OCM - Metoda czyszczenia olejem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-06, 22:42   #1
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977

OCM - Metoda czyszczenia olejem


Metoda czyszczenia olejem(The Oil Cleansing Method) opiera się na zasadzie "tłuszcz rozpuszcza tłuszcz", czyli w tym wypadku odpowiednia mieszanina olejów miesza się z nadmiarem sebum wytworzonym przez skórę, a następnie jest razem z nim zmywana. Metoda powoduje oczyszczenie się porów skóry, polepszenie krążenia podskórnego oraz uregulowanie wytwarzania sebum.

Co jest potrzebne aby wykonać OCM?
Po pierwsze potrzebna nam mieszanina olejów, którą będziemy aplikować na twarz. Składa się ona z dwóch olejów - oleju rycynowego oraz oleju bazowego. Olej rycynowy (poza tym ze działa na przeczyszczenie ) wykazuje powinowactwo do ludzkiego sebum, a ponadto posiada właściwości czyszczące. Jeśli użyjemy za dużo oleju rycynowego może skórę wręcz przesuszyć, dlatego będziemy go stosować zmieszanego z innym olejem
Olejem bazowym (na początek) może być oliwa z oliwek lub olej słonecznikowy. Najlepiej jeśli oleje te będą zimnotłoczone i nierafinowane. Na początek proponuję takie mieszaniny dla konkretnych typów cery:
  • skóra tłusta : 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego
  • skóra normalna: 20% oleju rycynowego + 80% oleju bazowego
  • skóra sucha : 10% oleju rycynowego + 90% oleju bazowego
Z czasem każdy może dowolnie modyfikować ilości olejów, tak aby skóra nie była zbyt sucha Można także używać innych olejów jako oleju bazowego, np. oliwki Hipp, Babydream, maceratów ( w zależności od typu cery), oleju jojoba, oleju awokado, oleju ze słodkich migdałów

Po drugie potrzebny nam czysty ręcznik i wrząca woda.

Jak wygląda czyszczenie metodą OCM?
1.Bierzemy przygotowany wcześniej arsenał i idziemy do łazienki.
2.Nakładamy olej na brudną ( w sensie nie umytą) twarz - ważne jest aby powstrzymać się od czyszczenia twarzy detergentami, ponieważ założeniem OCM jest, iż detergenty naruszają naturalną powłokę ochronną skóry, a OCM ją przywraca, można umyć twarz samą wodą
3. Masujemy twarz olejem przez ok.2 min. ze szczególnym uwzględnieniem problematycznych miejsc
4. Moczymy ręcznik we wrzątku i przykrywamy nim naolejowaną twarz - to jest bardzo ważny punkt, gorący ręcznik ma spowodować otwarcie porów, tak aby sebum mogło z nich wypłynąć, ręcznik powinien być tak bardzo gorący, jak tylko jesteś w stanie wytrzymać
5. czekamy aż ręcznik wystygnie na twarzy (aby pory się zamknęły)
6.powtarzamy co najmniej 2-3 razy powyższy punkt (można więcej jak się komuś chce )
7. po ostatnim przykryciu delikatnie ścieramy ręcznikiem olej z twarzy - unikamy tarcia skóry czy jej podrażniania, po prostu ścieramy nadmiar oleju
8. jeśli odczuwamy taką potrzebę, możemy teraz użyć kremu bądź wmasować odrobinę oleju w twarz

Wersja dla osób, które z takich czy innych powodów nie chcą kłaść rozgrzanego ręcznika na twarz:
pkt.1-3 jak wyżej
4.zamiast ręcznika przygotowujemy w misce wrzącą, parującą wodę i pochylamy się nad nią tak aby rozgrzać twarz, następnie przykładamy delikatnie papierowy ręcznik do twarzy, aby ściągnąć nadmiar wody i oleju
5.powtarzamy kolejne 2-3 razy
6. na koniec ochlapujemy twarz zimną wodą (aby zamknąć pory)
pkt 7-8 jak wyżej

Jak często można stosować OCM? Kiedy OCM jest nie wskazane?

