decoupage - problemy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-15, 18:44   #1
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62

decoupage - problemy


Kochane dziewczyny
postanowilam zrobic mojemu chlopakowi prezent-chcialam ozdobic okragle,metalowe pudelko po herbatknikach technika decoupage.niestety po nalozeniu farby akrylowej, napisy i rysunki na pudelku pozostaly. dodatkowo, srodek do postarzenie (krakelierlack) w ogole nie zadzialal.tzn farba nie popekala, tylko lakier utworzyl takie "wysepki". gdy pomalowalam go, to farba ze spodu zostala zamalowana nie ma zadnych pekniec
probowalam tez decoupage na plastykowym opakowaniu po rafaello, ale efekt jest taki sam znowu wysepki.
sama nie wiem czy problemem sa farby akrylowe-kupilam w sklepie dla plastykow, czy to, ze malowalam nimi na melatlu albo plastiku, czy co??
pomozcie, bo bardzo zalezy mi na tym prezencie...
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 19:03   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

punkt_G napisał(a):
> Kochane dziewczyny
> postanowilam zrobic mojemu chlopakowi prezent-chcialam ozdobic okragle,metalowe pudelko po herbatknikach technika decoupage.niestety po nalozeniu farby akrylowej, napisy i rysunki na pudelku pozostaly.

Trzeba było nałożyć kilka warstw [np. 2 ]

> dodatkowo, srodek do postarzenie (krakelierlack) w ogole nie zadzialal.tzn farba nie popekala, tylko lakier utworzyl takie "wysepki". gdy pomalowalam go, to farba ze spodu zostala zamalowana nie ma zadnych pekniec

Nie do końca wiem czy zrozumiałam. Nałożyłaś na krak jeszcze jedną warstwę farby czy nie?

> probowalam tez decoupage na plastykowym opakowaniu po rafaello, ale efekt jest taki sam znowu wysepki.

Pewnie nakładasz za duże porcje kraka

> sama nie wiem czy problemem sa farby akrylowe-kupilam w sklepie dla plastykow, czy to, ze malowalam nimi na melatlu albo plastiku, czy co??

Ja malowałam i na metalu i na plastiku i wyszło OK. Zrewiduj swoje działania z tym co napisałam wyżej - jakbyś miała jeszcze jakieś pytania - pytaj
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 19:23   #3
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

dziekuje za odpowiedz sarenko
nalozylam jedna warstwe farby...schla cala noc, a rano nadal sie kleila.na krak nalozylam jeszcze jedna farbe-jasniejsza.i efektu brak na dolnej farbie nie ma pekniec staralam sie nalozyc kraka w malej ilosci...wiec juz nic nie rozumiem
wszystko zrobilam dokladnie wg instrukcji.jutro pojade na miasto poszukac jakiegos pudelka z surowego drewna.moze farba lepiej wezmie drewno bo chyba metalowego pudelka nie da sie odzyskac...
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 19:28   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

punkt_G napisał(a):
> dziekuje za odpowiedz sarenko
> nalozylam jedna warstwe farby...schla cala noc, a rano nadal sie kleila.

Dziwna sprawa. Mi warstwa farby akrylowej schnie krócej niż godzinę.. Może z Tą farbą coś nie tak?

> na krak nalozylam jeszcze jedna farbe-jasniejsza.i efektu brak na dolnej farbie nie ma pekniec staralam sie nalozyc kraka w malej ilosci...wiec juz nic nie rozumiem
> wszystko zrobilam dokladnie wg instrukcji.jutro pojade na miasto poszukac jakiegos pudelka z surowego drewna.moze farba lepiej wezmie drewno bo chyba metalowego pudelka nie da sie odzyskac...

