Kadzidło w perfumach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-16, 14:40   #1
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467

Kadzidło w perfumach


Dziewczyny drogie, szczególnie dotknięte chorobą zwaną perfumomanią. Proszę podpowiedzcie mi, które damskie perfumy mają w sobie nutę kadzidła? Do tej pory udało mi się jedynie wyszperać Nu YSL i co ciekawe Lacoste pour Femme (w życiu bym się nie domyśliła). Znacie jakieś poza tymi dwoma? Jakoś mnie ostatnio to kadzidło opętało, chyba sobie kupię w Primaverze buteleczkę olejku eterycznego i będę katować domowników.
Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 15:47   #2
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Perfumy z nutą kadzidła

Z tego co się orientuję to jeszcze Black Cashmere Donny Karan
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 16:00   #3
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Perfumy z nutą kadzidła

Nan, w opisie "Un Jardin Sur Le Nil" Hermesa stoi, że zawierają kadzidło właśnie. Ja go nie wyczułam, w każdym razie nie wprost, ale faktem jest że to zapach drzewno-owocowy, dość ciekawy, z gatunku tych "bagnistych", nuchnij jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś.
A stara "Mania"? Albo "Safari"? Nie ma w nich kadzidła czasem?...

Zajrzyj może na perfumowe forum na gazecie, tam ktoś na pewno Ci podpowie.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 18:05   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Perfumy z nutą kadzidła

"Le Jardin..." próbuję upolować celem stestowania, ale w jedynym sklepie w jakim to widziałam natykam się nieustannie na tę samą pustą butelkę. Safari to już w ogóle biały kruk, chyba nigdzie się w naszym pięknym kraju ani jeden egzemplarz nie uchował. Too sophisticadted na nasz rodzimy rynek, I presume Dzięki za podpowiedzi.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 18:11   #5
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Perfumy z nutą kadzidła

Spróbuj jeszcze Dolce&Gabbana klasyczne, tzw.red cap.Bardzo kontrowersyjny zapach, budzi skrajne emocje.Ja jestem wielką fanką, ale dopiero po pół roku używania wyczułam w nim kadzidło (i to jak!), wcześniej czułam tylko mydło, co zresztą wcale mi nie przeszkadzało. Zapach uznawany za kadzidlany.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 13:32   #6
Kaczka Dziwaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Kadzidło w perfumach.

Bardzo chciałabym się dowiedzieć o perfumach w których czuć kadzidło.Jaki to składnik perfum nadaje mu taką woń? I jakie perfumy tak pachną? Narazie znalazłam tylko jedne i jest to Maroussia by Slava Zaitsev.Uwielbiam tę woń kadzidła.Jeśli tylko znacie takie zapachy to napiszcie.
Kaczka Dziwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 15:24   #7
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Wiele razy przewijały się tematy kadzidlanych zapachów Dla mnie prawdziwe, kościelne kadzidło to Blach Cashmere DK. Jednak dla mnie trudne do zniesienia, nie mój zapach, ale lubię czasem go powąchać
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 17:45   #8
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Costume National Scent Intense i Scent klasyczny, poza tym również Organza Indecence oraz NU YSL, stara Mania Armaniego ( w czarnej butelce)...Wg mnie także Obsession jest nieco kadzidlany.
Też bardzo lubię kadzidło
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 18:00   #9
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Kadzidlaną woń perfumom nadaje... kadzidło, czyli olejek (żywica) z drzewa kadzidłowca. I wydaje mi się, że ten olejek ma właśnie taki najbardziej "kościelny" aromat, taki drzewny, dymny, bardzo aromatyczny. Istnieje kadzidło arabskie, pochodzące z Etiopii, bardziej słodkie, dymne i kadzidło indyjskie - świeże, balsamiczne.
A poza tym kadzidlane klimaty to paczuli, drzewo sandałowe, mirra...

