samoopalacze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-02, 15:28   #1
171717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 2
Smile

samoopalacze


Bardzo proszę o informację: czy istniej dobry samoopalacz, po zastosowaniu którego skóra nie wydziela charakterystycznego zapachu??
171717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 15:46   #2
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: samoopalacze

chyba takowy nie istnieje, choc samoopalacz w piance dax cosmetics jakos mniej smierdzi, takie mam wrazenie
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 16:04   #3
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Dot.: samoopalacze

a mi ten w piance DC nic a nic nie pomogl:/ probowalam kilka razy, nakladalam nawet calkiem sporo, ale i tak nie bylo nic widac, grr...:P
chyba tak juz musi byc, ze cos na kogos dziala,a na kogod innego nie
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 16:36   #4
Orka
Rozeznanie
 
Avatar Orka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 912
GG do Orka
Dot.: samoopalacze

Samoopalcz z Diora ładnie pachnie. Niestety kosztuje chyba 113,-zł, alo to jedyny jaki znam bez tego przykrego zapachu. Poczytaj opinie na KWC.
Orka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 20:12   #5
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: samoopalacze

Cytat:
a mi ten w piance DC nic a nic nie pomogl:/ probowalam kilka razy, nakladalam nawet calkiem sporo, ale i tak nie bylo nic widac, grr...:P
chyba tak juz musi byc, ze cos na kogos dziala,a na kogod innego nie
Ja posmarowałam sie kilka razy i nawet moj chlopak zauwazyl ze jestem jakas opalona i pytal sie czy bylam na solarium.
Dla mnie ten samoopalacz do bomba, no ale tak juz jest ze na jednego dziala na drugiego nie.
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 20:45   #6
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: samoopalacze

ja mam z Yves rocher Cap Soleil, pachnie ślicznie, jak perfumy, poza tym można samoopalaczem posmarować się na noc i rano zwyczajnie umyć i posmarować pachnącym balsamem
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 21:48   #7
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: samoopalacze

Ja używam samoopalacza Kolastyny. Na poczatku smierdzi ale zapach nie utrzymuje sie długo i jak posmaruje sie wieczorem na to jeszcze jakis balsamik to rano juz prawie nie czuc
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-04, 06:39   #8
171717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: samoopalacze

Bardzo Wam Dziękuję !!!
171717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 06:55   #9
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: samoopalacze

Witaj;-)
Niestety tak naprawde każdy wydziela ten charakterystyczny zapach bo taka jest ich specyfika- w momencie gdy na skórze zaczyna zachodzic reakcja której efektem jest pojawienie się na skórze opalenizny wydziela on doskonale nam znaną woń;-((
Firmy starja sie temu zaradzic mocno perfumujac samoopalacze - co moim zdaniem niewiele daje:-(
Miałam za równo tanie (Ziaja Sopot, Dax, L;oreal) jak i te drozsze (LVichy, Lancome, Dior) samoopalacze i ze smutkiem stwierdzam, że ten 'zapaszek' to po prostu rzecz konieczna:-(
Z takich średniopółkowych polecam Ci L'Oreala- w zelu.

pzdr
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 17:56   #10
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: samoopalacze

Oczywiscie ze samoopalacze wydzielaja taki dziwny brzydki zapach jest to uzaleznione od skladnika pod nazwa DHA <dihydroksyaceton> ale sie wyuczylam hiihih ktory laczac sie z keratyna tworzy sztuczna opalenizne. Jego zapach porownywalny jest do zapachu kwasnego, ale czy ja wiem dla mnie to on jest gorzki. W kazdym badz razie wszelakie firmy produkujace samoopalacze staraja sie zneutralizowac brzydki zapach przez dodawanie np. olejkow eterycznych JEDNAKZE!!!! moze pojsc to na niekorzysc alergicznej badz wrazliwej skorze ktora moga dodatkowe skladniki podraznic! A wiec niezwazajmy na zapach tylko na dodatkowe skladniki pielegnacyjne! Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 22:21   #11
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
samoopalacz-wiem, ze było, ale z innej beczki

mam pytanie dot.samoopalacza. Nie mam jak na chwile obecną uzyskać pięknej brązowej opalenizny, a nie cierpie być blada. Solarium odpada i zostaje mi tylko samoopalacz. Nie pytam o rade jak nakładać, jak dbać o "opaleniznę" po nałozeniu, ale chciałabym wiedzieć, co robić, kiedy samoopalacz jeszcze nie zszedł, a już prawie wyblakł? Chodzi mi o to, że skóra wygląda jakby była brudna (mam nadzieje,że wiecie o co mi chodzi) i mimo, że robie piling i szoruje ciało szorstką gąbką, to mi to nie schodzi, natomiast ,kiedy potrę skóre suchym ręcznikiem, to jakby "wałkował" się na skórze. To mnie strasznie denerwuje, bo w niektórych miejscach nie mogę tak "trzeć" skóry, bo potem jest ona bardzo podrażniona, a nie mam bladego pojęcia, co zrobić, by tego uniknąć. Zaznaczam, ze nie nakładam wielu warstw (max dwie na 4-5 dni), i często nawilżam skóre. Czy macie jakieś sposoby na to cholerstwo?
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-07, 08:58   #12
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: samoopalacz-wiem, ze było, ale z innej beczki

