Psikadła? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-19, 15:48   #1
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613

Psikadła?


Chciałabym bym Was zapytać o psikadła/mgiełki. Zastanawia mnie jak ich używacie:
- jako reanimacja po nocy?
- w ciągu dnia - poprawia Wam skręt? czy tak pro-zdrowotnie (psikadła proteinowe)?
- po spryskaniu dotykacie włosów, ugniatacie? czy są tylko lekko zwilżone i zostawiacie aż sobie same wyschną?

Jakie jest Wasze psikadłowe KWC?

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------
Skąd te pytania - Próbowałam parę razy wykonać sobie psikadło i jakoś zawsze poległam. Albo nie było efektu, albo wzmagał się puch.
Pewnie coś robię nie tak stąd moje pytanie o Wasze doświadczenia.
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc

Edytowane przez Volyova
Czas edycji: 2010-09-19 o 15:49
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 17:19   #2
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Psikadła?

Ja nie mam dużego doświadczenia z psikadłami. Miałam mypę aloesową, używałam jej do zwilżenia włosów przed poprawą stylizacji, popsikałam, ugniatałam z żelem czy czymś innym. Spray liliputz u mnie się nie sprawdził, o ile mypa rozpyla przyjemną mgiełkę tak ten daje zbyt zwarty i mocny psik. Wczoraj za to do 50 ml wody dorzuciłam z 10 kropel keratyny i 5 pantenolu, mam butelkę z atomizerem po jakimś hydrolacie rumiankowym, popsikałam mokre zaspineczkowane włosy i nie ugniatałam już, rano za to pougniatałam trochę i super ale moje włosy mają dość dużą tolerancję, może Twoje są bardziej kapryśne.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 17:58   #3
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Psikadła?

tez z checia sie dowiem
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 18:10   #4
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Miałam mypę aloesową, używałam jej do zwilżenia włosów przed poprawą stylizacji
Dzięki za odpowiedź!
A Mypa aloesowa to odżywka? Jeżeli tak, to z czym ją rozrabiałaś?
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 18:17   #5
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Psikadła?

nie, z aloesowej serii mypy jest taka leave-in conditioner czyli takie gotowe psikadło ma fajną butelkę, ładnie rozpyla a nie leje więc potem pojemnik się przydaje na własne mikstury

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...plukiwania.htm
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 18:56   #6
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Psikadła?

zarówno mypa aloesowa i liliputz mają w składzie alkohol, więc nadają się tylko do stosowania na skalp

psikadeł używam jedynie po myciu przed nałożeniem odżywki b/s, w innych przypadkach się nie sprawdzają, oraz na skalp w celu eliminacji wypadania (woda brzozowa, pokrzywowa)

polecam biovax latte i loton rosa-ale jako że oba mają w składzie humektanty o tej porze roku mogą powodować puszenie
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2010-09-19 o 19:02
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 19:30   #7
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
polecam biovax latte i loton rosa-ale jako że oba mają w składzie humektanty o tej porze roku mogą powodować puszenie
Czy chodzi o ten Biovax w KWC?
A skoro zawiera humektanty, a obecnie punkt rosy jest w normie, to chyba właśnie można go stosować? Czy coś pomieszałam
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 19:37   #8
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
Czy chodzi o ten Biovax w KWC?
A skoro zawiera humektanty, a obecnie punkt rosy jest w normie, to chyba właśnie można go stosować? Czy coś pomieszałam
tak to ten
możesz spróbować-ja nie ryzykuję i zostawiam go sobie na wiosnę
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 13:27   #9
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Psikadła?

Psikadła

Próbowałam sporo, ale głownie własnoręcznie robionych.
Z zakupionych polecić mogę:
* Jantar odżywkę do włosów i skalpu przelaną do buteleczki ze spryskiwaczem.
* Balea Locken - Sprey do zakupienia w Dojczach. Zawiera wielkoczasteczkowe proteiny, do produktów cg też nie należy, ale zadanie spełnia.
Z własnoręcznie robionych (możliwe, że były jeszcze jakieś, ale na dziś nie pamiętam ):
* woda destylowana plus mleczko kokosowe - masakra
* woda destylowana plus sok z aloesu 1:1 - bez szczególnych uniesień
* woda destylowana plus różowy żel z Rossmanna 1:2 - tu było całkiem sympatycznie.
Wszystkie psikadła używam w ten sam sposób - spryskuję obficie (ale nie do zmoczenia) włosy od nasady do końców i harmonijkuję. Ugniatanie w tym przypadku się nie sprawdza.

