zapalenie mieszka??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-10-21, 11:03   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

zapalenie mieszka???


Jak objawia sie zapalenie mieszka włosowego? Czy jedne osoby mogą mieć je "nagminnie" (wrażliwa skóra), a inne prawie w ogóle? Po depilacji okolic bikini depilatorem albo woskiem po kilku dniach od zabiegu zaczynają wrastać mi włoski, wyskakują przeróżne krostki i bardzo często jakieś "diabelstwa" podobne do czyraków (średnica ok. 1,5 cm), z którymi nie mogę sobie poradzić przez kilkanaście dni i są dość bolesne. Jak z tym walczyć. Pomóżcie!!! Golenie maszynką i używanie kremów do dopilacji nawet do skóry wrażliwej (np Veet) w ogóle nie rozwiązuje problemu, a tylko pogarsza sprawe.Czuje sie poszkodowana mając taką skórę. Żadna z moich koleżanek nie ma z tym kłopotów.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-22, 01:07   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zapalenie mieszka???

Można mieć skłonność do stanów zapalnych mieszkóe włosowych. Dermatolog może Ci przepisać jakiś środek zapobiegający do stosowania po depilacji, np. antybiotyk w płynie.
Możesz wypróbować też żel Benzacne- działa dezynfekująco, ale może niec podrażnić skórę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-22, 06:37   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zapalenie mieszka???

Ja tez mam ten problem. Wlasnie 2 dni temu cos mnie naszlo i zamiast kremu /po ktorym nie mam podraznien/ uzylam golarki. Tragedia! Mam teraz same czerwone krostki i wloski ktore kluja i na dodatek wrastaja. Buu.. Co robic?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-22, 09:14   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zapalenie mieszka???

kiedys mialam zapalenie mieszkow wlosowych i pomogl mi zel z arniki kosztowal gdzies 6 zl nie pamietam nazwy byl w malej tubce stosowalam rozne drogie mascie ale nic mi nie pomagaly a ten zel tak
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.