Testy alergiczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-02, 22:22   #1
grLui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 115

Testy alergiczne


Witam,

od kilku miesięcy mam nieustanny katar po prostu ciągle "leci mi z nosa" jest to juz trochę uciążliwe dlatego postanowiłam coś z tym zrobić, myślę że przyczyną może być alergia na coś w związku z tym chcialam zrobić testy tylko nie wiem jak się do tego zabrać, czy lepiej prywatnie czy można dostać skierowanie od lekarza rodzinnego? W jakich okresach najlepiej robić takie testy (podejrzewam uczulenie na sierść kota z którym mieszkam od jakiegoś czasu) i jak to w ogole wygląda?

Z gory dziękuje za wszystkie rady
__________________
wzrost: 167cm
waga: 49kg
grLui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 22:37   #2
Kejti_91
Raczkowanie
 
Avatar Kejti_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 97
Dot.: Testy alergiczne

miałam robione 2x w życiu; oczywiście zależy na co podejrzewasz uczulenie ale najlepiej robić testy na jesieni bądź w zimie kiedy powietrze jest nieco oczyszczone przez chłodne powietrze i różnego rodzaju opady. Czy zrobisz prywatnie czy państwowo raczej nie ma znaczenia poza wydatkami z tego co pamiętam to wykonanie testów kosztuje koło 100zł a w każdym razie nie powinno więcej; oczywiście na NFZet potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego (nie powinno być problemu) testy polegają na tym, że pielęgniarka 'stawia' Ci kropelki roztworów z alergenami (oczywiście każda kropla z innym) i nakłuwa skórę pod kropelką taką specjalną szpatułką (oczywiście nic nie boli) przez jakieś 10-15 minut siedzisz z tym i czekasz przy której kropli wystąpi reakcja alergiczna w zależności od stopnia dostaniesz odpowiednie leki i być może maść na miejscu żeby posmarować zmienione miejsca ( tej zmiany nie ma się co bać to po prostu jakieś zaczerwienienia ewentualnie lekkie nabrzmienie) jakby były jeszcze jakieś pytania mogę odpowiedzieć bo jakieś tam doświadczenie mam
Kejti_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 22:40   #3
p_misiowa
Zadomowienie
 
Avatar p_misiowa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 406
Dot.: Testy alergiczne

Skierowanie na testy alergiczne dostaniesz od lekarza alergologa, od rodzinnego chyba też ( nie wiem bo zawsze chodziłam do alergologa).
Jeśli pójdziesz do lekarza przyjmującego na NFZ dostaniesz skierowanie na bezpłatne testy.
Wygląda to tak, że na jedną lub obie ręce nakładane są po kropli odpowiednie antygeny substancji uczulających i następnie tam gdzie są te kropelki jest nakłuwana skóra. Trzeba później poczekac jakiś czas (dokładnie nie pamiętam chyba 15 minut). Następnie mierzona jest strefa bąbli które powstały przy tym na co jesteś uczulona. W zależności od jej wielkości określa się na ile dodatni jest dany wynik.
Po takim teście skóra trochę swędzi. Jeśli jednak się okaże że nie jesteś uczulona to bąbla nie będzie
__________________

KOCHAM!
******


Edytowane przez p_misiowa
Czas edycji: 2012-01-02 o 22:42
p_misiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 08:24   #4
eeela
Raczkowanie
 
Avatar eeela
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 332
GG do eeela
Dot.: Testy alergiczne

Ja na grouponie kupiłam sobie "karnet" na zrobienie testów metodą biorezonansu. Zapłaciłam 99 zł zamiast 450 zł. 377 alergenów pokarmowych i 200 wziewnych.
__________________
http://www.pustamiska.pl
eeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 09:18   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Testy alergiczne

Cytat:
Napisane przez eeela Pokaż wiadomość
Ja na grouponie kupiłam sobie "karnet" na zrobienie testów metodą biorezonansu. Zapłaciłam 99 zł zamiast 450 zł. 377 alergenów pokarmowych i 200 wziewnych.