pod gorącą wodą przy pomocy ścierki drucianej [czy czegoś w tym guście] zejdzie. ostatnio w ten sposón odzyskałam doniczkę, która wyszła nie tak jakby chciała
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 19:32   #5
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

hm...mam farby akrylowe.kupione w sklepie plastycznym.wiec moze te co mam sa tylko do plotna?? nie znam sie na farbach.
tak tez uczynie wyszlifuje pudelko
jutro znowu pojde do sklepu i kupie inne farby.moze te nowe beda lepsze...
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 19:51   #6
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

farby akrylowe do plotna tez schna b. szybko. Pol godzinki max. Moze to sa farby olejne "przebrane" za akryle ?
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 20:08   #7
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

jest napisane na sloiczku, ze farby mozna rozcienczac woda.nie zrobilam tego, poniewaz boje sie, ze beda za rzadkie...moze powinnam wlac kilka kropelek? jak uwazacie??
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-15, 20:11   #8
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

rozcienczone woda schna ciut wolniej i sa mniej kryjace. Ale poza tym nie ma to az taki wielkiego wplywu na farby (no chyba ze dasz 10 czesci wody i jedna farby)
co to za farby kunkretnie? (marka np?)
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 20:14   #9
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

farby sa w 50 gramowych szklanych sloiczkach, nazwa: "akryl-kolor". na bazie pigmentu nieorganicznego
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 20:27   #10
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

Jak bardzo gęsta nie byłaby ta Twoja farba - jedna warstwa po nocy schnięcia nie powinna się kleić..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 20:28   #11
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

nie znam... a date przydatnosci do spozycia maja? moze sa zwyczajnie przeterminowane?
jesli nie to sama juz nie wiem ...

Krakelierlack czasem robi kupy zamiast rys jak sie go nalozy za duzo albo jak farba wierzchnia jest kiepska albo jak sie ja za grubo i za dlugo naklada (zdaje sie ze Sarenka juz o tym wspomniala)

zreszta jesli farba schnie ruski rok to rysy sie nie pokaza

sprobuj z inna farba .. moze byc nawet taka dla artystow (ale z tubki) przyznam szczerze ze uzywalam juz wielu farb akrylowych i zadna nie schla dluzej niz godzine
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-15, 20:31   #12
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

dziekuje dziewczyny za odpowiedzi-jutro kupie nowe farby...mam nadzieje, ze tym razem sie uda
pozdrawiam
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 20:34   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

asinek napisał(a):

> sprobuj z inna farba .. moze byc nawet taka dla artystow (ale z tubki) przyznam szczerze ze uzywalam juz wielu farb akrylowych i zadna nie schla dluzej niz godzine

No właśnie.. Mi też się wydaje, że coś nie tak z tą farbą - jak bardzo gęsta by nie była i jak bardzo rzadka by nie była - po nocy schnięcia powinna być sucha [zwłaszcza, że była to pojedyncza warstwa..]

Generalnie jest tak, że jak maluję malutką doniczkę to nim "omaluję" ją dookoła pierwsze pociągnięcie jest już suche..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 21:35   #14
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

a ja polecam kupno puszki zwyklej farby akrylowej w sklepie typu OBI bialej i do tego kilka roznych pigmentow. Mozna mieszac, uzyskiwac rozne kolorki i duuuużo taniej wyjdzie niz kupowanie gotowych farb a sklepach dla plastyków
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 21:46   #15
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

tez prawda ale na razie boje sie eksperymentowac.najpierw niech wyjdzie mi to metalowe pudelko jesli bede zadowolona, to postaram sie pokombinowac z innymi farbkami
pozdrawiam
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 22:14   #16
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

minely juz prawie 3 godziny jak pomalowalam pudelko farba i nic!! wystarczy delikatnie musnac powierzchnie palcem, a farba sie rozmazuje jestem zla
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 22:20   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

punkt_G napisał(a):
> minely juz prawie 3 godziny jak pomalowalam pudelko farba i nic!! wystarczy delikatnie musnac powierzchnie palcem, a farba sie rozmazuje jestem zla

