Uczulenie na wode? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-14, 11:10   #1
*Ancia*
Rozeznanie
 
Avatar *Ancia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 625
Thumbs down

Uczulenie na wode?


Hm kochane mam spory problem, ciagnie sie to juz od dzieczinstwa ale nikt nie potrafi tego zdiagnozowac Mam chyba uczulenie na wode Objawia sie to tak: po kapieli (bez wzgledu na to czy jest to dluga kapiel czy tez krotki prysznic bez uzycia zelu do kapieli) na moim ciele pojawiaja sie duze czerwone plamy, czasami z punkcikami ktore przepotwornie swedza Mija mi to po ok. 30 minutach, skora wraca do dawnego wygladu. Jestem straszna alergiczka ale na wode to juz chyba przesada Myslalam tez, ze mam tylko uczulenie na wode z kranu, jednak nawet po kapieli w jeziorze mam takie same objawy tylko odrobine mniejsze. Uzywalam juz olejku do kapieli o nazwie Oilatum - poczatkowo skutkowal ale po pewnym czasie 'wysypka' wracala Wybieram sie do alergologa niedlugo, chociaz watpie w jego pomoc Moze ktoras z Was tez ma taka reakcje?

Pozdrawiam
*Ancia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 12:35   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Uczulenie na wode?

Ponoć coś takiego jak alergia na wodę nie istnieje,ale biorąc pod uwagę fakt,że w naszej wodzie,szczególnie tej w kranie,znajduje się cała tablica Mendelejewa to nie ma się co dziwić,że mogą się pojawić jakieś probemy skórne.Jeżeli chodzi o jeziora to te wszystkie glony,bakterie itp też mogą działać podrażniająco na skórę.
Tak jak mówiłam ponoć taka alergia nie istnieje,ale ja mam coś takiego zdiagnozowanego przez moją dermatolog.Wyrok-alergia na wodę,detergenty,kosmetyki .Sposób w jaki można z tym walczyć-tylko zapobiegać lub zmagać się z jakimiś skórnymi wypryskami,całkowite wylecznienie jest ponoć możliwe,kiedy kobieta zajdzie w ciążę,bo wtedy zmienia się cała gospodarka hormonalna.
U mnie są stroszeczkę inne objawy niż u Ciebie-moja skóra jest pomarszczona,wygląda jakbym siedziała nie wiem ile w wodzie,a ja np.myłam tylko moment ręce,punkciki też mam,ale one po jakimś czasie wypełniają się albo ropą albo jakimś innym płynem.Moja alergia jest tym bardziej dziwaczna,że występuje przede wszystkim na rękach,z tym szczegółem,że jedna dłoń jest bardziej wrażliwa od drugiej


Myślałam,że z moją alergią jestem sama w tym Medycznym Archiwum X,ale widzę,że inni też mają takie problemy
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 14:40   #3
heliotiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 54
Dot.: Uczulenie na wode?

tez mam cos takiego jak Ancia i nie mam pojecia co to jest. Alergiczka nie jestem, zaden dermatolog nie wie, znajoma z apteki zasugerowala ze moge miec bradzo wysuszona skore...Zmagam sie z tym pare lat i kazda kapiel to dla mnie mordega, oliwka troche pomaga ale nieznacznie.
heliotiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 17:47   #4
Flolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 15
Dot.: Uczulenie na wode?

Mam ten sam problem i to od niedawna. Po każdym prysznicu robią mi się plamy na ciele. Jeszcze przy tym mam lekko powiększone węzły chłonne i zaczynam panikować. Świąd, węzły.. szkoda gadać.
Flolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 21:15   #5
dwukropek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 34
Dot.: Uczulenie na wode?

najprawdopodobniej jest to uczulenie na chlor bo tez to mam. Raz po basenie tak swedzialo ze masakra
dwukropek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 21:28   #6
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Uczulenie na wode?

a moze lepiej ta wode oddac do labolatorium?! moze cos tam jest szkodliwego....

a moze uzywasz do kapieli zbyt goracej wody?! ja tak mam po goracej wodzie
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:24   #7
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Uczulenie na wode?

