Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-09, 14:11   #1
emmme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27

Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień


Witam.
Mój chłopak z tego co wiem zakupił dla mnie pierścionek zaręczynowy w lutym. Oświadczył mi się na początku maja i wtedy zobaczyłam że niestety ma skazę na kamieniu. Jest to jakby małe pęknięcie albo rysa..
Od razu to zauważyłam i wypytywałam czy On tego nie widział?
Mówił że oglądał go, ale pewnie sie nie dopatrywał bo nie dostrzegł tego. Nawet kiedy mu pokazywałam ją, na początku mówił że nic nie widzi.
Osobiście na pewno nie uszkodził go przez ten czas, bowiem mówił że trzymał go ciągle w pudełku...

Wybieram się na reklamację do salonu Apart, ale nie wiem czy ją uznają ze względu na to że minęło od lutego do maja trochę czasu i moga powiedzieć że został uszkodzony przez Nas.

Nie za bardzo wiem co mam im mówić bo nigdy nie składałam nigdzie reklamacji.. jednak pierścionek nie kosztowała małow, więc jeśli będę miała możliwość wymiany tego kamienia- na pewno to zrobię..

jesli ktoś miał podobny problem, prosze doradźcie mi co ja mam im mówić w tym salonie :/

Boję się że nie uwierzą mi że pierścionek mam dopiero tydzień, skoro zakupiony był w lutym...
emmme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 14:31   #2
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Cytat:
Napisane przez emmme Pokaż wiadomość
Witam.
Mój chłopak z tego co wiem zakupił dla mnie pierścionek zaręczynowy w lutym. Oświadczył mi się na początku maja i wtedy zobaczyłam że niestety ma skazę na kamieniu. Jest to jakby małe pęknięcie albo rysa..
Od razu to zauważyłam i wypytywałam czy On tego nie widział?
Mówił że oglądał go, ale pewnie sie nie dopatrywał bo nie dostrzegł tego. Nawet kiedy mu pokazywałam ją, na początku mówił że nic nie widzi.
Osobiście na pewno nie uszkodził go przez ten czas, bowiem mówił że trzymał go ciągle w pudełku...

Wybieram się na reklamację do salonu Apart, ale nie wiem czy ją uznają ze względu na to że minęło od lutego do maja trochę czasu i moga powiedzieć że został uszkodzony przez Nas.

Nie za bardzo wiem co mam im mówić bo nigdy nie składałam nigdzie reklamacji.. jednak pierścionek nie kosztowała małow, więc jeśli będę miała możliwość wymiany tego kamienia- na pewno to zrobię..

jesli ktoś miał podobny problem, prosze doradźcie mi co ja mam im mówić w tym salonie :/

Boję się że nie uwierzą mi że pierścionek mam dopiero tydzień, skoro zakupiony był w lutym...
Ja też mam pierścionek zaręczynowy z Apartu i po jakimś roku kamień zaczął się ruszać w oprawie co skutkowało jego kruszeniem.
Zaniosłam pierścionek do salonu wraz z paragonem i certyfikatem kamienia (weź jeśli go dostałaś) oraz z kartą z Apartu. Pani sposała reklamacje i po ok 3 tyg pierścionek wrócił do mnie jak nowy.
Nie było żadnych problemów. Reklamacja jest ważna 2 lata. Teraz wydaje m się że kamień znów się poluzował więc mam zamiar go oddać ok czerwca/lipca żeby wrócił do mnie na ślub.

Nic sie nie martw idz do salonu, wyjaśnij wszystko i oddaj do reklamacji.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 15:49   #3
emmme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
Ja też mam pierścionek zaręczynowy z Apartu i po jakimś roku kamień zaczął się ruszać w oprawie co skutkowało jego kruszeniem.
Zaniosłam pierścionek do salonu wraz z paragonem i certyfikatem kamienia (weź jeśli go dostałaś) oraz z kartą z Apartu. Pani sposała reklamacje i po ok 3 tyg pierścionek wrócił do mnie jak nowy.
Nie było żadnych problemów. Reklamacja jest ważna 2 lata. Teraz wydaje m się że kamień znów się poluzował więc mam zamiar go oddać ok czerwca/lipca żeby wrócił do mnie na ślub.

Nic sie nie martw idz do salonu, wyjaśnij wszystko i oddaj do reklamacji.

