Rozwód porada proszę 14.12.2011 ma być sprawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-28, 18:53   #1
sansi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2

Rozwód porada proszę 14.12.2011 ma być sprawa


Witam serdecznie szukam pomocy porady mój ojciec złożył pozew rozwodowy, i mówi ze nas wszystkich wyzuci z domu ma adwokata i pieniądze a my nie mamy nic.
Mama pracowała 2 lata za granica wysyłała mi pieniądze, które ja przekazywałam ojcu na utrzymanie domu mnie i brata, lecz w tym czasie ojciec znalazł sobie koleżankę, z którą go widziałam a także mój brat złożył pozew rozwodowym, w którym pisze ze mama powiedziała ze już nie wróci do polski z Grecji, ze nie dawała pieniędzy na utrzymanie i nie miała z nim kontaktu a to nie prawda przecież wysyłał jej smsy, w których pisa ze jest kórwa i się kórwi … mama nie miała jak wrócić musiała wysyłać pieniądze, bo ja ani mój brat, chociaż jesteśmy pełnoletni nie mamy pracy a On nie dawał nam nawet jeść. Gdy mama telefonicznie dowiedziała się o rozwodzie pożyczyła pieniądze na wyjazd i wróciła w domu dostała odpowiedz ze nic nas nie łączy i ze wyląduje z nami na śmietniku, rozwód jest już 14 grudni nigdzie nie możemy znaleźć pomocy, nie mamy pieniędzy adwokata a jemy u babci, co mamy robić gdzie szukać pomocy?
sansi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 11:26   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Rozwód porada proszę 14.12.2011 ma być sprawa

Cytat:
Napisane przez sansi Pokaż wiadomość
Witam serdecznie szukam pomocy porady mój ojciec złożył pozew rozwodowy, i mówi ze nas wszystkich wyzuci z domu ma adwokata i pieniądze a my nie mamy nic.

nie można tak od razu kogos wyrzucić.
jaka jest sytuacja prawna domu w ktorym mieszkacie?
Cytat:
Mama pracowała 2 lata za granica wysyłała mi pieniądze, które ja przekazywałam ojcu na utrzymanie domu mnie i brata, lecz w tym czasie ojciec znalazł sobie koleżankę, z którą go widziałam a także mój brat złożył pozew rozwodowym,
brat?
Cytat:
w którym pisze ze mama powiedziała ze już nie wróci do polski z Grecji, ze nie dawała pieniędzy na utrzymanie i nie miała z nim kontaktu a to nie prawda przecież wysyłał jej smsy, w których pisa ze jest kórwa i się kórwi …
te smsy nadal ma?
Cytat:
mama nie miała jak wrócić musiała wysyłać pieniądze, bo ja ani mój brat, chociaż jesteśmy pełnoletni nie mamy pracy a On nie dawał nam nawet jeść.
nie mieliscie innej rodziny aby sie do niej zwrocic?
Cytat:
Gdy mama telefonicznie dowiedziała się o rozwodzie pożyczyła pieniądze na wyjazd i wróciła w domu dostała odpowiedz ze nic nas nie łączy i ze wyląduje z nami na śmietniku,
tzn kogo?
Cytat:
rozwód jest już 14 grudni nigdzie nie możemy znaleźć pomocy, nie mamy pieniędzy adwokata a jemy u babci, co mamy robić gdzie szukać pomocy?
są bezpłatni adwokaci.
zresztą w takiej sytuacji sąd ustala adwokata z urzędu.

w necie poszukaj druków zwolnienia z opłat.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 08:04   #3
sansi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Rozwód porada proszę 14.12.2011 ma być sprawa

