USA-zielona karta-pomocy wizażowe! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-23, 15:35   #1
MadzikSmile
Raczkowanie
 
Avatar MadzikSmile
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków, Poland
Wiadomości: 54
Exclamation

USA-zielona karta-pomocy wizażowe!


Cześć dziewczyny!
Mam do Was pytanie odnośnie zielonej karty w USA. Zamierzam znaleźć pracę w USA i tam zamieszkać, wyjechać na wizie H-1B, ale muszę najpierw znaleźć pracodawcę.
Moje pytanie odnosi się do zielonej karty, ponieważ jest ona niezbędna do mieszkania i pracowania w USA.
Jeśli mój pracodawca nie załatwi mi zielonej karty, to jak inaczej mogę się o nią starać?
Od razu mówię, że nie mam rodziny w stanach, mam tylko przybraną ciotkę nikogo więcej, a ona mi w tym nie pomoże, bo nie jest moją bliższą rodziną. Raczej nie poznam żadnego przystojnego amerykanina, który nadawałby na tych samych falach co ja w tak krótkim czasie.
Dlatego błagam Was o pomoc dziewczyny! jesteście moim ostatnim ratunkiem!
Pozdrawiam Was kochane!
MadzikSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 20:14   #2
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Smile Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Cytat:
Napisane przez MadzikSmile Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Mam do Was pytanie odnośnie zielonej karty w USA. Zamierzam znaleźć pracę w USA i tam zamieszkać, wyjechać na wizie H-1B, ale muszę najpierw znaleźć pracodawcę.
Moje pytanie odnosi się do zielonej karty, ponieważ jest ona niezbędna do mieszkania i pracowania w USA.
Jeśli mój pracodawca nie załatwi mi zielonej karty, to jak inaczej mogę się o nią starać?
Od razu mówię, że nie mam rodziny w stanach, mam tylko przybraną ciotkę nikogo więcej, a ona mi w tym nie pomoże, bo nie jest moją bliższą rodziną. Raczej nie poznam żadnego przystojnego amerykanina, który nadawałby na tych samych falach co ja w tak krótkim czasie.
Dlatego błagam Was o pomoc dziewczyny! jesteście moim ostatnim ratunkiem!
Pozdrawiam Was kochane!

Z tego co sie orientuje to wiza H-B1 upoważnia tylko do tymczasowej pracy, i w zależności jak w konsulacie sie na to zapatrzą , oni określają termin tej wizy. Po wygaśnięciu , tracisz prawo do tymczasowej pracy.
Zielonej karty nie dostaniesz od razu. To nie jest takie proste i sam pracodawca też Ci tego nie załatwi. To jest dość złożona procedura.
Słyszałam, że są tutaj lokalnie organizowane loterie, dla tymczasowych pracowników albo pracowników oddelegowanych ,w których można sie ubiegać o Green Card, ale jak to z loterią bywa, nie zawsze słońce sie uśmiecha.

Ja tu swego czasu byłam na wizie L , bodajże nazywała się L1 , (musiałabym sprawdzić w paszporcie). Jednak po pewnym czasie dogadałam sie z pracodawcą aby "załatwić" zieloną karte . To mi dawało wiele nowych przywilejów ( kredyt, kupno mieszkania, kupno samochodu na raty , leasing indywidualny itd). Po kilku miesiącach załatwiania przez mojego pracodawce, dostałam Green Card ... a koszt tego był ponad 12,000$... w małej części partycypowałam wtedy aby odciążyć pracodawce, potem juz były tylko lojalnościowe umowy aby nie uciec z kraju

Pozdrawiam
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 21:03   #3
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Cytat:
U.S. businesses use the H-1B program to employ foreign workers in specialty occupations that require theoretical or technical expertise in specialized fields, such as scientists, engineers, or computer programmers
Wiele osób myśli, że każde wyższe wykształcenie czyni ich zdolnymi do otrzymania wizy H1B, ale to nieprawda.