Cytat:
Napisane przez *Ancia* Pokaż wiadomość
Hm kochane mam spory problem, ciagnie sie to juz od dzieczinstwa ale nikt nie potrafi tego zdiagnozowac Mam chyba uczulenie na wode Objawia sie to tak: po kapieli (bez wzgledu na to czy jest to dluga kapiel czy tez krotki prysznic bez uzycia zelu do kapieli) na moim ciele pojawiaja sie duze czerwone plamy, czasami z punkcikami ktore przepotwornie swedza Mija mi to po ok. 30 minutach, skora wraca do dawnego wygladu. Jestem straszna alergiczka ale na wode to juz chyba przesada Myslalam tez, ze mam tylko uczulenie na wode z kranu, jednak nawet po kapieli w jeziorze mam takie same objawy tylko odrobine mniejsze. Uzywalam juz olejku do kapieli o nazwie Oilatum - poczatkowo skutkowal ale po pewnym czasie 'wysypka' wracala Wybieram sie do alergologa niedlugo, chociaz watpie w jego pomoc Moze ktoras z Was tez ma taka reakcje?

Pozdrawiam
Ja mam takie coś od jakiegoś czasu i ponoć jest to uczulenie na chlor. Ale nie dam głowy, bo pojawia się nieregularnie i nie po każdej kąpieli:P I tylko w okolicach twarzy i szyi, nigdzie indziej...
Jak dla mnie, to da się to znieść, nie chciałoby mi się faszerować lekami z tego powodu...
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-15, 18:37   #8
Zabcia_mala
Raczkowanie
 
Avatar Zabcia_mala
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Uczulenie na wode?

Ja mam cos takiego, czyli plamy pojawiaja sie u mnie na dekoldzie, szyi i czasem na brzuchu. Lekarz powiedzial mi, ze to nic dziwnego , poniewaz nasza woda nie nalezy do najczystrzych i znajduje sie w niej mnostwo dodatkowych skladnikow, ktorych raczej nie powinno byc . Smarowanie sie balsamem mocno nawilzajacym przynosi mi ulge po kazdej kapieli i chyba nie ma sposobu na takie "uczulenie" na wode...niestety, bo chyba nie przestaniemy sie myc hehe
Zabcia_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 18:02   #9
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: Uczulenie na wode?

też zaliczam się do Waszego grona. Pokazują mi się czerwone plamki tylko na dekolcie i też nieregularnie. Taka jak pisała Zabcia, woda nie jest czysta w miastach, bo jak pojadę na wieś i tam się kąpie- plam brak
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 18:21   #10
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Uczulenie na wode?

Tak- woda nie jest czysta, zawiera wiele środków chemicznych. Być moze na któryś z nich jesteście uczulone.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 18:35   #11
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Uczulenie na wode?

może to atopowe zapalenie skóry
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 21:12   #12
Flolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 15
Dot.: Uczulenie na wode?

to pokrzywka cholinergiczna. Byłam u dermatologa. Zazywam lek o nazwie "Loratan" i po ostatniej kąpieli zero plamek.
Flolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 19:52   #13
Gizi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 405
GG do Gizi
Dot.: Uczulenie na wode?

Ancia-tez tak mialam.po kapieli pojawialy mi sie plamy-na brzuchu i dekolcie.Owszem jestem alergiczka, ale tylko na pylki-nigdy na zwierzaki,jedzenie czy wode.Kiedys dostalam z jakiejs okazji plyn do kapieli Dove..po kapieli w nim plamki sie nie pojawily!Zaczelam "testowac" tez inne plyny do kapieli..po myciu w nich rowiez plamki sie nie pojawialyteraz wiem ze jak nie uzyje plynu do kapieli badz soli do kapieli plamki powrocarowniez jak niedokladnie splucze wanne po proszku do szorowaniawiem ze to wina wody-łódzkiej chemicznej wody.W innych regionach Polski nic mi nie jestchyba sie przeprowadzea dlaczego plyn pomaga?nie wiem,brak mi wiedzy na ten temat
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
(
Paulo Coelho)

W awatarze moja ukochana Luna
Gizi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 14:13   #14
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Uczulenie na wode?

