Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-16, 17:26   #1
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Exclamation

Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?


Postanowiłam założyć ten wątek zainspirowana przede wszystkim tym artykułem:

http://wyborcza.pl/1,76842,9580736,Zle_zadluzeni.html

W skrócie - są tam opisane historie kilku osób, które wpadły w długi. Początek był zwykle prozaiczny: a to nowy telewizor na kredyt, kilka kart kredytowych, nowy samochód...
A potem okazywało się, że dług jest taki duży, że już nie można sobie z nim poradzić.

Cytat:
Chyba tylko kobiety mają długi na głowie. Szukałem rozmówców wśród dwumilionowej rzeszy Polaków, którzy mają problem z długami. Nie znalazłem żadnego mężczyzny, tylko cztery kobiety:
* Martę z podwarszawskiego Piaseczna, która schowała kartę kredytową, żeby jej nie znaleźć;

* Beatę spod Koszalina, która zamiast pierwszej pensji po urlopie wychowawczym dostała informację, że ma na koncie minus 18 tys. zł;

* Dagmarę spod Lublina, która na ratę kredytu hipotecznego będzie musiała zarabiać w Londynie;

* Monikę z Wadowic, która podrzucała rodzicom córkę, żeby jej dali kolację.

I do tego Katarzynę, specjalistkę od restrukturyzacji długów, która jednego ze swoich klientów tak restrukturyzowała, aż się pobrali.
Ironia losu, przy artykule oczywiście reklamy google

REKLAMY GOOGLE



Mnie też zdziwił w kontekście kredytów pewien wątek na wizazu, gdzie wiele wizazanek doradzało nie przejmowanie się tym, że TŻ autorki wątku ledwo zaczął pracę, a już nabrał pożyczek, tylko cieszyć się, kiedy za kolejną kupi zaręczynowy pierścionek
Podaję link: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=517000


Czy ja przesadzam, czy faktycznie wielu Polaków ma problem z wychwyceniem tej cienkiej linii, kiedy pożyczki, kredyty, karta kredytowa stają się niebezpieczne?

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2011-05-16 o 17:27
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:35   #2
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Ja bym wzięła kredyt ewentualnie dlatego, żeby kupując coś droższego nie wypłukując się z rezerw pieniędzy na czarną godzinę.

A czy ludzie mają z tym problem- nie wiem, większość, którą znam nie ma. Chociaż nam i takie przypadki, które mimo niezapłaconych rat za dom dalej hulają i kupują 50 parę butów ( i to nie tanich )
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:36   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

ja tam osobiście uważam, że np. kredyt to opcja "a niech się coś stanie" a nie opcja "nie mam kasy to sobie kredyt wezmę"
tzn. sytuacja taka, że np. mam kasę ale wezmę sobie coś na 3 - 6 rat ot tak na wszelki wypadek bo to duży jednorazowy wydatek
no chyba, że mowa o budowie domu/zakupie domu,mieszkania - bo tutaj to akurat niewiele osób ma w ogóle jakikolwiek inny wybór niż kredyt

a co do tego jak żyją polacy to chyba faktycznie tak żyją bo akurat gdzie nie spojrzeć to stoiska w tych wszystkich marketach dotyczące kredytów zawsze pełniutkie po brzegi, mnóstwo osób korzysta z kart kredytowych etc..
dla mnie to średnio normalne - ale chyba co raz bardziej powszechne niestety
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:39   #4
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
A czy ludzie mają z tym problem- nie wiem, większość, którą znam nie ma. Chociaż nam i takie przypadki, które mimo niezapłaconych rat za dom dalej hulają i kupują 50 parę butów ( i to nie tanich )
Oj tak, też znam taki przypadek (mój ulubiony zresztą ). Małżeństwo z trójką dzieci, hobby - kupowanie wszystkiego, co się da w centrach handlowych. Kiedy długi tak urosły, że trzeba było dom sprzedać...i w kilka dni po sprzedaży domu małżeństwo to pojechało na wycieczkę za granicę. A co, zastaw się, a postaw się
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:42   #5
thesmiths
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 208
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Nie rozumiem kredytow na lepszy samochod (przyjmuje, ze ktos ma jeden, ale chce miec lepszy), telewizor i inne takie bajery.
O mieszkaniowych nie mowie, bo oprocz jednego wyjatku nie znam nikogo, kto by kupil lub planowal kupic mieszkanie w inny sposob. Ale znam sytuacje ludzi, ktorzy biora kredyty na splate innego kredytu. Sila wyzsza.
thesmiths jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:45   #6
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Oj zyja na kredyt, strasznie ;/ U mnie w rodzinie jeden ma 27 lat i juz milion dlugu z odsetek, wzial kredyt na mieszkanie, samochod i chyba na rozruszanie biznesu, ktory jednak nie wypalil. On nigdy tego nie splaci.