Jeżeli masz wykształcenie techniczne, możesz się o nią starać.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 21:07   #4
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Ja wizę "L" dostałam ze średnim wykształceniem , wiec też mogę obalić pewne mity.
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 21:08   #5
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Cytat:
Napisane przez sabinkaa1 Pokaż wiadomość
Ja wizę "L" dostałam ze średnim wykształceniem , wiec też mogę obalić pewne mity.
Ale L i H1B to zupełnie coś innego
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 21:12   #6
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

No zgadza się, zupełnie inna bajka. Ale jeśli komuś to ma pomóc w podjęciu działań to napisałam jak było

__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 21:15   #7
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Cytat:
Napisane przez sabinkaa1 Pokaż wiadomość
No zgadza się, zupełnie inna bajka. Ale jeśli komuś to ma pomóc w podjęciu działań to napisałam jak było

W sumie nie za bardzo wiemy, jak pomóc autorce, bo nie napisała nic konkretnego, np. wykształcenia. Może jeszcze się odezwie.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 21:19   #8
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;33847422]W sumie nie za bardzo wiemy, jak pomóc autorce, bo nie napisała nic konkretnego, np. wykształcenia. Może jeszcze się odezwie.[/QUOTE]

Ciężko będzie najpierw znaleźć pracodawce a potem do tego dorobić papiery. No chyba, że jakiś ukryty talent posiada autorka, albo ma jakich chytry plan, a może po prostu nam powie trochę więcej o swoich zamiarach
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 21:37   #9
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Cytat:
Napisane przez sabinkaa1 Pokaż wiadomość
Ciężko będzie najpierw znaleźć pracodawce a potem do tego dorobić papiery. No chyba, że jakiś ukryty talent posiada autorka, albo ma jakich chytry plan, a może po prostu nam powie trochę więcej o swoich zamiarach
Ja szczerze mówiąc też sobie tego nie wyobrażam, dla mnie to graniczy z niemożliwością.
No chyba ze jest jakiś as w rękawie
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 08:16   #10
MadzikSmile
Raczkowanie
 
Avatar MadzikSmile
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków, Poland
Wiadomości: 54
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Chcę studiować pedagogikę, a potem chciałam wyjechać do USA jako Au Pair, później zmienić wizę na studencką i zrobić tam magisterkę. Słyszałam, że można tam odbyć praktyki po studiach?
Sabinkaa a w jakiej firmie pracujesz, że dostałaś GC, to chyba jakaś poważna?

Edytowane przez MadzikSmile
Czas edycji: 2012-05-01 o 08:20
MadzikSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:17   #11
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Hmm , Nie wiem czy o tym samym myślimy , ale z tego co wiem, to jako Au Pair trzeba posiadać wizę J1, wtedy ludzie który potrzebują opieki nad dzieckiem czy też starsza osobą dają możliwość zamieszkania z nimi.

Jeśli chodzi o studiowanie na terenie stanów to uczelnie są płatne i trzeba mieć rodziców którzy pokryją czesne albo mieć prace. Jak pewnie wiesz dobrze pracować i uczyć się w jednym czasie nie jest łatwe.
Nie wiem ile takie studia kosztują , ale wiem, że do tanich nie należą , pewnie też uwarunkowane jest to prestiżem danej uczelni.

Z wynajmem mieszkania tutaj też nie jest łatwo, gdyż jeśli nie posiadasz historii rachunku bankowego , ani też żadnej innej historii ( kredytowej, wynajmu innego mieszkania , czy też opłacanych rachunków) , wynajmujący będzie żądać od Ciebie dużej kaucji i z pewnością umowy na min 12 miesięcy z czego pewnie 3 miesiące będziesz musiała z góry opłacić + kaucja o której wspomniałam.
Kolejna sprawa jest taka, nie wiem gdzie masz zamiar wylecieć , w jaki rejon stanów, ja moge powiedzieć ze tam gdzie ja mieszkam , poruszanie się bez auta graniczy z cudem, a więc kolejny wydatek to auto. Bo bez niego tutaj to się nie da

Ja pracowałam w firmie Merck , oni mi pomogli załatwić Green Card , ale musiałam 5-letnią lojalke z nimi zawrzeć, że nie zwolnię się, niedawno minął ten okres a ja przeniosłam sie do Glaxosmithkline.

