Licealne związki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-23, 19:02   #1
Rick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 137

Licealne związki


W liceum pierwszy raz mamy styczność z miłością "na poważniej". Jesteśmy prawie dorośli, a jednak ciągle dziećmi - w tym tkwi cały urok. Podczas tego okresu powstaje naprawdę dużo par na stałe, niektóre związki trwają latami, Tylko z tego co zauważyłem, niestety, od kiedy partnerzy poszli na studia, rozeznali się w nowym towarzystwie, zaczęli zmieniać swoje życie. Bardzo dużo par które znałem a nie są to typowe "nastoletnie miłości" tylko kilkuletnie związki, rozpadły się odkąd wszyscy poszliśmy na studia, pozostały tylko nieliczne przypadki. Chciałbym wiedzieć jak to wygląda(ło) w Waszym środowisku?
Rick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:05   #2
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Licealne związki

Mam jedną taką znajomą parę, są razem od 1 klasy liceum i teraz mają po 23 lata i są 2 lata (coś koło tego) po ślubie, wydają się dobraną parą, myślę, że komu jak komu ale im się akurat powiedzie.

Ja mojego TŻ też znam ze szkolnej ławki i to dosłownie chodziliśmy do jednej klasy w liceum, a w 3 klasie siedzieliśmy razem w ławce na niektórych przedmiotach, kumplowaliśmy się, ale nigdy nic, dopóki własnie nie nadeszły wakacje pomiędzy maturą a studiami (czyli już po końcu liceum) - wtedy jakoś tak wyszło, że zdecydowaliśmy się być razem no i każde z nas jest już na 4 roku i trzymamy się choć to w sumie nie do końca to co opisałeś bo to nie jest nastoletnia szkolna miłość, to było kumpelstwo, a związek zaczął się dopiero po skończeniu szkoły
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:09   #3
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Licealne związki

U mnie w rodzinie: mój kuzyn i jego żona zaczęli być ze sobą w drugiej klasie liceum. Moja kuzynka i jej mąż też poznali się w szkole średniej. Znam jeszcze jedną dziewczynę, która była w liceum, gdy zaczęła być ze swoim mężem (tylko, że on wtedy studiował już).
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:10   #4
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: Licealne związki

Ja ze swoją szkolną miłością (1 klasa LO) jestem już 9 lat pomimo, że przez 6 lat oddaleni jesteśmy od siebie o ok. 100 km. Można można
__________________

Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:17   #5
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Licealne związki

Ja jestem na drugim roku studiów i znam sporo par , które zaczęły swoje związki w liceum, z resztą sama jestem jednym z takich przykładów.

Para z najdłuższym stażem wśród moich znajomych zaczęła "chodzić ze sobą" , kiedy dziewczyna była w drugiej klasie gimnazjum, chłopak dwa lata starszy. Dzisiaj mieszkają razem, ona jest na trzecim roku, a on kończy właśnie magisterkę i z tego co wiem ma plany oświadczynowe

Natomiast ze starszych małżeństw, w mojej rodzinie są dwa, które zaczęły swoje związki w czasach licealnych (właściwie w wieku licealnym, bo tylko jedna z nich poznała się konkretnie w szkole średniej).
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2011-12-23 o 19:19
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:27   #6
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Licealne związki

Ja z moim TŻ jestem od liceum, a niedługo kończymy już studia Co prawda w innych miastach, ale blisko siebie.

