Pomysły na torebkę.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-10, 19:57   #1
olka222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 140

Pomysły na torebkę..


szukam pomysłu na fajną torebkę. Idę w lipcu na wesele i uszyłam sobie kieckę i zabrakło mi pomysłu na torebkę, tym bardziej, że kiecka jest dosyć, że tak powiem strojna. przyzwyczajona jestem do dużych toreb w których mieści się pół królestwa ale na to wesele to tak nie da rady. Pomóżcie
olka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 21:37   #2
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Pomocy

wg mnie nalepiej wygladałaby mała czarna torebka(kopertówka mniam )bo jak sukienka strojna to dodatki skromne zeby nie przesadzic, a ,,mała" czarna (i to zarówno torebka jak i sukienka) nieśmiertelna i zawsze elegancka z kupnem czarnej torebki nie ma raczej żadnych problemów i można ja np. ozdobić jakimś skromnym detalem w kolorze sukienki
__________________



Edytowane przez tootsie
Czas edycji: 2005-06-10 o 21:39
tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 09:32   #3
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Pomocy

A ja proponuje abyś uszyła sobie ( jeślu potrafiłas uszyc dla siebie sukienke to i z torebką nie będzie problemu) ...a pozatym jak napisałaś na codzień nosisz duże torebki więc po co kupować małą której nie wynosisz?
na maszynie można szybko i łatwo uszyć - niewielką torebke która w zależności od dobranego materiału będzie bardzo elegancka lub mniej.
nie napisałas w jakim kolorze jest sukienka - jeśli jednokolorowa to może materiał na torebke dobrać w jakiś wzór?( ale elegancki - nie serduszka)
A jeśli suienka jest w kilku kolorach to proponuje torebke w jednej z tonacji - tak aby pasowała do kiecki
Myśle ze własnoręcznie uszyta będzie dużą ozdobą i napewno z całością będzie wyglądać ekstra.
wklejam propoyzje krojów (bez kolorów)
pozdrawiam i zachęcam do pokazania na forum fotek zarówno sukienki jak i torebeczki
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 11:03   #4
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Pomocy

a moze cos w tym stylu? tylko jesli kiecka jes BARDZO strojna to tez mi sie wydaje ze najodpowiedniejsza bedzie mala czarna kopertowka a moze masz zdjecie sukienki?? bylo by latwiej....
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 19:32   #5
olka222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: Pomocy

Niestety zdjęć kiecki nie mam, bo narazie nie mam takiej możliwości. Dzięki za rady i już po wszystkim postaram się zamieścić jakieś fotki, żeby ( skromnie ) się pochwalić.
__________________
Z charakteru to ja Ruda jestem
olka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 19:52   #6
olka222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: Pomocy

Ta biała i różowa torebka są poprostu UROCZE i jeśli nie wykorzystam pomysłu na wesele to bedą super na codzień (w niewielkim powiększeniu oczywiście). Co do koloru to będzie pasował kolor "gorzkiej czekolady" bo taki kolor mają kwiatki a tło jest różowe.
__________________
Z charakteru to ja Ruda jestem
olka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 21:59   #7
Lizza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez kodeina
A ja proponuje abyś uszyła sobie ( jeślu potrafiłas uszyc dla siebie sukienke to i z torebką nie będzie problemu) ...a pozatym jak napisałaś na codzień nosisz duże torebki więc po co kupować małą której nie wynosisz?
na maszynie można szybko i łatwo uszyć - niewielką torebke która w zależności od dobranego materiału będzie bardzo elegancka lub mniej.
nie napisałas w jakim kolorze jest sukienka - jeśli jednokolorowa to może materiał na torebke dobrać w jakiś wzór?( ale elegancki - nie serduszka)
A jeśli suienka jest w kilku kolorach to proponuje torebke w jednej z tonacji - tak aby pasowała do kiecki
Myśle ze własnoręcznie uszyta będzie dużą ozdobą i napewno z całością będzie wyglądać ekstra.
wklejam propoyzje krojów (bez kolorów)
pozdrawiam i zachęcam do pokazania na forum fotek zarówno sukienki jak i torebeczki
Cz masz może wykrój tej rózowej torebki bo bardzo mi sie podoba i chciałabym sobie ją uszyć.
Poszukuje jeszcze jakieś fajne kiecki,bluzeczki topy, może macie jakieś fajne wykroje?Proszę prześlijcie
Lizza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-12, 22:41   #8
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Pomocy

niestety nie mam wykroju torebki ale na moje oko - (czasem szyję torebki) krój jest w miarę prosty - dwa prostokąty - zszyte z dołu i po bokach ( tutaj przychwycic materiał tak aby sie ułożyl tak jak to widać na fotce) lub z dlużzego prostokąta zrobić spod i do niego przyszyć boki ......a u góry zrobić marszczenia. eh nie wiem czy coś pomogłam:/ wklejam fotke torebki którą sama uszyłam ale niestety nie posiadam wykroju..
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 19:24   #9
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Pomocy

kodeina -fajna ta torebka ja szukam wykroju na tka i jakos nie umiem zalesc :| no ale moze kiedys .........
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 21:14   #10
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: Pomocy

kodeinko czy ty robilas sama te torebki?

http://www.wizaz.pl/forum/attachment...9&d=1118478719
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1118478741
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1118478729

?
jesli nie to wiesz moze jak takie zrobic?)))))))))))
__________________

Wymianka
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 13:53   #11
Tatiana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 14
Dot.: Pomocy

cudne te torebeczki, czy one sa wszystkie na zamek?
Tatiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-23, 18:06   #12
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez Atoska
oj chciałabym aby były moje ale to nie moje wykonanie
hm - żadnego wykroju nie mam ale ja próbowałabym uszyć taką torebke metodą prób i błędów ( na materiale próbkowym)
Zawsze robię wykrój na oko i szyje, pruje, poprawiam, szyje.... aż w końcu wychodzi coś podobnego do tego co zamierzałam uszyć
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.