brak miesiączki po pierwszym razie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-16, 20:06   #1
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Question

brak miesiączki po pierwszym razie


Chciałam się spytać czy może któraś z was spotkała się z podobnym przypadkiem. moja koleżanka z klasy niedawno straciła dziewictwo i od ponad 2 tygodni nie ma miesiączki (zawsze miała na czas). dodam że razem ze swoim chłopakiem nie użyła żadnego zabezpieczenia (spali za sobą 2 razy i 2 razy bez zabezpieczenia). ja i koleżanki kazałyśmy zrobić jej test i wyszedł negatywny. zastanawiam się czy możliwe jest to że organizm zareagował w taki sposób na ten pierwszy raz czy może coś jest nie tak...jeśli potraficie coś poradzić to proszę o pomoc w imieniu koleżanki bo cały czas okres się nie pojawia. obawiam się jeszcze że kupiła jakiś marny test bo nie jest zbytnio bogata...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:15   #2
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

mysle, ze po takim czasie test powinien dac wiarygodny wynik. powinna go powtorzyc lub najlepiej udac sie do lekarza ktory rozwieje jej watpliwosci. co my tu na forum mozemy doradzic.. okres moze sie spozniac z roznorakich powodow pewnie bedzie ok, ale to jest dobra nauczka dla nich. w tych sprawach trzeba sie wykazywac przesadna ostroznoscia. pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:17   #3
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

sylwia jej obawy są

jak najbardziej usprawidliwione niech się lepiej wybierze do ginekologa, bo takie sprawy nie od razu na testach wychodzą. a w stresie wiadomo różne dziwne rzeczy się dzieją ale w takiej sprawie to naprwdę lepiej się wybrać do fachowca niż czekać na cud. sorry ale cokolwiek tu się napisze napewno nie uspokoi to twojej koleżanki.
shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:34   #4
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

ja wogóle nie jestem w stanie zrozumieć jak można tak bez zabezpieczenia...chybabym umarła ze strachu! mi też to wszystko wydaje się podejrzane i powiem jej jutro żeby czym prędzej leciała do lekarza
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:37   #5
tarakatatula
Rozeznanie
 
Avatar tarakatatula
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 511
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

albo neich kupi sobie drugi test innej firmy, noi na przyszlosc niech pomysli o zabezpieczeniach
__________________
xyz
tarakatatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:38   #6
Marzusia
Raczkowanie
 
Avatar Marzusia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 414
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Sylwia może to także być wywołne stresem, i... właśnie obawą, że wpadła. Ale naprawde najlepiej bedzie jak pójdzie do lekarza, szczególnie właśnie ze względu na to, że zaczęła współżyć z chłopakiem i choć z nim niech porozmaiwa o atykoncepcji...
Marzusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:42   #7
baska25
Raczkowanie
 
Avatar baska25
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: chełm
Wiadomości: 206
Post Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Niektóre testy ciążowe robi się po 7dniach od kiedy maiała się pojawić miesiączka.Ja raz dokładnie nieprzeczytałam i wyszło negatywnie.Więc czekałam,ale się nie pojawiła więc10 dni po zrobieniu testu jeszcze raz zrobiłam i wyszło pozytywnie.
Ale moja koleżanka po 2 miesiącach dostała,jakiś szok,albo cos takiego.
__________________
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl
baska25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 20:44   #8
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

dziękuję za odpowiedzi dziewczynynapewno przekaże wszystkie porady
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 21:21   #9
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Zgadzam się, albo zawinił stres i to nie tylko ten związany z tym, że się nie zabezpieczyli (co to za pomysł w ogóle? kolejna z metodami naturalnymi? ), ale ten z pierwszym razem również, albo koleżanka zaszła w ciążę, no niestety. Jak się podejmuje decyzję o współżyciu, to chyba należy sobie zdawać sprawę z tego, że istnieją pewne konsekwencje, a już na pewno jeśli ktoś idzie na żywioł.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 21:34   #10
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Sylwia...ja po swoim pierwszym razie z tego co piamiętam to właśnie miałam podobnioe to znaczy nie dostałam okresu w odpowiednim czasie i zaczęłam się bardzo martwić że coś jest nie tak, ale okazało się że "przesunął się" o jakieś 2 tygodnie. Dodam że za pierwszym raziem tak wyszło że było bez zabezpieczenia. Niech koleżanka się nie przejmuje, wszystko będzie dobrze.
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 05:37   #11
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

oh dzięki Klaudia to ją trochę uspokoi
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-17, 10:17   #12
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Cytat:
Napisane przez sylwia18
oh dzięki Klaudia to ją trochę uspokoi
Szkoda, ze kolezanka nie martwila sie przed wspozyciem o konsekwencje, no chyba, ze wyszla z zalozenia ze chce zostac matka...
Troche nierozumiem takich ludzi, tyle sie o tym pisze i mowi... eshhhh

