Jaki mam rodzaj cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-01, 22:58   #1
zijaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 23
Post

Jaki mam rodzaj cery?


Hej a więc mam pytanko do znających się Otóż mam 19 lat i do tej pory nie wiem jaką mam cerę :P czy suchą czy mieszaną czy tłustą porażkaaa ... Mniej wiecej opiszę Wam moją twarzyczke Buzia piegowata, do tej pory nie miałam trądziku (oby nigdy mnie nie dopadł!), czasami wyskakują mi pojedyncze pryszcze, jakieś krostki, wągry mam na nosku i jakieś z 2-3 znalazłyby sie na brodzie :P, z każdym porankiem jak i nadchodzącą nocą smaruję grubą warstwą buźke kremem 'nivea' poprostu muszę! bo inaczj czuje , że nie jest taka jak powinna być , chociaż wqrza mnie to ,że buzia mi sie błyszczy ale tylko do czasu aż mi sie dobrze krem nie wchłonie (chociaż może poźniej też a ja o tym nic nie wiem ?) i mam dwa pytanka
1.Jaką mam cerę ?
2.Czy warto zainwestować w krem nawilżająco-matyjący 'Garnier'a Czysta Skóra' ?
Buźka wieeeeelka za odp. )))
zijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 00:16   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pomóżcie :)

Z tego opisu trudno wywnioskować jaką masz skórę... Jest prosty sposób na sprawdzenie, wieczorem nie nakładaj po umyciu niczego na buzię, nawet kremu. Rano po wstaniu sprawdź które partie twarzy masz suche (bez tłustej powłoczki) a które tłuste (z taką powłoczką). Zwykle poleca się przyłożyć do twarzy jedną warstwę chusteczki higienicznej (z kilkuwarstwowej należy oddzielić jedną warstwę) i docisnąć na jakies 10 sekund. Tam gdzie odbije sie tłusty ślad są partie tłuste.
Chociaz ja tam czuję to zwyczajnie, palcami, nie potrzebuję chusteczki... ale sprawdź jak Ci wygodniej.

Jeśli powłoczka tłuszczu znajduje sie na całej twarzy to masz cerę tłusta.
Jeśli tylko w wtzw strefie T (czoło, nos i broda) to masz cerę mieszaną.
Jeśli nie ma jej w ogóle to masz cere normalną (rzadko spotykana) lud suchą.
Jeśli zaobserwujesz łuszczenie, suche odstajace skórki bez tłuszczu na buzi, to prawdopodobnie masz cerę sucha.

Co do kremu nivea - myślę, ze on trochę "maskuje" to jaką masz skóre. To, ze wyskakuje Ci coś czasem i masz zaskórnki moze być winą tego kremu, a nie rodzaju skóry. To, że czujesz potrzebę posmarowania czymś twarzy jest normalne u posiadaczek wszystkich rodzajów skóry, zwłaszcza po myciu żelem.

Co do kremu Garniera, możesz go wypróbować tylko jeśli masz skórę tłustą lub co najmniej mieszaną, bo on właściwie wcale nie nawilża. Najpierw sprawdź jaką masz skórę, dopiero potem dobieraj krem!
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 07:42   #3
zijaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 23
Dot.: Pomóżcie :)

Lexie Jesteś Wieeeelka dziękuje
zijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 08:19   #4
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Red face Dot.: Pomóżcie :)

Lexie wszystko Ci bardzo ładnie wytłumaczyła
Ja bym tylko zmieniła ten krem Nivea na jakieś inny, lżejszy. W zależności od tego jaką masz cerę, jest KW, jesteśmy my, coś się doradzi
Czekamy w takim razie na wyniki "testu" :hello:
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 11:10   #5
zijaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 23
Question Do Lexie i Jelonka

hm Lexie albo ja jestem jakaś 'inna' albo sama juz nie wiem ;/ wstałam dzisiaj rano biore jeden listek z chusteczki higienicznej przykładam na całą buzie trzmam jakis czas , ściagam a na niej nic kompletnie nie ma jaka była taka jest :| i nie wiem czy w takim razie mam normalną czy suchą bo tłustej chyba nie ? aa i jeszce przed ta chusteczką przyglądałam sie buźce i nie zauważyłam jakiś powłoczek tustych ;/ ja cie sole sama juz nie wiem ... a i dziewczyny to w takim razie jaki jest dla mnie najodpowiedniejszy krem ? buziakiii
zijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 11:20   #6
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Smile Dot.: Do Lexie i Jelonka

