Cyclo-Progynova -rok brania - co się dzieje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-21, 12:21   #1
merette41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4

Cyclo-Progynova -rok brania - co się dzieje?


Kochane - jestem tu nowa od dziś.
W 2010 roku we wrześniu nagle zaczęłam krwawić. Nigdy nie chorowałam miesiączki jak w zegarku przez 30 lat.
Poszłam do dr n med ginekologii - wynik polip i przerost endometrium. Chciała mi wykonac abrazję. Przestraszyłam się i z krwawieniem chodziłam 24/h na dobę - 6 miesięcy! W końcu po poradach u innych ginekologów - wykonałam abrazję - komórek rakowych nie było. Wróciłam do pierwszej Pani Doktor i dostałam Cyclo-Progynovę. Od razu pomogło. Biorę blisko rok i choc przytyłam jak słoń - działa!
Ale...pozostał straszliwy lęk przed każdą wizytą w toalecie każdy cień żółtawego koloru na białym papierze wywołuje paniczny strach:-(
czy ...Wy też tak macie? To może byc np infekcja..lekkie żółtawe cienie na papierze, czasem brazowawy milimetrowy nabłonek a mnie serce staje! Dziewczyny pomozcie:-(
merette41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:42   #2
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Cyclo-Progynova -rok brania - co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez merette41 Pokaż wiadomość
Kochane - jestem tu nowa od dziś.
W 2010 roku we wrześniu nagle zaczęłam krwawić. Nigdy nie chorowałam miesiączki jak w zegarku przez 30 lat.
Poszłam do dr n med ginekologii - wynik polip i przerost endometrium. Chciała mi wykonac abrazję. Przestraszyłam się i z krwawieniem chodziłam 24/h na dobę - 6 miesięcy! W końcu po poradach u innych ginekologów - wykonałam abrazję - komórek rakowych nie było. Wróciłam do pierwszej Pani Doktor i dostałam Cyclo-Progynovę. Od razu pomogło. Biorę blisko rok i choc przytyłam jak słoń - działa!
Ale...pozostał straszliwy lęk przed każdą wizytą w toalecie każdy cień żółtawego koloru na białym papierze wywołuje paniczny strach:-(
czy ...Wy też tak macie? To może byc np infekcja..lekkie żółtawe cienie na papierze, czasem brazowawy milimetrowy nabłonek a mnie serce staje! Dziewczyny pomozcie:-(
Strach oczywiście będzie ale trzeba jakoś z tym walczyć. To normalne że jest panika bo jak piszesz 6 miesięcy krwawienia. Nie daj się psychice. Porozmawiaj z ginekologiem tak dokładnie powiedz co Ci leży na sercu. My możemy Cię jedynie wesprzeć ale nie wiemy co się dzieje. Jedynie wie to lekarz po wnikliwych badaniach.
Pamiętaj kochana, psychika wiele może wywołać.

Także..sio do lekarza i porozmawiać nawet dłużej. Po to on jest by pomagać. Bynajmniej się starać ulżyć
__________________
Walka z pęcherzem
Trening ciałka przed sezonem bikini !
Kupić sobie kootka
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 12:35   #3
merette41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Cyclo-Progynova -rok brania - co się dzieje?

Mam cudowną Panią Doktor - uratowała mi zycie.. dr n. med ginekolog-endokrynolog...jest jak moja Przyjaciółka...ale ja już boję się nawet...gabinetu:-(
Dziękuję za słowa otuchy:cmok :
merette41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 23:43   #4
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Cyclo-Progynova -rok brania - co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez merette41 Pokaż wiadomość
Mam cudowną Panią Doktor - uratowała mi zycie.. dr n. med ginekolog-endokrynolog...jest jak moja Przyjaciółka...ale ja już boję się nawet...gabinetu:-(
Dziękuję za słowa otuchy:cmok :
Spokojnie Jeśli masz lekarza jako przyjaciela to juz sukces .
Kochana Ty moja nie bój się ani gabinetu ani choroby. Walcz z nią po prostu. jak mówilam obawa zawsze będzie. Jak to się mówi? Grunt to pozytywne nastawienie! Musi być i BĘDZIE dobrze. Zlej stracha
__________________
Walka z pęcherzem
Trening ciałka przed sezonem bikini !
Kupić sobie kootka
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 10:31   #5
merette41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Cyclo-Progynova -rok brania - co się dzieje?

Moje kochane Przyjaciółki z Forum (chyba nie pogniewacie się za to określenie?)
Czy zdarzyło się Wam dostrzec pierwsze objawy zbliżajacej się miesiączki w ostatnim dniu brania opakowania Cyclo-Progynovy?????? błagam pomóżcie - myslałam wczoraj ,ze zemdleję ze strachu. Rano wzięłam ostatnia tabletkę a o 20:00 w łazience zauważyłam jasnobrązowe, raczej wodniste ślady tak jak przed okresem..Miałam cieżki miesiąc (kłopoty rodzinne). Dzwoniłam do mojej Pani ginekolog z pytaniem czy tak może być????!!! Odpisała tylko "tak" sms-em. Co Wy na to? W nocy i rano raczej nic nie zauważyłam.
Zdarzyło się to którejś z Was???????????napi szcie kochanr
merette41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 08:40   #6
monia002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Cyclo-Progynova -rok brania - co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez merette41 Pokaż wiadomość
Mam cudowną Panią Doktor - uratowała mi zycie.. dr n. med ginekolog-endokrynolog...jest jak moja Przyjaciółka...ale ja już boję się nawet...gabinetu:-(
Dziękuję za słowa otuchy:cmok :
Skąd jesteś? Ja szukam dobrego gin-endo Mam problemy i od roku biore cyclo... Tylko, że oprócz tycia w sumie nie widzę poprawy - po odstawieniu na miesiąc problemy wracają (brak @)...
monia002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.