Opalanie w umiarze, możliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-30, 12:16   #1
Polinezyjka999
Przyczajenie
 
Avatar Polinezyjka999
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7

Opalanie w umiarze, możliwe?


Witam,
mam do was takie pytanie, jestem dość blada i chciałabym mieć na lato ciut opaloną skórę. Stosowałam kilka balsamów samoopalających. Różnie to wychodziło, czasem gorzej czasem lepiej i te plamy na ubraniach, bieliźnie;/ Zastanawiam się czy nie zacząć chodzić na solarium. Czytałam wiele negatywów na ten temat i szczerze mówiąc waham się. Nie chodzi mi o jakąś mocno opaloną skórę. Tylko tak muśniętą brązem. Czy jak będę chodziła na solarium 1-2 razy w miesiącu to będzie to równie szkodliwe. Nigdy jeszcze się tam nie opalałam a nie chce być tak blada, czy to na prawdę aż tak szkodzi nawet tak rzadko chodząc?
A co do balsamów samoopalających to będę jeszcze próbować chodź nie zawsze mam czas na tak częste aplikacje potem oczekiwanie na wyschnięcie i peelingi Czytałam pozytywne opinie o balsamie samoopalającym marki Elancyl może któraś z was próbowała?
Wiem, że teraz słońca będzie mnóstwo, ale ja jestem zajęta osobą i nie będę miała okazji do opalania na słońcu na którym jasna karnacja wiadomo długo nabiera ciemnego kolorytu.
Proszę o podpowiedź.

Edytowane przez Polinezyjka999
Czas edycji: 2011-04-30 o 12:21
Polinezyjka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 19:39   #2
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

lepiej skorzystać z opalania natryskowego, fakt utrzymuje się 7 dni ale jest zdrowsze niż solarium.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 20:03   #3
Kamillaa W
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 63
GG do Kamillaa W
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

Popieram opalanie natryskowe, solarium tak, ale tak jak mówisz 1-2 razy w miesiącu... wystarczy, żeby skóra lekko zmieniła odcień...
ja też nie mam cierpliwości do tych różnych balsamów tym bardziej, że efekty są różne
Kamillaa W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:55   #4
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

Opalnie natryskowe jest drogie i tez niestety brudzi ubranie bo nie czekasz 20 minut po nim az wszystko sie dobrze wchłonie. Kiedyś w jakim programie TV kosmetyczka i dermatolog mówily ,ze 2-3 x w miesiacu po 10 minut to nic strasznego- skóra potrzebuje slonca i całkowite jej chronienie to przesada w drugą stronę. Wszystko z umiarem jest ok
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:19   #5
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

Opalanie natryskowe to samoopalacz i sporo kosztuje. Wizyta 1-2 na miesiąc w solarium raczej nie zaszkodzi. Dostosuj czas opalania i moc lamp do typu twojej skóry. Lepiej pójść na słabsze lampy ( one mają takie oznaczenie 100-125 W) niż na mocne. Ja opalam buzię max. 5min , bo te lampy na twarz są zazwyczaj mocniejsze od tych długich.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 13:01   #6
Polinezyjka999
Przyczajenie
 
