typ - ZIMA :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-03, 05:54   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

typ - ZIMA :)


witam
jakie kolory pasuja do zimowego typu urody (ciemne włosy, niebieskie oczka, jasna cera)?
Bardzo prosze o odpowiedz
Dziekuje
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-03, 06:16   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: typ - ZIMA :)

Dla zimy najodpowiedniejsze są chłodne odcienie kolorów. Pasuje cała paleta barw ale chodzi właśnie o odcienie - analiza kolorystyczna polega właśnie na dopasowywaniu odcieni całych gam kolorystycznych. Każdy ma jakiś kolor wiodący, który najbardziej lubi i w którym najlepiej się czuje - jest on bazą do kompozycji kolorystycznych. Jeśli chodzi o zimę, najczęściej jest to kolor czarny - pasuje przeważnie tylko typom zimowym, oraz kolor granatowy. Do typu zimowego pasują intensywne kolory, dobrze wygląda w zestawieniach kontrastowych, np. czerń z bielą. Proponowałabym czerwony, fiolet, czerń, niebieski, szarość, róż - odcienie chłodne lecz zdecydowane. Nie mogą to być odmiany "brudne" lub rozmyte - zima jest b. konkretna. Unikaj rudych, zgniłych zieleni. Serdecznie pozdrawiam!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-03, 07:13   #3
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98
Re: typ - ZIMA :)

Zgadzam się z wszystkim co napisła Lila.

Polceam "czyste formy", czyste, chłodne kolory i geometria. Odradzam kwiatki, szlaczki, wzorki, ciapki, ..... jesli już to zdecydowane, o kontarstowych kolorach i mało.
Kolory wymieniła Lila (czyste, chłodne- zimne, kontarstowe)
Acha zero złota - tylko srebro (ew. platyna, czy białe złoto [img]icons/icon12.gif[/img] )- jedno a konkretne. Nie ma ściubilenia.
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-05, 17:50   #4
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Re: typ - ZIMA :)

Odświeżam.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 14:28   #5
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: typ - ZIMA :)

tekst Małgorzaty Lorkowskiej

Więcej jest zim na świecie niż jakiejkolwiek innej kolorystycznej pory roku.

Piękne, sławne kobiety są zimami - Elizabeth Taylor, księżna Diana, Naomi Campbell, wreszcie Królewna Śnieżka z bajki, którą zna chyba każdy.

Uroda pani zimy jest kontrastowa (np. blada twarz - czarne włosy), w chłodnej, błękitnawej tonacji. Charakterystyczną jej cechą jest ciemna oprawa oczu i wyraźnie zarysowane usta. Dlatego też zdobią ją kontrasty w ubiorze, jak np. zestawienia intensywnych barw z kredową bielą.

W karnacji zimy znajdujemy całą gamę odcieni, od bardzo białej, czasem z różowymi policzkami, poprzez beżową i oliwkową, do ciemnej śniadej. Zimy o oliwkowej cerze niekiedy błędnie sądzą, że są jesieniami. Zetknęłam się z tym kilkakrotnie w czasie mojej praktyki. W skórze oliwkowej trudniej jest wykryć niebieski odcień niż w pozostałych opisanych karnacjach. Dla rozwiania wątpliwości można wykonać test makijażu. Pomalować np. powieki kolorami opartymi na niebieskim lub różu, a następnie brązami. Od razu zobaczymy, co nam bardziej pasuje.

Zimy muszą ostrożnie się opalać. Te o białej skórze łatwo ulegają oparzeniu. Przy ciemnej cerze szybko brązowieją, ale z kolei opalone bardzo mocno, wyglądają niekorzystnie - pigment przybiera szary, brudny kolor.

Oczy zimy są wyraziste. Tęczówka odcina się kontrastowo ciemną obwódką od niebieskawego białka. W kolorze jej oczu mamy wielką różnorodność, od niebieskich, fiołkowych, szaroniebieskich, turkusowych, poprzez zielone, do brązowych i czarnych. Tym ostatnim kolorem obdarowane są zimy o ciemnej skórze i kruczoczarnych włosach.

Naturalny, najczęściej ciemny kolor włosów zimy zharmonizowany jest z kolorytem skóry i oczu. Bywa tak, że w dzieciństwie zima ma jasne włosy, które z wiekiem przybierają kolor ciemnoblond albo brązowy, zawsze z popielatym odcieniem.

