Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-18, 07:41   #1
dorotabat
Raczkowanie
 
Avatar dorotabat
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 91
GG do dorotabat
Question

Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?


Cześć.
Moje kolejne pytanie w sprawie kwasu azelainowego dotyczy pielęgnacji cery w trakcie kuracji (Acne Derm, Skinoren), tak aby podtrzymać efekty leczenia, a nie wszysko popsuć. Na rynku jest wiele preparatów, a Wy jakich macie faworytów w łagodzeniu, podrażnionej, wysuszonej skóry? Na razie nie dzieje się nic niepokojacego, ale wolę "dmuchać na zimne".
Serdeczne dzięki za wszyskie podpowiedzi. Pozdrawiam.
dorotabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 13:47   #2
Agrado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

witaj dorotabat Krem skinoren to jedna z najlepszych rzeczy jakich używałam, daje niesamowite efekty rozjasniające i działa na cere nie uzależniające jej - co znaczy, ze można go stosować przez lata... Fakt, ze przy całych swoich dobrodzieństwach wysusza cere... Nie wiem jak go stosujesz, ale ja zgodnie z tym co zasugerowała moja pani dermatolog, po rannym lub wieczornym wklepaniu skinorenu(najlepsze efekty daje własnie wklepywanie!!!), odczekuje chwilę i nastepnie nakładam krem (nawilżający na dzięń, cięższy na noc), potem podkład i robie make - up. ... Ale sie potem wygląda
Wiadomo, trzeba zawsze uwazac na słońce!!!
Dobrze tez, dwa- trzy razy w tygodniu, w ciągu dnia zrobić sobie maseeczkę - moja faworytka to "asy piękności" miraculum (tania i dobra). I do tego wszystkiego od czasu do czasu robe sobie kuracje witaminową (tez zalecaną przez panią doktor) witaminą B2, witaminaC i witamina PP (ale ta mocna - niestety tylko na receptę).

Pozdrawiam

Agrado
Agrado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 11:54   #3
kfiatuszek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Hej Agrado! Mam do Ciebie pytanie: po jakim czasie uzywania skinorenu zauwazylas efekty? Ja stosuje go dopiero miesiac, a wiem ze potrzeba znacznie wiecej czasu, ale problem w tym ze jestem bardzo niecierpliwa, myslalam nawet zeby go zmienic, ale slyszalam same dobre opinie o nim No nic, na razie pozostaje mi tylko czekac i dobrze maskowac swoje niedoskonalosci cey Pozdrawiam
__________________
czasem moralista jak kominiarz: czyści kominy, a sam brudny...
kfiatuszek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 12:24   #4
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Hej, ja też stosuję kwas azelainowy (najpierw Skinoren teraz Acne derm), na przebarwienia, i pomaga . Na pierwsze efekty czekałam jakiś miesiąc - przebarwienia są zdecydowanie bledsze .
U mnie pielegnacja wygląda tak, że Acne Derm wklepuję tylko wieczorem po zmyciu make upu , może dlatego właściwie nie mam wysuszonej skóry. Rano nakładam krem z filtrem (mój ulubiony Iwostin), który jednocześnie świetnie nawilża.
Poza tym według potrzeby (średnio 2 razy w tygodniu) nakładam solidnie maseczkę nawilżającą (teraz Nivei), no i raz na tydzień glinkę Argiletz albo delikatny peeling enzymatyczny.
I jest dobrze.
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 14:00   #5
Agrado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

witaj Kfiatuszku Dokładnie nie pamietam jak to było, ale efakty widziałam dosyc szybko.Krem szczypał, schodziła mi po nim skóra, no ale czego sie nie robi zeby dobrze wygladac?? Efekty były juz chyba po miesiącu, ale najlepiej jest stosowac go przez 2 lub nawet 3 miesiące bez przerwy - mawet jesli wydaje sie ze cera jest juz extra! I nie zmnieniaj Skinorenu Kfiatuszku no inny, skoro ten Ci pasuje. POWODZENIA
Agrado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 11:20   #6
sweetie78
Przyczajenie
 