Ogolnie sporo znam osob z kredytami, nie chca mieszkac z potwornymi tesciami a ceny kawalerek sa z kosmosu, nie mowiac o dwoch pokojach. Nie maja 30stki a juz sa na zycie wpakowani w takie bagno. Bo przeciez trzeba myslec optymistycznie, ze sie uda (tu mi czolg jedzie) Ciekawe co na emeryturze bedzie, jak wtedy beda splacac...
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:51   #7
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
a co do tego jak żyją polacy to chyba faktycznie tak żyją bo akurat gdzie nie spojrzeć to stoiska w tych wszystkich marketach dotyczące kredytów zawsze pełniutkie po brzegi, mnóstwo osób korzysta z kart kredytowych etc..
To prawda, mnie zawsze dziwi, jak to jest, że tylu Polaków wali tłumnie do centrów handlowych. Bo ile wynosi przeciętna pensja w naszym kraju? 2-3 tysiące? Na ile to szmatek i sprzętu wystarczy, kiedy trzeba spłacić kredyt za mieszkanie, zatankować samochód, jedzenie kupić? A jak ma się jeszcze dzieci, to już w ogóle
No chyba, że to po prostu kreatywny sposób spędzania wolnego czasu
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 17:57   #8
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

A kredyty kuszą- reklamy.
Do mnie też z banków dzwonią- zwykle olewam zastrzeżone numery, bo już wiem, że ktoś mi coś chce wcisnąć No chyba, że dzwonią po 10 razy jak dzisiaj to już odbieram
Czy pani nie chce kredytu (mamy super wypasiony i korzystny. taa...), czy pani nie chce lokaty, czy pani nie chce karty kredytowej. I tak ciągle.

Jak będę chcieć to sama się zgłoszę A najpierw będę 5 dni studiować umowę i szukać wszelkich kruczków.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Bo ile wynosi przeciętna pensja w naszym kraju? 2-3 tysiące?
3600 chyba brutto. Tylko to śmieszny wskaźnik, bo 10 000 brutto to 6 000 netto. A to różnica. I zawyżają ten wskaźnik osoby mające po 50 tysięcy.

Ale w sumie jest też dużo osób, które niby są bezrobotne a wyciągają duuużo.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:08   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To prawda, mnie zawsze dziwi, jak to jest, że tylu Polaków wali tłumnie do centrów handlowych. Bo ile wynosi przeciętna pensja w naszym kraju? 2-3 tysiące? Na ile to szmatek i sprzętu wystarczy, kiedy trzeba spłacić kredyt za mieszkanie, zatankować samochód, jedzenie kupić? A jak ma się jeszcze dzieci, to już w ogóle
No chyba, że to po prostu kreatywny sposób spędzania wolnego czasu

a daj spokój ;P
mnie też to fascynuje, że Ci ludzie tyle wydają i się sama zastanawiam czy ja może jakoś dziwnie zarabiam że nie kupuje aż tyle czy może z nimi jest coś nie tak

a i dodam, że ja kredytu za mieszkanie na głowie nie mam, rachunków nie mam (poza telefonem) etc. a i tak kasa leci np. na benzynę (a auto mi pali szalone 4,3l/100), wymiany oleju, inne pierdoły... no i rodzicom sie trochę dokładam.. no ale szczerze - to co to są za zobowiązania - żadne - no ale jak chce coś kupić to odkładam i sobie czekam np. 2-3msc zamiast kombinować gdzie pożyczyć
ja nie wiem jak ci ludzie żyją ;P no bo nie oszukujmy się - ale za te 2-3k zł to się nie poszaleje nawet jak się nie ma bóg wie jakich zobowiązań a co dopiero jak człowiek chce sobie coś typu remont zrobić, jakiś sprzęt kupić, na wakacje porządne odłożyć i jeszcze rachunki musi opłacić i o życie się martwić
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:22   #10
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Bałabym sie wziac kredyt na 30 lat na mieszkanie. Zylabym chyba w ciaglym strachu, co bedzie jak mnie zwolnia itp.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:30   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez thesmiths Pokaż wiadomość
Nie rozumiem kredytow na lepszy samochod (przyjmuje, ze ktos ma jeden, ale chce miec lepszy), telewizor i inne takie bajery.
.
A czemu auto nie na kredyt ?
zakładam ze nie jest to jakis trup za 2 tys

Ja nie rozumiem brania kredytu którego nie ma sie szans spłacić na rzecz nam nie potrzebną

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Bałabym sie wziac kredyt na 30 lat na mieszkanie. Zylabym chyba w ciaglym strachu, co bedzie jak mnie zwolnia itp.

dlatego do konca zycia bedziesz mieszkac w wynajmowanym lub u mamusi.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To prawda, mnie zawsze dziwi, jak to jest, że tylu Polaków wali tłumnie do centrów handlowych. Bo ile wynosi przeciętna pensja w naszym kraju? 2-3 tysiące?