Poza wymienionymi wyżej kadzidłem pachnie Kenzo Flower Oriental, Annayake Miyako, Spiced Green Tea Elizabeth Arden (w końcowej fazie)
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 18:01   #10
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Kadzidło w perfumach.

najbardziej kadzidlany zapach jaki w zyciu wachalam to z pewnoscia perfumy, ktore znalazlam u babci w szafie. Bylo to Fidzi, nie wiem czy sa jeszcze produkowane, ale babcia tak je uwielbia, ze ma 5 butelek 100ml zapasu dla mnie nie do zniesienia a szkoda, bobym jej z jedna poderwala
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 18:19   #11
321981125346
Raczkowanie
 
Avatar 321981125346
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 310
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Z lżejszych zapachów kadzidło jest w Noa i Lacoste
__________________
Mam tajną misję do wykonania jako agent 321981125346
321981125346 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 18:27   #12
Kaczka Dziwaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Dzięki dziewczyny za informacje.Mam zamiar kupić coś nowego ,jednak w tym samym stylu -ciężkim ,kadzidlanym,korzennym.Pr zyznam jednak ,że te moje skłonności zmuszają otoczenie do omijania mnie szerokim łukiem.Więc może znacie perfumy w podobnym stylu ,ale delikatniejsze.
Kaczka Dziwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:10   #13
Pistacja
Raczkowanie
 
Avatar Pistacja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 213
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Zdecydowanie kadzidlane zapachy to: Nu - YSL, Omnia - Bulgari, Feminite du bois - Shiseido, Opium - YSL, te znam i te lubię
__________________
Pistacja
Pistacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 02:05   #14
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Z mi znanych i probowanych to shiseido Feminité du Bois, Yves Rocher Neo oraz Opium YSL.
Natomiast Omnia Bvlgari jak dla mnie nie ma nic oprocz chwili bialej czekolady i ogorkow kiszonych..
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 07:08   #15
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Jezeli chcemy miec juz bardziej oryginalny zapach kadzidlany to:
Micallef - Aoud (duzo kadzidła)
Micallef - Gaiac zapach jednak ciut mi sie kojarzy z zapachem spalinek drewna z przygotowywania rzeczy wędzonych
Annick Goutal - Duel (ponoc jest jak dla mnie jednak minimalnie wyczówalne na poczatku) cudowne Bedzie to na 1000% mój następny zakup I takie małe wtrącenie hi hi staram sie trzymac w ryzach i kupię sobie kiedy wykończe 5 buteleczkek perfum które juz mam Przekroczyłam magiczną liczbę 40 i 4 i juz się trzymam rekami i nogami by nie kupic nowych. Ale jestem "przewrotna" i bedę namawiac męża by mi zrobił prezent.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 12:14   #16
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Cytat:
Napisane przez jowisia
Z mi znanych i probowanych to shiseido Feminité du Bois, Yves Rocher Neo oraz Opium YSL.
Natomiast Omnia Bvlgari jak dla mnie nie ma nic oprocz chwili bialej czekolady i ogorkow kiszonych..
Dla mnie Omnia to nadpsuta cytryna z lekkim akordem jakichś dziwnych ziół
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 13:10   #17
Pistacja
Raczkowanie
 
Avatar Pistacja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 213
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Hehe, a ja w Omni niczego nadpsutego nie czuje . Dla mnie pachnie przyprawami, kadzidłem, oraz rumem i rodzynkami (jak to kiedyś ktoś ładnie na forum określił) Ale może mam inną skóre... albo może mam pociąg do delikatnych smrodków nawet sobie nie zdajac z tego sprawy hihi. W każdym bądź razie dla mnie nie istnieją piękniejsze i bardziej intrygujace perfumy i ogromnie mi żal, ze będę musiała Omnie odstawić na lato
__________________
Pistacja
Pistacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 16:15   #18
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Kadzidło

Typowym kadzidlanym zapachem jest BC DKNY. Przegladalam kilka watkow poswieconych perfumom kadzidlanym, jednak wiekszosc z tych zapachow jakos do mnie nie przemawia albo nie mam mozliwosci ich poznac.

Lubie zapach kadzidla koscielnego. Czy znacie perfumy, ktore najbardziej przypominalyby te won? W BC silniej wyczuwam zapach drewna i czegos ostrego. Z kolei Le baiser du dragon jest przytloczony czyms nadmiernie slodkim.

