Makijaż piwnych/brązowych oczu - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-28, 12:08   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Makijaż piwnych/brązowych oczu - zbiorczy


Hej dziewczyny,

Doradzcie mi prosze makijaz do jasno brazowych wlosow i brazowo-piwnych oczu.

Dzieki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 12:45   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Makijaz

Mam podobne oczy do twoich, używam cienie w kolorze błękitnymm, liliowym, szarym. Są to odcienie raczej chłodne.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 12:54   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Makijaz

Sądząc po krótkim opisie jesteś chłodnym typem urody. Zaproponowałabym chłodne fiolety, ciemne i jasne, które podkreślają kolor tęczówki, oraz modne w tym sezonie kolory różowe i turkusowe - ale to jest bardziej odważna wersja makijażu. Szarość też jest ok, szczególnie w połączeniu z pastelowym zimnym różem. Policzki wspaniale modeluje chłodny róż - odświeża każdą cerę. Jeśli chodzi o usta, to w zależności od upodobań- fiolet, róż lub ich subtelniejsze wersje.
Seredecznie pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 16:50   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Makijaz

W wersji bardzo delikatnej- bez cieni, za to z brązową pomadką. W wersji nieco odważniejszej- na powieki śliwkowy, a na usta tylko błyszczyk. I wreszcie wersja nieco bardziej ekstrawagancka- zgodnie z najnowszymi trendami na powieki ciemny, połyskujący kolor zielononiebieski. Ciekawa jestem czy masz nowy Twój Styl. Tam jest taki tekst o clubbingu(bardzo ciekawy), a na ilustracji modelka-Marysia Góralczyk i ma na powiekach właśnie dokładnie taki kolor-bardzo chciałabym wiedzieć z jakiej to firmy, bo dlugo takiego szukalam, ale kazdy byl za bardzo niebieski albo za bardzo zielony hihi [img]icons/icon7.gif[/img] mam wymagania. Do tego oczywiście tez tylko błyszczyk (moze założę fanklub błyszczyków [img]icons/icon12.gif[/img] ) Pozdrawiam Nici
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 18:08   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Makijaz

mozesz napisac jaki błyszczyk polecasz? tzn z jakiej firmy
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 18:35   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Makijaz

Fajny jest z Manhattana taki bezbarwny z drobinkami. Tylko trochę się klei. Gęstszą konsystencję ma Rimmela, ale niestety już nie ma takiego koloru( był kiedyś w kolekcji"sezonowej"). Jak będę w strefie bezcłowej planuję kupić coś z wyższej półki cenowej.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-28, 21:59   #7
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Re: Makijaz

Brązowe włosy i piwne włosy to chłodny typ urody? Mam w każdym razie taki sam i maluję: oczy na zielono, szaro, fioletowo; usta w fiolecie, różu, czasem brąz (nie zawsze się sprawdza) --> generalnie wszystkie odcienie chłodne. Tylko nie żółty! (tudzież złoty, chyba, że złamany zielenią)
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-07-02, 08:13   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Makijaz

Chłodne typy urody to lato i zima, natomiast ciepłe to wiosna i jesień. Generalnie ciemne włosy i oczy są latem lub zimą - należałoby przeprowadzić analizę kolorystyczną. Ale kolory na pewno w odcienaiach chłodnych (brunetki o typie śródziemnomorskim oraz brunetki o tzw. bladych twarzach - raczej na pewno zima). Wszystko to oczywiście generalizacja, reszta zależy od indywidualnych upodobań. pozdrawiam!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-04, 16:05   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Makijaz

dziewczyny... pisalam o tym wczesniej ale moze teraz sie uda;-) ponawiam probe:
mam brazowe wlosy, szaro-niebiesko-zielone oczy, i bezowa cere, wszytko w chlodnym odcieniu. jak powinnam sie malowac, bede wdzieczna za konkretne kosmetyki (raczej z nizszych i srednich polek cenowych) ktore moglabym uzyc;-) i w jakie kolorki ubierac? jeszcze raz dzieki. buziaki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-04, 17:46   #10
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Makijaz

zapewne pisać będziesz jeszcze długo... [img]icons/icon7.gif[/img]

