Zmywacze do paznokci - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-22, 12:11   #1
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284

Zmywacze do paznokci - zbiorczy


W tym wątku zadajemy pytania, doradzamy, odradzamy i dyskutujemy o zmywaczach do paznokci

szukam zmywacza do lakieru do paznokci takiego, żeby nie śmierdział. Może to być bezzapachowy albo ładnie pachnący (wtedy to w ogóle luksus). Niecierpliwie czekam na wasze wypowiedzi.

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-06-20 o 23:49 Powód: utworzenie wątku zbiorczego
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-22, 13:59   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: zmywacz do lakieru

Polecam Cree, zapachowe. Spójrz na KW, sama zgłosiłam... Tylko trudno je dostać, widziałam w Galerii Mokotów, ale nie wiem czy jesteś z Wawy... Ale są super, truskawka, grejfrut, wiśnia, klasyczne perfumy... Dobrze zmywją i nie wysuszają.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-22, 14:15   #3
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: zmywacz do lakieru - do lejki

opisz mi proszę, jak wyglądają buteleczki, niestety nie jestem z W-wy. Czy kupowałaś je w Rossmanie albo Naturze?
:helo:
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 12:58   #4
gochaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 43
Zmywacz bez acetonu

Poszukuje zmywacza do paznokci ale bez acetonu.I okazuje sie, że to jest problem otóż słyszałam, że firma Alessandro ma w swojej ofercie taki zmywacz no i zakupiłam go sobie ale czytając skład (w domu)okazało sie, że jest w nim aceton. Nastepnie poszłam do apteki i juz miałam kupic zmywacz bez acetonu La Roche Posay gdy coś mnie tknęło żeby przeczytac ten skład i co sie okazuje tu równiez jest aceton.
Bardzo proszę o informację czy w ogóle jest na rynku zmywacz do paznokci który NIE MA w swoim składzie acetonu?
Tak usilnie poszukuje tego zmywacza bo po zwykłych rozdwajają mi sie paznokietki- wszystko jest w porzadku z nimi dopóki nie zacznę używac zmywacza jak tylko zmyje dwa trzy razy to juz sie zaczynaja rozdwajać.Tak w ogóle to moje paznokci mozna zaliczyc do mocnych.
pozdrawiam
gocha
gochaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 13:24   #5
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Zmywacz bez acetonu

Hej,

Wydaje mi sie, ze nie istnieja zmywacze do paznokci bez acetonu. Wlasnie dzialanie zmywacza do paznokcie jest oparte na acetonie, gdyz aceton to po prostu rozpuszczalnik.

Wszystkie napisy, ze zmywacz jest bez acetonu, to tylko bajki, bo zmywacz nie bylby zmywaczem, gdyby nie mial w swoim skladzie rozpuszczalnika. Byc moze sa to po prostu mniejsze zawartosci acetonu.

Pozdrowienia,
Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 13:25   #6
ola.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 201
Re: Zmywacz bez acetonu

w kazdym sklepie kosmetycznym sa zmywacze bez zcetonu, nawet takie za 1,50 ziołowe.zobacz w Naturze, Rossmann tez taki ma.
ola. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 13:27   #7
ola.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 201
Re: Zmywacz bez acetonu

no to teraz juz sama nie wiem to jak ja mam lakier z tipsów zmywac? myslalam ze bez acetonu znaczy ze faktycznie bez acetonu ;(
ola. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-01, 13:29   #8
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Zmywacz bez acetonu

na rozdwajające się paznokietki polecam niekoniecznie zmianę zmywacza, ale raczej tabletki DOPPELHERZ (pewnie pisze się to inaczej, ale nie mam pod ręką opakowania). Jest dosć drogi, ale wydajny, i naprawdę pomaga . zauważyłam, że u mnie stan paznokci nie zależy tak naprawde od zmywacza i odżywki (choć konsekwentnie używam), ale od jakości lakieru i przezde wszystkim od tego, jakie i czy wogóle wewnętrzne wspomagacze biorę.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 13:33   #9
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: Zmywacz bez acetonu

spytaj w zwyklej drogierii o zmywacza bez acetonu-maja na 100% za male pieniadze

ja sie podlacze pod ten watek
kolezanka na obozie miala zmywacz w troszke innej formie
sloiczek w ktorym byla gabeczka nasaczona zmywaczem(powiedziala ze kosztuje tak jak zwykly zmywacz czyli ok.2zl)
wiecie gdzie mozna dostac takie cudo w Warszawie??np w rossmanie?czy panie w drogeriach zrobia tak ?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 13:49   #10
gochaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 43
Re: Zmywacz bez acetonu

tez myslałam, że sa słabe ale jak nic z nimi nie robie (malowanie, zmywanie)to sa naprawde mocne długie nie łamia się czasami dziewczyny myslą, że to sztyczne, nie mają żadnych białych plamek i w ogólę jastem z nich zadowolona do momentu malowania i zmywania.Lakiery staram sie kupowac sredniej klasy nie wiem- moze po prostu nie powinnam malowac paznokci nie mam pojecia jaka jest właściwie przyczyna tego rozdwajania czy to lakier czy zmywacz?
gochaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 14:31   #11
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Zmywacz bez acetonu