Podsumowująć , widzę że masz ambitne plany i chęć ich zrealizowania, niestety musisz liczyć się na początku z większymi wydatkami, i o to warto zadbać, potem jak już wszystko się uda i wszystko będzie na prostej to Ci się z pewnością to zwróci , warunek jest jednak taki, że wszystko musi wypalić
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 09:09   #12
MadzikSmile
Raczkowanie
 
Avatar MadzikSmile
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków, Poland
Wiadomości: 54
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Dziękuję Ci za odpowiedź. A jak myślisz czy jeśli miałabym polski licencjat z położnictwa-pielęgniarki to przyjęli by mnie tam do pracy?
A jak starać się o to pierwsze mieszkanie-kupno/wynajem?
MadzikSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 16:29   #13
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Cytat:
Napisane przez MadzikSmile Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za odpowiedź. A jak myślisz czy jeśli miałabym polski licencjat z położnictwa-pielęgniarki to przyjęli by mnie tam do pracy?
Jedno jest pewne , do żadnego szpitala Cie nie przyjmą jeśli nie masz pozwolenia na prace. Takim pozwoleniem może być np wiza H1B, ale taką wize musisz załatwić w Polsce, w konsulacie albo ambasadzie musisz przedłożyć odpowiednie papiery. Dopiero po tym jak masz załatwione pozwolenie na prace ( np na podstawie tej wizy) to możesz sie starać o prace tutaj. Wiem , że to ciężko jest zaplanować. Nie pytaj mnie co trzeba przedstawić i co udowodnić w konsulacie aby taką wize otrzymać , ja nigdy jej nie miałam, wiec nie mam pojęcia.
Odnośnie studiów jakie podałaś, to mogę powiedzieć Ci tyle, że polskie uczelnie są tutaj kompletnie egzotyczne i oni nawet nie wiedzą po jakiej Ty szkole jesteś , w przypadku pielęgniarstwa czy położnictwa na pewno istotnym faktem będzie przetłumaczony dokument prawa wykonywania zawodu. A i to nie wiem czy zadziała , wiec gwarancji nie daje.

Cytat:
Napisane przez MadzikSmile Pokaż wiadomość
A jak starać się o to pierwsze mieszkanie-kupno/wynajem?
Kupno w Twoim wypadku to tylko za gotówkę, o kredycie możesz zapomnieć do momentu aż uzyskasz zieloną kartę.
Wynajem = jest tutaj wiele pośredników nieruchomości u których można się dowiedzieć aktualnych ofert najmu, jak również przetrzepać internet z ofertami, jest tego mnóstwo, z tym nie ma problemu.
Problemem może być kaucja, ilość czynszów które trzeba zapłacić z góry, jak i długość najmu. Jak ktoś nie ma historii w tym kraju, to pośrednicy zabezpieczają się wysokimi kaucjami i kilkoma czynszami.
Potem już jest tylko lepiej
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 20:17   #14
MadzikSmile
Raczkowanie
 
Avatar MadzikSmile
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków, Poland
Wiadomości: 54
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Rozumiem, dziękuję Ci bardzo za te cenne informacje! Kochana!
MadzikSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 21:12   #15
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Cytat:
Napisane przez MadzikSmile Pokaż wiadomość
Rozumiem, dziękuję Ci bardzo za te cenne informacje! Kochana!
Nie ma za co

Powodzenia we wszystkim, gorąco Ci życzę.
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 08:47   #16
MadzikSmile
Raczkowanie
 
Avatar MadzikSmile
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków, Poland
Wiadomości: 54
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

