Sposób na bardzo proste włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-07, 18:19   #1
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Smile

Sposób na bardzo proste włosy


Chciałabym wiedzieć, w jaki sposób można uzyskać efekt bardzo prostych włosów? Próbowałam już prostownicy ale to raczej mi nie wiele daje... Słyszałam że są odżywki bodajże firmy Gliss Kur które nakłada się na mokre włosy i to daje efekt prostych włosów ale nie wiem czy to prawda...
Czy wy macie jakieś własne sposoby??
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 18:30   #2
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

a jaką masz prostownicę, że piszesz, że niewiele Tobie daje, hę?
profesjonalny sprzęt działa na 1oo%!!! wyprostuje nawet "pudelka"
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 21:23   #3
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Thumbs up Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Cytat:
Napisane przez manila.sosil
a jaką masz prostownicę, że piszesz, że niewiele Tobie daje, hę?
profesjonalny sprzęt działa na 1oo%!!! wyprostuje nawet "pudelka"
Otóż to Duet w postaci dobra prostownica+środek wspomagający= proste włosy, nic ich nie wyprostuje równie dobrze
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 21:33   #4
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Prostownica prostuje ale na krótki czas... Jakie jeszcze środki wspomagające mogłabym używać?

Problem też tkwi w tym, że gdy włosy "dostaną"
choć troszkę wilgoci to zaczynają się kręcić... Może po prostu mam włosy nie podatne na prostowanie? Sama już nie wiem...
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 23:34   #5
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

ja jeszcze raz swoje... w przypadku bardzo dobrej prostownicy trochę wilgoci nie zaszkodzi... włosy są wyprostowane do kolejnego mycia, uwierz mi
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 10:18   #6
rain
Raczkowanie
 
Avatar rain
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 98
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Jeśli podczas prostowania użyjesz wosku Goldwella, to nawet największa wilgoć nie skręci Twoich włosów.
pzdr.
rain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 10:31   #7
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Cytat:
Napisane przez rain
Jeśli podczas prostowania użyjesz wosku Goldwella, to nawet największa wilgoć nie skręci Twoich włosów.
pzdr.
A kiedy użyć tego wosku?Na mokre włosy?Czy na suche przed samym prostowaniem?
Ile on mniej więcej kosztuje? Masz moze jego zdjecie?

pozdr.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-09, 13:02   #8
Aga3012
Raczkowanie
 
Avatar Aga3012
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Wink Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

hmm,ja mam kręcone włosy i prostownica działa na 100 % ,moze źle coś robisz???? wiesz zanim się prostuje włosy trzeba je przygotowac,po umyciu wetrzeć piankę lub inny preparat prostujacy włosy,potem musisz je wysuszyć przy pomocy suszarki i szczotki,tak aby były już lekko wyprostowane ,następnie je prostujesz prostownicą,a na koniec utrwalasz lakierem.Nic nie powinno ich pokreciec,wierz mi ja już tyle razy prostowałam włosy i nic ani wilgoć ani wiatr mi ich nie pokrecił,trzymaja się aż do następnego mycia.Inną sprawą jest to ,że włosy prostowane szybko się niszczą,traca blask
Aga3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 13:09   #9
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Cytat:
Napisane przez Aga3012
Inną sprawą jest to ,że włosy prostowane szybko się niszczą,traca blask
choc podobno po tych ceramicznych mniej (testuje od miesiaca)
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 13:12   #10
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Co prawada moje włosy sa bardziej jak siano- czyli ani to kręcone ani proste to postanowiłam odpowiedzieć.
Najpierw myje włosy, nakładam odżywke i suszę, jak włoski są podsuszone nakładam jakiś specyfik obciązający włosy ( głównie żeby się nie elektryzowały) ale najlepiej mieć coś specjalnie do prostowania.
Jak nałoże to znowu susze włosy i czasami choć nie zawsze układam je na okrągłej szczotce- jeśli chce im dac więcej puszystości. Po szczotce kolej na prostownicę- zostawiam kilka pasem a resztę związuje- czeszę włosy i pasmo po paśmie prostuję, aż wszystkie włoski związane w koczek zostaną z niego wyciągnięte i wyprostowane.
Włosy trzymają sie do następnego mycia, nie skręca ich deszcz, mała ilość wilgoci i są ( choc to mnie zastanawia) śliczne proste i bardzo błyszczące
Pozdrawiam
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 13:27   #11
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Justyno,
A co z woskiem? Czy jego można użyć jako "to coś " do prostowania?Czyli po podsuszeniu włosów mogę go nałozyć?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-10, 15:11   #12
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Dzięki wam Na pewno spróbuje, tak szczerze mówiąc to ja nie znosze lakieru do włosów ani pianki... Sprawdzę jeszcze taki krem Sun Silk (Ten fioletowy )
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 15:47   #13
pati.reo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