Własnoręcznie robione (zwykle na odciśnięte rękami włosy przed nałożeniem odżywki b/s):
* z mleczkiem jedwabnym - bez szczególnych zachwytów
* z keratyną i elastyną - również nie widzę wielkich efektów działania, ale dziś nie użyłam i widzę, ze włosy nie są klapnięte przy skórze (a już miałam stosować omo)

Z moich doświadczeń wynika, ze psikadło sprawdza się u mnie jako odświeżacz skrętu. Jako reanimator musi być coś kremowo-żelowego.

Niestety, każdorazowe użycie psikadła sprawia, że moje włosy zaczynają się puszyć. Walczyłam już z tym, dodając do nich olejek jojoba lub herbaciany, ale nic to nie dało.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 13:34   #10
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Wszystkie psikadła używam w ten sam sposób - spryskuję obficie (ale nie do zmoczenia) włosy od nasady do końców i harmonijkuję. Ugniatanie w tym przypadku się nie sprawdza.
To jeszcze dopytam - spryskujesz suche włosy, na przykład w połowie dnia? Czy wilgotne po myciu?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Niestety, każdorazowe użycie psikadła sprawia, że moje włosy zaczynają się puszyć.
No właśnie mam podobne obserwacje z tych kilku eksperymentów jakie wykonałam. Również raz próbowałam dodać olejku i skończyło się napuszonym oklapniętymi włosami
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 11:59   #11
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
To jeszcze dopytam - spryskujesz suche włosy, na przykład w połowie dnia? Czy wilgotne po myciu?
Raczej jako odświeżacze na suche w połowie dnia albo wtedy, gdy potrzebują.
Te na mokre po myciu raczej na nic się u mnie nie przydają.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 12:06   #12
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Psikadła?

a ja sobie psikam olejkiem z migdalow przelalam go sobie w buteleczke z psikaczem i psikam wtedy kiedy potrzebuje nawilzenia lokow zazwyczaj na suche zeby nie zrobilo sie siano zwlaszcza przy tej pogodzie dzieki temu skret jest nawilzony i nie sianuje sie
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 12:02   #13
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Psikadła?

Dużo sprayów przetestowałam, ponieważ są łatwe w użyciu i oszczędzają czas.
Te co używałam to:
-Bielenda Spray wichrzyciel 3 opakowania do tej pory - nawilża, naprawdę są puszystsze niż przed użyciem, łatwiej się rozczesują, nie przetłuszczają się zbyt szybko po nim.
-Ziaja Włos w płynie z olejem rycynowym do włosów farbowanych - włosy się po nim pięnie błyszczą.
-Marion do włosów farbowanych z jedwabiem dwufazowa - odżywia, wygładza, nie puszą się po niej, błyszczą, jak się przedawkuje to się szybciej przetłuszczają.
-Loton z Kaszmirem - jak dałam za mało to się nie chciały rozczesywać a jak za dużo to na drugi dzień rano były tłuste kluski, porażka całkowita, jedynie opakowanie ładne ale to nie wystarczy.
-Pantene Pro-V aqua light - dwufazowa ładnie wygląda, włosy nie przetłuszczają się szybko, dobrze rozczesują, są nawilżone, dobrze się układają podczas suszenia, błyszczą się.
- Farouk CHI Volume Booster, spray nadający puszystość - Pięknie Pachnie a zapach się utrzymuje nawet 2 dni, włosy są puszystsze ale ma jeden Duży Minus a mianowicie jest jak lakier do włosów bo utrwala włosy i je skleja, kiedys go przedawkowałam a na polu było wilgotne powietrze wyszłam do ludzi a brat zapytał się mnie kiedy myłam włosy bo wyglądają jak miesiąc nie myte , trzeba z nim uważać, jest bardzo wydajny, używam go czasem ale tylko dla zapachu.