Widze że stan wody w naszych kranach ciągle sie pogarsza, bo coraz więcej wpisów w tym temacie.

Ja tak reaguje na miejską wodę, zaczęło się po przeprowadzce do dużego miasta, po paru latach doszło do tego, że reaguje "rumieniem" na buzi po każdym myciu wiec traktuje moja cere jak naczynkową, poza tym jak mam myc to używam toniku, ostatnio żelu miceralnego i przemywam wacikiem z zmina wodą. Bo inaczej mam na buzi ładniusiego czerwonego motylka

Co do kąpieli i prysznica, z tego co zauważyłam te chemikalia w wodzie sa mniej agresywne jeśli woda jest zimna

wiem że nie ma nic przyjemnego w zimnym prysznicu, ale odkąd staram sie brac w miare krótkie i raczej chłodne prysznice, problem przestał byc dla mnie taki uciązliwy.
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 20:14   #15
Madzia9211
Raczkowanie
 
Avatar Madzia9211
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 45
Dot.: Uczulenie na wode?

Mam to samo ... Po każdej kąpieli, czy to w mieście, na wsi, na basenie czy w jeziorze zawsze mam potworne uczulenie. Występuje ono na dekolcie i plecach. To czasami strasznie męczące. Zaraz po kąpieli wysypka tak mnie swędzi, że muszę się drapać szczotką do mycia pleców, bo inaczej bym dostała w głowe ;P. Jak jest naprawdę źle używam Alertec i przechodzi. Oliwki i inne specyfiki raczej nie pomagają
__________________
"To jest jak zagadka Sfinksa: dlaczego jest tak dużo wspaniałych niezamężnych kobiet i żadnych wspaniałych wolnych facetów?"
Madzia9211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 09:28   #16
niGGaZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Uczulenie na wode?

Hmm, a wiec Witam! Mam problem podobny do tych wszystkich . Tylko, ze jak sie kąpie w domu czy pójdę na basen popływać to momentalnie wyskakują mi czerwone plamy na klacie i plecach, a na środku tych plam jest taka wystająca biała krostka (ma ok. 2 minimetry). Jeżeli wyjdę z wody po jakiś 15 minutach znika mi to "dziadostwo". Mam 14 lat i nie wiem mam to ok. 2 miechy. Wiem, ze powiecie idź do Dermatologa, ale pewnie taka prawda, że on nic nie wie tylko kase trzepie
niGGaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 09:54   #17
CherryCake20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na wode?

hej ! ja mam tak samo nie dośc że plamy to jeszcze swędzi piekielnie ;(
CherryCake20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:41   #18
niki1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na wode?

Czy uczulenie na wode moze utrzymywać sie w narzadach rodnych? Ja walcze z takim jednym czyms co mi na calym ciele wychodzi. Lekarz laryngologp owiedzial mi ze mam w uszach uczulenie na wode. skutek długoletniego pływania. na prawym pośladku mam swego rodzjau liszaj ktory sie nie chce zgoic a zawsze jak pije nieogotwana wode i alkohol to zaczyna potwornie swedziec i pojawiaja sie wykwity. Do tej pory lekarz ani ja smama nie mogliśmy odpowiednio zdiagnozowac tej choroby i boje sie ze nawet ginekolog niepomoże.
niki1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:23   #19
AgataMtv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 22
Dot.: Uczulenie na wode?