Podejrzewam, ze stres zatrzymal jej okres... jesli wspolzycie nastapilo jak miala plodne, to mozliwe ze zaszla w ciaze i nalezaloby test powtorzyc. Albo - lekarz i dokladne badanie
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 11:53   #13
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Ech... dziewczyny. Jakiez to nierozsadne! Tyle sie o tym trabi, a tu dalej bez zabezpieczenia. Najlepiej natychmiast udac sie do ginekologa.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 12:00   #14
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

rozmawiałam z nią i dzisiaj wybiera się do ginekologa. test kupiła za 14zł ale ja się nie znam to nie wiem czy to w miarę dobry czy beznadziejny. oj dziewczyny ja też nie mogę zrozumieć jak mogła tak niemądrze postąpić...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 12:35   #15
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Za 14 zl to nie taki tani, ale powinna byla go powtorzyc, szczegolnie w przypadku watpliwosci. Zreszta te testy niewiele czym sie od siebie roznia i wszystkie maja podobne prawdopodobienswo bledu.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 15:15   #16
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

jejku jak czytam o takiej bezmyslności to aż mi się słabo robi!a moze nie wszyscy wiedzą skąd się biora dzieci?niby antykoncepcja jest szeroko dostępna do wyboru do koloru!a wracając do głównego pytania to jest to bardzo mozliwe że okres przesuną się pod wpływem pierwszego razu,nie mam pojęcia czego ale tak się bardzo często zdarza, aczkolwiek bardzo prawdopodobne tej tez to że poprostu jest w ciąży
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 20:43   #17
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Wszyscy tak piszą o tej nierozsądności i ok, jest to jaknajbardziej uzasadnione. Sama też tak do tego podchodziłam...a tym czasem mój pierwszy raz był bez zabezpieczenia, czasem emocje biorą górę i się nie myśli w takiej chwili o rozsądku. Przynajmniej w moim przypadku tak było, ale przez te 2 tygodnie przeszłam piekło i myślałam że coś jest nie tak... w sumie z perspektywy czasu muszę stwierdzić że to była dla mnie dobra nauczka i koleżanka Sylwii też napewno będzie się uczyć na błędach.
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 07:32   #18
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

mam nadzieję tylko że nie zostanie jej pamiątka na całe życie tej bezmyślności...żeby to jeszcze był tylko jeden raz ale oni spali ze sobą dwa razy i dwa razy bez zabezpieczenia! tragedia...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 22:50   #19
EwelinAAA88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Witam wszystkich na początek!
Przedstawię swoją sprawę od razu, bo od kilku dni mnie ona męczy... ( 6 dni temu współżyłam z moim chłopakiem, był to nasz pierwszy raz... Zrobiliśmy to dzień-dwa przed miesiączką. Zaraz następnego dnia zaczął boleć mnie brzuch... miesiączka też się pojawiła, ale taka "nie moja", wiecej śluzu niż krwi :| ... wiem, że po pierwszym razie mogą to być objawy gojenia się tam wszystkiego w środku... ale mimo to zastanawia mnie właśnie dlaczego miesiączka nie była normalna ... teraz jestem 6 dni po stosunku, boli mnie brzuch... czuje takie rozrywanie jajników boli mnie brzuch i jest napęczniały;/ to "dziwne" krwawienie skończyło mi się wczoraj, a brzuch nie przestaje boleć... zrobię test pod koniec tego tygodnia... boję sie strasznie... mam 19 lat... czekam na wybiki matur... wiem, że teraz to już nie ma o czym mówić, że żałuję czy coś takiego, bo wszystko się już zdarzyło... proszę jedynie o jakieś wyjaśnienie, i czy po tygodniu mogę czuć jakieś objawy ciązy, bo tyle już sie oczytałam na ten temat, te bóle brzucha itp, jego nabrzmiałość... ;/ pliissss.. to też było bez zabezpieczenia ;////
EwelinAAA88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-11, 23:19   #20
Lalik
Zadomowienie
 
Avatar Lalik
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 172
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Cytat:
Napisane przez EwelinAAA88 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich na początek!
Przedstawię swoją sprawę od razu, bo od kilku dni mnie ona męczy... ( 6 dni temu współżyłam z moim chłopakiem, był to nasz pierwszy raz... Zrobiliśmy to dzień-dwa przed miesiączką. Zaraz następnego dnia zaczął boleć mnie brzuch... miesiączka też się pojawiła, ale taka "nie moja", wiecej śluzu niż krwi :| ... wiem, że po pierwszym razie mogą to być objawy gojenia się tam wszystkiego w środku... ale mimo to zastanawia mnie właśnie dlaczego miesiączka nie była normalna ... teraz jestem 6 dni po stosunku, boli mnie brzuch... czuje takie rozrywanie jajników boli mnie brzuch i jest napęczniały;/ to "dziwne" krwawienie skończyło mi się wczoraj, a brzuch nie przestaje boleć... zrobię test pod koniec tego tygodnia... boję sie strasznie... mam 19 lat... czekam na wybiki matur... wiem, że teraz to już nie ma o czym mówić, że żałuję czy coś takiego, bo wszystko się już zdarzyło... proszę jedynie o jakieś wyjaśnienie, i czy po tygodniu mogę czuć jakieś objawy ciązy, bo tyle już sie oczytałam na ten temat, te bóle brzucha itp, jego nabrzmiałość... ;/ pliissss.. to też było bez zabezpieczenia ;////
no patrz, kilka zlotych na prezerwatywe i bys sie nie miala czym martwic. dla mnie z opisu ewidentna ciaza. piecioraczki.


