uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-07, 20:42   #1
ikets
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar ikets
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 222
Cool

uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie... proszę pomóżcie :*


Strasznie swędzi, ale jak podrapie to boli...
Ostatnio troszke polezałam na słoneczku i tak miałam codziennie nie wiem co z tym zrobic ? Prosze o pomoc, w zamian rozdaje buziaki

ps. to jest na dekolcie.

Edytowane przez ikets
Czas edycji: 2005-07-07 o 21:10
ikets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 20:59   #2
coolturalna
Przyczajenie
 
Avatar coolturalna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ŚWIRLANDIA
Wiadomości: 16
GG do coolturalna
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Hej! wyrazy współczucia przezywam to samo!! spróbuj na noc posmarowac sie maslanka albo lepiej smietana bo jest bardziej tłusta poloz dosc gruba warstwe i zabandazuj sparzone miejsca rano zmyj to delikatnym plynem najlepiej nie zawierajacym mydla i posmaruj balsamem chlodzacym. Powinno pomoc. Widze ze masz jasne plamki wiec radze po "zabiegu" przejsc sie do dermatologa nawet jesli znikna.
......................... ..........
aha minusem calej tej "operacji" jest niezbyt przyjemny zapach ale co to jest w porównaniu do tego co przezywasz??!!
POWODZENIA!!!
__________________
cOOlturalna
coolturalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 21:07   #3
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

jejku ja mam to samo...pozniej mnie to tak swedzi ze nie da sie wytrzymac...ale ja mam sposob na to poprostu krem do opalania z bardzo duzym faktorem np 60
czeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 21:20   #4
pEtArdA
Raczkowanie
 
Avatar pEtArdA
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 108
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie... proszę pomóżcie :*

Miałam to samo....tak bylo na plecach, dekolcie itp. Na rękach i buzi najgorzej. Straszne czerwone plamiska które potem jakby puchły i wyglądało to jak wulkany :| Po prostu byłam skazana na siedzenie w domu. Masakra ;/. Teraz na szczescie juz tak nie mam przeszło chyba z wiekiem Radzę pić wapno, mi troche łagodziło...Fenistil w żelu też powinien dać ulgę. Pozdrawiam
__________________
cieszę się życiem...
pEtArdA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 22:20   #5
ikets
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar ikets
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 222
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie... proszę pomóżcie :*

up
ikets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 22:33   #6
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

mam dokladnie to samo, ale nie tylko po opalaniu, robi sie nie wiadomo od czego i to calkiem czesto najczesciej na zgieciach lokcia, kolana, na wewnetrznej stronie nadgarstka, szyi i kostkach, czasem tez na dekolcie i brzuszku to jest ohydne i strasznie swedzi! Ja moje traktuje mascmi hydrocortisonum lub elcom, troche pomaga ale na poczatku, po kilku uzyciach uczulenie sie na nie "uodparnia"
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 22:44   #7
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie... proszę pomóżcie :*

a mi to na tym zdjeciu wyglada jak zbierajace sie bąble... od tego,ze za dlugo na sloneczku
bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-11, 09:30   #8
aneta73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Liban
Wiadomości: 10
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

swedzenie i bol zlagodzi FENIStIL GEL ,wychodzac na slonce uzywal blokera FOTODERM!100 jest idealny i zalecam odwiedziny dermatologa.
Biedactwo...jestes alergiczka

Caluje
aneta73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 09:36   #9
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Red face Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Witam
Miałam to samo..jedyne co mi pomogło to antybiotyki w zastrzykach,chodziłam na nie chyba przez tydzień Rdazę udać się do dermatologa,ponieważ może to się przerzucić na narządy wewnętrzne,tak mi powiedział lekarz,więc radzę tego nie bagatelizować,bo jednemu pomoże wapno a drugiemu nie.Pozdrawiam
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 11:26   #10
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Stosuj filtry przeciwsłoneczne- więcej w wyszukiwarce i dziale KWC "blokery anty-UV"
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 11:35   #11
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie... proszę pomóżcie :*