Nie zgodzę się. Mam w domu zmywacz Avonu, gdzie na pierwszym miejscu jest ethyl acetate (to nie jest aceton, tylko inny rozpuszczalnik - mieszanina acetic acid and ethyl alcohol). Mam również zmywacz Sally Hansen extra strength i ten ma aceton. Inne rozpuszczalniki, które nie są acetonem to chociażby butyl acetate. Niestety, nie wiem, który z nich jest najłagodnieszy dla paznokci.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-01, 14:31   #12
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Zmywacz bez acetonu

Widziałam takie zmywacze w gąbeczce w Naturze - rzeczywiście są tanie. Ma też je Sally Hansen, ale już jest drozszy. Osobiście uważam, że bardziej się opłaca własny ulubiony zmywacz "przerobić" na tę formę - wziąć słoiczek po kremie, kupić gąbkę i zalać zmywaczem. Powinno dzialać tak samo. Wadę to ma taką, że szybciej wysycha, niż zmywacz w buteleczce, wobec tego wychodzi drożej.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 14:49   #13
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Zmywacz bez acetonu

Zgadza sie octan etylu jest rozpuszczalnikiem, ktory nie rozpuszcza sie w wodzie. Octan etylu powstaje w reakcji etanolu z kwasem octowym a aceton w reakcji karbidu z woda. Ale to nadal chemia i mysle, ze oba sa podobnie 'szkodliwe' .

Pozdrowienia,
Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 15:11   #14
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Zmywacz bez acetonu

Kazdy kosmetyk to chemia
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 15:17   #15
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Zmywacz bez acetonu

A właśnie, ja się pod ten wątek podepdnę – skąd bierze się ten okropniasty zapach każdego zmywacza nawet tego bez acetonu? Czy od tych substancji rozpuszczających i żaden zmywacz nie będzie miał ładniejszego? ;(
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 15:23   #16
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: Zmywacz bez acetonu

ja nie wiem,ale te ktorych uzywalam smierdza
na szczescie sa takie ktore,gdy aceton sie ulotni pachna owocami np malinami cytryna itp
mam tez zmywacz diora i pozniej palce pachna tak pudrowoslicznie

w koncu cos musi byc w tych zmywaczach zeby zmywaly-nie mozna wyrzucic wsyztskich skladnikow.

do gochy:jak nie maluje paznokci lakierami i nie katuje ich zmywaczem to sa bardzo dlugie i twarde
i wtedy stweirdzam ze jak sa takie ladne to pomaluje je lakierem zbey wygladaly jeszcze ladniej
po czym zaczynaja sie rozdwajac,pekaja itp po prsotu niektore paznokcie takie sa
moge ci polecic odzywke inglota do paznokci z jedwabiem, staja sie mocne i rosna dlugie-dodatkowo odzywka ma kolor mleczny
mam jeszcze lakier diora(ale nie ma go w kw)i jest swietny,dlugo wytrzymuje na paznokciach,ktore nie sa po nim lamliwe
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 16:36   #17
jodarek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 43
Re: Zmywacz bez acetonu

cheetah napisał(a):
> Zgadza sie octan etylu jest rozpuszczalnikiem, ktory nie rozpuszcza sie w wodzie. Octan etylu powstaje w reakcji etanolu z kwasem octowym a aceton w reakcji karbidu z woda. Ale to nadal chemia i mysle, ze oba sa podobnie 'szkodliwe' .
>
W wyniku reakcji karbidu z wodą powstaje acetylen a to co innego niż aceton.
A chemia jest wszedzie, my tez jesteśmy tylko chemią.
Joasia
jodarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 15:37   #18
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
pytanie o zmywacz do właścicielek żeli

Doczekałm się wreszcie tipsów żelowych, mam jednak ptanie o zmywacz bezacetonowy- czy możecie mi polecic jaka firma robi naprawde bezacetonowy? jakich używacie? wszystkie zmywacze bezacetonowe jakich używam mają w składzie Acetic acid a na naklejce jak byk napisane że bezacetonowy - wiec jak to z tym naprawde jest? i jeszcze jedno pytanko - tipsy załozyłam 2 tygodnie temu i delikatnie odchodzą mi przy krawedziach, tak troszenkie odpryskują - czy wy tez tak macie? co to moze wina tych nie bardzo bezacetonowych zmywaczy?
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 16:13   #19
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: pytanie o zmywacz do właścicielek żeli

Acetic acid to nie aceton
Porównaj: http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=746
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=301