Avatar sweetie78
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
GG do sweetie78 Send a message via Skype™ to sweetie78
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

tylko czyste oleje, np. z pestek winogron, jojoba, z nasion wiesiołka, jest tego wiele

jest to specyficzny lek i nie wolno używać preparatów z glikolami, czyli śmietanki, toniki, kremy i inne paskudztwa odpadają

ja stosuję acne-derm od wczoraj na noc, myję twarz żelem TIN TIN, a w dzień delikatnie olejem jojoba, żeby skóra aż tak nie błyszczała się. zobaczymy czy podziała. mam niemiłe wspomnienia po acnie dermie, bo używałam wtedy co popadnie a potem zdziwienie, że pojawiły się czerwone duże podskórne prychole.
__________________
z Luskiewnika "Przesadne stosowanie kosmetyków szkodzi skórze i wzmaga trądzik; Nie wierz w to, że kosmetykami wyleczysz trądzik! Przypisywanie kosmetykom właściwości leczniczych i tym samym przeciwtrądzikowych jest niezgodne z prawem!"
sweetie78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 12:10   #7
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Witam!!!
Właśnie wróciłem od Pani dermatolog. Przez ok 2,5 miesiąca stosowałem masć ACNE- DERM oraz antybiotyki Unidox. Akurat mam dosyć ciężką postać trądziku (zapomniałem nazwy) ale ta kuracja bardzo mi pomogła. Można powiedzieć ze przez trzy miesiące 80% zeszło mi. Mój trądzik przejawiał się (i niestety jeszcze troech przejawia..) "grudkami" na podraznionych zaczerwienionych miejsach..eh..Dzisiaj po pol godzinnej rozmowe z moja dermatolor postanowilismy zastosowac - Skinorem (mimo iz ma TAŃSZY odpoweidnik ACNE - DERM, ale SKINOREN jest badziej przeznaczony do skóry podrznionej gdyz jest w postaci jakby żelu.) do tego jeszcze przez 2 tygodnie UNIDOX. Do tego Pani dermatolog polecila mi żel CLINDACNE (jakoś tak bo nie moge się rozczytac z recepty;p). Kolejna wizytę mam za 3-4 tygodnie. I jesli to nie pomoze to bede musial wybrac albo zluszczac te czerwone miejsca kwasami AHA (choc i teraz dostalem probke w malej tubce żelu z tym kwasem) albo antybiotyki IZOTEC. Tego drugiego się troche obawiam..Zresztą bardziej mi zależy na zniknieciu tych "czerwonych plamek", więc raczej się zdecyduje na kwas AHA.

Pozdrawiam wszystkich i wrazie pytań proszę sie podpisywać po moja wypowiedzią.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 14:07   #8
dumnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Czy Skinoren można stosować wychodząc na słońce?

Skinoren, w przeciwieństwie do innych miejscowych preparatów przeciwtrądzikowych można stosować zupełnie bezpiecznie w czasie słonecznych dni. Dlatego stosowanie Skinorenu nie pociąga za sobą konieczności zmiany trybu życia.
dumnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 17:03   #9
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Jesli chodzi o Skinoren to w słoneczne dni trzeba rowniez używać kremów z filtrem ja używam osd dłuższego czasu nie ważne czy pada deszcz, pada śnieg lub świeci słonce Nie chce żeby sie pogłębiły te moje problemy skórne.
wszystko jest też napisane w ulotce dołączonej.

na razie mam faktor 30 w kremie z Erisa dla cery wrażliwej, ale przymierzam sie do zakupu faktora 50 z kolastyny.

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny walczące z trądzikiem, przebrawieniami i bliznami!!
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 12:03   #10
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Czy uwazacie ze ktorys z tych preparatow-acne derm i skinorem jest skuteczniejszy/lepszy?
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 16:28   #11
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Używam Acne-Derm dopiero 2 tygodnie, a moja cera przeżywa rewolucje. Przez pierwsze dni nic się nie działo, potem stan cery nagle się pogorszył, przebarwienia wydawały się być bardziej widoczne i nagle jednego poranka olśnienie - cera rozjaśniona, podskórne grudki na brodzie płaskie, a teraz znowu koszmar. Na czole, brodzie pełno grudek, a najgorsze są bolące, czerwone krostki w okolicach brwi i skrzydełek nosa.
Czy to normalne? Podobno Acne-Derm wyciąga wszystko, ale przecież już było dobrze.
Stosuję go tylko wieczorem. Rano nakładam filtr Iwostinu +50, na to krem tonujący i korektor na wypryski. Po przyjściu ze szkoły wszystko natychmiast zmywam.
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 22:08   #12
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