Mój KWC to Seboradin Regenerujący - to typowa odżywka bez żadnych lakierów i niezbyt ładnie pachnie po spsikaniu ale zapach się po chwili ulatnia.
Jest przeznaczony do włosów zniszczonych, suchych, farbowanych, zawiera rzepę i olej rycynowy oraz wiele innych odżywczych składników.
Spryskuję nim włosy zaraz po myciu i osuszeniu ręcznikiem, przeczeszę włosy palcami dla lepszego rozprowadzenia i suszarka do dzieła a i można wziąć okrągłą szczotke i prostownicę.
Włosy po wysuszeniu są gładkie miękkie, lśniące i dobrze ułożone, odżywka ta utrzymuje też kolor włosów farbowanych, myślę że do loków też się będzie nadawała bo jest typowo odżywcza bez żadnych dodatkowych zaleceń co do włosów.
Po kilkukrotnym użyciu widać że naprawdę regeneruje włosy.
Producent pisze że jest odżywką naturalną.
Można ją zastosować jako wcierkę a wtedy pomaga zlikwidować łupież dzięki zawartości rzepy i wzmacnia nią włosy od skóry, Olej rycynowy nadaje połysk.

Wszystkie spraye używam po myciu na mokre włosy, dobrze się wtedy rozprowadzają.

Sama odżywek nie przygotowuję, kupuję te gotowe.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 15:41   #14
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Psikadła?

moje psikadłowe cudo(jeszcze nie KWC) to woda+ aloes w proporcjach 50:50, mam też drugie takie ale z dodatkiem gliceryny roślinnej na deszcze/mżawki
Próbowałam też
-herbata z pokrzywy i szałwii + woda + panthenol itd też bardzo fajne
- ostatnio zrobiłam napar z korzenia prawoślazu+aloes+kwiat lipy+szałwia+zielona herbata - też bardzo fajne

Jednak żadne psikadło nie wystarcza jako tylko spryskać i gotowe, zawsze po nim muszę dać na włosy garniera karite wtedy są zdefiniowane wygładzone i bez puchu
__________________

insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 09:39   #15
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez pracowita_76 Pokaż wiadomość
Bardzo spodobało mi się to co piszecie o samodzielnie robionych psikadłach, nie wiedziałam że coś takiego można robic, z chęcią bym spróbowała tylko nie wiem czy będę potrafiła. Możecie mi powiedzieć gdzie kupujecie te składniki?
Ja składniki/półprodukty do Odżywek, kremów, błyszczyków itd... widziałam w:
Mazidła.com
EcoSpa.pl
i Zrób sobie krem
Nie wiem jakie dokładnie są końcówki tych sklepów com, pl czy jakieś inne, a mi najbardziej podoba się EcoSpa, ale trzeba przejrzeć więcej bo nie w każdym znajdziemy wszystko to co chcemy.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 16:14   #16
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
moje psikadłowe cudo(jeszcze nie KWC) to woda+ aloes w proporcjach 50:50, mam też drugie takie ale z dodatkiem gliceryny roślinnej na deszcze/mżawki
Próbowałam też
-herbata z pokrzywy i szałwii + woda + panthenol itd też bardzo fajne
- ostatnio zrobiłam napar z korzenia prawoślazu+aloes+kwiat lipy+szałwia+zielona herbata - też bardzo fajne

Jednak żadne psikadło nie wystarcza jako tylko spryskać i gotowe, zawsze po nim muszę dać na włosy garniera karite wtedy są zdefiniowane wygładzone i bez puchu
Zainteresowały mnie Twoje psikadła z ziołami, możesz mi napisać, jak je robisz, jaką mają trwałość, gdzie je przechowujesz i jak działają one na włosy? Będę bardzo wdzięczna.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 18:47   #17
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Psikadła?

Farouk Keratin Mist - do odświeżenia na 1,2,3 dzień po myciu - głowa do dołu i formuje loki - niedługo wypróbuję siemię lniane - muszę tylko kupic.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 20:56   #18
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Psikadła?