Wybiorę się tylko czasem wolę wcześniej pozbierać trochę informacji
Aby przypadkiem w salonie nie powiedzieli mi ze to moja wina i wymienią mi kamień jedynie za opłatą...
W Twoim przypadku to było poluzowanie, wiec może dlatego tak zgodnie przyjęli reklamacje.. Na innym forum czytałam że czasem nie tak łatwo jest z tym Apartem Szczególnie w takim wypadku uszkodzenia, bo moga powiedzić że nie obchodziłam sie z nim delikatnie..
Dzięki za odpowiedz
emmme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:44   #4
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

nic im do tego kiedy narzeczony zebrał się w sobie na zaręczyny ale sprawdź certyfikat bo brylanty mają specjalne oznaczenia zależne od ilości skaz
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:48   #5
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Cytat:
Napisane przez emmme Pokaż wiadomość
Wybiorę się tylko czasem wolę wcześniej pozbierać trochę informacji
Aby przypadkiem w salonie nie powiedzieli mi ze to moja wina i wymienią mi kamień jedynie za opłatą...
W Twoim przypadku to było poluzowanie, wiec może dlatego tak zgodnie przyjęli reklamacje.. Na innym forum czytałam że czasem nie tak łatwo jest z tym Apartem Szczególnie w takim wypadku uszkodzenia, bo moga powiedzić że nie obchodziłam sie z nim delikatnie..
Dzięki za odpowiedz

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
nic im do tego kiedy narzeczony zebrał się w sobie na zaręczyny ale sprawdź certyfikat bo brylanty mają specjalne oznaczenia zależne od ilości skaz
Dokładnie ale to ciężko dojrzeć gołym okiem.

A tak w ogole to jaki masz kamień w pierścionku?
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:05   #6
emmme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

to jest ten pierścionek. kamień to tanzanit. i jest uszkodzony właśnie w pobliżu tego czegoś złotego co przytrzymuje kamień. Nie wiem jak to się fachowo nazywa..
Mam wszystkie dokumenty związane z tym pierścionkiem plus rachunek.

Pod słońce widać że to jest chyba pęknięcie bo jest biały prześwit (a kiamień sam w sobie jest błękitny)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_prod374_0_o.jpg (44,5 KB, 136 załadowań)

Edytowane przez emmme
Czas edycji: 2011-05-09 o 18:07
emmme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:46   #7
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Oddaj zobaczysz co powiedzą.
Ja mam z tej samej serii ale z ametystem
Śliczny
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 19:11   #8
emmme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
Oddaj zobaczysz co powiedzą.
Ja mam z tej samej serii ale z ametystem
Śliczny
Jak znajdę tylko czas to podjadę do nich
Dziękuję, mi też się bardzo podoba.
A może śmiesznie to zabrzmi- ale dzisiaj zachwycałam sie właśnie biżuterią z ametystem Pierścionkami również
A jak mała byłąm to zawsze chciałam mieć takie minerał w domu
emmme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:31   #9
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Cytat:
Napisane przez emmme Pokaż wiadomość
Jak znajdę tylko czas to podjadę do nich
Dziękuję, mi też się bardzo podoba.
A może śmiesznie to zabrzmi- ale dzisiaj zachwycałam sie właśnie biżuterią z ametystem Pierścionkami również
A jak mała byłąm to zawsze chciałam mieć takie minerał w domu
Ja mam taki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ring.jpg (44,1 KB, 84 załadowań)
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 07:14   #10
sosenka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 116
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Cytat:
Napisane przez emmme Pokaż wiadomość
Witam.
Mój chłopak z tego co wiem zakupił dla mnie pierścionek zaręczynowy w lutym. Oświadczył mi się na początku maja i wtedy zobaczyłam że niestety ma skazę na kamieniu. Jest to jakby małe pęknięcie albo rysa..
Od razu to zauważyłam i wypytywałam czy On tego nie widział?
Mówił że oglądał go, ale pewnie sie nie dopatrywał bo nie dostrzegł tego. Nawet kiedy mu pokazywałam ją, na początku mówił że nic nie widzi.
Osobiście na pewno nie uszkodził go przez ten czas, bowiem mówił że trzymał go ciągle w pudełku...

Wybieram się na reklamację do salonu Apart, ale nie wiem czy ją uznają ze względu na to że minęło od lutego do maja trochę czasu i moga powiedzieć że został uszkodzony przez Nas.