Cytat:
Napisane przez zijaaa
hm Lexie albo ja jestem jakaś 'inna' albo sama juz nie wiem ;/ wstałam dzisiaj rano biore jeden listek z chusteczki higienicznej przykładam na całą buzie trzmam jakis czas , ściagam a na niej nic kompletnie nie ma jaka była taka jest :| i nie wiem czy w takim razie mam normalną czy suchą bo tłustej chyba nie ? aa i jeszce przed ta chusteczką przyglądałam sie buźce i nie zauważyłam jakiś powłoczek tustych ;/ ja cie sole sama juz nie wiem ... a i dziewczyny to w takim razie jaki jest dla mnie najodpowiedniejszy krem ? buziakiii
A jaka jest Twoja cera po umyciu wodą? "Napięta", przesuszona? Czy normalna - taka jak przed umyciem?


PS. Przepraszam, że się wtrącam
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 11:23   #7
zijaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 23
Dot.: Do Lexie i Jelonka

heh specialnie poszłam buzke umyć ... jak tylko dotknę wodą skóry odrazu jest taka wlaśnie napięta nawet to uczcucie utrymuje się jak juz dokładnie wytrze twarz recznikiem .. ulge jedynie przynosi krem! :P tylko nie wiem jaki odpowiedni!
zijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-03, 11:35   #8
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Do Lexie i Jelonka

Cytat:
Napisane przez zijaaa
heh specialnie poszłam buzke umyć ... jak tylko dotknę wodą skóry odrazu jest taka wlaśnie napięta nawet to uczcucie utrymuje się jak juz dokładnie wytrze twarz recznikiem .. ulge jedynie przynosi krem! :P tylko nie wiem jaki odpowiedni!
Hm... Podejrzewam, że masz raczej suchą skórę... Polecałabym krem GARNIER Skin Naturals do skóry suchej (taki pomarańczowy ) - możesz go używać zarówno do twarzy, jak i do ciała Kosztuje stosunkowo niewiele, więc gdyby Ci nie odpowiadał (w co wątpię :P), to nie byłoby pewnie jakiejś wielkiej dziury budżetowej Oto opinie Wizażanek: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4244

Pozdrawiam
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 11:41   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Do Lexie i Jelonka

Hmmm w takim razie prawdopodobnie sucha albo normalna wrażliwa... Spróbuj oczyszczać ją nie woda, skoro tak źle na nią działa, ale mleczkiem, później tonik i jakiś krem nawilżajacy. Myślę, że powinnaś znaleźć coś lżejszego niż nivea, pisałaś o krostkach i zaskórnikach - podtrzymuję opinię, ze to on Ci pory zapycha i stąd sie biora. Bo ani przy skórze normalnej ani suchej krostki nie sa normą, chyba ze ostatecznie przed okresem...

Ni znam się za bardzo na kosmetykach do skóry suchej, bo sama mam od wieków mieszaną... moze doradzi ktoś kto ma doswiadczenie z takimi kosmetykami?

Acha, podaj moze jeszcze swoje mozliwości finansowe, bo nie wiadomo jakie kremy Ci polecać. Ile chciałabyś wydać na krem?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 11:55   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Do Lexie i Jelonka

Z przedziłu średniopółkowego mógłby być Dermedic, Hydrain 2 - w kwc ma niezłe oceny i kosztuje 34 zl (do kupienia w aptekach)
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 11:58   #11
zijaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 23
Dot.: Do Lexie i Jelonka

Kochana Lexie , kochana Okrętka dziekuje Wam! Napewno zakupie zarówno Garniera jak i Dermedic buzia dla Was ogroooomna
zijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-03, 12:00   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Do Lexie i Jelonka

Możesz rozważyć tez Garnier, Podstawa Pielęgnacji (dawniej Seria Klasyczna) Intensywny krem odzywczy do cery suchej.
Kosztuje ok 15 zł, oceny ma bardzo różne więc nie wiem czy chcesz testować.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.