dlatego podpowiem, bo wiem jak to się dzieje naprawdę. Potrzebne jest Twoje zdjęcie twarzy w zbliżeniu w naturalnym oświetleniu.
Takie zdjęcie prześlij do Agnieszki (Szefowej), opisz dokładnie problem i ładnie poproś o poradę. Póki co żadna się nie zawiodła [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]
zło
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-04, 17:51   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Makijaz

dziekuje zlosliwcze za podpowiedz, ale niestety nie mam zdjecia;-( i pewnikiem moje pisanie na marne pojdzie;-)) ale jeszcze mam nadzieje...
pozdrawiam Edyta
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-07-04, 17:53   #12
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Makijaz

to pewnie bez zdjecia dla Agi bedzie problem...
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-24, 13:56   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
jakie cienie do piwnych oczu?

Witam, wiem ze byl juz taki temat, ale jakos nie doszukalam sie informacji na temat cieni do piwnych oczuCzy ktoras z Was, dziewczyny, moglaby mi polecic w jakich kolorach cieni do powiek wyglada sie najladniej majac ciemno-blond wlosy, jasna karnacje i oczywiscie piwne oczy

Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-24, 14:19   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie cienie do piwnych oczu?

Widze Cie w zielonych cienach - beda ladnie sie komponowac z Twoimi oczami i wlosami. Ja mam zielone oczy i dobrze mi w brazowych cieniach. Odradzam natomiast fiolety i roze - mam blond kolezanke z piwnymi oczami i zdecydowanie te kolory jej nie pasuja. Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-24, 15:48   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie cienie do piwnych oczu?

nie dawno ogladałam www.claudia.pl , zerknij tam , były prpozycje dal typów urody ,moze coś znajdziesz
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-24, 18:26   #16
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Re: jakie cienie do piwnych oczu?

Według mnie: szary, zielony, foletowy, różowy. Jeżeli kolory będą subtelne, powinno dobrze wyglądać. Możesz spróbować też brązowy, ale w małych ilościach.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-24, 19:15   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie cienie do piwnych oczu?

Ja mam piwne oczy i bardzo pasują mi takie kolory jak zielony i fioletowy. Z tym że jestem ciemną szatynką z natury, a czasami przeistaczam się w brunetkę [img]icons/icon12.gif[/img] Skoro jesteś blondynką to zieleń na pewno będzie Ci pasować, pozostaje tylko kwestia wyboru odcienia, ale wirtualnie nie podejmuję się doradzić.
Osobiście nie jestem przekonana do różowych cieni - ja wyglądam w nich jakbym długo płakała, ewentualnie nie przespała paru nocy.
A brąz? Zauważyłam, że większość piwnookich aktorek i modelek ma oczy pociągnięte cieniem w odcieniach brązu, a do tego dochodzi czarna konturówka. Jeśli masz duże oczy, mozesz wypróbować ten sposób.

Kiedyś zadałam podobne pytanie odnośnie makijażu oczu Agnieszce Zembrzyckiej. Nadesłała mi w odpowiedzi parę propozycji. Wpisz sobie w przeglądarkę "brązowe" i znajdziesz tam post pt. "Do Agi Z. - jak malować brązowe oczy"
A potem już tylko...miłego eksperymentowania.
Pozdrawiam
Agnieszka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-24, 20:37   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie cienie do piwnych oczu?

AgnieszkaS jak wpisać w przeglądarkę?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-24, 21:32   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie cienie do piwnych oczu?

Dzieki dziewczyny za wszystkie rady, kochane jestescie
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-08-24, 22:49   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie cienie do piwnych oczu?

Kliknij "szukaj" (jest na samej górze, niebieskimi literami), potem wpisz interesujące Cię słowo, zaznacz opcję "wszystkie fora".
Powodzenia [img]icons/icon12.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-25, 10:53   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie cienie do piwnych oczu?

Agnieszko bardzo Ci dziękuję za pomoc.Znalazłam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-10, 18:08   #22
krufka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 39
jaki kolor cienia do piwnych oczu??

prosze o pomoc w dobraniu cienia do piwnych oczu....do makijazu wieczorowego!!
krufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-11, 12:01   #23
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: jaki kolor cienia do piwnych oczu??