Wobec tego coś nie tak z tą farbą. Miałam przeróżne akrylówki - schły [i schną] szybko, jak farby plakatowe na papierze.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 19:46   #18
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

kupilam dzis nowe farby akrylowe. nalozylam na metalowe pudelko...i farby szybko zaczely schnac potem nalozylam postarzacz i...czekam na rezultaty.cos dlugo podobno farba ma pekac doslownie pod pedzlem a tu nic...porobily sie lekkie "wysepki" ale pekniec brak
co znowu robie zle ;(
ajuuudddoooooo....
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 20:09   #19
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

z postarzaczem u mnie bylo tak ze musialam zrobic pare prob na papierze zeby dobrac odpowiednio "grubosc" warstw. Mnie robily sie takie "kupy"
Problem w tym ze jak za duzo myziasz pedzlem to niszczysz strukture postarzacza - pedzel musi byc miekki i niedrapiacy, albo nakladaj farbe gabka, tak "od gory" i raz przy razie a nie pociagajac te gabke. poza tym rysy sa zalezne od kierunku nakladania i od ilosci farby - jak nalozysz cieniutko to sa drobne, jak grubiej to wieksze.
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-16, 22:14   #20
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

ja zwariuje ;( wykorzystalam juz wszystkie mozliwosci.farba nie chce pekac postarzacz zasycha na niej jak lakier i na tym konczy sie jego rola
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 22:31   #21
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

czekaj, a nakladasz na ten postarzacz jeszcze jedna warstwe farby?
bo to wlasnie ta gorna farba peka, a nie ta dolna
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 22:37   #22
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

nakladam ale jestem uparta i bede kombinowac do skutku dziekuje ze tak mi pomagasz
pozdrawiam
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 22:44   #23
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

nie ma sprawy, dobrze pamietam ile sie naklelam az wyszlo tak jak chcialam ...
moze ten krak Ci za szybko wyscha (juz dawno nie papralam sie farbami i nie pamietam czy nie trzeba bylo nakladac tej farby na wilgotny krakelierlack?)

a jaki masz ten postarzacz? ja mialam kiedys taki dla artystow, do obrazow, i byl ogolnie rzecz biorac do kitu, ale tamten lakier latwo zdemaskowac bo sie skadal glownie z gumy arabskiej i potwornie sie kleil ...
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 22:53   #24
punkt_G
Raczkowanie
 
Avatar punkt_G
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 62
Re: decoupage-prosze o pomoc :(

postarzacz to: krakelierlack.niby wszystko z nim w porzadku.pomalowalam znowu pudelko i czekam na rezultaty
ja sie jeszcze nie znam na farbach, bo to moja pierwsza przygoda z "robotkami recznymi"
punkt_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 10:37   #25
olciaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 23
Smile Dot.: decoupage - problemy

czytałam na jednej stronie że do tej techniki odpowiednie są
farby akrylowe Hobby Acryl Mat. Wiem, że już jesteś wtajemniczona, ale, jeśli coś robisz nie tak, alebo farby coś nie teges, warto tu zajrzec...



1. Powierzchnię przedmiotu należy pomalować farbą, która będzie pełniła rolę podkładu (będzie widoczna w spękaniach wierzchniej warstwy) i pozostawić do wyschnięcia.



2. Na wyschniętą powierzchnię należy równomiernie nałożyć bezbarwny lakier Krakelierlack, który spowoduje spękanie wierzchniej warstwy farby i da efekt postarzenia przedmiotu (im grubsza warstwa lakieru, tym bardziej wyrazisty będzie efekt). Pozostawić do wyschnięcia.
Po wyschnięciu powierzchnię pokrywa się cienką warstwą farby w kolorze harmonizującym z wybranym motywem serwetkowym. Aby efekt spękania był bardziej widoczny, kolor wierzchniej farby powinien być znacznie jaśniejszy (lub ciemniejszy) od warstwy podkładowej. Otrzymany kontrast podkreśla efekt postarzonego przedmiotu.




