zdobienie paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-06, 11:28   #1
anisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 201

zdobienie paznokci


Hello!!!
Dziewczynki prosze o radę.Rzadko kiedy malowalam paznokcie.Podobaja mi sie wzorki na paznokciach.Próbowałam zrobić zdobienie zwyklym lakierem ze zwyklym pędzelkiem.Tragedia Łapki mi się trzęsą i wygladalo to strasznie.Pewnie są specjalne pędzelki albo szablony do takich wzorków?Ile mogą kosztować?
anisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 19:35   #2
Andziula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 283
Re: zdobienie paznokci

najprostszy sposób to nałożenie na paznokieć lakieru w dowolnym kolorze,ale od razu grubszą warstwę,na to wystarczy zrobić kilka kropeczek (standardowo 3,chyba ,że paznokcie sa bardzo długie ,wtedy moze być ich więcej)używając w tym celu lakieru w innym kolorze(kontrastującym,br okatowym lub innym,króty będzie odróżniał się od tego pierwszego);przy czym kropeczki muszą być w odległości 3-4 milimetrów jedna od drugiej ,druga od trzeciej (itd.w zależnosci od długości paznokcia);
nastepnie bierze się wykałaczkę i łączy ze sobą kropeczki kierując wykałaczkę w różne strony(robiąc takie esy-floresy), moze to być jeden płynny ruch przechodzący tak zawnym eSem (czyli w kształcie litery S)lub kilka ruchów przecinających sie -to w zależności jaki wzór chcemy zrobić i jaki efekt osiągnąć
przy tej metodzie najważniejsze jest ,żeby zrobić to wszystko w miarę szybko (lakiery muszą być mokre,bo jak zaczną wysychać,to będą się ciągnąć jak guma) najlepiej użyć lakierów,które długo schną,lakiery szybkoschnące nie sprwadzaja się w tej metodzie (no,chyba,że ktoś maluje bardzo ale to bardzo szybko)
mam nadzieję ,ze opisałam to w miarę obrazowo i że się połapiesz w tym opisie,ale naprawdę trudno wytłumaczyć jak to się robi;dużo łatwiej jest pojąć tę metodę gdy ktoś pokazuje ,ale jest naprawdę bardzo prosta
Andziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 21:33   #3
maxididi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 46
Re: zdobienie paznokci

Jest kilka prostych sposobów na fajne zdobienie paznokci.
1. pomaluj paznokcie po bokach dwoma kolorami, np. czerwonym i niebieskim. Kiedy wyschną przejedź paznokcie bezbarwnym lakierem z brokatem ( ładny jest Constance Caroll)
2. pomaluj paznokcie jednum lakierem, wykalaczką na końcu paznokcia zrób kropeczki innym lakierem, ktore ułożą się w kształt kwiatka
3. możesz też w drogerii kupić specjalne kalkomanie do paznokci ( 7 zł) lub diamenciki ( 10 zł). Kalkomanie nakłada się na całkowicie wyschnięte paznokcie, po czym maluje sie je dodatkowo bezbarwnym. Natomiast diamenciki nakłada się pensetą na jeszcze mokry lakier.
4. możesz też iść do dobrej manikiżystki, która ma wystawione próbki pomalowanych, sztucznych paznokci. Cena 20-30 zl w zależności czy będzię to pełen manicure czy tylko zdobienie. Podpatrzysz jak ona to robi i od razu będzie łatwiej Ci zrobić go samodzielnie.
Modne jest też zdobienie tylko 2 paznokci, np. serdecznego i małego. Fajnie też wyglądają paznokcie, ktorych zdobienie na każdym palcu jest trochę inne, ale zachowuje ten sam charakter.
Jeśli masz problem ze zrobieniem drugiej ręki poproś koleżankę lub siostrę - na pewno Ci pomogą. Nie martw sie jeśli na początku trochę Ci nie wychodzi. Każdy potrzebuje trochę czasu, aby nabrać wprawy.

Rusz wyobraźnią - na pewno wymyślisz coś ładnego. Powodzenia
maxididi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 08:19   #6
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: zdobienie paznokci

na allegro widziałam też szablony do zdobienia
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 23:50   #7
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Re: zdobienie paznokci

Hej.
Ja robilam wzorki pedzelkiem po eyelinerze. Załaczam kilka propozycji. Niektore sa łatwe do zrobienia samemu. Trzeba tylko troche pocwiczyc.
Pozdrawiam.
__________________
All Because Two People Fell In Love...
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-14, 19:09   #8
dziewczyna00
Rozeznanie
 
Avatar dziewczyna00
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 544
GG do dziewczyna00
Dot.: Re: zdobienie paznokci

Przecież to nie są wzorki zrobione przez Ciebie
dziewczyna00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:27   #9
baska25
Raczkowanie
 
Avatar baska25
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: chełm
Wiadomości: 206
Post Dot.: zdobienie paznokci