Odpowiadam na Pani pytania ale nie wiem jak cytować forum wiec pisze po kolei

Mieszkanie jest własnościowe na akcie jest nazwisko mojego ojca i mamy
Brat widział go z ta kobietą
Mama niema tych esemesów , ale zastanawiam się ponieważ z komórki wziętej na abonament przez mojego ojca tą kartę posiadałam ja ale wspólnie do niej z niej dzwoniliśmy do czasu jak zabronił
Mamy bacie od strony mamy ale ona nie miała jak nam pomóc ma mała emeryturę, a dziadkowie od strony ojca po nigdy nas nie akceptowali jak zadzwoniłam e widziałam ojca z kobietą to babci mi powiedział ze to dlatego ze nie gotowałam m u codziennie obiadów
Mama pożyczyła od polki z którą mieszkała w Grecji razem wynajmowały mieszkanie
Mama była u radcy z mopsu ale pani nie miała czasu i nie odpowiadała na większość pytań kazał pytać konkretnie ale żeby zapytać o cos mam musiała opisać sytuacje to pni nie odpowiadał jak na razie nie znalazłam na necie żadnego bezpłatnego adwokata nie wiem gdzie jeszcze szukać


Dotarł pozew
w którym nie zgadzamy z mama się w niektórych miejscach , pożycie stron nie układało się dobrze ponieważ ojciec cały czas nas gnębił i dyrygował my się nie odżywaliśmy ponieważ dawał pieniądze na mieszkanie jedzenie ale za to byliśmy sługami tak można to określić. Ojciec pisze ze mama przyjednała tylko na święta ponieważ pomiędzy pierwszym a drugim wyjazdem była 4 miesiące w kraju mam bilety z autokaru an których są daty , a co najważniejsze mama nigdy nie powiedziała ojcu ze nie wraca już nigdy do kraju i go porzuca, ojciec ma smsa w którym mama pisze ze nie wraca ale to fragment rozmowy i chodziło ze mamy nie będzie na święta bo miała pękniętą kostkę . Nie mogę nigdzie znaleźć co znaczą słowa ze strony pozostają w stanie separacji faktycznej od ponad dwóch lat przecież mama wracała do polski i dopóki ojciec nie znalazł koleżanki , wydaje mi się ze o separacji to trzeba złożyć jakieś pismo a nikt o żadnym nic nie wiedział .
W Pozwie Nadole jest adnotacja ze można napisać odwołanie do 14 dni ale za 14 dni jest termin rozwodu , nie wiem jak to napisać może ktoś mi doradzi byłą bym bardzo wdzięczna
PozewDziałając w imieniu mojego mocodawcy wnoszę o:
1) Rozwiązanie małżeństwa D…. C….. z pozwana B…. C…. zawartego w dniu …….. w urzędzie stanu Cywilnego w sosnowcu -nr aktu małżeństwa ………. Przez rozwód ;
2) Stosowne orzeczenie o kosztach sądowych.
Uzasadnienie
Strony zawarły związek małżeński przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Sosnowcu w dniu 14.07.1984
Dowód: Odpis aktu małżeństwa.
Z małżeństwa tego urodziła się córka w dniu …. A w dniu …… syn .
Pożycie stron układało się dobrze. W 2008r. pozwana wyjechała do pracy do Grecji i do Polski przyjeżdżała tylko na święta . w 2010r. pozwana oświadczyła powodowi, że nie wróci już do kraju porzucając w ten sposób męża.
Dowód: Przesłuchanie stron .
Strony pozostają w separacji faktycznej od ponad dwóch lat i nastąpił już pomiędzy nimi zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Dalsze utrzymywanie tego związku nie należy w interesie społecznym , ani w interesie dzieci stron, które są już pełnoletnie.
Wobec powyższego wnoszę jak na wstępie.

Załączniki:
1) Odpis aktu małżeństwa
2) Odpis aktu urodzenia
3) Pełnomocnictwo.
4) Opłata skarbowa
5) Odpis pozwu.
sansi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 09:23   #4
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Rozwód porada proszę 14.12.2011 ma być sprawa

Cytat:
Napisane przez sansi Pokaż wiadomość
Odpowiadam na Pani pytania ale nie wiem jak cytować forum wiec pisze po kolei