Co polecacie? Co wg Was jest najlepszym kadzidlem "koscielnym"?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 17:26   #19
costes
Raczkowanie
 
Avatar costes
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 72
Dot.: Kadzidlo

Polecam "bois de encense" -Giorgio Armani
costes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-16, 22:56   #20
tequilla_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 69
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Oriflame ma w swojej ofercie wode toaletową, w której skład wchodzi kadzidło (Nomadic). Nie jest to jednak typowo kadzidlany zapach. Nie jest zbyt przytłaczający, jednak wyłącznie na wieczór.
tequilla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 02:20   #21
costes
Raczkowanie
 
Avatar costes
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 72
Dot.: Kadzidło w perfumach.

kadzidlo to inaczej zywica drzewna z drzew nalezacych do grupy terebint.oryginalna lacinska nazwa to boswellia carteri(kadzidlo kartera) sa ruzne rodzaje tych drzewek boswelia terrana, boswelia serrata ,boswelia indica,jednak najbardziej szlachetne to kadzidlowce z rodzaju bosswelia sacra-z nich uzyskuje sie najlepszej jakosci kadzidlo.najlepsze kadzidlowce -bosswelia sacra(swieta bosswelia)-rosna na poludniu arabi-w omanie na w gurach dhofar.tam tez urzadza sie po zbiorach kadzidla specjalne targi na kturych selekcjonuje sie najlepszej jakosci kadzidlo.posiada ono swoich znawcow -"kiperow kadzidlanych" tj wino we francji.najlepszej jakosci kadzidlo powinno miec barwe cytrynowo jasna-im jasniejsze tym lepsze-choc spotyka sie takrze ruzowe.kadzidlowce maja to do siebie ze ich uprawa nie udaje sie na innych terenach poza arabia i bliskim wschodem-liban ,palestyna.kadzidlo nazywane jest "boskimi lzami"-gdyz we wszystkich religiach byl to od poczatkow ludzkosci zapach poswiecony bogom na ich czesc.juz w czasach starozytnego babilonu,panstw-miast sumero -akadu, pamietajacych poczatki ludzkosci z przed 6000lat kadzidlo bylo cennym surowcem -uzywanym zamiennie jako pieniadz i na wage zlota.w bibli ,starym testamencie ,bog zekomo sam wypowiada sie o kadzidle jako zapachu sobie milym.kadzidlo ma tez wlasciwosci lecznicze.uspokaja dziala przeciwbulowo,sciagajaco na skure i antyseptycznie -dobrze dla skury tlustej tradzikowej,moczopednie,p rzyspiesza przemiane materi.skazancom przec smiercia dawano kiedys do wypicia wino z kadzidlem,a jezusowi przed umeczeniem wino z mirra(ktura jest odmiana dzrzew kadzidlanych -lecz pachnie inaczej)mirra ma kolor czerwony- gorzki gleboki "medyczny zapach"-ma jeszcze wiecej zastosowan leczniczych -jest silnym antybiotykiem ,dziala przeciwgrzybicznie przeciwwirusowo.wystepuje tez na tych samych terenach co kadzidlowiec czyli arabia i wschodnia afryka -somali etiopia.w religiach szczegulna estyma cieszylo sie kadzidlo u starozytnych zydow -ktuzy palili je na oltazach jachwe tak jak mieli przykazane przez boga zmieszane z zywicami mirry,labdanum(cistus ladaniferrus) -bliski wschud, galbanum -zywica z drzew w iranie,opoponaxu-zywica z bliskiego wschodu,nardu-zadki drogi kwiat rosnacy w himalajach...zywica styraxu,oraz ziolami tj paczuli rumianek vetiver cynamon,vanilia lawenda...w chrzescijanstwie kadzidlo uosabia samego chrystusa, i jego stosowanie przetrwalo do czasow nam wspolczesnych -w kosciele katolickim stosuje sie zazwyczaj kadzidlo zywiczne(kadzidlo +mirra)zmieszane z ziolowym;rumianek lavenda paczuli vetiver.natomiast w kosciele wschodnim ortodoksyjnym greckim-czyste kadzidlo bez ziul i mirry(czasem z dodatkiem pizma pachnacego jak parafina ze swiec i wanili)