Myślę że w Twoim wypadku każdy cień bedzie wyglądał dobrze. Ja Ci proponuje srebrnoszary, ładnie edzie też wygladał złotybrąż np. cienie z serii trio d'ombres firmy Bourjois, mozna nakładac je na mokro i wtedy kolor jest bardziej intensywny, ładnie bedzie sie równiez prezentować fioletowy cień.
Pozdrawiam
krufka napisał(a):
> prosze o pomoc w dobraniu cienia do piwnych oczu....do makijazu wieczorowego!!
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-11, 13:29   #24
krufka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 39
Re: jaki kolor cienia do piwnych oczu??

dzieki za pomoc!!!!!!!!
krufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-11, 13:51   #25
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: jaki kolor cienia do piwnych oczu??

Witaj [img]icons/icon7.gif[/img]
Tutaj masz kilka przykladow makijazy:
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...attern=brązowe oczy
I jeszcze tutaj :
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1033023717

Pozdrawiam serdecznie [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-11, 14:19   #26
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: jaki kolor cienia do piwnych oczu??

Musisz trochę poeksperymentować. Obejrzałam te propozycje i stwierdzam ze moje oczy - też określane jako piwne - sa dużo ciemniejsze niz najciemniejsze na tyhc zdjęciach. A w brązach i złocie wyglądam jak "chora jesteś?" [img]icons/icon7.gif[/img] Z moich obserwacji wynika że złoto i brązy do piwnych oczu tak - ale jeśli cera jest ciemna, albo chociaż o ciepłym odcieniu. Ja np. jestem megablada.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 19:14   #27
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Do piwnych oczu niebieski tusz...?

Czy do ciemnobrązowych (=piwnych właściwie ) oczu ze średnio ciemną oprawą pasuje niebieski (dosłownie: błekit nocy bo to z YR) tusz? Zależy mi na naturalnym efekcie a ten tusz podobno taki daje i jest tani. A może jednak lepszy byłby brązowy? Nie wiem chcę poeksperymentować odrobinkę z kolorem rzęs i tak mi wpadł w oko niebieski...

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-22, 06:29   #28
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: Do piwnych oczu niebieski tusz...?

Do takiego koloru oczu pasują tusze niebieskie i fioletowe, ja też mam takie oczka (właśnie takie brązowo-zielonkawe, zmieniające się) i ładnie mi wlaśnie w takich kolorach tuszu, w brązie moje wydają się takie niewyraźne.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-22, 09:49   #29
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Do piwnych oczu niebieski tusz...?

Myślę, że własnie ładnie wydobędziesz kolor tęczówki używając kontrastowych tuszy do rzęs. Wiadomo czarny tusz to standard, ja sama mam piwne ooczy i raczej używam czarnego, miałam kiedyś brązoy chyba maybelline i wyglądał kiepsko. Do błękitnego tuszu użyj np. srebrno-szarego cienia do powiek .Myślę, że bardzo ładnie by to wyglądało .
Ja sama zastanawiam nad kupieniem, ale zielonego bo ostatnio mam obsesję na bunkcie koloru zieleni, uwielnbiam zielone cienie :ciemne (khaki), zgniła zieleń ,pistacja i taka średnia. Chyba mam już wszystkie odcienie. Moim zdaniem w tym kolorku piwna tęczóka oka też się bardzo ładnie prezentuje .
Pozdrawiam
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-25, 21:42   #30
Zofijka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 12
Jak malować ciemnobrązowe oczy?

Proszę mi podpowiedzieć jak mam malować ciemnobrązowe(prawie czarne) oczy.Dodam,że jestem brunetką.Zazwyczaj malowałam je szarościami . Od koncika oka biały, potem szary i koniec prawie czarny.Robię też kreskę linerem, ale ostatnio jak zobaczyłam się na zdjęciu to wyglądałam okropnie !!!
Maluję też oczy w odcieniach brązu( w tej samej kolejności od jaśniutkiego,złoty i brąz) ale słyszałam ,że brązowookie nie powinny się w tych kolorach malować. Więc w jakich???? POMOCY wizażystki!!!
Zofijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-05 11:00:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.