Czerwona twarz mimow filtrów... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-20, 14:34   #1
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671

Czerwona twarz mimow filtrów...


Mam naczynkową, trądzikową cerę (koszmar). Od kiedy pojawiło się więcej słonka używam kremu Erisa z filtrem 30. Czy filtry (byc może ten jest za niski?) powinny zapobiegać czerwienieniu skóry..? Wystarczy, że pobędę pół godziny na słońcu i moje policzki PŁONĄ.
Podczas pisania tego postu chyba sama odpowiedziałam sobie na pytanie.. Trzeba kupić wyższy filtr, prawda..? a Może to normalne, że twarz robi się czerwona od ciepła.. aj....

pozdrawiam
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 14:41   #2
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Eris nie ma dobrych, stabilnych filtrow, nawet jesli tak sobie napisal na opakowaniu... Bioderma ma cala serie "Flush", w ktorej jest tez przyjemny, stosunkowo lekki krem z filtrem spf 50/ppd chyba 28. Pamietaj, ze musiasz sie chronic tez przed UVA - Bioderma ma dobry, stabilny filtr przeciw UVA Tinosorb.
slonce "rozjusza" naczynka, o czym juz bylo wielokrotnie na forum.
Pozdrawiam i milej kuracji. Filtry Biodermy niestety kosztuja okol 40 - 50 zl, ale kremiki Erisa coponiektore, tez sa przeciez niewiele tansze. Ale B.przynajmniej DZIALA.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 15:05   #3
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

zgadza się Sylwia prawdę napisała. Eris nie posiada stabilnych filtrów, na opakowaniach Irenka E pisze, że chronią przed UVB, tymczasem o wiele groźniejsze jest UVA . a o tym ani słowa...
Szukaj kremów z dobrymi filtrami: Mexyrole, Tinosorb,. Do wyboru masz kilka produktów, LRP, Bioderma, Vichy, SVR, Loreal (seria Solar Expertise) - kremy i mleczka, wybór jest naprawdę duży, szukaj w aptekach. Ceny od 40 zł wzwyż.
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 15:20   #4
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Rzeczywiście Biodermy są fajne filtry. Ja czuję, że moja buzia jest w nich bezpieczna.
Jednak.... moim problemem jest również rozgrzewanie się policzków na słońcu. Palą mnie bardzo, aż wydaje mi sie, że oczy mi wyjdą
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 15:39   #5
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Smile Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Eris nie ma dobrych, stabilnych filtrow, nawet jesli tak sobie napisal na opakowaniu... Bioderma ma cala serie "Flush", w ktorej jest tez przyjemny, stosunkowo lekki krem z filtrem spf 50/ppd chyba 28. Pamietaj, ze musiasz sie chronic tez przed UVA - Bioderma ma dobry, stabilny filtr przeciw UVA Tinosorb.
slonce "rozjusza" naczynka, o czym juz bylo wielokrotnie na forum.
Pozdrawiam i milej kuracji. Filtry Biodermy niestety kosztuja okol 40 - 50 zl, ale kremiki Erisa coponiektore, tez sa przeciez niewiele tansze. Ale B.przynajmniej DZIALA.
Co powiesz Sylwia o Avonie?Ja mam na dekolcie blizny i dermatolog powiedziała,że m.in.40,ale że kieszeń niezasobna,więc szukam kosmetyków do 20-25 zł z wysokim filtrem.Masz jakieś propozycje?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 17:49   #6
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Natii, bylo juz o tym w innym watku o kremie z filtrami bodajze dla cery mieszanej - Joanna T, tez podala jedyne wiarygodne filtry :Meroxyl i Tinosorb oraz Parasol (ale nigdy nie pamietam numerka).
Avon nie moze ich posiadac ze wzgledu na ograniczenia patentowe, a filtr typy methoxycinnamate (m.in. u Erisa) nie chronia przed UVA. Na opakowaniu musi byc podane wartosc ppd czyli wskaznik ochrony przed UVA, rozsadna to ppd 12 a b. dobra = pochlaniajaca prawie cale spektrum promieniowania uva , roznych dlugosci (bo te promienie maja dlugosci) to ppd 28. Filtry tego typu maja firmy nalezace do koncernu L'Oreal: LRP, Vichy, L'Oreal, Lancome, oraz Avene, Bioderma (Tinosorb), reszta to nabijanie nieswiadomego klienta w butelke, bo tez kiedys kupowalam kremy z spf 30 np Erisu, The Body Shop, AA czy Lancastera (chociaz ten ma oxybenzone, ktory troszke chroni przed uva, nie tak dobrze jednak jak Meroxyl i Tinosorb) i myslalam ze swietnie dbam o siebie.
Niestety te dobre filtry kosztuja w granicach 40-50 zl, wiec to troche wyzej niz Twoj limit, ale moze sprobuj na dekolt nakladac produkty do opalania Garniera (Ambre Solaire), maja Titanium Dioxide, ktory tez jest stabilnym filtrem, chroniacym przed UVA. Ja na buzie tylko nakladam te "lepsze" a na szyje, dekolt i rece Garniera albo L'Oreala.
Poczytaj artykuly sloneczne na Wizazu (str glowna, po lewej stronie), tam jest wszystko wyjasnione, podano dokladne nazwy lub zajrzyj na www.biochemiaurody.com tam jest szczegolowe info o filtracji.