Ja używam najtańszego bezacetonowego na moje żele i nic się im nie dzieje <ehem>

Po bokach trochę mi odchodzą, no bo nie są dobrze doklejone..tak myślę. To nie jest wina zmywacza

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-14, 19:13   #20
lena1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 16
Re: pytanie o zmywacz do właścicielek żeli

Troszke zębow zjadlam na tej pracy wiec Ci odpowiem tak.Po pierwsze zel po 2 tygodniach nie ma prawa odchodzic nigdzie chyba, ze jest źle zrobiony lub na lipnym zelu. Po drugie zele mozesz spokojnie przemywac nawet czystym acetonem. Nie ma prawa nic sie z nim dziać.
lena1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 19:43   #21
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Re: pytanie o zmywacz do właścicielek żeli

dzięki za odpowiedź - mam jeszcze jedno pytanko - czy na tips powinno nakładać się jedna warstwę żelu czy dwie? bo zauwazyłam rózne grubości ja mam jedną, są ładne naturalne, a moze zeby nie odpryskiwało trzeba nałozyc dwie?
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 19:57   #22
lena1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 16
Re: pytanie o zmywacz do właścicielek żeli

Prawidlowo jest 3 warstwy.Aby byly odpowiednio mocne a to nie znaczy ze maja byc grube.
lena1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 21:05   #23
AnIa10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 9
Re: pytanie o zmywacz do właścicielek żeli

Cześć! Też mam tipsy żelowe jestem z nich bardzo zadowolona!
Co do zmywacza to możesz uzywać nawet z acetonem! Jeśli są dobrze obsadzone to nie powinno się im nic stac! Ja osobiście używam zmywacza do paznokci z odżywką, który nie zawiera acetonu,toluenu i formldehydu jest on z firmy AVON. Jestem bardzo zadowolona! I ze zmywacza i z paznokci
POzdrawiam
AnIa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 00:12   #24
lena1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 16
Re: pytanie o zmywacz do właścicielek żeli

Do paznokci zelowych nie potrzeba takiego zmywacza. Nawet jest za slaby jesli lakier jest utwardzony profesjonalnym utwardzaczem i w sumie wylejesz polowe butelki zanim cos zmyjesz.A tu nie ma kontaktu z naturalnym paznokciem wiec to zupelnie bez znaczenia ze jest taki lagodny.
lena1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 15:15   #25
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: pytanie o zmywacz do właścicielek żeli

ja do żeliów stosuje bezacetonowego zmywacza... moim faworytem jest Cree truskawkowy

a co to powietrza po bokach, to tak jak Lena pisze... źle zostały założone, bo nie powinno nic takiego się dziać... może za cienką warstwe zelu Ci Pani stylistka założyła hmmm
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 18:45   #26
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Polecam zmywacze z gabeczka :D

Moze i banalny temat, ale chcialam sie podzielic moim najnowszym odkryciem, a dokaldniej zmywczem do paznokci z gabeczka, ktory kupilam przez przypadek spieszac sie w sklepie
Mam jakis najzwyklejszy z wyciagiem z kiwi. Zmywanie lakieru jest wielka zabawa, ktora niestety szybko sie konczy bo lakierek usuwany jest blyskawicznie i naprawde dokladnie (a sama zawsze meczylam sie z dokladnym zmyciem, szczegolnie bokow paznokci). Poza tym przy nieudanym manicure (szczegolnie jak reka mi sie trzesie podczas robienia wzorkow) nie musze juz prosic rodzinki o zmycie jednego paznokcia, sama moge teraz to zrobic nie niszczac dziela na innych

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 19:09   #27
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: Polecam zmywacze z gabeczka :D

Witam
Moglabys i podac jakies namiary na ten zmywacz? (firma, cena itp)
pozdrawiam
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 19:29   #28
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Re: Polecam zmywacze z gabeczka :D

Ja też jestem bardzo zadowolona ze zmywacza z gąbką. Nie wiem jakiej firmy ma zmywacz Młodaa, ja ma zmywacz do paznokci glicerynowy z witamina F, firma TOP CHOICE, jest nawet stronka internetowa, ale nie wiem co sie na niej znajduje, bo nie zaglądałam www.topchoice.com.pl. Kosztował 7 zł.
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 19:40   #29
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Polecam zmywacze z gabeczka :D

Firma to Editt, mi zupelnie nieznana, a cena to ok5zl.
Sadze jednak ze wiekszosc zmywaczy z gabeczkami bedzie tak skuteczna
aha oczywiscie polecam te bezacetonowe

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 20:51   #30
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: Polecam zmywacze z gabeczka :D

Mam pytanie: gdzie kupiłyście takie zmywacze z gąbeczką? W sklepie dużym(jeśli tak, to jaką miał nazwę?), czy małym. I czy był na półkach, czy przy kasie Pozdrawiam.
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 15:27:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.