[tyle sie trabi o zabezpieczeniach, o dzieciach z wpadek, o SWIADOMYM wspolzyciu i macierzynstwie, a tu dalej nic, jak grochem o sciane. przepraszam za to moralizatorstwo, ale zawsze przy takich postach sie we mnie gotuje.]


swoja droga, temat na podforum ginekologicznym chyba powinien byc, nie na plotkowym.
__________________
Nie jestem leniwa. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

Lalik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 23:30   #21
lutiana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 240
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Cytat:
Napisane przez Lalik Pokaż wiadomość
no patrz, kilka zlotych na prezerwatywe i bys sie nie miala czym martwic. dla mnie z opisu ewidentna ciaza. piecioraczki.


[tyle sie trabi o zabezpieczeniach, o dzieciach z wpadek, o SWIADOMYM wspolzyciu i macierzynstwie, a tu dalej nic, jak grochem o sciane. przepraszam za to moralizatorstwo, ale zawsze przy takich postach sie we mnie gotuje.]


swoja droga, temat na podforum ginekologicznym chyba powinien byc, nie na plotkowym.
to samo sobie pomyslalam
__________________



Nie używam już tego profilu. Nie lubię być śledzona
lutiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 23:56   #22
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Lalik napisala:
Cytat:
zawsze przy takich postach sie we mnie gotuje.
Nie jestes sama.
A wystarczy kilka zlotych na gumki... ehhh... ja bym wylysiala ze strachu przed mozliwa ciaza Na szczescie mysle na tyle logicznie gdy mam "chcice" by nie zapomniec o zabezpieczeniu
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 11:49   #23
mi4ka
Przyczajenie
 
Avatar mi4ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Widzę że temat jest bardzo stary, jednakże na czasie ^^ Mam problem miesiączkę powinnam dostać 13 dni temu a nie ma jej do tej pory, z chłopakiem współżyliśmy jakiś miesiąc temu ale oczywiście z zabezpieczeniem oraz nie było to zbliżenie dokończone no same wiecie o co chodzi no :P martwie się bo swoje objawy przedmiesiaczkowe mam a jej nie widać. Dodam ze jestem w trakcie zdawania matur. Co myślicie na ten temat?
mi4ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 12:16   #24
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Cytat:
Napisane przez mi4ka Pokaż wiadomość
Widzę że temat jest bardzo stary, jednakże na czasie ^^ Mam problem miesiączkę powinnam dostać 13 dni temu a nie ma jej do tej pory, z chłopakiem współżyliśmy jakiś miesiąc temu ale oczywiście z zabezpieczeniem oraz nie było to zbliżenie dokończone no same wiecie o co chodzi no :P martwie się bo swoje objawy przedmiesiaczkowe mam a jej nie widać. Dodam ze jestem w trakcie zdawania matur. Co myślicie na ten temat?
Raczej stres maturalny niż ciąża.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 12:21   #25
mi4ka
Przyczajenie
 
Avatar mi4ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Czyli ze możliwe jest aż takie opóźnienie?
mi4ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:12   #26
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

oczywiście :P
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 18:14   #27
mi4ka
Przyczajenie
 
Avatar mi4ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Dziękuje za te słowa, wszyscy mówili ze to nienormalne że sie przejmuje, ale jakoś tutaj na piśmie bardziej to do mnie przemówiło. Jejku dzień w którym @ nadejdzie będzie jednym z najcudowniejszych dni

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Swoją drogą ciekawa jestem jak zakończyła się przygoda koleżanki opisywana w tym temacie
mi4ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 18:50   #28
czarna_2202
Raczkowanie
 
Avatar czarna_2202
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 321
GG do czarna_2202
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Moim zdaniem nie spóźnia Ci się okres właśnie przez stres maturalny oraz dodatkowy stres o brak miesiączki... moja koleżanka również się obawiała bo okres zaczął się spóźniać i powoli panikowała, jednak właśnie dzisiaj dostała ...

Również jestem ciekawa zakończenia powyższego tematu aczkolwiek nie przeczytałam do końca
__________________
"Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce... "
czarna_2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 19:01   #29
mi4ka
Przyczajenie
 
Avatar mi4ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

No ja w takich momentach dochodzę do wniosków że 100 razy lepiej byłoby być facetem tyle stresuu a oni sobie w ogóle nie zdają z tego sprawy ! a można wiedziec przez jaki czas się jej spóźniała ?

Edytowane przez mi4ka
Czas edycji: 2009-05-11 o 19:03 Powód: bo tak
mi4ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 19:42   #30
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: brak miesiączki po pierwszym razie

Cytat:
Napisane przez mi4ka Pokaż wiadomość
Czyli ze możliwe jest aż takie opóźnienie?
Może być nawet tak, że "wypadnie" jeden, cały cykl... Czyli miesiączka po dwóch a nie po jednym miesiącu. Ehh ten stres... też tak kiedyś miałam...
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.