Moze to ci z nie przeciętną pensja się bujaja po CH ?
dwa czasami nie ma innego wyjścia pójśc z rodziną na zakupy więc nie wrzucajmy wszytskich w CH do wora szwędających się z nudów
Bo i mnie mozna tam spotkac kiedy musze kupić zicku buty ,fakt wchodze tylko tam gdzie sa buty ,kupuję i wychodzę ale czasami to trwa i godzinę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 18:38   #12
thesmiths
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 208
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A czemu auto nie na kredyt ?
zakładam ze nie jest to jakis trup za 2 tys
Jesli ktos ma juz jeden samochod, nieciekawa sytuacje zyciowa, ale chce miec lepszy samochod, to przykro, nie rozumiem.
Cos w stylu: mieszkamy z rodzina w 5 osob w jednym pokoju, ale samochod bedzie wypasiony.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

a co do wynajmowanego mieszkania... W Polsce rzeczywiscie sie nie oplaca. Ale juz w Niemczech 50% mieszka w wynajmowanych, wiec jak dla mnie spoko.
thesmiths jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:40   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez thesmiths Pokaż wiadomość
Jesli ktos ma juz jeden samochod, nieciekawa sytuacje zyciowa, ale chce miec lepszy samochod, to przykro, nie rozumiem.
Cos w stylu: mieszkamy z rodzina w 5 osob w jednym pokoju, ale samochod bedzie wypasiony.
A jak ktos ma juz jeden i sytuację stabilna ?

Chdzi nam o to samo ,nie brac kredytów kiedy nas na nie nie stać

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------
Cytat:
Napisane przez thesmiths Pokaż wiadomość
a co do wynajmowanego mieszkania... W Polsce rzeczywiscie sie nie oplaca. Ale juz w Niemczech 50% mieszka w wynajmowanych, wiec jak dla mnie spoko.
Niektórzy nigdy nie będa mieli swojego mieszkania i stąd wynajmują.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:42   #14
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

dlatego do konca zycia bedziesz mieszkac w wynajmowanym lub u mamusi.

Nie, akurat, nie musze kupowac mieszkania bo po prostu bede je miala bez kredytu.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:47   #15
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Nie wzielam do tej pory kredytu, nie rozumiem ludzi, ktorzy biora kredyt wydajac go na agd czy super-spasiona plazme. Ale jakbym miala kupic np. nowe auto i miec mozliwosc wziecia kredytu na polowe np. to bym wziela Jest XXI wiek, trzeba sobie ulatwiac zycie. Na mieszkanie tez bym wziela, gdybym nie miala. Lepiej splacac wlasna rate, niz nabijac kieszen komus za wynajem.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:55   #16
thesmiths
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 208
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A jak ktos ma juz jeden i sytuację stabilna ?

Chdzi nam o to samo ,nie brac kredytów kiedy nas na nie nie stać

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------


Niektórzy nigdy nie będa mieli swojego mieszkania i stąd wynajmują.
Tak, chodzi nam o to samo Jesli oczywiscie ma sie na splate pieniadze to jak najbardziej.
Jedynie w przypadku mieszkania jestem w stanie zrozumiec, ze ktos mimo trudnosci porywa sie na kredyt.

Ale w Niemczech wynika to raczej z malego przywiazania do miejsca. Tu ciagle ktos sie przeprowadza. Z miasta do miasta. A poza tym umowy sa bardzo korzystne dla dlugo wynajmujacych. Wynajmuja dla zasady. A kupuja domy pod miastem
thesmiths jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:55   #17
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Bałabym sie wziac kredyt na 30 lat na mieszkanie. Zylabym chyba w ciaglym strachu, co bedzie jak mnie zwolnia itp.

a.sprzeda się mieszkanie
b.wynajmie się mieszkanie
c.zawiesie się spłatę rat
d.znajdzie się inną pracę?

w momencie kiedy nie odziedziczysz po kimś mieszkania, to jaką masz alternatywę, z ciekawości zapytam?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:00   #18
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
a.sprzeda się mieszkanie
b.wynajmie się mieszkanie
c.zawiesie się spłatę rat
d.znajdzie się inną pracę?

w momencie kiedy nie odziedziczysz po kimś mieszkania, to jaką masz alternatywę, z ciekawości zapytam?

Prawda, nie ma sie. Ja mowie ze swojej perspektywy. Na szczescie, nie musze tego kredytu brac.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:05   #19
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Akurat z tego, co wiem, to Polacy nie mają problemów ze spłatą kredytów za mieszkanie, zacisną pasa, pożyczą od rodziny i ratę zapłacą. Gorzej jest wpaść w pułapkę kredytów konsumpcyjnych, pożyczek, kiedy TRZEBA nowy telewizor kupić, na fajne wakacje wyjechać i tak dalej...