OCM możemy stosować w zasadzie tak często jak chcemy proponuję zacząć od stosowania go codziennie wieczorem i ewentualnie potem modyfikować po zobaczeniu reakcji skóry na taką częstotliwość. Jeśli skóra będzie nadmiernie sucha, należy stosować OCM rzadziej. Natomiast OCM może być niewskazane przy cerze mocno naczynkowej (taka cera jednak nie lubi zbyt mocnego rozgrzewania), a także przy zaognionym trądziku, stanie zapalnym, zwłaszcza spowodowanym bakteryjnie (wiadomo, baterie luuuubią ciepełko ). Jeśli po jakimś czasie stosowania OCM pojawią się podskóre,ropne "grudy", możliwie, iż ta metoda nie "spodobała sie" skórze. - należy wtedy jej zaprzestać.
Przydatne linki:
http://www.theoilcleansingmethod.com/
http://www.acne.org/messageboard/OIL...i-t141871.html
http://www.youtube.com/watch?v=-iQo60y912g&feature=fvst
http://www.youtube.com/watch?v=Rxyyu...eature=related

Najczęściej zadawane pytanie, czyli FAQ KLIK!

PS. Jeśli ktoś ma sugestie co do poprawy/uzupełnienia pierwszego posta, to zapraszam na PW
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-02-09 o 20:03
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 23:39   #2
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja uwielbiam takie zastosowanie oleju Poczatkowo zmywałam łapkami i wodą, teraz przerzucilam sie na reczniczek z mikrofibry... dla mnie to jedna z lepszych metod demakijażu i głebokiego peelingu równoczesnie.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 00:48   #3
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

jakis czas temu w yves rocher mozna bylo kupic takie male, fajne reczniki do rak sprawdzaja sie idealnie
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 09:26   #4
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wyczytałam, że najbardziej pożądany do metody OCM jest olej słonecznikowy... hmmm tylko gdzie kupić zimno-tłoczony nierafinowany olej słonecznikowy?
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 09:34   #5
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Aurelia, kupisz w Bomi albo przez internet w ZSK.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 09:38   #6
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
Wyczytałam, że najbardziej pożądany do metody OCM jest olej słonecznikowy... hmmm tylko gdzie kupić zimno-tłoczony nierafinowany olej słonecznikowy?
Może w jakimś sklepie z żywnością ekologiczną. W hipermarketach też bywają.

Fajna ta metoda ale to jednak zbyt dużo zachodu jak dla mnie.
A nie możnaby tak pomaziać a potem spłukać / zetrzeć?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 09:51   #7
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Aurelia, kupisz w Bomi albo przez internet w ZSK.
dzięki

efcia82 dla uproszczenia możesz zrobić tak :
pomaziać zawsze jak wchodzisz pod prysznic i wychodząc cześć spłukać pod prysznicem część zetrzec delikatnie polecam ręcznik papierowy by nie ubrudzić resztkami olejków kąpielowego albo mieć jakiś mały osobno/tylko na mokro/
ja tak robię i mam wrażenie, że działa jeszcze lepiej bo zazwyczaj ja pod prysznicem to trochę to trwa

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-07 o 09:52
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 10:58   #8
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
dzięki

efcia82 dla uproszczenia możesz zrobić tak :
pomaziać zawsze jak wchodzisz pod prysznic i wychodząc cześć spłukać pod prysznicem część zetrzec delikatnie polecam ręcznik papierowy by nie ubrudzić resztkami olejków kąpielowego albo mieć jakiś mały osobno/tylko na mokro/
ja tak robię i mam wrażenie, że działa jeszcze lepiej bo zazwyczaj ja pod prysznicem to trochę to trwa
Chyba tak spróbuję bo ja myję twarz właśnie w trakcie ogólnego prysznicowania się. No i muszę zakupić jakiś olej.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 11:18   #9
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dołączam do wątku

Przede wszystkim nie używam wody wrzącej, bo w moim odczuciu może wyrządzić więcej szkody niż pożytku - mocno ciepła dla mnie wystarczy

- nakładam na twarz rozgrzany ręcznik
- nakładam olej / masuję
- wskakują do wanny / pod prysznic
- po chwili znowu masuję i nakładam na twarz rozgrzany ręcznik (jakieś 3 razy), po czym bardzo mokrym ręcznikiem ścieram resztki oleju
- na koniec zimny ręcznik