jeśli nie jest to wina zanieczyszczeń w wodzie, to z pewnością jest to pokrzywka wodna (własnie uczulenie na sama wodę). "Wykwity" pojawiają się zaraz po kontakcie z wodą i utrzymuja się 10min-2godz. przyczyna tego mogą być też związki chemiczne zawarte w wodzie - najprościej dowiesz się tego po wykonaniu próby na skórze - polej skórę wodą destylowaną. Znaczenie ma też czy przyjmujesz jakiekolwiek leki na choroby przewlekłe np. zapalenie migdałkow , bo to może obnizać poziom histamin w organiźmie. Jesli wykwity, które się pojawiają swędzą Cię to koniecznie zrób test z wodą destylowaną, bo najprawdopodobniej jest to pokrzywka wodna. To żadka choroba , na którą choruje jakieś 50 osób na swiecie :P (przynajmniej tak się notuje).

Edytowane przez AgataMtv
Czas edycji: 2009-11-26 o 20:25
AgataMtv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 18:08   #20
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Uczulenie na wode?

Cytat:
Napisane przez Flolcia Pokaż wiadomość
to pokrzywka cholinergiczna. Byłam u dermatologa. Zazywam lek o nazwie "Loratan" i po ostatniej kąpieli zero plamek.
Właśnie o tym czytałam i w moim przypadku to wydaje się najbardziej prawdopodobne.
Sauna+ basen+ opalanie na słońcu
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 20:28   #21
baska852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na wode?

Witam wszystkich mam pewien problem.Chyba mam uczulenie na wodę.Ponieważ gdy włożę ręce do wody nawet po to żeby je umyć to po wyjęciu ich z wody skóra na dłoniach marszczy mi się tak ja bym trzymała ręce w wodzie jakieś 15-20 minut i jak je wyjmę z wody to mnie bardzo swędzą.Jeże wiecie coś na ten temat bardzo was proszę piszcie.
baska852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 22:30   #22
Lisq33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 165
Dot.: Uczulenie na wode?

też mam podobny problem - po kąpieli mam czerwone plamy na dloniach (zewnetrzna strona) i na wewnetrznej stronie ud i kolana. do tego mnie co jakis czas cialo swiedzi w roznych miejscach..

niby to od czestego uzywania szamponu, zeli, chemii.. ale teraz jak sie golilem, przy cieplej wodzie, to mi sie te czerwone plamy pojawily na nogach... no komedia :/

mylem sie sama woda, i teraz mnie rece swedza.. ech...
pojde do dermatologa i co? powie ze nie wie..
Lisq33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:34   #23
kard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na wode?

mam to samo od kilku lat. Mieszkam we Wrocławiu a tutaj woda jest tragiczna. U mnie nie ma znaczenia czy jest to szybki prysznic czy długa kąpiel, bo reakcja jest taka sama - czerwone plamy na udach, kolanach, po wewnętrznych stronach łydek. Nie swędzi to bardzo, czuje bardziej obrzęk i pieczenie. Czasami między rozlanymi plamami pojawiają się malutkie czerwone kropeczki, ale zazwyczaj są dokładnie w tym samym miejscu. Znacznie gorzej mam na dłoniach, ponieważ co zimę od kilku lat mam bardzo suchą skórę po zewnętrznych stronach. Kostki, kąciki między palcami, zgięcia - to wszystko jest bardzo suche i popękane (często aż do krwi). Wypróbowałam już wszystkie dostępne kremy do rąk, mocznik i inne kuracje u kosmetyczki i niestety nic mi nie pomogło. Niestety w zeszłym roku stan ten trwał aż do końca czerwca, więc nie wiem już czy to od zimy. Wydaje mi się, że raczej woda.
kard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 20:41   #24
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: Uczulenie na wode?

Ja mam z kolei taki problem, że gdy wracam z domu do miasta, w którym studiuję (po dłuższej nieobecności) to przez jakiś tydzień, przez tą paskudną wodę, twarz mam czerwoną, podrażnioną i ściągniętą :/ Nie wiem co w tym czasie robić, żeby jej nie zaogniać.
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 23:30   #25
Lisq33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 165
Dot.: Uczulenie na wode?

mówisz o Poznaniu? tam jest taka okropna woda... nawet ugotowany makaron smakuje inaczej niż np w Szczecinie...
Lisq33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:46   #26
Ginger Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Ginger Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 163
GG do Ginger Cupcakes
Dot.: Uczulenie na wode?

