Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed ślu.? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-08, 16:06   #1
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381

Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed ślu.?


Czy tez macie takie wrazenie? Ze dla 90% mlodego spoleczenstwa niezamieszkanie razem przed ślubem kojarzone jest z czyms dziwnym wrecz nienormalnym?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:10   #2
masmeli
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 178
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Nie wiem dla mnie normalne, że dla większoći jest to nienormalne

Przed slubem muszę zamieszkać z TŻ nie wyobrażam sobie inaczej... poznać Jego "ukryte" przyzwyczajenia, zobaczyć jak się dogadujemy itd. itp nie wyobrażam sobie inaczej
__________________

masmeli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:13   #3
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Dla mnie to naturalna kolej rzeczy. Jeżeli wiążę z kimś nadzieje na wspólną przyszłość to chcę z nim zamieszkać PRZED ślubem, aby PO ślubie nie okazało się, że kompletnie nie potrafimy się dogadać, rzucamy szklankami, gdy przebywamy ze sobą 24h/na dobę w czterech ścianach.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:28   #4
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

to tak jak ze współlokatorami - na codzień super się dogadujemy ale mieszkać razem nie możemy.
To trzeba sprawdzić! Nie można zamieszkać razem po ślubie bo w razie czego niezgodność charakterów pod jednym dachem, sprzątania i całej "mieszkaniowej" otoczki może stać się powaznym problemem nie do rozwiązania na drodze innej niż sądowej.... lepiej uniknąć rozwodu wiążąc sie na stałe z człowiekiem z którym potrafimy się doagadać pod jednym dachem bo to jest WYCZYN.
I to powinien być obowiązek każdej młodej pary przed ślubem zamieszkać razem i zobaczyć jaki na prawde jest ukochany facet )
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:28   #5
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

A skąd te dane? Jakie 90% społeczeństwa?

Ja tam się cieszę, że mieszkanie przed ślubem staje się coraz powszechniejsze i coraz normalniejsze, wtedy poznajemy człowieka na wylot i właśnie wtedy się okazuje, że czy misio pysio pasuje czy nie pasuje do naszej osobowości i stylu życia.

Jak choć trochę zmniejszy to ilość nieudanych małżeństw- popieram
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2010-12-08 o 16:32
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:31   #6
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
to tak jak ze współlokatorami - na codzień super się dogadujemy ale mieszkać razem nie możemy.
To trzeba sprawdzić! Nie można zamieszkać razem po ślubie bo w razie czego niezgodność charakterów pod jednym dachem, sprzątania i całej "mieszkaniowej" otoczki może stać się powaznym problemem nie do rozwiązania na drodze innej niż sądowej.... lepiej uniknąć rozwodu wiążąc sie na stałe z człowiekiem z którym potrafimy się doagadać pod jednym dachem bo to jest WYCZYN.
I to powinien być obowiązek każdej młodej pary przed ślubem zamieszkać razem i zobaczyć jaki na prawde jest ukochany facet )
Też miałam podać ten przykład, zresztą sama tego doświadczam - niegdyś super koleżanka we wszystkim widzi problem, ciężko zmusić ją do utrzymywania czystości i tak dalej, i tak dalej...
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:46   #7
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Też miałam podać ten przykład, zresztą sama tego doświadczam - niegdyś super koleżanka we wszystkim widzi problem, ciężko zmusić ją do utrzymywania czystości i tak dalej, i tak dalej...
Dokładnie dlatego podałam taki przykład bo to jest wypisz wymaluj podobna sytuacja, wszystkie studentki znają to z autopsji: )
i nie powtórzą tego błędu przy wyborze życiowego partnera
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 16:48   #8
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

w odpowiedzi na pytanie z tematu - dla mnie tak.
skąd masz te dane z pierwszego posta?

uwazam, ze niemieszkanie ze sobą przed ślubem jest nierozsądne, ale oczywiście wybór należy do każdego z osobna. nie mam zamiaru narzucać nikomu swoich racji, ale jednocześnie nie wyobrażam sobie związać się z kimś (z założenia na całe życie), nie znając go tak dobrze, jakbym chciała a nie da się kogoś poznać dobrze nie mieszkając ze sobą (moim zdaniem).
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:48   #9
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
to tak jak ze współlokatorami - na codzień super się dogadujemy ale mieszkać razem nie możemy.
To trzeba sprawdzić! Nie można zamieszkać razem po ślubie bo w razie czego niezgodność charakterów pod jednym dachem, sprzątania i całej "mieszkaniowej" otoczki może stać się powaznym problemem nie do rozwiązania na drodze innej niż sądowej.... lepiej uniknąć rozwodu wiążąc sie na stałe z człowiekiem z którym potrafimy się doagadać pod jednym dachem bo to jest WYCZYN.
I to powinien być obowiązek każdej młodej pary przed ślubem zamieszkać razem i zobaczyć jaki na prawde jest ukochany facet )
Obowiazek? A co z wiara? Zamieszkanie przed slubem jest nazywane konkubinatem i jest grzechem. Ja dlatego jestem przeciwna wspolnemu zamieszkaniu przed slubem.