Nie wiem skad sie bierze to rozgrzanie buzi - pewnie ze sloneczka, bo nie jestem naczynkowcem.

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2005-05-20 o 17:53
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 21:17   #7
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Dzięki, jednak odpowiedź nie była taka oczywista. Chyba za bardzo ufna byłam w stosunku do Erisa. Kupię coś skuteczniejszego, tylko dlaczego, kurcze, takie drogie te kremy..
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-22, 15:17   #8
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Ale pomysl ile za 10 latek zaoszczedzisz na kremach na zmarchy!!!!! ))))
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 16:34   #9
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Brzozka, pomyśl o mleczkach. Są w większych opakowaniach (np. Loreal Solar Expertise spf 40 lub 60) mają pojemność 150 ml, 3 razy tyle ile ma zazwyczaj krem. można je swobodnie stosowac na twarz (ja aktualnie żywam, spf 60 i bardzo sobie chwwalę) koszt ok 50 zł, a starczy na wiele wiele dłużej. To samo ma Bioderma - pojemnośc chyba 100 ml. Stosunkowo przyjemny dla kieszeni i z dobrym filterm jest mleczko Johnsona spf 40, kosztuje ok. 40 zł za 150 ml.
Wszystkie je można używac również do twarzy, niczym nie róznia się swoim składem od kremów. Tak jest bardziej ekonomicznie Raz zapłacisz więcej a na dłużej wystarczy.
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 18:58   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Ja używam balsamu do opalania dla dzieci Dax Cosmetics 40.Wychodzę z założenia,że jeżeli powstał z myślą o dzieciach ,został przebadany w Instytucie Matki i Dziecka - to na pewno mi nie zaszkodzi .Smaruję się nim razem z synkiem od paru lat i jestem zadowolona.A kosztuje 21zł.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 21:29   #11
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Buźka się robi czerwona od promieniowania podczerwonego - IR Wydaje mi sie ze kiedys LRP miało w swoim kremie ( w 60 bodajże) filtr IR ale coś nie widzę tego kremu od dawna.. albo w ogóle miałam jakies zwidy w tej kwestii.. W kazym razie - zwykłe filtry w znacznym stopniu ograniczają powstawanie rumienia ale przy cerze naczynkowej niesttey gł. sprawcą czerwienia się pozostaje IR.. Bardzo jestem ciekawa czy ktos sie orientuje czy jest gdzieś na rynku krem z takim włąsnie filtrem..
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-30, 09:10   #12
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

Cytat:
Napisane przez Ania_D
Buźka się robi czerwona od promieniowania podczerwonego - IR Wydaje mi sie ze kiedys LRP miało w swoim kremie ( w 60 bodajże) filtr IR ale coś nie widzę tego kremu od dawna.. albo w ogóle miałam jakies zwidy w tej kwestii.. W kazym razie - zwykłe filtry w znacznym stopniu ograniczają powstawanie rumienia ale przy cerze naczynkowej niesttey gł. sprawcą czerwienia się pozostaje IR.. Bardzo jestem ciekawa czy ktos sie orientuje czy jest gdzieś na rynku krem z takim włąsnie filtrem..
Również jestem BARDZO ciekawa.
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:24   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Czerwona twarz mimow filtrów...

ochrona przed podczerwienią IR nie jest najmocniejszą stroną filtrów. Chronią te, które zawierają dodatek filtrów fizycznych- np. Anthelios Xl (mimo zmiany szaty graficznej), SVR spf 50, 60,100, Avene...
Filtry należy nakładać grubą warstą, żeby uzyskać ochronę deklarowaną na opakowaniu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.