Wczoraj zrobiłam swoje pierwsze psikadło. Rybiorkowy naturalny miodowy utrwalacz https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=22 .
W trakcie psikania strasznie toto cuchnie . Ale zaraz dałam do wąchania włosy TŻ i nic nie czuł. Zapach momentalnie się ulatnia.
Lubię mieć pewność mocnego utrwalenia wieczorem, tak żeby rano nic nie poprawiać. Na mokre nałożyłam żel lniany, a potem na prawie suche zamiast rossmanowskiego żelu miodowe psikadełko.
Efekt? Mocno utrwalone loki (może dla niektórych nawet za mocno, ale nie były sztywne). Po bardzo wiercącej nocy i dotykaniu przez TŻ loki były naprawdę fajne.
Tylko teraz mam pytanie. W jaki sposób przechowywać psikadełko. Jest tam woda, ocet i miód. Trzymam w łazience. Dobrze? No i jaką ma trwałość? Ma ktoś doświadczenia.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 22:42   #19
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Psikadła?

Basia

Który z żeli Rossmanowskich używasz?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 22:54   #20
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam swoje pierwsze psikadło. Rybiorkowy naturalny miodowy utrwalacz https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=22 .
W trakcie psikania strasznie toto cuchnie . Ale zaraz dałam do wąchania włosy TŻ i nic nie czuł. Zapach momentalnie się ulatnia.
Lubię mieć pewność mocnego utrwalenia wieczorem, tak żeby rano nic nie poprawiać. Na mokre nałożyłam żel lniany, a potem na prawie suche zamiast rossmanowskiego żelu miodowe psikadełko.
Efekt? Mocno utrwalone loki (może dla niektórych nawet za mocno, ale nie były sztywne). Po bardzo wiercącej nocy i dotykaniu przez TŻ loki były naprawdę fajne.
Tylko teraz mam pytanie. W jaki sposób przechowywać psikadełko. Jest tam woda, ocet i miód. Trzymam w łazience. Dobrze? No i jaką ma trwałość? Ma ktoś doświadczenia.
Tylko w lodówce. Inaczej ze dwa dni wytrzyma bez wydawania coraz gorszego zapachu Też byłam z tego zestawu zadowolona ale ostatnio coś leniwa się zrobiłam i nie moge się zebrać do upichcenia żelu i tego psikadła
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 19:03   #21
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Basia

Który z żeli Rossmanowskich używasz?
Mam ten w dużym opakowaniu w przezroczystym zielonym kolorze (wiem jak to brzmi). Bardzo wydajny i nie skleja włosów.

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Tylko w lodówce. Inaczej ze dwa dni wytrzyma bez wydawania coraz gorszego zapachu Też byłam z tego zestawu zadowolona ale ostatnio coś leniwa się zrobiłam i nie moge się zebrać do upichcenia żelu i tego psikadła
Oj, to muszę szybko schować do lodówki.
Wczoraj użyłam psikadełka od razu po nałożeniu żelu lnianego. No i przesadziłam z ilością. Efekt nieciekawy. Włosy w dotyku sztywne i jak niefajnie wyglądały. Dziś zrobię jak ostatnio. Czyli jak podeschną to troszkę popsikam. Harmonijkuję po popsikaniu i idę spać.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 21:02   #22
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Psikadła?

Basia

twoim zdanie lepszy od kremu Nivea? bo mnie Nivea nie zachwyca...
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 20:11   #23
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Psikadła?

Kathy, uważam , że żel jest lepszy. Od bardzo dawna używam kremu NIVEA, od 1,5 miesiąca żelu z rossmana. Porównanie działa na korzyść rossmana. Nie skleja włosów i są po nim przyjemne w dotyku.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 13:06   #24
xmajkaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: Psikadła?

witam !
Ja mam włosy do łopatek, ale przy moim skręceniu do ramion i niestety dopiero od połowy głowy..;/ Czy te psikadło miodowe da rade zakręcić od nasady? Bo zazwyczaj używałam pianki, ale niekoniecznie dało rade..
A znacie jeszcze jakieś domowe psikadła, które dobrze utrwalają loki?;>
Pozdrawiam !
xmajkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 20:22   #25
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Psikadła?

Wczoraj kupiłam Joannę b/s len&rumianek i o dziwo dosyć fajnie stylizuje loczki - chyba z powodu zawartości lnu.
Basia
Niestety żel się u mnie nie sprawdził, wolę Nivea, po żelu za dużo puchu.