do dobrego tonu i smaku nalezalo w starozytnosci palenie kadzidla w domach(szczegulnie zamoznych) cesarz neron spalil kilkanascie ton tego pachnidla by uczcic pamiec swojej zmarlej kochanki.egipskie krulowe hatszepsut i nefertiti ,oraz saba -urzadzaly specjalne wyprawy na poludnie "szlakiem kadzidlanym" po ten cenny niegdys surowiec .palenie kadzidla w domach przetrwalo do dzis u arabow ktuzy lubia ten zapach okadzaja nim rzeczy dodaja do jedzenia -bedac w egipcie mozna zaobserwowac kadzielnice w domach sklepach na bazarach.kadzidlo pali sie na weglu dzrzewnym (sa takie specjalne krazki w sklepie z dewocjonaliami)-na rozgrzany wegiel wzucamu kulke zywicy lub pare kropel olejku (olejek mozna takrze wlewac do kominkow aromaterapeutycznych,choc ja wole zapach palony.zapach palonego kadzidla (lub inaczej zywicy olibanowej,"olibanum") malo komu sie nie podoba .jest po prostu piekny dostojny uduchowiony wzoszacy nasze oczy ku nieskonczonosci,bogu zeczom wiecznym ,duchowym a takrze jest bardzo sexy..z medycznych waznych zastosowan-reguluje cykl menstruacyjny u kobiet takrze.dzis kadzidlo zapomniane ,-przezywa znowu renesans .odnajdujemy je w wielu zapachach.najbardziej koscielnym kadzidlanym zapachem jest:"bois de encense",najbardziej przypominajacym starozytne kadzidlo:"incensi" lorenso viloresi ,natomiast kadzidlo kosciola prawoslawnego ,greckiego to:"encense de john galliano" johna galliano.dalej mamy kadzidlo "niepalone"; passage de enfer-przypomina mi grub panski w kaplicy oblozony wiencami kwiatami lili i w tle kadzidlo i mirra oraz biale pizmo.messe de minuit-przypomina kosciul pusty ale raczej bez kadzidla -tylko sam zapach kosciola-wielowiekowe lawki z niezywicowanego drzewa o kwasno cytrynowym posmaku i zapachu,kamienne chlodne posadzki...NAJPIEKNIEJSZY M KADZIDLANYM ZAPACHEM DLA KOBIET(MOIM ZDANIEM) JEST ZAPACH Z SERI ZAPACHOWEJ NELLY RODI .NELLY RODI INCENSE NR1 PALONE KADZIDLO Z POSMAKIEM SKURKI OD CYTRYNY ,PIECZONEGO CIEPLEGO JABLKA I RUZY DAMASCENSKIEJ.CIEPLY KOBIECY SERDECZNY ROMANTYCZNY.kadzidlo wystepuje w handlu pod nazwa "frankincense"-czyli kadzidlo frankow -gdyz we francji jako najstarszej curze kosciola katolickiego palono je we wczesnych kosciolach romanskich ,skad puzniej przenioslo sie pod sklepienia gotyckich katedr europy.druga nazwa to "olibanum"-czyli zywica olibanowa -od kadzidlowych drzewek rosnacych w libanie.proponuje z zapoznaniem sie z zapachami czystych olejkow aromaterapeutycznych mirry i kadzidla-ale u uwaga -to co sprzedaja i co jest w handlu ma czesto z olejem mirry i kadzidla tyle wspolnego co krowa z astronautyka(tylko spoglada w strone gwiazd) naprawde dobre jakosci olejki aromaterapeutyczne kadzidlowca z omanu(boswelia sacra) ma jedna babka z wroclawia ,ktura sama kolekcjonuje i prowdzi sprzedaz internetowa-zapomnialem tylko strony.w kazdym razie z wroclawia.olejek kadzidlowy pachnie cytrynowo jablkowo z nuta dymu ,czy "palacego sie dzrzewa" czasami podobnie pachna stare meble wykonane w czasach kiedy jeszcze nie zywicowano dzrzewa-kwasnie drzewnie zywicznie gleboko...nie bede pisal na temat amouage kture jest w calosci poswiecone" wariacjom na temat" kadzidla i mirry choc dostojenstwo -swiatynno -koscielne odczuwamy tylko w "gold" amouage...
costes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 12:54   #22
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Wszystkim lubujacym sie w karzidle polecam siegnąc i powąchać 3 serie zapachów Comme des Garcons.