Cytat:
Napisane przez sabinkaa1 Pokaż wiadomość
Nie ma za co

Powodzenia we wszystkim, gorąco Ci życzę.
Jeszcze raz dziękuję, przyda mi się.
__________________
MadzikSmile
MadzikSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:18   #17
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: USA-zielona karta-pomocy wizażowe!

chcialabym dodac,ze nikt Cie w szpitalu nie zatrudni po [polskiej szkole. kosmetolog musi miec amerykanska licencje,a co dopiero pielegniarka. jak chcesz tak pracowac to coz...musisz to skonczyc w stanach.
a z wiza praconicza wcale nie ejst az tak latwo, to sa wyjatki.chociaz trzeba wierzyc i sie nie poddaac. chce tylko powiedziec ze nie nalezy sie nastawiac ze mi sie uda od razu i kazdy na mnie czeka, bo patrzac na polakow na tych pracowniczych to tak latwo nie ejst (a moze to tylko w moim otoczeniu? ) aha, kazdy z nich jest inzynierem.
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 15:54   #18
gofiaczek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 23
wiza do USA, wyjazd do USA

Hej. Czy któraś z Was była ostatnio w USA lub zamierza wyjechać i stara się o tę nieszczęsną wizę? Potrzebuje informacji o wizie turystycznej, przejrzałam już strony urzędnicze, ale potrzebuję informacji od kogoś kto już przez to przechodził. W sensie ile to zajmuje czasu, jak wcześnie trzeba zacząć się starać np. żeby wyjechać na wakacje i jak to po kolei wygląda wszystko, czy wszystkie formalności załatwia się w Warszawie?
Dzięki

Edytowane przez gofiaczek92
Czas edycji: 2012-10-28 o 15:56
gofiaczek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:58   #19
amjmg
Przyczajenie
 
Avatar amjmg
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9
Dot.: wiza do USA, wyjazd do USA

Ja właśnie jutro odbieram upragnioną wizę do USA. Składałam podanie w Wawie. Najpierw wypełniasz elektronicznie formularz ds-160, wysyłasz, drukujesz ostatnią stronę z kodem kreskowym (tam jest numer, który będzie Ci potrzebny przy umawianiu spotkania). Następnie drukujesz potwierdzenie opłaty dla banku (chodzi o bank Pocztowy!!). Wszystkie te druki są na stronie ambasady. Opłacasz wizę - 528zł, i następnego dnia możesz umawiać się na rozmowę z konsulem, przez internet lub telefonicznie. Ja miałam rozmowę wyznaczoną na drugi dzień po telefonie do ambasady, byłam umówiona na konkretną godzinę. Rozmowa bardzo przyjemna - konsul zapytał tylko z kim jadę i gdzie pracuję, następnie poinformował, że moja wiza będzie do odbioru w ciągu 3 dni roboczych; i tak było Cały proces starania się o wizę trwał więc u mnie kilka dni W razie pytań służę pomocą, pozdrawiam
amjmg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 10:54   #20
Irish_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: wiza do USA, wyjazd do USA

Cytat:
Napisane przez gofiaczek92 Pokaż wiadomość
W sensie ile to zajmuje czasu, jak wcześnie trzeba zacząć się starać np. żeby wyjechać na wakacje i jak to po kolei wygląda wszystko, czy wszystkie formalności załatwia się w Warszawie?
Dzięki
mozna tez w konsulacie w Krakowie, zależy w ktorej częsci Polski mieszkasz (placówka jest przydzielona ze wzgledu na miejsce zamieszkania)
Irish_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 23:49   #21
Gulami
Przyczajenie
 
Avatar Gulami
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: wiza do USA, wyjazd do USA

w Warszawie radzę do ambasady wybrać się rano, bo potem są masakryczne kolejki
Gulami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 10:54   #22
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: wiza do USA, wyjazd do USA