3. Z serwetki należy możliwie najdokładniej wyciąć wybrany motyw graficzny oraz usunąć spodnie warstwy serwetki (serwetki składają się z trzech warstw, które należy oddzielić od warstwy wierzchniej, zawierającej motyw graficzny).
W miejscach, w których planujemy go nakleić należy nanieść grunt Haftgrund. Na wilgotny grunt przykleja się motyw i delikatnie wygładza palcami, aby dokładnie przylgnął do podłoża. Przyklejony motyw jeszcze raz pokrywa się gruntem jednocześnie wygładzając go pędzelkiem. Powierzchnię wokół motywu można dodatkowo ozdobić (nanieść akcenty dekoracyjne) farbami akrylowymi.



4. Po wyschnięciu dla zabezpieczenia powierzchni przedmiotu należy pomalować go akrylowym lakierem bezbarwnym błyszczącym lub matowym, zależnie od pożądanego rezultatu. Dla ładniejszego wyglądu oraz lepszej ochrony, powierzchnię można polakierować dwukrotnie.


  • Uwagi:
  • Odpowiednie do malowania są farby akrylowe Hobby Acryl Mat
  • Lakier Krackelierlack powoduje spękanie farby nałożonej bezpośrednio na niego (farba pęka już podczas malowania - niemalże pod pędzlem)
  • Dobry efekt spękania można uzyskać zarówno na jasnej farbie z ciemnym podłożem, jak również na ciemnej farbie z jasnym podłożem i zależy on głównie od kontrastu pomiędzy warstwami farby - im większy kontrast, tym bardziej wyrazisty efekt
  • Grunt Haftgrund umożliwia przyklejenie motywu z serwetki oraz powoduje jego „wtopienie” w podłoże, odwzorowując wszelkie nierówności, które się na nim znajdują i nadając lekką przeźroczystość jaśniejszym elementom (obszarom) motywu.
olciaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 12:43   #26
kyntyk
Raczkowanie
 
Avatar kyntyk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zajerek
Wiadomości: 234
GG do kyntyk
Cool Dot.: Re: decoupage-prosze o pomoc :(

Właśnie kupiłam puszkę zwykłej farby akrylowej białej i pigmenty, zwykły lakier do drewna i metalu- za kilka jeszcze innych produtów (pędzel, wikol, rozpuszczalnik) zapłaciłam 37 zł. To chyba nie tak dużo.

Zaczynam dzisiaj swoje pierwsze dzieło zobaczymy jak się uda, aż się boję.
kyntyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 13:46   #27
malina__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3
GG do malina__
Dot.: decoupage - problemy

a ja słyszałam ze białą farbę akrylową można barwić farbkami plakatowymi... prawda czy fałsz ?

Pozdrawiam
malina
malina__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 08:39   #28
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: decoupage - problemy

podpinam sie do wątku żeby nie zaśmicać.

powiedzcie mi jak to jest z tym lakierem do spękań czy on musi wyschnąć żeby nałożyć kolejną warstwę farby?? nałożyłam go wczoraj no i dziś nałożyłam farbę i nic nie było a podobno spękania miały być widoczne od razu dodam jeszcze że mam marabu medium...
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:51   #29
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: decoupage - problemy

up up może ktoś mi coś podpowie!!
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 18:02   #30
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: decoupage - problemy

wiesz co, ja mialam ten sam problem. Poczytaj sobie niedawno powstaly watek "3 zagadki dla dekupazystek" - tam wlasnie pisalam o moim problemie.
Mi tez farba nie popekala i doszlam do wniosku skad to sie wzielo.
Otoz jak juz pomalujesz przedmiot farba akrylowa, poczekaj az do dobrze wyschnie.. na to lakier spekajacy.. i NA TO MALUJESZ FARBA ALE LEKKO ROZCIENCZONA z woda! bo jak jest taka gesta to mi tez nie pekalo... a jak byla taka "wodnista" to wszystko szlo ok
pozdrawiam i zycze powodzenia
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.