3 seria jest serią o nazwie INCENSE. juz sama nazwa wskazuje ze są to zapachy typu kadzidlanego.
W skład tej serii wchodza zapachy (moge w nzawach porobic minibłedy):
Jailsalmer - najbardziej kadzidlany z nich wszystkich, zasadniczo w zapachu sa zawarte same nuty cieżkie i korzenne: kadzidła, gaiac, wosk, kardamon
Avignon - drugi w kolejnosci w kategori ciezkości zapachu, czasami porównywany w stylu zapachowym do Messe de Minuit. Bardzo mroczy zapach. Nuty kadzidlane są "rozcienczone" rumiankiem, wanilią, ambrą.
Ouarzazate - (jeden z najpiekniejszych zapachów moim zdaniem) Nuty ciezsze i kadzidlane sa genialnie "odswierzone" zywicami iglaków, muszkatu, kardamonu, pizma. Zapach kadzidlany ale i powiewa świerzością wiatru z nad szkólki cedrowej przewiewajacego spokojnie poprzez pomieszczenie ofiarne w którym spoala sie kadzidło ku czci bogów.
Kyoto - bardziej niz rzeczone kadzidło w zapachu domunują nutki atramentowe i swierzej kawy, przeplatajac sie z szyprem i ambra. Zapach swoistego rodzaju niesamowity, trudny do opisania, mocno hipnotyzujący z serii jak poznasz wiesz ze musisz miec (tak zamo zresztą jest z Ouarzazate).
Zagorsk - jako jedyny zapach z serii Incense posiada delikatne nutki słodyczy. Jednak jest to tylko pierwszych kilka chwilek pozniej zapach robi się bardzo chłodny, "słony", melancholijny. Jedna z wizazanek (Rachela ) dokonała bardzo trafnego okreslenia: "gdyby smutek miał zapach pachniałby jak Zagorsk".

Mogę z czystym sumieniem polecic te zapachy i wiem ze kazda wilebicielka/kazdy wielbiciel kadzidlaków doceni te zapachy.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 22:29   #23
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Costes! Jako maniaczka wszystkiego, co kadzidlane, dziękuję za ten post! Bardzo cenne informacje. Gdybyś jeszcze przypomniał sobie namiary tej pani z Wrocławia, byłabym wniebowzięta.
A poza tym... Chyba się jeszcze nie narodził zapach kadzidlany, który by mi się nie podobał . Moim ideałem jednak jest chłodny, wytrawny katolicki "kościół", bez cienia orientu. Jak na razie chyba najbliższy temu jest Avignon, ale tylu jeszcze nie znam...
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 01:26   #24
costes
Raczkowanie
 
Avatar costes
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 72
Talking Dot.: Kadzidło w perfumach.

"bois de encense"-armani -to trafienie w 10 -nie ma bardziej koscielnego katolickiego zapachu-to wlasnie ten kturego szukasz.avignon -postawilbym na....4 miejscu. na 2 miejscu -nelly rodi "incense "-to zapach palonego koscielnego kadzidla dla kobiet-gdyz armani bois de encense jest raczej meski.na 3 lorenso viloresi -incensi ,na 4 john galliano encense de galliano.problem wszystkie te zapachy choc piekne -sa meskie raczej. kobiecym jest nelly rodi "incense"-problem w tym ze wystepuje w seri zapachowej i nie mozna go kupic osobno tylko w zestawie kilku zapachow -calosc 140 dolarow.ale nowoyorski sklep www.aedes de venustas.com wysyla testery -7 prubek za 15 dolarow.te chlopaki siedza w perfumach bardzo namietnie i ze znastwem .to prawdziwi eksperci -maja same perelki perfumeryjne.gdybym mial skompletowac pakiet prubek dla kobiety -kturych nie zna i kture ja zaskocza proponowalbym tak:nelly rodi nr1 "incense" , "costes" firmy costes, montale;"black aoud" ,montale;"aoud lime",santa maria nouvella;"gold musk" ,nastepny zapach; "ambre russe", lorenso viloresi "dilmun" oraz john gallliano -"essence de john galliano".podalem 8 z 1 musisz zrezygnowac albo doslac nastepna kase
costes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 01:40   #25
costes
Raczkowanie
 
Avatar costes
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 72
Dot.: Kadzidło w perfumach.