Poza tym znam nie jedna pare ktora zamieszkala razem przed slubem i wziela rozwod..
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:50   #10
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Obowiazek? A co z wiara? Zamieszkanie przed slubem jest nazywane konkubinatem i jest grzechem. Ja dlatego jestem przeciwna wspolnemu zamieszkaniu przed slubem.

Poza tym znam nie jedna pare ktora zamieszkala razem przed slubem i wziela rozwod..
a ja znam niejedna wredną teściową i niejedną głupią blondynkę

jeśli jestes wierząca, to oczywiście nie powinnaś mieszkać z partnerem przed ślubem

zdrowy rozsądek często niestety przeczy wielu założeniom wiary
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:52   #11
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Obowiazek? A co z wiara? Zamieszkanie przed slubem jest nazywane konkubinatem i jest grzechem. Ja dlatego jestem przeciwna wspolnemu zamieszkaniu przed slubem.

Poza tym znam nie jedna pare ktora zamieszkala razem przed slubem i wziela rozwod..
Nie wszyscy praktykują jakąś wiarę
Nie mówiąc już o tym, że nie wszyscy chcą ślubu.
Chyba, że temat założyłaś z myślą o katolikach.


Mieszkanie razem jest wspaniałe.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 16:59   #12
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Obowiazek? A co z wiara? Zamieszkanie przed slubem jest nazywane konkubinatem i jest grzechem. Ja dlatego jestem przeciwna wspolnemu zamieszkaniu przed slubem.

Poza tym znam nie jedna pare ktora zamieszkala razem przed slubem i wziela rozwod..
A ja znam co najmniej cztery pary, które nie mieszkały ze sobą przed ślubem i się rozstali..nie ma sensu się licytowac na to nie ma reguły, każdy robi jak mu pasuje i nikomu nic do tego .
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:03   #13
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Ja nie uwazam, ze wspólne mieszkanie przed ślubem warunkuje szczęscie, różne pary po różnych przejsciach sie rozwodza. Ale myślę, ze ułatwia to dokładne poznanie się, swoich przyzwyczajen w różnych sytuacjach i pozwala uniknąć pewnych nieporozumien w przyszłosci

Na dodatek dla mnie ślub to duuzo poważniejsza decyzja niż wspólne zamieszkanie. Chcę jak najszybciej zamieszkać z moim TŻ, bo chcę z nim żyć, spędzać czas ale do ślubu mi się narazie nie śpieszy a co do pytania w temacie, faktycznie, kiedys mieszkanie "na kocia łape" było nienormalne, a teraz odwrotna sytuacja wydaje sie dziwna- kwestia poluzowania norm społecznych. Jak dla mnie fajna
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:03   #14
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Obowiazek? A co z wiara? Zamieszkanie przed slubem jest nazywane konkubinatem i jest grzechem. Ja dlatego jestem przeciwna wspolnemu zamieszkaniu przed slubem.

Poza tym znam nie jedna pare ktora zamieszkala razem przed slubem i wziela rozwod..
Nazywane konkubinatem- pierwszy powód,by razem przed ślubem nie zamieszkać

Grzechem jest współżycie przed ślubem. A to można robić również nie mieszkając ze sobą.


Dla mnie nienormalnością jest branie ślubu i zamieszkanie razem zaraz po nim, w trakcie spodziewania się dziecka. Ale to tylko moje zdanie i temat na inną dyskusję
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:12   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Zrobiłaś badanie ?skąd wzięłaś te 90 %
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:12   #16
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Obowiazek? A co z wiara? Zamieszkanie przed slubem jest nazywane konkubinatem i jest grzechem. Ja dlatego jestem przeciwna wspolnemu zamieszkaniu przed slubem.

Poza tym znam nie jedna pare ktora zamieszkala razem przed slubem i wziela rozwod..
Nie wszyscy wierzą, albo wierzą, ale nie stosują się do wszystkich zasad wiary. Nie moja brocha.

I po co się licytować? Ludzie są różni, a życie pisze różne scenariusze.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:14   #17
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Autorko żyj jak chcesz i daj żyć innym
Nikt ci nie każe mieszkać z facetem.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:16   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Obowiazek? A co z wiara? .
Z twoich kolejnych badań zapewne wynika ,że 99% polaków to praktykujący katolicy.