Przyznam się że ja nie wiem o co chodzi. Używam samoopalaczy od iks lat, ale nie znam tej przyszarzałej skóry? Może to zależy od jakości samoopalacza - moje obserwacje sa takie - samoopalacz po jakimś czasie zaczyna blednąć, ale nie powinien się łuszczyć - to chyba znak że za mało nawilżasz skórę. Ja skórę potraktowaną samoopalaczem też peelinguję i obficie nawilżam - każdy, nawet najdroższy samoopalacz będzie trochę przesuszał skórę.
Dobry jakościowo samoopalacz nie ma prawa "szarzeć" na skórze, czy schodzić nierównomiernie. Ja nakładam mniej więcej co 3 dni
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 09:10   #13
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: samoopalacz-wiem, ze było, ale z innej beczki

ok może się źle wyraziłam, więc spróbuje jeszcze raz. Nie chodzi mi o szarzenie się, ale blednięcie i powstawanie plam-to pewnie dlatego, że w jednym miejscu skóra jest cieńsza niż w innym-zwłaszcza na rękach i nogach. Nie schodzi mi on równomiernie i to mnie denerwuje. Kiedy nałoże samooapalcz, jest równiutko, natomiast jak schodzi, to robią się plamy i wyglądam, jakbym była brudna (na brązowo, nie na szaro). Mimo, że robię peeling, nawilżam, to zawsze jest to samo i nie umię sobie z tym poradzić. Poza tym, nie chodzi mi o łuszczenie się skóry, ale o "wałkowanie" tego samoopalacza z kremem. Mam nadzieje,że teraz jest jaśniej
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 09:18   #14
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: samoopalacz-wiem, ze było, ale z innej beczki

Myślę że zrozumiałam o co Ci chodzi już na początku
A jakiego samoopalacza używasz? Bo dobry samoopalacz nie powinien schodzić nierównomiernie, nie powinno być łaciato, tylko skóra robi się lekko bledsza.
No i nadal jednak obstaję przy tym, iż skóra dobrze nawilżona i odżywiona lepiej przyjmuje samoopalacz, i złuszcza go równomiernie.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 09:24   #15
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: samoopalacz-wiem, ze było, ale z innej beczki

obecnie uzywam samoopalacza gernier w kremie, ale pamiętam, że zawsze miałam z tym problem, obojętne jakiego samoopalacza uzywałam. Widocznie nie nawilżam wystarczająco. To prosze, poradź mi czym i jak często nawilżać?
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 09:41   #16
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: samoopalacz-wiem, ze było, ale z innej beczki

No właśnie, ja za samoopalaczami Garniera nie przepadam, coś mi w nich nie lezało, z tej półki cenowej zdecydowanie wolę Loreala
A smarujesz się po każdym myciu? Bo ja nie <leń> niestety... Bardzo dobrze nawilżają i odżywiają skórę np. Garnier do bardzo suchej skóry z syropem z klonu, czy cudna najnowsza seria Oceanica Ciało wrażliwe - polecam do mleczko do mycia i balsam masło kakaowe, są super
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 10:53   #17
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: samoopalacz-wiem, ze było, ale z innej beczki

generalnie nakładam samoopalacz 1 raz, no chyba, że efekt marny, to powtarzam, potem czekam pare dni i robie pilling, nawilżam i wcieram.Ten balsam z garniera ma czerwone opakowanie? A powiedz mi jeszcze ile razy dziennie nawilżasz skóre?
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 11:08   #18
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: samoopalacz-wiem, ze było, ale z innej beczki

Cathi, ja nawilazam cialo zawsze po kapieli zwykla oliwa z oliwek. Zapach w ogole mi nie przeszkadza, bo kocham te won! co do walkowania sie naskorka po kapieli, to dokladnie wiem o co Ci chodzi. Wiesz, wydaje mi sie, ze to jest podobnie jak przy zluszczaniu piet pumeksem, lepszy efekt uzyskasz kiedy skora jest rozmiekczona przy kapieli ale nie mokra. Ja wyciaram wtedy cialo szorstka myjka frotte i potem jeszcze raz dokladnie oplukuje cialo wada i dopiero wtedy wcieram oliwe z oliwek. Zycze powodzenia!!
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.