Denerwuje mnie też reklama jakiegoś banku, kiedy kobieta naciąga swojego faceta na pierścionek, a ten jak ostatni jeleń kupuje ten pierścionek biorąc szybką pożyczkę...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 19:05   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Nie, akurat, nie musze kupowac mieszkania bo po prostu bede je miala bez kredytu.

To tylko gratulowac ,że samodzielnie potrafisz uczciwa pracą zarobic na wlasne mieszkanie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:14   #21
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
To tylko gratulowac ,że samodzielnie potrafisz uczciwa pracą zarobic na wlasne mieszkanie
Albo dostała to mieszkanie w spadku np po babci

Ja w też się cieszę,że za kilka lat nie będę musiała brać kredytu na ileś tam lat

Natomiast zauważyłam, że większość moich koleżanek z roku masowo biorą śluby, aby dostać taki właśnie kredyt. Tylko nie rozumiem po co się tym tak chwalą 23-24 lata i kredyt na kolejne 30 lat hmm
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:20   #22
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Albo dostała to mieszkanie w spadku np po babci

Ja w też się cieszę,że za kilka lat nie będę musiała brać kredytu na ileś tam lat

Natomiast zauważyłam, że większość moich koleżanek z roku masowo biorą śluby, aby dostać taki właśnie kredyt. Tylko nie rozumiem po co się tym tak chwalą 23-24 lata i kredyt na kolejne 30 lat hmm
a po co ślub, żeby kredyt mieszkaniowy wziąć?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:24   #23
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
a po co ślub, żeby kredyt mieszkaniowy wziąć?
Przecież napisałam dlaczego decydowały się na śluby
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:27   #24
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Przecież napisałam dlaczego decydowały się na śluby

no właśnie nie wiem co ma jedno do drugiego.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:29   #25
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
\
Moze to ci z nie przeciętną pensja się bujaja po CH ?
No z moich obserwacji wynika, że nie. Ci co nie mają to krążą po ch. A Ci co mają wybierają rolki czy rower. Ok, nie znam całego świata- obserwacja na znanych mi ludziach.

Ja też im więcej zarabiam, tym mniej mi się chce po sklepach chodzić. Raz, że jak coś jest dostępne finansowo to już tak nie kusi, a dwa, że po tygodniu ciągłych telefonów, maili, wyjazdów wolę spędzić czas na łonie natury (nie powiem, że na czystym powietrzu, bo powietrze to takie mam, że aż widać czym się oddycha) spacerując czy czytając książkę.

Sklepy to dla mnie miejsce, gdzie się idzie jak czegoś potrzeba, a nie miejsce do chodzenia i podziwiania
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:34   #26
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

niektórym to po ślubie zdolność kredytowa spada więc to nie zawsze się opłaca - i pewnie stąd pytanie po co ślub skoro i bez tego kredyt się dostanie

co do reklamy z pierścionkiem to z TZ mieliśmy ubaw - jak ta laska wypaliła, że nie chce zejść to od razu pomyslałam o lawinie wątków
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:35   #27
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
no właśnie nie wiem co ma jedno do drugiego.
Może, że mają przeświadczenie, że potrzebny jest ślub aby dostać kredyt Nie wiem, musiałabym się ich zapytać
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:36   #28
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Może, że mają przeświadczenie, że potrzebny jest ślub aby dostać kredyt Nie wiem, musiałabym się ich zapytać

to mają bardzo złe przeświadczenie.
zresztą ich sprawa, ale branie ślubu, żeby kredyt dostać?
widzisz i nie grzmisz.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:41   #29
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Czy ja przesadzam,czy faktycznie wielu Polaków ma problem z wychwyceniem tej cienkiej linii, kiedy pożyczki, kredyty, karta kredytowa stają się niebezpieczne?
To pytanie, naprawdę brzmi dziwnie w raptem parę lat po kryzysie (przy czym "po" oznacza tu raczej datę jego początku a nie faktycznego końca bo cały czas się czkawką odbija i w sumie cholera wie czy nie powróci) wywołanym w wiadomy sposób w wiadomym kraju.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:41   #30
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Życie na kredycie - czy naprawdę aż tak powszechne?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Może, że mają przeświadczenie, że potrzebny jest ślub aby dostać kredyt Nie wiem, musiałabym się ich zapytać
ano ma,jest taki kredyt jak "rodzina na swoim" na bardziej preferencyjnych warunkach

Wedlug mnie kredyt sam w sobie nie jest zły .Kwestia tego,na co się go bierze i czy realnie ocenia sie mozliwosc spłaty.

candycotton wolałabym spłacac kredyt 30 lat,niz mieszkac z tesciami
z resztą nie trzeba brac kredytu,zeby mieszkac osobno.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-24 19:19:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.