dziewczyny ja stosowałam kurację acne dermem i mogę powiedziec ze rezultaty przerosły moje oczekiwania ma piękną buzię bez przebarwien i niedoskonałości. oczywiscie kwas ten wysusza ale preparaty trzeba dobierac bardzo starannie zeby nie powodowaly zapychania i nie powodowaly powstawania zaskórnikow bo takie przypadłosci mają tłuste i trądzikowe cery. a więc ja szczerze jak i inne dziewczyny na wizazu polecak krem Humektan. jest naprawde niedrogi bo za 30ml płaci sie ok 10zł a za 100ml placi sie ok 20z wiec jak na idealny krem nawilżający cena jest super. co do filtrów to wiele dziewczyn na pewno wie ze ten kwas nie jest fotouczulający jednak jest to kwas a więc preparat złuszczający i powoduje ze na buzi zostaje cieniutki naskórek a więc jest on narażony na powstanie przebarwien i dlatego jednak filtry stosowac trzeba. jedna z was pisala ze ma krem erisa do cery wrazliwej. otóż tez mialam ten krem i dałam jego skład do analizy na wątku składowym i jak się okazało filtry sa niestabilne a więc i ochrona żadna. krem pic na wodę i właściwosci przeciwsłoneczych nie ma. ponadto powoduje zapychanie i powstawanie zaskórników więc jeśli chcesz naprawde dbac o cerę to wyciap ten krem gdzies na ciało i nie uzywaj go do twarzy. filtry fotostabilne posiadają jedynie kosmetyki firm aptecznych takie jak Avene, La roche Posay, SVR, czy Bioderma. wszystkie rossmanowe niestety nie ochronią was. jakby jeszcze jakies pytania to służe odpowiedzią
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 16:59   #13
toxisch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 68
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Mam pytanie a propos tego kwasu. Znalazłam go w składzie kremu Sebostatic Pharmaceris T. Nigdzie nie znalazłam jednak informacji na temat jego stęzenia. Nie ma też informacji o stosowaniu filtrów. Czy musze więc stosowac krem z filtrem?
toxisch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 11:52   #14
CAMERIA*
Raczkowanie
 
Avatar CAMERIA*
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

ja uzywam acne derm .Przez 10 lat walki z trądzikiem trafiłam wreszcie do dobrego dermatologa, który mi go zalecił.Jestem tak szczęśliwa!!!nareszcie!!!
aby nawilzyć skórę ,wieczorem po aplikacji acne dermu wklepuję
Dermogal A+E .Moja skóra nareszcie zaczeła przypominać ideał .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dermogal.jpg (30,9 KB, 173 załadowań)
__________________
11 październik 2008
CAMERIA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 12:09   #15
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Ja też stosuję Acne-derm 20% z kwasem azelainowym i z tego co wiem( pytałam lekarki ) nie trzeba używać filtrów żeby wychodzić na słońce. Powiedziała mi ,że nie ma żadnych przeciwwskazań!
limette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 16:23   #16
annie2203
Raczkowanie
 
Avatar annie2203
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ustroń (woj. śląskie)
Wiadomości: 35
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
dziewczyny ja stosowałam kurację acne dermem i mogę powiedziec ze rezultaty przerosły moje oczekiwania ma piękną buzię bez przebarwien i niedoskonałości. oczywiscie kwas ten wysusza ale preparaty trzeba dobierac bardzo starannie zeby nie powodowaly zapychania i nie powodowaly powstawania zaskórnikow bo takie przypadłosci mają tłuste i trądzikowe cery. a więc ja szczerze jak i inne dziewczyny na wizazu polecak krem Humektan. jest naprawde niedrogi bo za 30ml płaci sie ok 10zł a za 100ml placi sie ok 20z wiec jak na idealny krem nawilżający cena jest super. co do filtrów to wiele dziewczyn na pewno wie ze ten kwas nie jest fotouczulający jednak jest to kwas a więc preparat złuszczający i powoduje ze na buzi zostaje cieniutki naskórek a więc jest on narażony na powstanie przebarwien i dlatego jednak filtry stosowac trzeba. jedna z was pisala ze ma krem erisa do cery wrazliwej. otóż tez mialam ten krem i dałam jego skład do analizy na wątku składowym i jak się okazało filtry sa niestabilne a więc i ochrona żadna. krem pic na wodę i właściwosci przeciwsłoneczych nie ma. ponadto powoduje zapychanie i powstawanie zaskórników więc jeśli chcesz naprawde dbac o cerę to wyciap ten krem gdzies na ciało i nie uzywaj go do twarzy. filtry fotostabilne posiadają jedynie kosmetyki firm aptecznych takie jak Avene, La roche Posay, SVR, czy Bioderma. wszystkie rossmanowe niestety nie ochronią was. jakby jeszcze jakies pytania to służe odpowiedzią
Hej Tancerko bardzo prosze o wskazowki dla mojego przypadku
Wlasnie rozpoczynam kuracje skinorenem krem 20% i nie wiem jak teraz pielegnowac cere. Narazie chce go stosowac raz dziennie na noc - obawiam sie podraznien -jestem wrazliwcem z tlusta skora no i chce nosic make upNa dzien przydaloby sie cos z filtrem tylko nie wiem co do takiej cery jak moja zeby nie zapchalo ani nie podraznilo. Moze cos poradzisz?Kiedy stosowac ten krem nawilzajacy?Czy nadal moge myc twarz zelem do mycia twarzy AA Young, uzywac 2x w tygodniu peelingu St Yves do cery tradzkowej i maseczki z biala glinka Garniera
annie2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 15:49   #17
kolejnawsciekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Smile Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