witam...
Czytałam te posty i doszłam do wniosku, że musze zareagować:
Nie moge sie zgodzic z opinią że dobra prostownica jest w stanie całkowicie wyprostowac włosy...
Sama posiadam bardzo dobry sprzęt ale on i tak nie wystarczy...
oprócz tego u jednego z lepszysz fryzjerów w Polsce zrobiłam sobie trwałą prostującą..... Wydaje sporo pieniędzy na różnego rodzają kosmetyki do włosów tj. szampony odżywki pianki itp...
ale i tak kiedy powierze jest chociaż troszke bardziej wilgotne moje włosy stają sie pofalowane.... czasami musze nawet prostowac je codziennie.. a to jest duży problem....
wiec jeszcze raz musze powiedziec że niestety osoba która stwierdziła ze twoje włosy nie są proste z powodu niezbyt dobrej prostownicy była w błedzie...

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny które mają problem z kręconymi włosami tak jak ja :P
pati.reo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 19:18   #14
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Cytat:
Napisane przez Domina
Dzięki wam Na pewno spróbuje, tak szczerze mówiąc to ja nie znosze lakieru do włosów ani pianki... Sprawdzę jeszcze taki krem Sun Silk (Ten fioletowy )

Sunsilk odradzam Chyba, że chcesz go użyć wyłącznie jako środka lekko wygładzającego włosy. Nie prostuje wcale- w sumie na opakowaniu nie ma informacji nt.prostowania, ale w reklamie tv jest- i przez nią się nacięłam Dla mnie bubel.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 06:07   #15
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Oj widze, że watek troche spadł
A ja nie mam czasu zaglądać na wizaż
Ktoś się pytał o wosk - szczerze mówiąc ja jeśli nakładam jakiś kosmetyk nie przeznaczony do prostowania to jest to Fructis- mleczko wygładzające włosy- wtedy nie elektryzują się
Ps: Prostuje włosy co mycie więc najczęściej co 2- 3 dni i są idealnie proste
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 16:37   #16
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

A powiedzcie mi dziewczyny, czy jeśli myję włosy codziennie to naprawdę tak strasznie się niszczą???? Do mycia codziennego jestem cholernie przyzwyczajona i nie wiem czy to dobrze czy źle....
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 17:23   #17
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