Przypominam sobie jeszcze dwie takie pary jak nasza z liceum, które nadal są razem. Większość się jednak rozpadła
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:35   #7
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Licealne związki

Mam bardzo ładny przykład - mój kuzyn i jego żona Poznali się w LO, od razu wpadli sobie w oko, zaczęli być ze sobą, każde z nich poszło na inne studia (kuzyn na prawo a jego żona na filologię) i co? Są 3 lata po ślubie i mają roczną córeczkę
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-23, 19:41   #8
sjero
Raczkowanie
 
Avatar sjero
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 340
Dot.: Licealne związki

moja kumpela poznała swojego męża w podstawówce - tzn są razem od czasów podstawówki. Ona ma teraz 32 lata, on 35.
sjero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:55   #9
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Licealne związki

Z moich super-poważnych licealnych związków niestety nie przetrwał żaden. Wszyscy się rozeszli max na II roku studiów.
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 20:03   #10
addatoniewypada
Rozeznanie
 
Avatar addatoniewypada
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 540
Dot.: Licealne związki

ja jestem w takim zwiazku, razzem 7 lat, pol roku po slubie
addatoniewypada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 20:05   #11
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Licealne związki

noo, siostra cioteczna mojego TŻta jest ze swoim kolegą z klasy z liceum już 10 lat ja sama mojego chłopaka poznałam we własnej klasie w liceum
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do

Edytowane przez mariamarysienka
Czas edycji: 2011-12-23 o 20:07
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-23, 20:07   #12
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: Licealne związki

Jestem z TŻ od 3 klasy gimnazjum, czyli 8,5 roku
__________________


velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 20:38   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Licealne związki

ja pamietam ze bylam w szoku jak weszla moda na nasza klase zalozylam konto, szukam znajomych ze szkolnych lat (doslownie) a tu patrze bo 10 latach od matury normalnie ile malzenstw, zwlaszcza ci co nalezeli do harcerstwa lub spiewali w chorze. Niejedna agencja matrymonialna mogla by pozazdroscic wynikow kojarzania.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 20:50   #14
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Licealne związki

Z tego co pamiętam jak zaczynałam studia większość moich nowych kolegów (i ja również) była w związkach które zaczęły się w liceum. Cóż... Podczas pierwszej sesji w zasadzie wszyscy byli wolni albo w nowych związkach ostało się dwóch kolegów - jednego dziewczyna rzuciła w wakacje po pierwszym roku, drugi niedawno się zaręczył Moja siostra jest teraz na pierwszym roku studiów, od ponad roku jest z chłopakiem poznanym w liceum - wygląda na to że nadal bardzo dobrze im się układa
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 21:09   #15
majasonia
Raczkowanie
 
Avatar majasonia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: dziki wschód
Wiadomości: 155
Dot.: Licealne związki

u mnie to była lekka masakra, bo kiedy ludzie porozjeżdżali się na studia, były trzy klasowe pary. po dwóch miesiącach nie było już ani jednej, mimo że ludzie wylądowali w tym samym mieście. jedna dziewczyna stwierdziła że jednak gościa nie kocha, druga zachłysnęła się większym miastem, w trzecim przypadku to chłopak się zachłysnął. i panna stwierdziła że nie chce mieć do czynienia z osobą jaką się stał.
__________________
feminizm =/= feminazizm, ignorancie. a już na pewno nie mizoandria, o polactwo.
majasonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 22:00   #16
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Licealne związki

Sama jestem dobrych parę lat w takim związku. Znam też mase ludzi, ktorzy poznali sie w liceum i wciąż są razem.
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 22:13   #17
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Licealne związki

Rodzice mojego chłopaka poznali się w wieku 17 lat i chodzili razem do klasy... teraz są 20 lat po ślubie. Ja mojego tżta nie poznałam w szkole, ale chodzimy do jednej
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 22:58   #18
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Licealne związki

Przyjaciółka wyszła niedawno za mąż za chłopaka z którym była od początku 2 klasy LO, czyli w momencie ślubu byli razem już 8 lat

Z moich obserwacji wynika jednak, że tak z 80% związków się rozpada (np. mój trzasnął na drugim roku studiów) i to jest naturalna kolej rzeczy. Większość ludzi na studiach kosztuje dorosłego życia i takiej prawdziwej samodzielności i ta nowa "wolność' różnie na nich wpływa.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 10:41   #19
_Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar _Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 223
Dot.: Licealne związki

"Na poważniej" nie znaczy wcale "na poważnie". O jakim "kilkuletnim związku" można w ogóle mówić w liceum? To są najwyżej kilkuletnie nastoletnie miłości. O poważnym związku można mówić w przypadku dwojga dorosłych i w miarę niezależnych ludzi.