szkoda , że topik padl bo ja tez chcialam Was kobietki popytac np, czy pod oczy mozna go smarowac... moze jednak ktos tu zaglądnie. Pozdrawiam
kolejnawsciekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 16:08   #18
miki188
Raczkowanie
 
Avatar miki188
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 126
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Cytat:
Napisane przez kolejnawsciekla Pokaż wiadomość
szkoda , że topik padl bo ja tez chcialam Was kobietki popytac np, czy pod oczy mozna go smarowac... moze jednak ktos tu zaglądnie. Pozdrawiam
Swego czasu stosowałem acne-derm i smarowałem nim całą twarz- także okolice oczu- wprawdzie nie pod sama powiekę ale w okolicach oczu. Aczkolwiek na moja skóre preparat ten nie zadziałał zbyt mocno- coś wybielił ale niewiele, za to skóra odpłacała sie pieczeniem i swędzeniem, wobec czego z niego zrezygnowałem. Kwas azelainowy nie jest fotouczulajacy- można go stosowac przed wyjsciem na słońce.
miki188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 16:15   #19
kolejnawsciekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Smile Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

do miki 188 ojej, jestem Ci ogromnie wdzięczna za to, że nie pozostawiłaś mnie samej sobie i rozterkom.Czytam co sie da bo plamek po lekach i ziolach, ktorych sie na sloncu nie uzywa mam troszku i wstydze sie tego ogromnie. Czy ten preparat przy dłuższym stosowaniu ma też wplyw na zmarszczki? tzn ich redukcje? Jestem po 40 więc i zmarszczek mimicznych kilka a slyszalam ze te zluszczajace preparaty maja wplyw na kondycje skory i odnowe kolagenu. Pozdrawiam serdeczni
kolejnawsciekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 16:24   #20
miki188
Raczkowanie
 
Avatar miki188
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 126
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

co od zmarszczek to nie wiem, ale przez odnowę wierzchniej warstwy naskóra zmarszczki może faktycznie sie lekko wygładzają.
miki188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 16:37   #21
kolejnawsciekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Smile Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

miki 118 a jak dlugo trzeba stosowa Acne derm? Bo z tego co czytam to kazdy inaczej pisze i juz się w tym pogubilam.Poza tym slyszalam o artredermie ale bez recepty kicha z kupnem wiec wzielam to co bez recepty mi dali w aptece. co jeszcze powinnam wiedziec o stosowaniu? moze i ja kiedys bede mogla pomoc komus , a poki co sama szukam ratunku .Dziekuje za cierpliwosc. Pozdrawiam
kolejnawsciekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 17:03   #22
Fides
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 32
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Cytat:
Napisane przez kolejnawsciekla Pokaż wiadomość
a jak dlugo trzeba stosowa Acne derm? [...] co jeszcze powinnam wiedziec o stosowaniu?
1. Według informacji na ulotce: "Preparat należy stosować przynajmniej przez okres 4 tygodni. Dla uzyskania trwałej poprawy preparat powinien być stosowany przez okres kilku miesięcy."