Cytat:
Napisane przez ikets
Strasznie swędzi, ale jak podrapie to boli...
Ostatnio troszke polezałam na słoneczku i tak miałam codziennie nie wiem co z tym zrobic ? Prosze o pomoc, w zamian rozdaje buziaki

ps. to jest na dekolcie.
jezeli faktycznie jest to uczulenie a nie oparzenie, to duzo wapna trzeba pic, mozna przemywac slabym roztworem kwasu bornego, smarowac mascia(kremem) np oilatum jest dobre - nawilza i lagodzi podraznienia. Jezeli nie zejdzie po paru dniach mozesz kupic w aptece jakis srdoek na alrgie (cetalergin czy podobny bez recepty) zastosowac sie dokladnie do wskazowek na ulotce, jak to nie pomoze to do dermatologa.
Ja mam tak co roku prawie (o ile sie opalam) w sumie nic groznego, tylko daje nieprzyjemne uczucia i dyskomfort estetyczny.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-11, 11:35   #12
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Mnie też takie wyskoczyło pewnego dnia, i teraz mi już zawsze wyskakuje kiedy jestem pierwszy raz na slońcu, czasem również "w trakcie" słonecznego sezonu.
Najbardzie narażone miejsca to dekolt, wewnętrzne strony ramion i góra brzuszka (żebra) i miejsca pod kolanami - wszystkie te, któte mają tendencję do "przypiekania" sie na sloneczku.
Niestetym to jest najprawdopodobniej alergia i już Ci się tak czasem bęzie pojawiać.
Można udać się do alergologa po pastylki odczulające (radzę sie w nie zopatrzyć przed każdymi wakacjami), łykać wapno, smarować skrórę mocnym filtrem i przede wszystkim dobrze się spłukać i wsuszyć po wyjściu z kąpieli (morza, rzeki, jeziora, basenu itp), bo jak sie położysz mokra na słoneczku to wysyp murowany
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 13:11   #13
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Ja ma tez alergie na slonce w postaci czerwonych pryszczy i wulkanow. Atakuje mi zawsze dekolt, brzuch i plecy. Jedyna rada na slonce wychodzic dopiero po 15 i lykac beta-karoten + wapno.

Firma Novartis wypuscila specjalne tabletki Sandoz Sun & Day dla osob z tym problemem. Zwalczyc alergii nie moga ale troche lagodza objawy.
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 14:27   #14
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

jak sama piszesz pewnie jest to uczulenie, wiec tak jak radzily inne dziewczyny pij sporo wapna i na kilka dni odpusc sobie slonce (2-3) potem sprobuj znowu troche sie poopalac, ale caly czas pij wapno, jesli nie przejdzie porozmawiaj z dermatologiem on na pewno cos na to zaradzi
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 23:19   #15
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie... proszę pomóżcie :*

Wyglada na oparzenie, musisz kupic zel aloe Vera i nakladac na piekace miejsca. Kup takze krem z filtrem spf 30 albo 50.
sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 05:54   #16
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Jak już ktoś tutaj zauważył - pij wapno! Po jego wypiciu takie paskudztwa powoli, ale zaczynają schodzić. Wspieraj się też różnymi kremami - przed opalaniem (najlepiej z mocnym filtrem) i po opalaniu. Możesz też spróbować kupić sobie Allertec, poobserwuj czy jak go będziesz brała, zauważysz różnicę (od razu uprzedzam, że niestety nie masz co liczyć na to, że plamki się nie pojawią w ogóle...). Wiem z doświadczenia, bo też mam ten problem i to od kilku ładnych lat, zwykle obsypje mnie na dekolcie i udach
Ze słońcem muszę szczególnie uważać, choćby ze względu na to, że moja mama ma poważne uczulenie na słońce, wiec kto wie - może to po niej odziedziczyłam.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 10:04   #17
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Thumbs up Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Mam podobny problem. Borykam się z nim od lat. Właściwie z roku na rok wysyp zmian na skórze był coraz większy. U mnie zaczęło się od dłoni. W kolejnych latach owo uczulenie swoją ekspansją objęło stopy, uda, ręce. Nie muszę mówić, że zwłaszcza latem dyskomfort psychiczny daje się we znaki. Oczywiście, zawsze radziłam się dermatologów. Stosowałam tabletki i maści. Diagnozy lekarzy też były różne. W tym roku jednak zauważyłam poprawę. Po wizycie i instrukcjach bardzo miłej pani dermatolg, która nie zbagatelizowała mojego problemu. Przypadłość nazwała wielopostaciową osutką świetlną. Pani stwierdziła, że w wyniku działania słońca zmiany mogą się pojawić w różnych miejscach ciała, nie tylko tych eksponowanych na słońce. Mogą różnie wyglądać, więc często pacjenci nie kojarzą różnych zmian na skórze z tą samą przyczyną.A rady dostałam takie:

1. Łykać od wiosny beta karoten w celu zmniejszenia wrażliwości skóry na promienie słoneczne (ja wybrałam solarin max - ma największą zawartość beta karotenu).
2. stosować kremy z bardzo wysokimi filtrami, minimum 60, które muszą chronić przed promieniami UVA i UVB (sama zauważyłam, że po zastosowaniu kremu z filtrem tylko UVB skóra była znów obsypana)
3. ograniczyć ekspozycję ciała na słońce w czasie , gdy operuje najsilniej
4. dostałam tabletki blokujące wydzielanie histaminy (chyba czegoś nie pokręciłam ) ja mam Claritine na miesiąc
5. mam maść do traktowania nią ewentualnych zmian na skórze zrobioną w aptece według recepty lekarza (jest w niej hydrocortyzon)
6. picie wapna jest wskazane.

Muszę przyznać, że jak na razie wypryski pojawiają się rzadziej, a zmiany są łagodniejsze. Czyżby poprawa stanu skóry była możliwa? Ja w to chcę wierzyć, wszak to klucz do sukcesu! Trzeba się motywować. Ja jestem zadowolona z efektów kuracji. Wam, drogie wizażanki dotknięte tym samym problemem, też tego zyczę. Trzymajcie się, nie zwieszajcie swych ślicznych nosków ! Cóż... pociesza mnie myśl, że nie tylko mnie trapi taki kłopot!
Ale się rozpisałam ! Powodzenia w leczeniu! Mam nadzieję, że traficie na świetnych dermatologów!
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 10:11   #18
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

wyskoczylo mi to samo, na dekolcie- ale po trzech dniach pozegnalam sie ze swedzeniem- mam takie cos co rok po pierwszym sloncu (zawsze przeginam z czasem na sloncu ), smarowalam gruba warstwa balsamu do ciala i pomoglo. w tym roku zaopatrzylam sie wkoncu w olejek do opalania, a oliwke schowalam jak juz bede brazowsza
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 19:09   #19
lewa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

hej ! widze ze nie jestem sama ....ja ma uczulenie na słońce od ... hmm 5 lat? a moze wiecej już sama nie pamiętam . Poprostu pewnego dnia w czasie pobytu nad jeziorem wyszlo mi uczulenie . moja mam myślała że to od wody z jeziora ale potem kiedy poszłyśmy do lekarza dowiedziałam sie że to uczulenie na słońce .od tamtej pory co roku coraz wcześniej i coraz mocniej dostaje uczulenia jak tylko pierwszy raz mocniej zaświeci słońce już zaczynją mnie piec i swędzić nogi i ręce. mam czerwone placki i krostki ( strasznie swędzące) czasem w nocy wstaje bo poprostu tak sie drapie przez sen ze nie moge wytrzymać. w tym roku już mi wyszło ale jestem silna i musze sie powstrzymywać od drapaniem. takie życie jest straszne: nie moge być na słońcu , nie moge sie opalać, jestem strasznie blada, jak wchodze do wody wszystko mnie szczypie .stosuje filtr 100 biore zyrtek i okładam sie zimnymi okładami. kiedyś lekarka powiedziała ze to może minąć z wiekiem dojrzewania..... ale jakioś nie widze.... narazie to sie nasila. jestem dobrej myśli ze w końcu to minie pozdrawiam wszystkie uczulone dziewczyny
lewa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-27, 17:27   #20
angelika124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Sluchajcie( niewiem co sie dzieje ostanio przez jakies 2 tygodnie jak tylko wyjdzie sloneczko i troszke na nim posiedze to wszystko mnei swedzi:
mam tylko czerwone jakby rumience na twarzy ale tak to nic zadnych krostek moze to tak po pierwszym opalnaniu nei mama pojecia czy to moze uczulenie ??: pozmocyP
angelika124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 09:44   #21
justysia_79
Przyczajenie
 