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Zamieszkanie przed slubem jest nazywane konkubinatem i jest grzechem. Ja dlatego jestem przeciwna wspolnemu zamieszkaniu przed slubem..
Najpierw trzeba miec z kim zamieszkać.


Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Poza tym znam nie jedna pare ktora zamieszkala razem przed slubem i wziela rozwod..
A ile tych par znasz ?kolejne badania ?
A ja znam ludzi którzy ze soba nie mieszkali,nie współżyli bo grzech a i się nie rozwodzą bo przecież przysięgali i wychowuja dziecko jednocześnie codziennie się okładając i blużniąc na siebie ,no cud rodzina.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:20   #19
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Ja to wręcz uważam, że lepiej jeśli małżonkowie zamieszkają razem dopiero PO ślubie. Dlaczego? Tak ten ślub rzeczywiście jest rozpoczęciem jakiegoś nowego etapu, coś znaczy. Oczywiście - każdemu wolno decydować o sobie i nie kwestionuję powodów, dla których ludzie decydują się razem zamieszkać przed ślubem.

Naturalnie nie mówię tu o całkowitym 'niesprawdzeniu' - są przecież wspólne wakacje, wyjazdy, 'pomieszkiwanie razem' - trzeba się dobrze tej osobie przyjrzeć, wiadomo. Ale żeby mieszkanie razem przed ślubem było konieczne - nie zgodzę się.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 17:22   #20
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Szczerze mówiąc ja oddzielam wiarę od takich rzeczy jak wspólne mieszkanie. Mieszkanie z kimś nie powoduje niczego złego dla otoczenia, nie walą się domy, z nieba nie lecą błyskawice. To jest po prostu przydatne doświadczenie dla ludzi przed ślubem i przed założeniem rodziny.

Trzeba sie dotrzeć i osobiście uważam, że należy sprawdzić co z tego wyniknie PRZED ślubem aby nie popełnić czasem życiowego błędu.

A seks można uprawiać nawet w salonie u rodziców gdy są akurat na mszy w kościele i chata jest wolna a więc grzeszyć to można zawsze i wszędzie.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:23   #21
louveska
Raczkowanie
 
Avatar louveska
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez impegata Pokaż wiadomość
Ja nie uwazam, ze wspólne mieszkanie przed ślubem warunkuje szczęscie, różne pary po różnych przejsciach sie rozwodza. Ale myślę, ze ułatwia to dokładne poznanie się, swoich przyzwyczajen w różnych sytuacjach i pozwala uniknąć pewnych nieporozumien w przyszłosci

Na dodatek dla mnie ślub to duuzo poważniejsza decyzja niż wspólne zamieszkanie. Chcę jak najszybciej zamieszkać z moim TŻ, bo chcę z nim żyć, spędzać czas ale do ślubu mi się narazie nie śpieszy a co do pytania w temacie, faktycznie, kiedys mieszkanie "na kocia łape" było nienormalne, a teraz odwrotna sytuacja wydaje sie dziwna- kwestia poluzowania norm społecznych. Jak dla mnie fajna
Otóż to! Jestem tego samego zdania. Nie warunkuje szczęścia, ale jest w pewien sposób pomocne. Poza tym temat nie ma uwzględnione, że kierowany jest do osób wierzących, więc nie dziwne, że takie opinie :P Ja chcę, mogę, i zamieszkam z moim TŻ przed ślubem, do którego mi wcale nie śpieszno, o ile w ogóle się zdarzy I nie widzę tu powodów do krytyki czy zdziwienia, że to nienormalne
__________________

Fun - I don't need no heavy trips
Fun - I just do what I want to do
All aboard for funtime


"Słuchanie ciężkiej muzyki nie przeszkadza mi w noszeniu lekkich sukienek"
louveska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:44   #22
kurczak Wolf
Zadomowienie
 
Avatar kurczak Wolf
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Przed czy po.. to jak dla mnie głównie gdybanie... każdy zwiazek wygląda inaczej... Ja osobiście nie widzę żadnych konkretych przesłanek za tym, żeby mieszkać ze soba przed ślubem - jak i za tym, żeby koniecznie czekać do ślubu... Kwestia umowy pomiędzy konkretnymi parnerami...

A kwestia przetestowania partnera... no coż - brzmi "dobrze" do czasu, kiedy nie okaże się, że to nas parter testował, czy umiemy ugotować jak mamusia, czy pierzemy oddzielnie ręczniki itd - wszak to domowe sprawy

no i kwestia wygodnego podejścia... jak misiu nie będzie trzymał porządku, to znaczy, ze nie nadaje się na partnera życiowego, bo mnie to będzie irytowało... a może lepiej czasami zwyczajnie popracowac nad swoimi wzajemnymi realcjami? Tym bardziej, że sami mamy zwykle jakieś wkurzające nawyki...