tylko, że to nie są testy alergiczne, tylko jakaś ściema... nie ma żadnych dowodów na skuteczność biorezonansu a już na pewno taki wynik nie będzie podstawą dla alergologa do leczenia....

autorko, najpierw do rodzinnego, potem ewentualnie do alergologa
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 11:06   #6
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Testy alergiczne

Mój brak niedlugo po urodzeniu dostał alergii z mega wysypką i pomogły mu własnie testy z biorezonansem. Matka też w to nie wierzyła, ale nie miała wyjścia gdy zwykły lekarz dawał maści ze sterydami i kazał eliminować po kolei wszystko z diety i tak sobie samemu szukać a brat miał ogromne rany na rękach i nogach. Po odczulaniu bioezonansem mu przeszło. Dopiero kilka lat później matka znalazła fajnego alergologa (bo miał początki astmy) i jest pod jego opieką do dziś. Najlepiej łączyć medycynę niekonwencjonalną ze zwykłą. Nikomu nie robią testów kłutych na 500 alergenów a wynik z bio można potwierzić testami tradycyjnymi.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 11:10   #7
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Testy alergiczne

To, co mówią dziewczyny + ja też mam taki katar, byłam badana alergologicznie i miałam odczyn minimalny, tak więc u mnie to nie była kwestia uczulenia. Mam tylko nadwrażliwe drogi oddechowe, poza tym reaguję na wszystkie infekcje zatokami.
Przeszłabym się do lekarza rodzinnego, może skieruje też do laryngologa.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 11:47   #8
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Testy alergiczne

Do rodzinnego, skierowanie i później do alergologa.
Tam mogą Ci wykonać 2 rodzaje testów- jeden to pani nakłuwa przedramię igiełką i puszcza po kropelce różnych substancji - wynik po ok 15 min a drugi rodzaj to testy płatkowe- przyklejają na plecy takie duże plastry z różnymi substancjami i są 2 odczyty- jeden chyba po 24 a drugi po 48 lub tam 72- nie pamiętam już dokładnie
Możliwe, że są jeszcze jakieś inne rodzaje ale ja miałam tylko takie wykonywane.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 12:03   #9
eeela
Raczkowanie
 
Avatar eeela
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 332
GG do eeela
Dot.: Testy alergiczne

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

tylko, że to nie są testy alergiczne, tylko jakaś ściema... nie ma żadnych dowodów na skuteczność biorezonansu a już na pewno taki wynik nie będzie podstawą dla alergologa do leczenia....

autorko, najpierw do rodzinnego, potem ewentualnie do alergologa
Już tyle razy byłam nakłuwana, że hej. Uznałam to za okazję, bo dość drogie są takie testy. Spróbować nie zaszkodzi, bo są to testy bezinwazyjne.
__________________
http://www.pustamiska.pl
eeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 13:58   #10
annaKot
Raczkowanie
 
Avatar annaKot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa - Solec
Wiadomości: 173
Dot.: Testy alergiczne

Cytat:
Napisane przez grLui Pokaż wiadomość
Witam,

od kilku miesięcy mam nieustanny katar po prostu ciągle "leci mi z nosa" jest to juz trochę uciążliwe dlatego postanowiłam coś z tym zrobić, myślę że przyczyną może być alergia na coś w związku z tym chcialam zrobić testy tylko nie wiem jak się do tego zabrać, czy lepiej prywatnie czy można dostać skierowanie od lekarza rodzinnego? W jakich okresach najlepiej robić takie testy (podejrzewam uczulenie na sierść kota z którym mieszkam od jakiegoś czasu) i jak to w ogole wygląda?

Z gory dziękuje za wszystkie rady
Lepiej isc prywatnie do alergologa i zrobic testy skórne z i krwi. Nie sa tanie, ale jak wykonasz i ten i ten to możesz mieć jakakolwiek pewnosc, że odkryja przyczyne twojej alergii. Bo moga byc totalnie różne. Od alergii pokarmowej tez moze lecieć z nosa. Nie koniecznie od pyłków.
annaKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.