2. Zachęcam do odwiedzenia i poczytania wątku o Acne-Dermie: Acne-Derm - podsumowanie.
Fides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 17:15   #23
kolejnawsciekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Smile Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Fides - dziekuje bardzo za pomoc,ulotke jak i wszystko co w tym temacie, na necie przeglądam cały dzien praktycznie i stąd moje wahanie.Dziekuje za pomoc.Pozdrawiam
kolejnawsciekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 17:30   #24
Fides
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 32
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Nie przejmuj się. Też jestem w fazie wstępnej lektury, a leczę się już ho, ho. Ale lekarze (chyba celowo) nie udzielają mi pełnych informacji na temat danej metody leczenia. W wątku podsumowującym, do którego link podałam wyżej, jest naprawdę sporo istotnych informacji zebranych w jedną całość. Warto poczytać i ewentualnie w razie wątpliwości zadać pytanie. Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że Acne-Derm bardzo sobie chwalę. Faktycznie rozjaśnia przebarwienia, wygładza cerę. Z tymże na trwałe efekty trzeba poczekać - na moim przykładzie ok. miesiąca i pół. Wtedy faktycznie można zaobserwować widoczną poprawę. Jednak nie stosuję go w celu spłycenia zmarszczek, a jako element kuracji przeciwtrądzikowej.
Fides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:13   #25
kolejnawsciekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Smile Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Do Fides jej , ja przebrnęłam juz przez to podsumowanie. Wiesz mi nie chodzi o splycenie zmarszczek (aczkolwiek gdzies wyczytalam ze kwasy maja takie wlasciwosci przy okazji np.migdalowy aha i inne ) ale o przebarwienia ktorych sie mase nabawilam. Wlasnie przed chwila nalozylam 1 raz i... najpierw zrobilam sie biala jak papier i matowa(a cere mam mieszana) ale nic nie piecze.Ciekawe czy potem bedzie pieklo, czy moja twarz dobrze toleruje kremik. Zyczę Ci by Twoja cera sie poprawila w stopniu jakiego oczekujesz a ja tez licze na to w swoja strone. Zreszta pewnie na tym forum bede pisac o tym cop u siebie zauwazam, moze to tez komus pomoze. Pozdrawiam.
kolejnawsciekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 19:51   #26
Fides
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 32
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Preparatem o podobnym działaniu do Acne-Dermu jest Skinoren. Więc jakby ten pierwszy nie służył, zawsze można wypróbować drugiego, ale chyba cena jest nieco wyższa (bodajże coś koło 50,00 złotych), więc na Twoim miejscu zaczęłabym od Acne-Dermu. Tak, jak to zrobiłaś. Po nałożeniu AD mam identyczne objawy, co Ty - cera zmatowiona i jaśniejsza. Odczuwam lekkie pieczenie, ale to pewnie ze względu na fakt, że moja cera jest traktowana innymi, mocno wysuszającymi preparatami. Możliwe, że Twoja skóra nie jest silnie podrażniona, stąd brak pieczenia, którego oczywiście Ci nie życzę. No, a teraz trzymamy kciuki, aby wygląd naszych facjat uległ poprawie.


Pozdrawiam.
Fides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 21:15   #27
kolejnawsciekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Arrow Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

przez 30 minut mialam swoje plamy tak wyraziste - tak kontrastowaly z reszta twarzy, ze az sie przerazilam co to za stwor , wrocilam do lektury na forum i sie uspokoilam, ze tak czasem bywa- wyglada sie najpierw gorzej by potem miec dzioba ladnego.O tym 2 preparacie tez czytalam ale ten tanszy i nawet kobiety pisaly ze lepszy.Nie stosowalam nic do tej pory wysuszajacego, to moja pierwsza proba.Wiem, na efekty trzeba poczekac, ale cieszę sie, że przynajmniej my podtrzymujemy to forum poki co:. Tez Ci życze cudnej buzki bez zadnych problemow, bo grunt to dobre samopoczucie i w miare zadowlenie ze swego wygladu.Pozdrawiam
kolejnawsciekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 22:12   #28
kolejnawsciekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Smile Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

teraz jestem tlusta i sie swiece mimo, ze nie nakladalam zadnego kremu.No coz , rozne reakcje i stany wystepowac moga jak tu czytalam. Musze poczekac jak wszytskie kobiety tutaj na dalsze efekty.Pozdrawiam gorąco wszytsjkie forumowiczki.
kolejnawsciekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 22:47   #29
Fides
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 32
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

Całkiem normalna reakcja. Myślę, że nie powinnaś się niepokoić i nadal bacznie obserwować skórę. W przypadku naprawdę skrajnych reakcji, odstawić specyfik. Bez paniki - będzie git.
Fides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:02   #30
kolejnawsciekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Dot.: Kwas azelainowy, a pielęgnacja cery ?

no to dzisiaj dzien 2 i 3 smarowanie i... bez zadnych szczypanek ani pieczenia, plam... wiec i szyje posmarowalam i...tez zero bolesnej czy tez nieprzyjemnej reakcji. Widać mi słuzy no teraz tylko czekac do jutra co dalej.Pozdrawiam niezmordowane, walczace o swoj wyglad kobiety
kolejnawsciekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 16:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.