Ze wszystkich opisanych dotąd typów kolorystycznych zima może najbardziej "poszaleć" z kolorami. Najpiękniejsze dla niej odcienie to wszystkie barwy nasycone, mocne a jednocześnie zimne. Na przykład rubinowa czerwień, mocny róż, fiolet, ostry błękit, głęboki granat. Jasne kolory też doskonale podnoszą urodę zimy, muszą być jednak bardzo chłodne, wręcz lodowate. Zima jest jedynym typem kolorystycznym, który zdobi kredowa biel oraz czerń. Już jako dziecko może mieć czarny becik i śpioszki, będzie wyglądać w nich znakomicie. Unikać powinna natomiast odcieni ciepłych i delikatnych, złamanych kolorów.

Wśród specjalistów od kolorystyki nie ma zgody co do tego, czy wolno jej nosić brązy. Sama skłaniam się do opinii, że owszem, ale pod warunkiem, że jest to brąz gorzkiej czekolady. Taki, który dobrze komponuje się z czernią.

W makijażu zima nie potrzebuje wielu kolorów. Wystarczy mocno pomalować rzęsy głęboką czernią i intensywnie czerwoną pomadką usta. Barwy używane w makijażu, podobnie jak ubioru, powinny być chłodne, nasycone. Najodpowiedniejszymi kolorami pasteli do powiek są: fiolet, granat, zimna zieleń, niebieski, grafitowy oraz chłodny róż. Oczy mogą być obwiedzione czarną kreską, a na powiece dolnej, między rzęsami a gałką oczną, można narysować kreskę białą (wymaga to dużej wprawy). Najlepsze pomadki i konturówki to intensywne czerwienie, róże i fiolety. Na okazje wieczorowe zima może eksperymentować z jasną szminką przy mocnym, "dramatycznym" makijażu oczu. Podkładu i różu zima używa oszczędnie.

Czy pani zima powinna farbować włosy? Ich naturalny kolor jest wyrazisty, więc jeśli nie ma włosów siwych, w zasadzie nie warto niszczyć ich farbą. Wiele kobiet traktuje farbowanie włosów jako środek na polepszenie nastroju. Cel ten zostanie osiągnięty tylko wówczas, jeśli zmiana koloru poprawi wygląd, a nie oszpeci. Zima ciemnowłosa może sobie pozwolić na kolor czerwonego wina lub bakłażana (fantastyczny). Nie powinna włosów rozjaśniać, ponieważ z reguły przyjmą żółty odcień, który jest dla niej postarzający i wygląda, powiem wprost, tandetnie. Osoby o włosach ciemnoblond mogą zrobić beżowe, różowo-beżowe pasemka lub balayage.



Zimie wolno nosić bardzo ekstrawagancką biżuterię, która harmonizuje z kontrastami w urodzie właścicielki. Zdobią ją duże formy biżuteryjne. Metale to srebro, platyna i białe złoto. Kamienie szlachetne to wszystkie o chłodnych intensywnych barwach: szmaragdy, rubiny, no i oczywiście brylanty - drobinki lodu. Zima może nałożyć na siebie ilość ozdób, w której każda inna wyglądałaby na "przestrojoną". Niestety, przekorna natura ludzka powoduje, że wiele zim chce uchodzić za jesienny typ kolorystyczny. Farbuje włosy na miedzianorudo, stosuje makijaż właściwy jesieniom i ubiera się w jesiennych tonacjach. Dopóki zima taka nie wkroczy w wiek dojrzały, to jeszcze pół biedy - wygląda jedynie mniej urodziwie. Z czasem jednak wspomniane błędy zaczynają drastycznie postarzać.

__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 08:45   #6
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647
Dot.: typ - ZIMA :)

sa juz zdjecia zimy poludniowej ale o typie krolewny sniezki to nic tak wiec milo by bylo powklejac troche makijazy itp/niesmialo zasugerowala pani zima
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 13:46   #7
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Dot.: typ - ZIMA :)

Bardzo mnie ten wątek zainbteresował, bo sama jestem zimą. Czy możecie jeszcze powklejać zdjęcia makijaży zimy? Będę wdzięczna!
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-21, 17:01   #8
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647
Dot.: typ - ZIMA :)

no mnie tez,ale widocznie niewiele tu zim skoro nikt nam nie chce pomoc
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:03   #9
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647
Dot.: typ - ZIMA :)

o jaaa sorry za powtórki
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 06:15   #10
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: typ - ZIMA :)

wow to ja jednak jestem zima:| mam szare wrecz siwe oczy z ciemna obwódka ciemna oprawe oczu:| i ciemne włosy :| hech ale ja jednak dobrze sie czuje w cieniach typu --> zółty i braz, bialy i róz w niebieskich fatalnie :-/
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:03   #11
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: typ - ZIMA :)

