyp polny, na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże
sfera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 16:19   #19
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: Wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Ja mam podobny problem....przez ostatnie 9 miesiecy zażywałam Diane-35, ale postanowiłam przestać i od czerwca juz jej nie biore. Cera tradzikowa znów powróciła i to ze zdwojoną siłą (w czasie stosowania diany pryszcze pojawiały sie sporadycznie), ale co najgorsze to do połowy lipca zauważyłam ze włosy mi wypadają w znacznych ilościach i pojawił się sporadycznie łupież Podejrzewam ze to wszystko przez odstawienie pigułek, ale nie mam pewności Skróciłam troche włosy, zażywam preparat drożdzowy (chyba DroVit i to już drugie opakowanie) i nadal to samo...........farbuję też włosy, ale tak co 2 miesiące i to dość łagodną farbą, bo nie niszczy mi włosów......już nie wem co mam dalej robić
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-12, 11:02   #20
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Odświeżam wątek, bo ta tematyka bardzo mnie interesuje. Od 1,5 roku łykam Microgynon 21 i od takiego samego czasu wypadają mi włosy. Próbowąłam już witamin, szamponów i odżywek przeciwko wypadaniu włosów i nic. Nie wiem juz co mam zrobić, bo włosów zostało mi już tylko ze 30% w porównaniu z tym co było przed tymi tabletkami

Dziewczyny, poradźcie coś!!
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 16:44   #21
szop21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Re: do p. Agi Z. - wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Witam!
Mam pytanie do Pani Agnieszki.
Zauważyłam że po odstawieniu doustnej antykoncepcji wypadają mi mocniej włosy.Strasznie się tym martwię. Przyjmuje suplementy Vitapil (kończę 60 tabl). Moje włosy należą do cienkich. Proszę o radę co dalej mam robić. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
szop21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.