Edit: dodam jeszcze, że stosuję OCM na uprzednio oczyszczoną twarz - wcześniej muszę zmyć filtry czy makijaż a olej ma "dogłębnie" oczyścić pory
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón

Edytowane przez Trawa_cytrynowa
Czas edycji: 2010-06-07 o 11:47
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 11:19   #10
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Może w jakimś sklepie z żywnością ekologiczną. W hipermarketach też bywają.
W Carrefourze jest też olej słonecznikowy Bio, nierafinowany, marki Carrefour właśnie
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 12:04   #11
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Edit: dodam jeszcze, że stosuję OCM na uprzednio oczyszczoną twarz - wcześniej muszę zmyć filtry czy makijaż a olej ma "dogłębnie" oczyścić pory
Na prawdę polecam spróbować chociaż raz na nieoczyszczoną twarz u mnie po OCM jest tak oczyszczona jak po solidnym umyciu żelem
Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
jakis czas temu w yves rocher mozna bylo kupic takie male, fajne reczniki do rak sprawdzaja sie idealnie
No ja właśnie używam takich małych do rąk duże byłby raczej mocno nieporęczne
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Chyba tak spróbuję bo ja myję twarz właśnie w trakcie ogólnego prysznicowania się. No i muszę zakupić jakiś olej.
Z tym prysznicowaniem to w sumie zleży jak kto się prysznicuje bo jak tak na szybko iw niezbyt ciepłej wodzie to może nie zadziałać... ale gdy kąpiel jest dłuższa i dość ciepła to jak najbardziej myślę ze zdałoby egzamin także siedzenie w wannie w ciepłej kąpieli z olejem na twarzy
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 16:12   #12
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No to koniec kolejna rzecz która będzie mnie odciągać od wszystkich obowiązków dziewczyny jesteście kopalnią wiedzy

Olejek rycynowy można dostać w aptece ? Gdzie Wy kupujecie
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 18:00   #13
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tak, olejek rycynowy kupujemy w aptece. Ja za swój dałam 2 zł, a pozostałe dziewczyny przepłaciły i dały niecałe 3 zł :P

Viki, świetnie wszystko opisałaś

Ja jestem początkującą w tej dziedzinie, ale również się przyłączam

Dodam tylko, że opis tej metody jest bardzo obszerny, ale w praktyce wcale nie zajmuje ona dużo czasu. W sumie tyle samo (a może nawet i mniej) niż porządny demakijaż. Ręcznik na twarzy stygnie bardzo szybko, olej też łatwo się zmywa (a może wchłania, nie wiem).

Ja raz próbowałam stosować ta metodę na makijaż, zgodzę się, że nie musiałam potem poprawiać zmywania, jednak cały czas mi się wydaje, że aby oczyścić same pory, to lepiej tak bez makijażu...

