effaclar k i moje obawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-04, 19:29   #1
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378

effaclar k i moje obawy


waham się czy go kupić, głównie dlatego, ze boje sie jakiegos wysypu po 2 tyg jak czytalam w recenzjach itp rok temu na wakacjach mialam ladna skorke nie stosowalam zadnych tego typu kosmetykow ale po wakacjach niesety przez okolo 3tyg mialam z cera tragedie i teraz jak slysze o jakims wysypie to mam ogromne obawy. cere mam raczej tlusta, sklonnka do niespodzianek i non stop rozszerzone pory i zaskorniki. w tej chwili niespodzianek akurat malo nie wiem moze dlatego ze codziennie uzywalam maseczki lirene i kremu na noc iwostin.
nom i jeszcze jedna kwestia
wiem, ze nikt tego nie poprze ale nie uzywam kremow z filtrem po prostu nie lubie miec tyle mazidel na twarzy i jeszcze boje sie o pory

wiec jak dziewczyny radzicie mi z tym effaclarem?
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 21:09   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: effaclar k i moje obawy

Cytat:
Napisane przez zabcia111
rok temu na wakacjach mialam ladna skorke nie stosowalam zadnych tego typu kosmetykow ale po wakacjach niesety przez okolo 3tyg mialam z cera tragedie nie uzywam kremow z filtrem
typowe. pogorszenie skóry po lecie jest właściwie standardem, jeśli się nie używa filtrów. od słońca skóra grubieje, powstaje więcej zaskórników a z nich pryszcze-> efekt: jesienne kolejki do dermatologów.

pogorszenie cery po effaclarze k jest rzadkie, a filtry są obowiązkowe przy kwasach.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 21:26   #3
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378
Dot.: effaclar k i moje obawy

nawet jesli chce stosowac tylko na noc effaclar?
tylko rok temu mialam taka przygode wczesniej mi sie to nie zdarzylo.
a jesli juz koniecznie filtry to jakie? nie wiem czy zniose kolejny krem na twarzy- krem matujacy, podklad lub cos lzejszego a jeszcze krem z filtrem?
moze jesli to juz tak konieczne polec prosze cos co nie zapcha mi porob i nie spowoduje swiecenia sie skory, tylko w takiej rozsadnej cenie
i jeszcze jedno czy effaclar oznacza ze musze miec blada twarz cale lato :P?
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 21:37   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: effaclar k i moje obawy

nawet jesli chce stosowac tylko na noc effaclar?to nie ma żadnego znaczenia. złuszczasz skórę i staje sie ona wrażliwsza na promienie UV

rok temu mialam taka przygode wczesniej mi sie to nie zdarzylo.
świetnie, oby szczęście nadal ci dopisywało.

a jesli juz koniecznie filtry to jakie?
z takich o umiarkowanej cenie i w miarę lekkiej konsystencji- iwostin spf20 (przejrzyj KWC- znajdziesz du żo opini o filtrach)

czy effaclar oznacza ze musze miec blada twarz cale lato
nie. istnieją przecież samoopalacze, kremy brązujące, pudry, beta-karoten...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 21:53   #5
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378
Dot.: effaclar k i moje obawy

czyli filtr 20 wystarczy? bo iwostin jest mnie w stanie przekonac :P

dzieki za rady

a co do samoopalaczy, pudrow brazujacych itp to niestety ale przy mojej jasnej karnacji zeby cos takiego zastosowac to trzeba sie i tak najpierw opalic bo efekt komiczny :P

pozdrawiam
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 21:59   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: effaclar k i moje obawy

jeśłi iwostinu nie bedziesz traktować jako kremu do opalania/smażenia się, lecz jako krem nawilżający na codzień, to spf20 wystarczy od biedy.
do celowego opalania= dłuższego przebywania na słońcu potrzebny będzie lepiej chroniący preparat.

co do samoopalaczy i pudrów- to kwestia dobrej woli (zeby dobrać odpowiedni ksometyk i prawidłowo go stosować), a nie białości cery (przeglądając KWC znajdziesz recenzje wielu białych wizażanek,np. Smoczycy, które z powodzeniem stosują tego typu srodki)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.