Avatar Polinezyjka999
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

Teraz się już mniej obawiam Idę w w weekend pierwszy raz, pójdę na słabsze lampy a częściej, tak na początek. Tylko martwi mnie jeszcze wyjście na słońce zaraz po takim opalaniu, to nie zaszkodzi? No nic zawsze z tym zwlekałam, mam nadzieję poprawie mączny kolorek. Dzięki za pomoc
Polinezyjka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 17:44   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka999 Pokaż wiadomość
Witam,
mam do was takie pytanie, jestem dość blada i chciałabym mieć na lato ciut opaloną skórę. Stosowałam kilka balsamów samoopalających. Różnie to wychodziło, czasem gorzej czasem lepiej i te plamy na ubraniach, bieliźnie;/ Zastanawiam się czy nie zacząć chodzić na solarium. Czytałam wiele negatywów na ten temat i szczerze mówiąc waham się. Nie chodzi mi o jakąś mocno opaloną skórę. Tylko tak muśniętą brązem. Czy jak będę chodziła na solarium 1-2 razy w miesiącu to będzie to równie szkodliwe. Nigdy jeszcze się tam nie opalałam a nie chce być tak blada, czy to na prawdę aż tak szkodzi nawet tak rzadko chodząc?
A co do balsamów samoopalających to będę jeszcze próbować chodź nie zawsze mam czas na tak częste aplikacje potem oczekiwanie na wyschnięcie i peelingi Czytałam pozytywne opinie o balsamie samoopalającym marki Elancyl może któraś z was próbowała?
Wiem, że teraz słońca będzie mnóstwo, ale ja jestem zajęta osobą i nie będę miała okazji do opalania na słońcu na którym jasna karnacja wiadomo długo nabiera ciemnego kolorytu.
Proszę o podpowiedź.
A ja odkąd studiuję kosmetologię i wiem jaki wpływ na skórę ma promieniowanie UV - odradzam solarium.
W skrócie - po 15 minutach narażenia na UVA nadaktywne stają się tzw. metaloproteinazy - enzymy, które niszczą włókna kolagenowe i elastynowe - powtarzam po 15 minutach przez 72 godziny bez przerwy zachodzi niszczenie włókien.
A w solarium promieniowanie jest dużo wyższe niż zwykłe, docierające do Ziemi.
Solarium szkodzi czy chodzisz raz na miesiąc czy raz na tydzień.
Ja stawiam jednak na samoopalacze.

Cytat:
Napisane przez Annaoj Pokaż wiadomość
Kiedyś w jakim programie TV kosmetyczka i dermatolog mówily ,ze 2-3 x w miesiacu po 10 minut to nic strasznego- skóra potrzebuje slonca i całkowite jej chronienie to przesada w drugą stronę. Wszystko z umiarem jest ok
Tak - wystarczy ok 10minutowy spacer i to wystarcza.
Opalanie w solarium jest dużo bardziej szkodliwe niż na słońcu, bo promieniowanie jest dużo silniejsze.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 23:37   #8
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

A ja nie jako kosmetyczka ale jako użytkownik solarium - kup sobie krem brązujący który nadaje się do użytkowania w solarium, idź sobie na 4, 5, 6 minutek i przy sześciu zostań. trzy razy 10 minut w miesiącu to trochę masakra, lepiej zacznij od 5 i na pięciu zostań...

no tak karolynka, ale dwa pełne dni plackiem na plaży nie są lepsze od solarium.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

a ja chodząc na solarium twarzy praktycznie nigdy nie opalam.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 07:03   #9
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
A ja nie jako kosmetyczka ale jako użytkownik solarium - kup sobie krem brązujący który nadaje się do użytkowania w solarium, idź sobie na 4, 5, 6 minutek i przy sześciu zostań. trzy razy 10 minut w miesiącu to trochę masakra, lepiej zacznij od 5 i na pięciu zostań...

no tak karolynka, ale dwa pełne dni plackiem na plaży nie są lepsze od solarium.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

a ja chodząc na solarium twarzy praktycznie nigdy nie opalam.
Tak się wtrącę- mi najmocniejsze kremy na solarium nie pomagają nawet a fototypem 1 nie jestem ale co do 10 min masz rację, ja poszłam raz za namową pani która mnie obsługiwała i po 7 nacisnęłam stop bo nie mogłam wytrzymać
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 09:51   #10
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
no tak karolynka, ale dwa pełne dni plackiem na plaży nie są lepsze od solarium.
Moim zdaniem 2 dni plackiem i solarium to takie samo zło.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 10:59   #11
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Opalanie w umiarze, możliwe?

ja muszę zrezygnować z opalania, mam zbyt jasną karnację, żeby jakkolwiek poszaleć z słońcem :/
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.