specyfike koscielnego kadzidla wywoluje zapach oczywiscie palonego kadzidla zywicznego polaczony z zapachem parafiny z palacych sie swiec,kamiennej chlodnej posadzki i lawek ze starego nie zywicowanego dzrzewa.bardzo mi przypomina ta atmosfere chanel 19-zapach damski -uwazam ze najpiekniejszy ze wszystkich" chanelek"-niestety coraz trudniej go dostac -ale uwazam ze najpiekniejszy z chanel-(bo chanel 5 pachnie dla mnie okropnie-sraczka pijaka ktury upil sie tanim winem owocowym)
costes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 05:48   #26
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Cytat:
Napisane przez costes
(bo chanel 5 pachnie dla mnie okropnie-sraczka pijaka ktury upil sie tanim winem owocowym)
*LOL*
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 07:51   #27
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Cytat:
Napisane przez costes
...(bo chanel 5 pachnie dla mnie okropnie-sraczka pijaka ktury upil sie tanim winem owocowym)
Mozna i tak
Na mnie chanel 5 to poprostu tanie socjalistyczne mydło Franek którego moja mam uzywała tylko i wyłacznie do przepierania zabrudzen na moich podwórkowych ubraniach bo tak śmierdziało ze do niczego innego sie nie nadawało.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 09:31   #28
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Cytat:
Napisane przez costes
specyfike koscielnego kadzidla wywoluje zapach oczywiscie palonego kadzidla zywicznego polaczony z zapachem parafiny z palacych sie swiec,kamiennej chlodnej posadzki i lawek ze starego nie zywicowanego dzrzewa.bardzo mi przypomina ta atmosfere chanel 19-zapach damski -uwazam ze najpiekniejszy ze wszystkich" chanelek"-niestety coraz trudniej go dostac -ale uwazam ze najpiekniejszy z chanel-(bo chanel 5 pachnie dla mnie okropnie-sraczka pijaka ktury upil sie tanim winem owocowym)
Ha! Wlasnie! Chanel 19! Dawno jej nie wachalam, a jak wachalam, to zapach mnie intrygowal, ale wydawal mi sie dziwny. I ta dziwnosc to chyb a to, czego szukam. Musze pobiec do perfumerii i odswiezyc sobie pamiec. Ale jak to? Powiadasz, ze Chanel 19 trudno dostac??? Jak to mozliwe? Chyba nie powinni wycofywac takiego kultowego zapachu
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 09:43   #29
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Kadzidło w perfumach.

E tam cieżko znaleść. Mozna dostac bezproblemowo.
W kazdej Sephorze w Warszawie jest 19. A ostatnio nawet w promocjach po -30%.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 17:49   #30
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Kadzidło w perfumach.

Cytat:
Napisane przez costes
"bois de encense"-armani -to trafienie w 10 -nie ma bardziej koscielnego katolickiego zapachu-to wlasnie ten kturego szukasz.avignon -postawilbym na....4 miejscu. na 2 miejscu -nelly rodi "incense "-to zapach palonego koscielnego kadzidla dla kobiet-gdyz armani bois de encense jest raczej meski.na 3 lorenso viloresi -incensi ,na 4 john galliano encense de galliano.problem wszystkie te zapachy choc piekne -sa meskie raczej. kobiecym jest nelly rodi "incense"-problem w tym ze wystepuje w seri zapachowej i nie mozna go kupic osobno tylko w zestawie kilku zapachow -calosc 140 dolarow.ale nowoyorski sklep www.aedes de venustas.com wysyla testery -7 prubek za 15 dolarow.te chlopaki siedza w perfumach bardzo namietnie i ze znastwem .to prawdziwi eksperci -maja same perelki perfumeryjne.gdybym mial skompletowac pakiet prubek dla kobiety -kturych nie zna i kture ja zaskocza proponowalbym tak:nelly rodi nr1 "incense" , "costes" firmy costes, montale;"black aoud" ,montale;"aoud lime",santa maria nouvella;"gold musk" ,nastepny zapach; "ambre russe", lorenso viloresi "dilmun" oraz john gallliano -"essence de john galliano".podalem 8 z 1 musisz zrezygnowac albo doslac nastepna kase




Dzięki Chyba przyjrzę się dokładnie temu sklepikowi. Spośród wymienionych znam tylko Ambre Russe.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-14 19:40:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.