W moim środowisku: moja wielka licealna miłość nie dotrwała nawet do inauguracji roku akademickiego. Mniej więcej w tym samym czasie skończył się związek mojej koleżanki - chłopak z nią zerwał, bo nie dostała się na UJ - bardzo dojrzałe, przyznacie.

Wierzcie albo nie, w mojej klasie było dziewięć par. Jedna wzięła w ostatnie wakacje ślub. Kolejna ciągle jest razem, chociaż ślubu wciąż po tylu latach nie planuje. Pozostałych siedem wytrzymało najdalej do drugiego roku studiów. Jedna z nich nawet się po maturze zaręczyła, ale nie pomogło.
_Lady Zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-24, 10:49   #20
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Licealne związki

U mnie żaden nie przetrwał - ani mój ani znajomych
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 10:51   #21
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Licealne związki

Zgaga ale przesadzasz strasznie patetycznie żeś określiła związek, no ja cię proszę. Odkąd żyję wiem że o związku mówimy wtedy kiedy dwójka ludzi dzieli ze sobą troski i radości, kocha się, jest sobie wierna i panuje między nimi partnerstwo a nie przyjaźń.

Ja tam sama dalej jestem w związku który zaczęłam jak byłam w liceum.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 11:00   #22
_Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar _Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 223
Dot.: Licealne związki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Zgaga ale przesadzasz strasznie patetycznie żeś określiła związek, no ja cię proszę. Odkąd żyję wiem że o związku mówimy wtedy kiedy dwójka ludzi dzieli ze sobą troski i radości, kocha się, jest sobie wierna i panuje między nimi partnerstwo a nie przyjaźń.
Tylko liceum w to wszystko wtrącają się jeszcze rodzice Zwłaszcza w punkt "partnerstwo".
_Lady Zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 11:04   #23
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Licealne związki

mój obecny TZ jest moim pierwszym chłopakiem .ja miałam 10 lat,on 9 .
czy to się liczy,poniewaz nasze drogi rozeszły się na 15 lat?
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 11:09   #24
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Licealne związki

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
mój obecny TZ jest moim pierwszym chłopakiem .ja miałam 10 lat,on 9 .
czy to się liczy,poniewaz nasze drogi rozeszły się na 15 lat?
Jakie słodkie czy byłoby to straszne ciekawstwo,gdybym się spytała,jak to się stało,że na siebie wpadliście i wróciliście do siebie?
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 11:14   #25
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Licealne związki

jestem obecnie w związku z pierwszą wielką "licealną miłością"
spotkaliśmy się po latach,po trudnych długich związkach-i okazało się ,że czujemy do siebie to samo co lata temu-tylko teraz jesteśmy mądrzejsi o wiele doświadczeń,bogatsi o doświadczenia,bardziej ukształtowania-i dalej kochamy to samo...
i tak już to trwa ponad trzy lata
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 11:19   #26
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Licealne związki

Byłam w takim związku, od drugiej klasy liceum do prawie końca trzeciego roku studiów, ale zerwałam. Moi znajomi z liceum są nadal w związku, ale zostali parą chyba po zakończeniu liceum.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 12:15   #27
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Licealne związki

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Jakie słodkie czy byłoby to straszne ciekawstwo,gdybym się spytała,jak to się stało,że na siebie wpadliście i wróciliście do siebie?
nasze drogi się rozeszły,ponieważ nasi rodzice dostali przydzialy mieszkań w różnych miastach.

pierwszy raz spokalismy się w autobusie mając 17 lat,jednak on zaraz wysiadł do szkoły.
ponoc potem przyjechał do mojej miejscowości,żeby się ze mną spotkać,ale mnie nie zastał.
za to spotkał naszego wspólnego kolegę ,który mieszkał z nami,a wyprowadził się do mojej miejscowości.
ten kolega był we mnie zakochany i powiedział,że jestem jego dziewczyną,a co nie miało miejsca.mój obecny zamiast skonsultowac to ze mną więcej się nie pojawił .
później spotkaliśmy się w lokalu.on był JD,a ja przyszłam potańczyć.
dostałam cudną dedykację dla jednynej miłości i tak sie zaczęło.oboje mamy trudna przeszłość,ale dla siebie jestesmy stworzeni
trwa do dziś .