Mieszkanie jest własnościowe na akcie jest nazwisko mojego ojca i mamy
Brat widział go z ta kobietą
Mama niema tych esemesów , ale zastanawiam się ponieważ z komórki wziętej na abonament przez mojego ojca tą kartę posiadałam ja ale wspólnie do niej z niej dzwoniliśmy do czasu jak zabronił
Mamy bacie od strony mamy ale ona nie miała jak nam pomóc ma mała emeryturę, a dziadkowie od strony ojca po nigdy nas nie akceptowali jak zadzwoniłam e widziałam ojca z kobietą to babci mi powiedział ze to dlatego ze nie gotowałam m u codziennie obiadów
Mama pożyczyła od polki z którą mieszkała w Grecji razem wynajmowały mieszkanie
Mama była u radcy z mopsu ale pani nie miała czasu i nie odpowiadała na większość pytań kazał pytać konkretnie ale żeby zapytać o cos mam musiała opisać sytuacje to pni nie odpowiadał jak na razie nie znalazłam na necie żadnego bezpłatnego adwokata nie wiem gdzie jeszcze szukać


Dotarł pozew
w którym nie zgadzamy z mama się w niektórych miejscach , pożycie stron nie układało się dobrze ponieważ ojciec cały czas nas gnębił i dyrygował my się nie odżywaliśmy ponieważ dawał pieniądze na mieszkanie jedzenie ale za to byliśmy sługami tak można to określić. Ojciec pisze ze mama przyjednała tylko na święta ponieważ pomiędzy pierwszym a drugim wyjazdem była 4 miesiące w kraju mam bilety z autokaru an których są daty , a co najważniejsze mama nigdy nie powiedziała ojcu ze nie wraca już nigdy do kraju i go porzuca, ojciec ma smsa w którym mama pisze ze nie wraca ale to fragment rozmowy i chodziło ze mamy nie będzie na święta bo miała pękniętą kostkę . Nie mogę nigdzie znaleźć co znaczą słowa ze strony pozostają w stanie separacji faktycznej od ponad dwóch lat przecież mama wracała do polski i dopóki ojciec nie znalazł koleżanki , wydaje mi się ze o separacji to trzeba złożyć jakieś pismo a nikt o żadnym nic nie wiedział .
W Pozwie Nadole jest adnotacja ze można napisać odwołanie do 14 dni ale za 14 dni jest termin rozwodu , nie wiem jak to napisać może ktoś mi doradzi byłą bym bardzo wdzięczna
PozewDziałając w imieniu mojego mocodawcy wnoszę o:
1) Rozwiązanie małżeństwa D…. C….. z pozwana B…. C…. zawartego w dniu …….. w urzędzie stanu Cywilnego w sosnowcu -nr aktu małżeństwa ………. Przez rozwód ;
2) Stosowne orzeczenie o kosztach sądowych.
Uzasadnienie
Strony zawarły związek małżeński przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Sosnowcu w dniu 14.07.1984
Dowód: Odpis aktu małżeństwa.
Z małżeństwa tego urodziła się córka w dniu …. A w dniu …… syn .
Pożycie stron układało się dobrze. W 2008r. pozwana wyjechała do pracy do Grecji i do Polski przyjeżdżała tylko na święta . w 2010r. pozwana oświadczyła powodowi, że nie wróci już do kraju porzucając w ten sposób męża.
Dowód: Przesłuchanie stron .
Strony pozostają w separacji faktycznej od ponad dwóch lat i nastąpił już pomiędzy nimi zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Dalsze utrzymywanie tego związku nie należy w interesie społecznym , ani w interesie dzieci stron, które są już pełnoletnie.
Wobec powyższego wnoszę jak na wstępie.

Załączniki:
1) Odpis aktu małżeństwa
2) Odpis aktu urodzenia
3) Pełnomocnictwo.
4) Opłata skarbowa
5) Odpis pozwu.
gość ewidentnie cwany.
ale ja myślę że ogólnikowo napisał co i jak, sąd na pewno się do tego nie przychyli, oczywiscie jesli skopiowałaś wszystko.
w tej sytuacji idźcie do prawnika pierwszego z brzegu, porada kosztuje 50-100 zł w tym, jest też napisanie pisma sądowego.
coś tam chyba mam zarobiła w tej grecjii...
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.