łupież suchy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-27, 15:51   #1
rubben
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 3

łupież suchy


Witam po raz pierwszy.
Zwracam sie tutaj z prosba o porade, bo i problem jest uciazliwy...
Od dluzszego juz czasu mam problem ze skora glowy. Byc moze jest to lupiez, moze byc to bardzo przesuszona skora glowy.
Traktujac to jako lupiez, stosowalem szampony przeciwlupiezowe i te z marketu i te z apteki. Byly to m.in. Avon, Head&Shoulders, Schauma,Fitti-pokrzywa+tatar+chmiel, Mrs Potter's - dziegiec.
Rezulat - zero. Dalej na glowie 'to cos' jest.
Z leczniczych szamponow byly m.in. Polytar AF,Seboklar, Nizoral polski, Nizoral amerykanski. oraz pare innych.
Efekt? "Cos na glowie" znika na ok. tydzien, pozniej zawsze wraca.
Z porad babcinych: szorowalem skore glowy sola kuchenna - chyba na zasadzie peelingu?
olejek pichtowy rowniez przetestowany - bez rezultatu
Dermatolog uparcie bez badan poleca kupic szampon z apteki - obojetnie jaki przeciwlupiezowy,.
Dostalem tez plyn "Cerkosol 10" - do pielegnacji suchej skory glowy. - Myjac glowe szamponem ziolowym - tatar+pokrzywa+chmiel - taki najtanszy za 2,50zl i po myciu wcierajac plyn Cerkosol widac poprawe.
Wracajac tylko do szamponu "to cos" wraca.
Ostatnio przypomnialo mi sie, ze bedac za granica stosowalem szampon z wyciagiem z ogorka+ cos jeszcze (chyba melon) - lupiezu wtedy nie bylo.
Moze Pan/Pani poradzi cos skutecznego?
Biale platki przylegaja do skory glowy, takze nie rozczesujac wlosow nie mam problemow z bialymi platkami na ubraniu. Odpada to cos dopiero po drapaniu czy czesaniu wlosow.
Czy jest to lupiez, czy bardzo przesuszona skora glowy?
Dodam jeszcze, ze zawsze po prysznicu skore twarzy mam mocno wysuszona - szczegolnie czolo, nos i troszke policzki pod oczami. Ma to jakis zwiazek?
Co stosowac? Czy moze zmienic dermatologa??
Pozdrawiam i prosze o pomoc
R
rubben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-27, 17:25   #2
Gismonda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Kopenhaga
Wiadomości: 17
Re: "cos na glowie" ;-((

Nie wiem, czy Ci pomoge, ja tez mam takie "cos", ale u mnie wynika to z alergii. Ostatnio dermatolog polecil mi 5% oliwke salicylowa, dostaniesz w aptece(ok. 10 zl). Rozprowadzasz ja na glowie, lekko masujesz i zostawiasz na 1-2 godziny, a potem myjesz wlosy. Powtarzasz kilka razy co 3-4 dni. Skorek jest mniej, ale nie wiem czy efekt jest dlugotrwaly, uzylam dopiero 2 razy. Powodzenia.
Gismonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 13:10   #3
rubben
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 3
Re: "cos na glowie" ;-((

Pisalem na grupe dyskusyjna dotyczaca medycyny.
Ktos bardzo polecal takie cos jak Wax Henna Treatment... Dziala na zniszczone, suche wlosy, podobno tez czysci i wygladza skore. Stosowal to ktos???
Recenzje ma w sumie dobre.
Ale wiadomo ze nie kazdy specyfik na kazdego dziala tak samo...
rubben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 21:32   #4
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: "cos na glowie" ;-((

łupiez suchy, jest trudny do wyplenienia!czesto ma podłoże alergiczne, wpływ może mieć źle wypłukany szampon, lub poprostu sucha skóra,
łopian ma świetne właściwosci, , nacieramy wiec skóre głowy olejkiem z korzenia łopianu, końcami palców natłuszczonymi olejkiem nacieramy skóre głowy, masując wzdłuż wyznaczonych przedziałków ok 5 min, stosujemy co drugi dzien, myjac potem
odpowiednim szamponem przeciw łupezowymnastepnie dobrze jest użyć odżywki z zawartoscią wit E (robimy ja z dwóch łyzek oliwy z oliwek, jednego zóltka i kilku kropli wit E w płynie)mozna ja nalozyc na 30 min przed myciem myjemy wtedy delikatnym szamponem
jezeli ci to niepomoze udaj sie do homeopaty,
pamietaj ze wazne jest prawidlowe odzywianie, idostarczanie organizmowi witamin, nawilzenia, poprzez chocby picie duzej ilosci wody niegazowanej
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 06:43   #5
szyszka76
Przyczajenie
 
Avatar szyszka76
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: łupież suchy

Mój mąż borykał się od lat z suchym łupieżem, który często powracał. Bardzo skuteczny okazał się olej kokosowy Parachute, który działa bakteriobójczo i jest świetnym specyfikiem na wiele innych dolegliwości
szyszka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 12:34   #6
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: łupież suchy

Jeśli to z powodu przesuszenia to nie polecam ziołowych szamponów bo one mocno wysuszają. Może spróbuj potraktowac skórę głowy zwykłym kremem nawilżającym - jeśli to przesuszenie to powinno pomóc. Najlepiej wetrzyj wieczorem żeby przez noc miał szanse zadziałać, a rano umyj.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 16:05   #7
Goss
Raczkowanie
 
Avatar Goss
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 48
Dot.: łupież suchy

Mam ten sam problem, co autor postu. Wydaje mi się, że to ogólne przesuszenie skóry (również na twarzy skóra się łuszczy, odczuwam dyskomfort suchych dłoni). Zastanawiam się teraz nad Capivit HydroControl. Ktoś próbował?
__________________
szczypta optymizmu i łyżka miłości.
Goss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 22:10   #8
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: łupież suchy

Tez miałam taki problem od stosowania szamponów ziołowych i niedokładnego spłukiwania szamponu. Musisz nawilżyc swój skalp, nie trzyj tez mocno, nie stosuj niczego z alkoholem i wszystkie dolegliwości przejdą.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.

Edytowane przez DarkChocolate666
Czas edycji: 2015-05-17 o 22:11
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 21:18   #9
szyszka76
Przyczajenie
 
Avatar szyszka76
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: łupież suchy

Często przyczyną wszelkich objawów skórnych w tym również łupieżu jest kandydoza. Warto sprawdzić w tym kierunku.
szyszka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-18 22:18:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.