Nie za bardzo wiem co mam im mówić bo nigdy nie składałam nigdzie reklamacji.. jednak pierścionek nie kosztowała małow, więc jeśli będę miała możliwość wymiany tego kamienia- na pewno to zrobię..

jesli ktoś miał podobny problem, prosze doradźcie mi co ja mam im mówić w tym salonie :/

Boję się że nie uwierzą mi że pierścionek mam dopiero tydzień, skoro zakupiony był w lutym...
emmme, zgodnie z przepisami ustawy o sprzedaży konsumenckiej, która m.in. chroni konsumenta masz dwa lata gwarancji na podstawie paragonu i w tym czasie możesz reklamować każdą rzecz, którą kupiłaś, a sprzedawca ma OBOWIĄZEK w oparciu o te właśnie przepisy reklamację przyjąć !!!
gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, pisz !!!
sosenka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:21   #11
emmme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Cytat:
Napisane przez sosenka26 Pokaż wiadomość
emmme, zgodnie z przepisami ustawy o sprzedaży konsumenckiej, która m.in. chroni konsumenta masz dwa lata gwarancji na podstawie paragonu i w tym czasie możesz reklamować każdą rzecz, którą kupiłaś, a sprzedawca ma OBOWIĄZEK w oparciu o te właśnie przepisy reklamację przyjąć !!!
gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, pisz !!!
Pierścionek pewnie oddam pod koniec tygodnia bo na razie musimy z TŻ jeszcze powiedzieć o zareczynach Jego rodzicom- a bez pierścionka to tak głupio

Mnie martwi jedynie to, że czytałam że jeśli samemu się uszkodzi mechanicznie pierscionek to jest jego wina.. A w momencie kiedy TZ odbierał peirscionek powiedział że wszystko jest OK.

Tak samo jakbyśmy upuścili nie wiem telefon, aparat fotograficzny i domagali się naprawy- gwarancji to takowej nie otrzymamy, bo uszkodzenie jest z Naszej winy :/
Mam nadzieje że sprawa skończy się dobrze i zdam relacje pewnie w weekend.
emmme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 14:00   #12
Mariam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 152
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

jak masz skazę koło łapki trzymającej kamień to znaczy że pękł przy mocowaniu, złotnik mi tak kiedyś tłumaczył , dobrze oprawiony kamień nie ma prawa pękać, inna sprawa że Apart to trudny temat, wiele złego na jego temat w internecie, ale walcz na pewno się uda
Mariam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 15:12   #13
emmme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Dziewczyny wybieram sie do tego Aparta w ten weekend.
Nie mam pojęcia jakie mam prawa i za bardzo tez nie wiem co mam im mówić...
Po prostu nie chce aby sobie myśleli że mogą mnie spławić ( a zawsze zakładam czarne scenariusze)

Pokaże im certyfikat, paragon i wszystkie inne rzeczy które dostał TZ z pierścionkiem...
A jeśli powiedzą że to moja wina? Że uszkodzenie wyszło z mojej nieostrożności? Co mam im wtedy pwoiedziec? Bo przecież nie zdążyłam go założyc a to pekniecie juz bylo...
emmme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 20:09   #14
emmme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

tak tez bylam w weekend w aparcie, panie spisaly reklamacja i teraz musze czekac gora 2 tygodnie czy reklamacja zostanie przyjeta czy też odrzucona. Dam znac co i jak
emmme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 20:14   #15
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Cytat:
Napisane przez emmme Pokaż wiadomość
tak tez bylam w weekend w aparcie, panie spisaly reklamacja i teraz musze czekac gora 2 tygodnie czy reklamacja zostanie przyjeta czy też odrzucona. Dam znac co i jak
No to żeby było ok
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 22:23   #16
emmme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

sprawa zakończyła się tak: Apart przyjął reklamacje i dzisiaj odebrałam pierścionek. Został wymieniony na nowy. Sadzę że nie opłacało im się go naprawiać i wymieniać kamienia.. może było ryzyko ponownego uszkodzenia. tak więc mam pierścionek znów na palcu i jestem wielce szczęśliwa, że jednak w moim przypadku Apart zachował się na prawdę w porządku
emmme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 22:43   #17
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Cytat:
Napisane przez emmme Pokaż wiadomość
sprawa zakończyła się tak: Apart przyjął reklamacje i dzisiaj odebrałam pierścionek. Został wymieniony na nowy. Sadzę że nie opłacało im się go naprawiać i wymieniać kamienia.. może było ryzyko ponownego uszkodzenia. tak więc mam pierścionek znów na palcu i jestem wielce szczęśliwa, że jednak w moim przypadku Apart zachował się na prawdę w porządku
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 23:41   #18
16Bella16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 127
Dot.: Pierścionek- reklamacja uszkodzony kamień

Hej. Mi tez zginal kamień po 10 dniach od zaręczyn. Ale musialam w coś. Uderzyć i wypadl bo nie byli wtopiony w zloto ;( Myśliciw ze uwzględnia mi reklamacje w polskiej sieciowce j**ilerskiej ;(? Dodam jeszcze ze pierscionek okazal się za duży jak robilam przymiarke kilka miesięcy wczesniej rozmiar 12 byli idealny w dniu zaręczyn okazal się za duży i byl zmniejszany u zwyklego przydrożnego jubilera na rozmiar 11. Proszę poradzcie!
Zgł
16Bella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-08 00:41:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.