Napewno nie robiła tylo to są z netu wklejone bo właśnie mam takie na kompie które pościągałam.
__________________
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl
baska25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:48   #10
polarna
Raczkowanie
 
Avatar polarna
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 211
Dot.: zdobienie paznokci

hallo, dziewczyny, tam nie jest napisane ze to ona zrobila
__________________
Nie trac czasu na bycie z kims, kto nie ma go, aby spedzic go razem z Toba
polarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:55   #11
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Dot.: zdobienie paznokci

no jasne,ze nie jej, ale przeciez ona wcale nie mowila, ze akurat TE sa zrobione przez nia wlasnorecznie tylko tak troche kolezanka nagmatwala w wypowiedzi, ze moze sie tak wydawac
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 01:14   #12
Sprytna19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: zdobienie paznokci

najlepiej miec do tego pendzelki specjalne wtedy lepiej sie zdobi. Kurcze ja mam problem z paznokcjami zeby je ozdobic bo mi sie tak dziwnie rozdwajaja nie macie moze pomyslu co z tym zrobic
Sprytna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 09:20   #13
KattiePL
Zadomowienie
 
Avatar KattiePL
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Marki/Warszawa
Wiadomości: 1 166
Dot.: zdobienie paznokci

zajrzyj do działu z naturalnymi paznokciami i użyj wyszukiwarki
__________________
Mój własny blog paznokciowy

Razem z kilkoma dziewczynami tworzymy KLUB LAKIEROWY - katalog lakierów do paznokci, ale regulamin forum zabrania mi podania jego adresu.
(Google)
KattiePL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 07:34   #14
Penelopa47
Raczkowanie
 
Avatar Penelopa47
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 391
Dot.: zdobienie paznokci

Cytat:
Napisane przez Sprytna19 Pokaż wiadomość
najlepiej miec do tego pendzelki specjalne wtedy lepiej sie zdobi. Kurcze ja mam problem z paznokcjami zeby je ozdobic bo mi sie tak dziwnie rozdwajaja nie macie moze pomyslu co z tym zrobic
Piszeci odpowiedzi na wątek napisany 6 lat temu..Ale może komuś się przyda..hIhihihi
Penelopa47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 15:59   #15
Sylwiaa95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: zdobienie paznokci

Witam. Chcę zrobić sobie ładne pazurki i ostatnio znalazłam w necie kilka naprawdę ciekawych zdobień. Chciałabym spróbować takie zrobić tylko nie mam pojęcia jak .. Proszę o pomoc. Zdjęcia w załączniku.
Sylwiaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 17:49   #16
Szantii
Raczkowanie
 
Avatar Szantii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 35
Dot.: zdobienie paznokci

Sylwiaa95, wszystko jest dokładnie opisane na blogu dziewczyny, z którego wzięłaś zdjęcia.
http://kattiepl.blogspot.com/2009/06...francuski.html <--- tutaj jest opisane jak zrobić frencza. Tylko w Twoim przypadku, zamiast białego, malujesz po prostu czerwonym/złotym lakierem.
Drugi sposób to paski. Dostaje się je zazwyczaj w zestawie z lakierami do francuza. Na forum jest opisane, jak ich używać. Zresztą, to żadna filozofia.
Złote brylanciki z pierwszego zdobienia, białe kwiatki i cyrkonie z drugiego kupisz w większości drogerii, lub na allegro.

Co do samych wzorków (zdjęcie pierwsze):
1. Robisz złotego frencza.
2. Zamalowujesz jakimś delikatnym, pastelowym kolorkiem 1/2 warstwy (zależy od lakieru).
3. Zanim kolor wyschnie, wykałaczką, lub czymś podobnym naklejasz brylanciki tak jak na zdjęciu.
4. Malujesz odżywką/bezbarwnym/utwardzaczem.

Jeśli chcesz wzorek z drugiego zdjęcia, rób dokładnie to samo, tylko z innymi ozdobami.
Mam nadzieję, że pomogłam.

Edytowane przez Szantii
Czas edycji: 2010-08-03 o 18:43
Szantii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 18:44   #17
Paulina_099
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Jak pomalować paznokcie na wesele?

Wybieram sie na wesele, i nie za bardzo wiem jakie paznokcie beda najlepsze do tej sukienki. Myslalam raczej o jednolitym kolorze, i ewentualnych zdobieniach ale jakichs prostych bo mam zamiar zrobic je sama i na wlasnych paznokciach
Paulina_099 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 17:41   #18
olamona80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: zdobienie paznokci

Cześć dziewczynki! Zauważyłam ostatnio w kilku sklepach kosmetycznych lakiery z efektem szkła. Ciekawa jestem czy to naprawdę tylko efekt czy ten lakier jest chropowaty? A i jeszcze na jakie okazje on się nadaje? Do pracy to chyba średnio?
olamona80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-18 18:41:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.