Avatar justysia_79
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 20
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

witam
ja zawsze sie opalałam i nic sie nie działo
ale od paru dni po opalaniu mam na rekach taką czerwoną kaszke i swedzi i troszke na udach
może to jest zpowodowane tym że na ostatni dzien brania antybiotyku wyszlam na słonko i chwile sie działam ale w ten dzien nic sie nie pojawiało dopiero na drugi czy trzeci dzien po skączeniu antybiotyku
jestem ciekawa czy po opaleniu w solarium też może to wyskoczyć
troszke mi to znika

pozdrawiam
justysia_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 17:07   #22
ZAZA81
Raczkowanie
 
Avatar ZAZA81
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 286
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

mam dokładnie to samo-całe rece mi obsypało i strasznie to swedzi
pije juz wapno i dzisiaj pani w aptece poleciła mi maść hydrocortisonum 0,5%
mam nadzieje że szybko mi ta wysypka przejdzie
__________________
iść swoją drogą nie dać satysfakcji wrogom

moje ciuszki na wymiane

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...10#post5911110
ZAZA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 21:28   #23
isopel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Cytat:
Napisane przez Maszeńka Pokaż wiadomość
Mam podobny problem. Borykam się z nim od lat. Właściwie z roku na rok wysyp zmian na skórze był coraz większy. U mnie zaczęło się od dłoni. W kolejnych latach owo uczulenie swoją ekspansją objęło stopy, uda, ręce. Nie muszę mówić, że zwłaszcza latem dyskomfort psychiczny daje się we znaki. Oczywiście, zawsze radziłam się dermatologów. Stosowałam tabletki i maści. Diagnozy lekarzy też były różne. W tym roku jednak zauważyłam poprawę. Po wizycie i instrukcjach bardzo miłej pani dermatolg, która nie zbagatelizowała mojego problemu. Przypadłość nazwała wielopostaciową osutką świetlną. Pani stwierdziła, że w wyniku działania słońca zmiany mogą się pojawić w różnych miejscach ciała, nie tylko tych eksponowanych na słońce. Mogą różnie wyglądać, więc często pacjenci nie kojarzą różnych zmian na skórze z tą samą przyczyną.A rady dostałam takie:

1. Łykać od wiosny beta karoten w celu zmniejszenia wrażliwości skóry na promienie słoneczne (ja wybrałam solarin max - ma największą zawartość beta karotenu).
2. stosować kremy z bardzo wysokimi filtrami, minimum 60, które muszą chronić przed promieniami UVA i UVB (sama zauważyłam, że po zastosowaniu kremu z filtrem tylko UVB skóra była znów obsypana)
3. ograniczyć ekspozycję ciała na słońce w czasie , gdy operuje najsilniej
4. dostałam tabletki blokujące wydzielanie histaminy (chyba czegoś nie pokręciłam:-) ) ja mam Claritine na miesiąc
5. mam maść do traktowania nią ewentualnych zmian na skórze zrobioną w aptece według recepty lekarza (jest w niej hydrocortyzon)
6. picie wapna jest wskazane.