Ja 3. grudnia dowiedziałam się o możliwości polecenia do Stanów a 12. już miałam zgodę konsula także w porównaniu do procedur sprzed paru lat (gdzie wizy mi odmówili) załatwianie wizy jest lekkie, miłe i przyjemne a przede wszystkim skuteczne
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 21:16   #23
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: wiza do USA, wyjazd do USA

pocieszacie dziewczyny ja za tydzień w poniedziałek jestem umówiona na rozmowę z konsulem, mam stresa ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi trochę mi ulżyło że nie jest tak strasznie
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 08:47   #24
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: wiza do USA, wyjazd do USA

to znowu ja, może ktoś kiedyś tu zajrzy przed wizytą w Ambasadzie, będzie szukał pocieszenia tak jak szukałam ja. Wizytę w Ambasadzie wspominam całkiem miło, jechałam po wizę turystyczną, liczyłam że dostanę na rok. Dostałam wizę turystyczną i służbową na 10 lat Więc nie ma się czego bać, naprawdę !!
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:49   #25
karolajna9393
Raczkowanie
 
Avatar karolajna9393
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: domek :)
Wiadomości: 254
Wiza do USA

Cześć
Staram się o wizę do USA- wszystko już praktycznie załatwione, formularze wypełnione, spotkanie umówione na środę. Jednak dopiero teraz zauważyłam, że wymagane dokumenty przy rozmowie z konsulem to również stary paszport... Niestety nie mam go przy sobie, czy naprawdę jest to potrzebne? Pytam, bo na jednej ze stron stary paszport jest wymieniony, a na drugiej nie...
Pozdrowienia!
K.
__________________
♀ + ♂ = ♥








W poszukiwaniu doskonałości.

karolajna9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 09:14   #26
candace1
Zakorzenienie
 
Avatar candace1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15 873
Dot.: Wiza do USA

Jest bardzo p[otrzeny. Jak go nie weźmiesz to pomyślą, ze coś kombinujesz Ja m. in. przez to nie dostałam wizy
__________________
'If nobody hates you,
you're doing something wrong'
House
candace1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 06:00   #27
barzest17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wiza do USA

Stary paszport??? Pierwsze słysze. Starsałam się jakieś pół roku temu o wize i nikt nie wspomniał nawet o starym paszporcie. Do ambasady musisz zabrać tylko to co Ci powiedziała Pani podczas rozmowy telefonicznej podczas której ustalałaś datę spotkania. Ludzie przynoszą ze sobą stery papierów, a konsul i tak nigdy o nic nie pyta.
Good luck
Pozdrowienia z słonecznej Florydy
barzest17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 08:02   #28
candace1
Zakorzenienie
 
Avatar candace1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15 873
Dot.: Wiza do USA

Cytat:
Napisane przez barzest17 Pokaż wiadomość
Stary paszport??? Pierwsze słysze. Starsałam się jakieś pół roku temu o wize i nikt nie wspomniał nawet o starym paszporcie. Do ambasady musisz zabrać tylko to co Ci powiedziała Pani podczas rozmowy telefonicznej podczas której ustalałaś datę spotkania. Ludzie przynoszą ze sobą stery papierów, a konsul i tak nigdy o nic nie pyta.
Good luck
Pozdrowienia z słonecznej Florydy
No jak widać nie każdy ma takie szczęście, że się go o nic nie pytają.
Mnie akurat wypytywali o wszytko... Ale może te czasy minęły - bo to było dobrych kilka lat temu...
__________________
'If nobody hates you,
you're doing something wrong'
House
candace1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 22:27   #29
juliankax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Wiza do USA

HEJ! może ktoś mi pomoże. Jestem po maturze, chce pojechać na wakacje do stanów do mojej rodziny . Byłam już raz, 7 lat temu. Boje się, że jej nie odstane.
juliankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 15:23   #30
Blackskull
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
USA - wiza

Witam, wiecie może ile trwa staranie się o wizę? Jaki procent szans, że wraz z córką dostaniemy wizę ? Ile to wszystko kosztuje ? Dodam jeszcze, że to chodzi o wizę, aby tam zamieszkać na stałę i znaleźć pracę.
Blackskull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.