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2011-12-24 o 12:17
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 12:27   #28
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Licealne związki

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nasze drogi się rozeszły,ponieważ nasi rodzice dostali przydzialy mieszkań w różnych miastach.

pierwszy raz spokalismy się w autobusie mając 17 lat,jednak on zaraz wysiadł do szkoły.
ponoc potem przyjechał do mojej miejscowości,żeby się ze mną spotkać,ale mnie nie zastał.
za to spotkał naszego wspólnego kolegę ,który mieszkał z nami,a wyprowadził się do mojej miejscowości.
ten kolega był we mnie zakochany i powiedział,że jestem jego dziewczyną,a co nie miało miejsca.mój obecny zamiast skonsultowac to ze mną więcej się nie pojawił .
później spotkaliśmy się w lokalu.on był JD,a ja przyszłam potańczyć.
dostałam cudną dedykację dla jednynej miłości i tak sie zaczęło.oboje mamy trudna przeszłość,ale dla siebie jestesmy stworzeni
trwa do dziś .
Jak fajnie się czytało Zazdroszczę, gratuluję i życzę szczęścia! i Wesołych Świąt!
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 12:32   #29
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Licealne związki

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nasze drogi się rozeszły,ponieważ nasi rodzice dostali przydzialy mieszkań w różnych miastach.

pierwszy raz spokalismy się w autobusie mając 17 lat,jednak on zaraz wysiadł do szkoły.
ponoc potem przyjechał do mojej miejscowości,żeby się ze mną spotkać,ale mnie nie zastał.
za to spotkał naszego wspólnego kolegę ,który mieszkał z nami,a wyprowadził się do mojej miejscowości.
ten kolega był we mnie zakochany i powiedział,że jestem jego dziewczyną,a co nie miało miejsca.mój obecny zamiast skonsultowac to ze mną więcej się nie pojawił .
później spotkaliśmy się w lokalu.on był JD,a ja przyszłam potańczyć.
dostałam cudną dedykację dla jednynej miłości i tak sie zaczęło.oboje mamy trudna przeszłość,ale dla siebie jestesmy stworzeni
trwa do dziś .

Jej, piękne


Mój związek trawa od pierwszej klasy liceum, w przysłym roku ślub Wypatrzył mnie gdzieś na szkolnym korytarzu. Większość licealnych miłości moich znjaomych rozpadła się...
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 13:48   #30
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Licealne związki

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nasze drogi się rozeszły,ponieważ nasi rodzice dostali przydzialy mieszkań w różnych miastach.

pierwszy raz spokalismy się w autobusie mając 17 lat,jednak on zaraz wysiadł do szkoły.
ponoc potem przyjechał do mojej miejscowości,żeby się ze mną spotkać,ale mnie nie zastał.
za to spotkał naszego wspólnego kolegę ,który mieszkał z nami,a wyprowadził się do mojej miejscowości.
ten kolega był we mnie zakochany i powiedział,że jestem jego dziewczyną,a co nie miało miejsca.mój obecny zamiast skonsultowac to ze mną więcej się nie pojawił .
później spotkaliśmy się w lokalu.on był JD,a ja przyszłam potańczyć.
dostałam cudną dedykację dla jednynej miłości i tak sie zaczęło.oboje mamy trudna przeszłość,ale dla siebie jestesmy stworzeni
trwa do dziś .
Słodkie,ale też życiowe.Gratuluję i dzięki,że napisałaś
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.