Cytat:
Napisane przez OliwiaAnita
wow to ja jednak jestem zima:| mam szare wrecz siwe oczy z ciemna obwódka ciemna oprawe oczu:| i ciemne włosy :| hech ale ja jednak dobrze sie czuje w cieniach typu --> zółty i braz, bialy i róz w niebieskich fatalnie :-/
Zolty moze byc, pod warunkiem, ze to odcien cytrynowy - chlodny. Tez jestem zima i lubie czasem brazowe cienie nalozyc, ale zawsze o chlodnym perlowym polysku lub w barwie ciemnej czekolady.
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 14:18   #12
dorka1234
Raczkowanie
 
Avatar dorka1234
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: typ - ZIMA :)

A czy ja jestem zimą??? Zima ma piegi??? bo ja mam i zimą i w lecie. Opalam sie najpierw delikatnie na czerwono.Lubię czarny kolor turkus....uwielbiam róż.włosy mam brązowe, oczka zielone. Zmieniaja sie czasem w turkus mają ciemna obramówke a przy źrenicach są żółte. Lubię malować się na brąz bo sądze że mi to pasuje wiec jestem zimka czy nieeee???
__________________
WYMIANA https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=33186270 #post33186270


Zapraszam
dorka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 17:15   #13
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: typ - ZIMA :)

Czytalam raz, ze zima nie moze miec piegow, raz ze moze ale tylko w chlodnym brązowo-szarym odcieniu. Najlepiej poczytac opisy, ktore mozesz znalezc wpisując np. "typy kolorystyczne" w wyszukiwarce.
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 17:18   #14
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: typ - ZIMA :)

jestem zima, czy zimie pasuje makijaz w kolorze khaki???
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 17:22   #15
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: typ - ZIMA :)

oto propozycje makijaży
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1aaa.jpg (67,6 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makeupimage2.jpg (84,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oriflame%20fire.jpg (48,9 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zeta.jpg (61,5 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z%B3oty.jpg (82,3 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz_summer_03_01_lowrez.jpg (31,1 KB, 66 załadowań)
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 17:22   #16
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Smile Dot.: typ - ZIMA :)

Cytat:
Napisane przez *chinchilla*
jestem zima, czy zimie pasuje makijaz w kolorze khaki???

jeśli masz np. oczka piwne lub brazowe napewno pasuje
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 17:31   #17
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: typ - ZIMA :)

Cytat:
Napisane przez eluśka87
jeśli masz np. oczka piwne lub brazowe napewno pasuje
no to fajnie, bo mam. a w kolorze zoltym i zielonym?
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 17:47   #18
dorka1234
Raczkowanie
 
Avatar dorka1234
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: typ - ZIMA :)

TO KIM JA JESTEM KURCZĘ!!! POMOCY!!!
__________________
WYMIANA https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=33186270 #post33186270


Zapraszam
dorka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 11:17   #19
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: typ - ZIMA :)

Kolejne fotki... Mam nadzieje, ze nie wystrzelilam gdzies z "niezimowym" typem

Edytowane przez nerikka
Czas edycji: 2006-09-20 o 13:35
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-20, 13:16   #20
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: typ - ZIMA :)

Cytat:
Napisane przez *chinchilla* Pokaż wiadomość
no to fajnie, bo mam. a w kolorze zoltym i zielonym?

myślę,że tak pozdrawiam
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 19:55   #21
*chinchilla*
Rozeznanie
 
Avatar *chinchilla*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: fORbiDdEn pLanEt
Wiadomości: 629
GG do *chinchilla*
Dot.: typ - ZIMA :)

myslisz ze tak? nie jestem wiec sama. och, to super. bo ja sie troche obawialam ze bede wygladala jak pajac, a te dwa kolorki strasznie mi sie wkrecaja
__________________
HoW HiGh? So HiGh ThAt I CaN KiSs ThE sKy!!!!


http://www.myspace.com/killahmouse
trynna be optimistic but have realized i really hate chips&fish nowadays. . . i'ma do somethin!!!!!!!!!!!!!!
*chinchilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 20:52   #22
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: typ - ZIMA :)

widzę że wątek dawno nie używany..a szkoda.. wiem, że mimo wielu informacji w sieci na tematy typologii i kolorów, to nadal mamy z tym problemy..Może udałoby się odświeżyć ten temat? Wszystkie zimy zapraszam
zaczynam pytaniami - jakie macie doświadczenie z kolorem brązowym? bo w wielu miejscach napotykałam na stanowcze NIE na brązy dla zim.. ale w końcu brąz nie zawsze musi być rudawy..
i po drugie. Czy macie pomysły na jakieś fajne, ale nie koniecznie bardzo mocne makijaże "zimowe"?
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 21:04   #23
ariam4
Raczkowanie
 
Avatar ariam4
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 158
Dot.: typ - ZIMA :)

Myślę, że kolor brązowy jak najbardziej, ale tylko w odcieniu szarym, niebieskawym. Tak, jak zauważyłaś trzeba unikać rudego, żółtawego brązu.
ariam4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.