wiesz ja mam włosy "sianowate" i jeśli ich nie pokręce, ani nie wyprostuje, to do niczego się nie nadają. Jeżeli je już prostuje, to używam do tego zarówno profesjopnalnych kosmetyków jak i prostownicy i powiem Ci, że jeżeli masz wlosy podatne to zawsze przy większej lub mniejszej wilgoci sie pokręcą. Ja czasem jak widze ,ze cały tydzień leje deszcz, to nie sile sie na proste włosy, bo i tak to nie ma sensu. Ale jeżeli chcesz "na siłe" je prostować, to zdecydowanie odradzam. Ja używam prostownicy, ale staram się jakiś czas dać włosom odpocząć, bo rzeczywiście BARDZO niszczy włosy, a potem to juz nawet najlepsze kosmetyki Ci nie pomogą!
A jeżeli juz mogę coś polecić, to zdecydowanie moim faworytem wśród mleczek do prostowania jest GOLDWEEL. Jest on najlepszy ze wszystkich jakie miałam do tej pory-a,że włosy to moja "mała" obsesja, to trochę tego było
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 18:57   #18
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Ja takich super prostych włosów naprawdę nie miałam nigdy, nawet po prostowaniu u fryzjera. Były gładkie, ale podwijały się przy twarzy, mimo to i tak wyglądały fajnie. Na wilgoci tak naprawdę włosy nie proste z natury nie przetrwają. Mam koleżanki z długimi i gładkimi + niezniszczonymi włosami, które prostują je raz na 3 dni i nawet deszcz im tej prostej czupryny nie zniszczy. Mój patent to prostowanie tylko wtedy, gdy na dworze nie jest wilgotno. Na bieżąco śledzę pogodę, żeby wiedzieć kiedy mogę wyprostować włosy. A czego do tego używam prócz profesjonalnej prostownicy? Ostatnio fajne połączenie żel do prostowania Goldwella (nakładam na mokre włosy i suszę na szczotce), a potem pasmo po paśmie spryskuję flatlinerem Osis'a i prostuję. Utrwalacza na głowę nie daję żadnego, czasem tylko trochę żelu na "antenki" na głowie i tyle. I tak włosów prostych przez cały dzień nie mam, wywijają się końcówki, ale ciekawie to wygląda, tak naturalnie. Ale się nie puszą, co było moją zmorą od dosyć dawna. Proponuję Ci regularne podcinanie końcówek, no i koniecznie jakieś dobre szampony i odżywki. Według mnie najlepsza jest seria Pantene pro V z aminokwasami (intensywna regeneracja). Od 2 tygodni używam szampon i odżywkę do spłukiwania Gliss Kura "Płynny jedwab" - też całkiem niezłe, włosy są baaardzo gładkie po tym. Dodatkowo po umyciu możesz we włosy wetrzeć jakieś serum, np. Fructisa, Avonu albo jedwab Farouka. Grażynka zachwala też kryształki z Renee Blanche - dodatkowo nabłyszczają włosy. Szukaj, a na pewno coś znajdziesz A zdjęciami włosów prostych na blachę zamieszczonych w gazetach itp. się nie sugeruj. Przy tych panienkach stoi fryzjer i im prostuje cały czas w trakcie trwania sesji. Zauważ, że prostując włosy w domu, efekt z gazety uzyskasz, ale na jakąś godzinkę. Potem włosy zazwyczaj dochodzą do siebie i z "super prostych" (ale tak na maxa, gdzie widać każdy wycieniowany włos) stają się jedynie proste Testuj, to co polecają dziewczyny, poszperaj w KWC, zajrzyj do sklepów z artykułami fryzjerskimi a na pewno znajdziesz coś dobrego. Powodzenia
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 14:50   #19
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

właśnie te "antenki" co z nimi zrobic??? próbuje wszystkimi środkami jakie mam w domu żel goldwell, woda dyscyplinująca, nic mi nie pomaga moje włosy się właśnie tam śmiesznie puszą i tworzą antenki ! Dodam że jak wyprostuje je prostownicą to jest wszystko ok, ale jak dojdzie trochę wilgoci to już strasznie to wygląda.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-10, 09:56   #20
zakręconywłosek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: z kartuz
Wiadomości: 3
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

ja niemam sama mam z tym problem odżywki niepomagają już próbowałam a prostownicy nieużywaj
zakręconywłosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 15:35   #21
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

ja kiedys tez mialam takie problemy. Trudniej wyprostowac pocieniowane wlosy, sciete rowno sa ciezsze i nie sa tak podatne na wilgoc. Polecam balsam prostujacy Frederic Fekkai, mleczko Iron Finish, efekt wlosy proste jak druty. Wklejam swoja wloski na studniowce prostowane w domu, utryzmaly sie cala noc i caly ranek, mimo duzej wilgoci. Ogolnie zadna dawka wilgoci ich nie ruszy. Kiedys jak byly krotsze, lzejsze to sie krecily, obecnie nie musze duzo prostowac aby tak wygladaly.
Przepraszam za male zdjecie, ale mozna powiekszyc
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DEX_5204.jpg (115,7 KB, 140 załadowań)
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 11:49   #22
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Sposób na bardzo proste włosy

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi dziewczyny, czy jeśli myję włosy codziennie to naprawdę tak strasznie się niszczą???? Do mycia codziennego jestem cholernie przyzwyczajona i nie wiem czy to dobrze czy źle....
jesli juz myjesz codziennie to pozwol im chociaz wyschnac samodzielnie, albo susz je zimnym powietrzem...trzeba oszczedzic im zepsucia do minimum...
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.