Mieszkać razem przed ślubem - ok - ale niech to nie jest z założenia jakiś test - bo takiego podejścia nie rozumiem

ja sama zamieszkałam z mężem miesiąc po ślubie - bo tak nam się sprawy ułozyły - i nie byłam jakos zaskoczona jego podejściam do życia rodzinnego - bo to było widac już wcześniej. To zwykle już wcześniej widać... tylko, że nie zawsze chce się przyjrzeć krytycznie swojemu partnerowi... uważam, ze tylko naiwna osoba może twierdzić, ze nie wiedziała, ze jej TŻ nie sprząta po sobie, nie robi zakupów, wiekszość czasu spędza przed kompem...
__________________
Miłość jest jak wędlina: jest salami i jest mortadela...

Carlos Ruiz Zafón

Edytowane przez kurczak Wolf
Czas edycji: 2010-12-08 o 17:45
kurczak Wolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:58   #23
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Trzeba od razu konkubinat, nie można nazwać go związkiem dwojga ludzi? Szczerze, mało mnie obchodzi co religia ma do powiedzenia na temat wspólnego mieszkania przed ślubem Zamieszkam z TŻ ponieważ go kocham, nie dlatego, że ktoś uważa to za (nie)normalne.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:02   #24
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Szczerze mówiąc nie wiem czy sama będę mieszkać z partnerem przed ślubem czy nie,wszystko zależy od sytuacji w jakiej się wtedy znajdę
A czy inni mieszkają razem czy nie to generalnie mam to daleko
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:10   #25
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Trzeba od razu konkubinat, nie można nazwać go związkiem dwojga ludzi?
A gdzie tam.
- narzeczeństwo
- związek partnerkski
- nawet współlokatorem mogę nazwać swojego tż
I prawdę powiedziawszy mało mnie obchodzi co kto o tym myśli
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:19   #26
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wiem czy sama będę mieszkać z partnerem przed ślubem czy nie,wszystko zależy od sytuacji w jakiej się wtedy znajdę
A czy inni mieszkają razem czy nie to generalnie mam to daleko
otóż to

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Cherry Blossom Girl Pokaż wiadomość
Trzeba od razu konkubinat, nie można nazwać go związkiem dwojga ludzi? Szczerze, mało mnie obchodzi co religia ma do powiedzenia na temat wspólnego mieszkania przed ślubem Zamieszkam z TŻ ponieważ go kocham, nie dlatego, że ktoś uważa to za (nie)normalne.
z tym również sie zgadzam
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:27   #27
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

zależy ile lat trwa ten związek, w jakim wieku są nim zainteresowani. No niestety, to jest troszkę śmieszne, jak para ma pod 30tkę, ale razem nie zamieszka, chociaż mogą (mają ku temu warunki). Nie mówię o tych, którzy są bardo radykalni czy ortodoksyjni, jeśli chodzi o religię. Ale jeśli ktoś może z kimś uprawiać seks ''po kątach'' ale się nie może do niego wprowadzić, no to sorry. Krótko mówiąc: masz 25 lat, jesteś dziewicą? Spoko. Masz 25 lat i sypiasz z narzeczonym, zamieszkanie przed ślubem wspólne odpada? No cóż. Bez komcia.
Moim skromnym zdaniem.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2010-12-08 o 18:30
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:34   #28
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

moim zdaniem to każdy powinien robić jak mu sie podoba
i fajnie jest, że nikt nie musi już się wstydzić tego jakie życie chce prowadzić

nie mam nic do tego - ktoś chce mieszkać razem przed ślubem - prosze bardzo, ktoś inny nie chcę - również ok

ja narazie tego w planach nie mam
jeżeli chodzi o powody? Bez powodów. Nie mam ku temu żadnych religijnych ani innych romantycznych pobudek. Ot zwyczajnie aktualnie nie w głowie mi "rodzinomartwieństwo"
Potem.. będzie jak wyjdzie. Bede mogła i bedzie to wygodne - zamiaszkam przed, nie będe mogła/nie będzie wygodne - poczekam.
O ile sie w ogóle na jakiś ślub zdecyduje bo to jeszcze inna kwestia.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:36   #29
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

autorka wątku zapytała 1000 wybranych osób w różnym wieku z różnym wykształceniem z różnych regionów polski z różnych warstw społecznych.
NIE WIECIE, HELOŁ?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:37   #30
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Żyjemy w czasach w których nienormalnością staje się niemieszkanie razem przed

kolejna sprawa - ślub, o którym każdy marzy to kwestia ogromnych pieniędzy - kto teraz ma tyle cierpliwości, aby do 30stki zbierać kasę na ślub i móc zamieszkać z partnerem?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.