Muszę przyznać, że jak na razie wypryski pojawiają się rzadziej, a zmiany są łagodniejsze. Czyżby poprawa stanu skóry była możliwa? Ja w to chcę wierzyć, wszak to klucz do sukcesu! Trzeba się motywować. Ja jestem zadowolona z efektów kuracji. Wam, drogie wizażanki dotknięte tym samym problemem, też tego zyczę. Trzymajcie się, nie zwieszajcie swych ślicznych nosków:ehem: ! Cóż... pociesza mnie myśl, że nie tylko mnie trapi taki kłopot!
Ale się rozpisałam:D ! Powodzenia w leczeniu! Mam nadzieję, że traficie na świetnych dermatologów!
cześć moja córka też ma wielopostaciową:nie: osutkę świetlną.to jest straszne.ma 14 lat jest załamana.zażywa beta karoten używa kremów z filtrami dopiero od pół roku .nie mogli zdiagnozować choroby.teraz:nie: czekamy do marca bo wtedy robią się te straszne rany.pa isopel.
isopel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:32   #24
CarlaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 115
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Ja tak samo mam to pierwszy raz. Opalałam się przedwczoraj i po opalaniu mi wyskoczyła masa takich małych plamek z krostkami jakby wypełnionymi wodą. Wczoraj tylko kilka minut pochodziłam po słońcu i to samo. TRAGEDIA!!! Ja uwielbiam się opalać i nie wyobrażam sobie że nie będę mogła tego robić POMOCY!!! Czy to może być związane z tym, że od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne???
__________________


CarlaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:52   #25
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Cytat:
Napisane przez CarlaR Pokaż wiadomość
Ja tak samo mam to pierwszy raz. Opalałam się przedwczoraj i po opalaniu mi wyskoczyła masa takich małych plamek z krostkami jakby wypełnionymi wodą. Wczoraj tylko kilka minut pochodziłam po słońcu i to samo. TRAGEDIA!!! Ja uwielbiam się opalać i nie wyobrażam sobie że nie będę mogła tego robić POMOCY!!! Czy to może być związane z tym, że od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne???
tak, może.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:29   #26
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Cytat:
Napisane przez CarlaR Pokaż wiadomość
Ja tak samo mam to pierwszy raz. Opalałam się przedwczoraj i po opalaniu mi wyskoczyła masa takich małych plamek z krostkami jakby wypełnionymi wodą. Wczoraj tylko kilka minut pochodziłam po słońcu i to samo. TRAGEDIA!!! Ja uwielbiam się opalać i nie wyobrażam sobie że nie będę mogła tego robić POMOCY!!! Czy to może być związane z tym, że od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne???
Biorąc tabletki anty NIE powinno się opalać.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 18:33   #27
xxxxgosiaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

POMOCY !!!
ostatnio slonce wyszlo w irl i przedwczoraj sie opalalam , wczoraj zauwazylam ze mam na dekolcie takie czerwone i czerwone kropki na nogach i rekach :/
to jest 1 raz kiedy mi sie to dzieje no i to tak swedzi ze MASAKRA
blagam pomozcie
xxxxgosiaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 08:39   #28
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Wapno polecam
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 19:29   #29
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Mam to samo.Właśnie, w IRL słońce wyszło, ja wyszłam dosłownie na jakieś 15 minut na ogródek, później zobaczyłam na wewnętrznych stronach ramion takie czerwone plamki, swędzą trochę..Nie wiem czym to smarować, dodam, że jestem w ciąży.W dodatku pojawiają się one tylko wtedy kiedy jestem na słońcu, potem się "chowają".
Kupiłam dziś filtr, mam nadzieję, że będzie dobrze.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 00:25   #30
wedaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

co sie dzieje???? i dlaczego nam????

na moich dloniach, rekach i w zgieciach pojawila sie dziwna wysypka takich lekko czerwonawych, babelkow. Kurcze nie wiem co robic , nie opalalam sie choc tu sa ukropy w tej chwili. Nie wiem czy powinnam brac zirtek czy cos w tym stylu?? czy to zejdzie i kiedy?
wedaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.