Jeśli chodzi o psikadła to:
1. Przegotowana ostudzona woda z olejem kokosowym (trochę przetłuszcza)
2. Lilliputz wymieszany z odżywką b/s len&rumianek

na razie jestem na etapie testowania. Miałam dzisiaj w rękach Rossmannowską odżywkę dwu fazową - z opisu wynika że fajnie formuje skręt no ale miała w składzie wysoko cyclopentasiloxane...co sądzicie ponieważ opinie na wizażu o tym silikonie są różne?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 08:00   #26
xmajkaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: Psikadła?

kathy579:
Jeśli chodzi o psikadła to:
1. Przegotowana ostudzona woda z olejem kokosowym (trochę przetłuszcza)
2. Lilliputz wymieszany z odżywką b/s len&rumianek


a jaka do tego będzie proporcja?;>I używasz tego na mokrych czy suchych włosach?

Edytowane przez xmajkaxd
Czas edycji: 2010-10-23 o 08:04
xmajkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 14:50   #27
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Basia
Niestety żel się u mnie nie sprawdził, wolę Nivea, po żelu za dużo puchu.
I to dowodzi prawdy, że trzeba próbować i testować co lubią nasze włosy. Szkoda, że to nie jest prostsze . Ale jakie ciekawe.
Po żelu lnianym nie miałam ani razu puchu. Próbowałaś?
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 12:35   #28
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
2. Lilliputz wymieszany z odżywką b/s len&rumianek
Hmm, brzmi interesująco.
A kiedy go stosujesz? W ciągu dnia, czy do reanimacji na drugi dzień?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
na razie jestem na etapie testowania. Miałam dzisiaj w rękach Rossmannowską odżywkę dwu fazową - z opisu wynika że fajnie formuje skręt no ale miała w składzie wysoko cyclopentasiloxane...co sądzicie ponieważ opinie na wizażu o tym silikonie są różne?
A co to za odżywka - możesz jakiś link zapodać, albo nazwę?

Cyclopentasiloxane to bezpieczny silikon cykliczny - takie silikony wyparowują, więc nie ma problem z ich zmywaniem, a jednocześnie przyspieszają schnięcie włosów.
Są jednak osoby, które skarżą się, że z tego powodu przesusza im włosów (trochę jak po alkoholu).
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 12:39   #29
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Wczoraj kupiłam Joannę b/s len&rumianek i o dziwo dosyć fajnie stylizuje loczki - chyba z powodu zawartości lnu.
Basia
Niestety żel się u mnie nie sprawdził, wolę Nivea, po żelu za dużo puchu.

Jeśli chodzi o psikadła to:
1. Przegotowana ostudzona woda z olejem kokosowym (trochę przetłuszcza)
2. Lilliputz wymieszany z odżywką b/s len&rumianek

na razie jestem na etapie testowania. Miałam dzisiaj w rękach Rossmannowską odżywkę dwu fazową - z opisu wynika że fajnie formuje skręt no ale miała w składzie wysoko cyclopentasiloxane...co sądzicie ponieważ opinie na wizażu o tym silikonie są różne?
silikon ten jest zmywalny odzywka

no wlasnie wyzej kolezanka tez opisala go....
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)

Edytowane przez caskada
Czas edycji: 2010-10-25 o 12:40
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 16:38   #30
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Psikadła?

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
Hmm, brzmi interesująco.
A kiedy go stosujesz? W ciągu dnia, czy do reanimacji na drugi dzień?


A co to za odżywka - możesz jakiś link zapodać, albo nazwę?

Cyclopentasiloxane to bezpieczny silikon cykliczny - takie silikony wyparowują, więc nie ma problem z ich zmywaniem, a jednocześnie przyspieszają schnięcie włosów.
Są jednak osoby, które skarżą się, że z tego powodu przesusza im włosów (trochę jak po alkoholu).
Volyova, reanimacja dzień 2 i 3 jak się da

Odżywka Rossmannowska 2 fazowa żółta, była już analizowana Isana Hair,,Express spulung oil-care,, - włoski nawet po niej nie brzydkie, bez rewelacji odrobinę jak by obciążone - ale może to wina odżywki len&rumianek bo ją też nałożyłam. Co do odżywki Isana to ma coś w składzie co drażni moje drogi oddechowe, mimo że łagodny zapach.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.