i zauważyłam coś dziwnego, twarz mam teraz dużo bardziej tłustą niż przedtem, a rycyny daję dość sporo (ok 30%) Myślicie, że warto jeszcze zwiększyć te proporcje?
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 18:06   #14
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No, nareszcie osobny wątek o OCM
U mnie coraz lepiej, narazie mieszam rycynę z olejem z pestek winogron. Jak skończy mi się ta mieszanka, to wypróbuję połączenie z innnym olejem
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:53   #15
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nie wydaje Wam się, że ten goracy ręcznik to nie jest najlepsza rzecz dla skóry? Tak jak raczej odradzana na wizażu parówka?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 21:03   #16
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Nie wydaje Wam się, że ten goracy ręcznik to nie jest najlepsza rzecz dla skóry? Tak jak raczej odradzana na wizażu parówka?
No wydaje, wydaje. Dlatego napisałam, że używam mocno ciepłego a nie gorącego
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 22:12   #17
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
Viki, świetnie wszystko opisałaś
dzięki
Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
i zauważyłam coś dziwnego, twarz mam teraz dużo bardziej tłustą niż przedtem, a rycyny daję dość sporo (ok 30%) Myślicie, że warto jeszcze zwiększyć te proporcje?
myślę ze możesz spokojnie zwiększyć proporcję możesz też dodatkowo wybrać jako olej bazowy olej który ma właściwości ograniczające przetłuszczanie
Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Nie wydaje Wam się, że ten goracy ręcznik to nie jest najlepsza rzecz dla skóry? Tak jak raczej odradzana na wizażu parówka?
Oczywiście każdy może dostosować tą metodę do swoich potrzeb, tak jak napisała Trawa_cytrynowa była już mowa o możliwości "prysznicowania" się z olejem na twarzy zamiast parówki/ręcznika , ja używam gorącego ręcznika i na razie nic niepokojącego się nie dzieje, choć dziś chyba trochę przegięłam z gorącem ale ja akurat mam dość grubą i mało wrażliwą skóre
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 09:17   #18
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja nie uważam by parówka ani bardzo ciepły ręcznik szkodziły, moja kosmetyczka robi mi coś podobnego do zabiegu z ręcznikiem ale ma do tego specjalną maskę. Na początku mogą wychodzić małe ropniaczki itp. ale to właśnie oznaka że się cera oczyszcza. Po paru zabiegach nic nie wychodzi nowego Myślę że zabieg z ręcznikiem daje takie same efekty.

OCM można stosować podwójnie , zmywać nim makijaż i gdy jest taka potrzeba oczyszczać pory głęboko
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 09:53   #19
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
ja używam gorącego ręcznika i na razie nic niepokojącego się nie dzieje, choć dziś chyba trochę przegięłam z gorącem ale ja akurat mam dość grubą i mało wrażliwą skóre
ehh zazdroszczę ja mam dosyć płytko unaczynioną skórę - zwłaszcza policzki i do naczynek mi blisko
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 11:46   #20
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
dzięki

Oczywiście każdy może dostosować tą metodę do swoich potrzeb, tak jak napisała Trawa_cytrynowa była już mowa o możliwości "prysznicowania" się z olejem na twarzy zamiast parówki/ręcznika , ja używam gorącego ręcznika i na razie nic niepokojącego się nie dzieje, choć dziś chyba trochę przegięłam z gorącem ale ja akurat mam dość grubą i mało wrażliwą skóre
Dokładnie wg mnie każdy zna najlepiej własną skórę i może a nawet powinien dostosować całość działań pielęgnacyjnych do tych indywidualnych cech ... nie powinno się robić czegoś na siłę jeśli nam to nie służy
Zauważyłam, że dla mnie do OCM lepiej działają cięższe oleje i mały %rycyny... i jeszcze jedno zaczęłam na koniec po całkowitym oczyszczeniu twarzy z olejków kłaść na twarz ręcznik namoczony w bardzo zimnej wodzie /aby dobrze domknąć pory/i na moją cerę działa to wyjątkowo korzystnie zachęcam do wypróbowania
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:05   #21
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
No wydaje, wydaje. Dlatego napisałam, że używam mocno ciepłego a nie gorącego
No a ten mocno ciepły tez rozszerzy pory...A czy takie zamykanie i otwieranie porów codziennie nie roszerzy ich w końcu? Nie wkurza się?

Właśnie te ciepłe/gorące ręczniki, a potem ścieranie ręcznikiem olejów powstrzymują mnie narazie przed wypróbowaniem.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:30   #22
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
No a ten mocno ciepły tez rozszerzy pory...A czy takie zamykanie i otwieranie porów codziennie nie roszerzy ich w końcu? Nie wkurza się?

Właśnie te ciepłe/gorące ręczniki, a potem ścieranie ręcznikiem olejów powstrzymują mnie narazie przed wypróbowaniem.
Właśnie o to chodzi, że się otworzyły i żeby rycyna wyciągnęła z nich sebum Większą szkodę gorąco mogłoby wyrządzić naczynkom.
Pory "wkurzyłyby się" gdybyś z nich często próbowała wycisnąć (mechanicznie) zaskórniki. Same rozszerzają się bez twojej ingerencji np. w gorącej kąpieli.
Co do ścierania, to nie trzeba przecież mocno trzeć. Ja przemywam twarz delikatnie i usuwam cały olej. Nie ma się czego bać.
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón

Edytowane przez Trawa_cytrynowa
Czas edycji: 2010-06-08 o 16:32
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 17:06   #23
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja w ogóle nie trę twarzy ręcznikiem. Wystarcz, ze go przyłożę mocno do twarzy, a gdy ściągnę to po oleju ani śladu.
Z tym, ze ja najpierw kładę dwa razy pod rząd gorący ręcznik, a potem jeszcze dwa razy zimny- mi to bardzo odpowiada
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 20:16   #24
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

oo jest już osobny wątek witajcie
a ja ostatnio nabyłam w rossmanie reczniczki z kubusiem za 6zł
choć na razie leżą tylko, bo wersja z papierowym ręcznikiem lepiej mi się sprawdza..

Viki.. fajnie, że nam tu wszystko z ang. przetłumaczyłaś
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 21:40   #25
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
... i jeszcze jedno zaczęłam na koniec po całkowitym oczyszczeniu twarzy z olejków kłaść na twarz ręcznik namoczony w bardzo zimnej wodzie /aby dobrze domknąć pory/i na moją cerę działa to wyjątkowo korzystnie zachęcam do wypróbowania
Na jednym z filmików (tych angielskich) była mowa właśnie o zimnym ręczniku na koniec... tak przynajmniej ja zrozumiałam i się stosuję do tego od początku
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 10:23   #26
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
Na jednym z filmików (tych angielskich) była mowa właśnie o zimnym ręczniku na koniec... tak przynajmniej ja zrozumiałam i się stosuję do tego od początku
bebs1675 faktycznie /przegapiłam/ mówiła o tym żeby ochlapac twarz zimną wodą na koniec tylko dla mnie to ona trochę przegieła mówiąc, że tej metody używa co kilka dni i jej wystarcza a międzyczasie tylko przepłukuje twarz samą wodą /no chyba że jest w jakimś brudnym enviromencie:/ może makeupu nie używa, albo hmmm.... ja sobie tego nie wyobrażam....
a schawnta715 to z tego co pamiętam to mówiła standardowo, żeby ten gorący ręcznik zostawić aż będzie zimny ... nieważne zresztą ważne że działa
znów mnie zapchało to serum
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 15:17   #27
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że się otworzyły i żeby rycyna wyciągnęła z nich sebum Większą szkodę gorąco mogłoby wyrządzić naczynkom.
Pory "wkurzyłyby się" gdybyś z nich często próbowała wycisnąć (mechanicznie) zaskórniki. Same rozszerzają się bez twojej ingerencji np. w gorącej kąpieli.
Co do ścierania, to nie trzeba przecież mocno trzeć. Ja przemywam twarz delikatnie i usuwam cały olej. Nie ma się czego bać.
No dobra powoli daję sie przekonać
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 15:27   #28
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
No dobra powoli daję sie przekonać
Nawet jeśli Ci się "nie spodoba" to gwarantuje Ci, że od jednego razu nic Ci się nie stanie
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 22:58   #29
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No właśnie... O tej metodzie wyczytałam w innym wątku, a że byłam już zdesperowana i załamana wyglądem mojej twarzy, bez zastanowienia postanowiłam ją wypróbować. Dzisiaj mija 3 dzień, od kiedy zaczęłam stosować OCM i muszę stwierdzić, że jest super. Cera nabrała zdrowego kolorytu, a pryszcze powoli znikają.

__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 11:16   #30
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A mi ostatnio nie chciało się z tym bawić i na 3 dni odpuściłam. Zresztą i tak nie stosowałam codziennie, ale co 2 dni - na zmianę ze zwykłym oczyszczaniem, po którym paćkałam tonikiem PHA z BU.
Ale... ostatnio miałam problemy z plecami - zaczęły mi wyskakiwać niespodzianki. Jakiś tydzień temu TŻ mi wymasował plecy samym olejem rycynowym + gorące, zimne ręczniki bla bla i od tego czasu nic nie wyskoczyło a plecy są gładkie może to zbieg okoliczności, ale chyba dziś znowu go poproszę, żeby utrzymać efekt
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.