Ja z kolei mieszkam w Szczawnicy, mam superczystą badaną wodę uzdrowiskową w kranie, a i tak na mojej skórze pojawiają sie po kąpieli czerwone plamy (uda,łydki, dekolt) które jednak znikają po 10-15 minutach. Nie dokucza mi to wybitnie, ale strach spojrzec na siebie w lustrze po kąpieli. Czy to moze byc pokrzywka cieplna? Smarować to czyms czy zostawic? Do dermatologa nie pojde, bo pewnie kaze zasmarowac cetaphilem jak wszystko, a ja chcialabym czegos pewniejszego...
Ginger Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 22:11   #27
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Uczulenie na wode?

a może, tak jak ktoś wspominał, jest to azs?

Ja, kiedy myję się jakimkolwiek żelem/płynem/mydłem - mam podobnie.
Kiedy używam (ale tylko z la roche lub emolium) żelu/płynu dla skóry wrażliwej/atopowej - wszystko jest ok.

Może warto w tą stronę spróbować?
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 00:20   #28
ankum82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na wode?

Moje czerwone plamki wystepuja tylko na ramionach i sa suche, ale sie nie luszcza i po kazdej kapieli, ale zanikaja za jakis czas tylko nie liczylam za ile.Stosowalam srodki myjace z emolientow i bylo lepiej lecz nie do konca.Problem mam od wielu lat i pojawia sie w okresie zimowym,w lecie znika.Stosuje np.krem specjalny Emolium -smaruje tylko miejsca z plamami.Ostatnio plamy sie powiekszyly.Dermatolog nie bardzo moze pomoc bo bazuje tylko na moim opisie plamek bo normanie ich nie widac tylko po kapieli.Pierwszy dermatolog przepisal mi zyrtec i tak go biore juz od chyba 10 lat bo jesli przez 2 dni go nie wezme to mam swedzenie np. na wewnetrznej stronie dloni i z tylu glowy ale bez wysypki a do tego mam lupiez tlusty i chyba ma to zwiazek ze soba i nizoral jest pomocny lecz nie do konca i nie wiem juz sama
ankum82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:53   #29
calidris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na wode?

DAjcie spokój, w dzisejszych czasach jakość wody w kranach spełnia wyższe standardy niż ta "mineralna " w butelkach. W dodatku zawartość minerałów w kranówie niczym prawie nie różni się od tej butelkowanej. Problem leży we wrażliwej cerze, należy stosować olejki do mycia najlepiej do skóry atopowej, a buźki myć mleczkiem , olejkiem i tonikiem. Pozdrawiam
calidris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 23:05   #30
ali84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Uczulenie na wode?

Mój facet ma tak samo - nie ważne jaka woda (mieszkaliśmy już w 4 miastach 4województw), testowaliśmy z wodą: z kranu, destylowaną, basenową, morską i rzeczną - zawsze jest tak samo - kilka minut po wyjściu z wody pojawiają się (głównie na ramionach, karku,plecach i klatce piersiowej) wielkie czerwone plamy z bąbelkiem w centrum, ponoć swędzi jak cholera, jak nie drapie ślady same znikaja po max 30 minutach jak zacznie drapać po ok 60.
Diagnoza pokrzywka wodna, leczenie objawowo anty-histaminami, żadne żele i płyny nie skutkują, jak jestem pod ręką to smaruje oliwką i tyle.
To wcale nie jest tak zadka choroba jak ktoś wyżej napisał, występuje coraz częściej i coraz trafniej jest diagnozowana - ok 5% tzw alergii skórnych w Polsce czyli całkiem sporo, aha i alergie często mogą prowadzić do powiększenia węzłów chłonnych i ogólnego spadku odporności.
ali84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.