Jak otworzyć pory? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-19, 23:08   #1
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608

Jak otworzyć pory?


Mam takie pytanie... Mam skłonność do grudek i krostek... Słowem trądzik...... Zatykają mi się pory i tworzą się zaskórniki. Mogę je usunać przy pomocy TCA, choć wolałabym zapobiegać ich zatykaniu... Używam maści renin A, robię maseczki z płatków owsianych+siemie lniane, chcę się wybrać na saunę...Czy są jakieś sposoby inne na otwieranie porów, nieinwazyjne, jak TCA no i nie kosmetyczka, bo zaskórniki zamienię na ropniaki...Jakieś propozycje...????:confuse d:
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 23:13   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jak otworzyć pory?

chyba myslisz o oczyszczaniu porów? otwieranie kojarzy się z rozszerzonymi porami- defektem, z którym walczy wiele wizażanek...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 23:19   #3
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Jak otworzyć pory?

Moim zdaniem dobra kosmetyczka albo maseczka rozpulchniajaca pory, a potem oczywszczajaca i domykajaca je.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 23:26   #4
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Miiee, spróbuj preparatów z kwasem azaleinowym (Acne Derm, Skinoren, Hascoderm - wszystkie w aptece bez recepty), mnie bardzo pomagają utrzymać czyste i domknięte pory. A wierz mi, że jestem w tej dziedzinie weteranką, Retin-A znam i stosuję, ale raczej w celach regeneracyjnych (niestety sam w sobie oczyszcza średnio), złuszcznia przy pomocy TCA mam za sobą i odradzam - po tych zabiegach pogłębiły mi się przebarwienia, a z wysuszeniem skóry walczyłam bardzo długo.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 23:31   #5
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Jak otworzyć pory?

Chodzi mi dokładnie o taki proces : mam grudkę na buzi, a maście z tej grudki robią, że się otwiera i robi się jak wulkan (jak wągier) i wtedy można ją oczyścić...ale jak ją otworzyć, bo są na razie pozamykane...Parówka nic mi nie daje i wiele razy wracałam od kosmetyczek różnych z zmasakrowaną buzią i strupami...ale chcę je otworzyć ...ale jak...? bo wtedy się je usunie...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 23:33   #6
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Jak otworzyć pory?

mi te preparaty nie pomagają... miałam wszystkie , jedynie jeszcze jakoś ten retin A... ale co mówisz że miałaś komlikacje po TCA? A jaką masz skórę... suchą? bo ja mam okropnie tłustą...:/
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 23:42   #7
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Cytat:
Napisane przez miiee
Chodzi mi dokładnie o taki proces : mam grudkę na buzi, a maście z tej grudki robią, że się otwiera i robi się jak wulkan (jak wągier) i wtedy można ją oczyścić...ale jak ją otworzyć, bo są na razie pozamykane...Parówka nic mi nie daje i wiele razy wracałam od kosmetyczek różnych z zmasakrowaną buzią i strupami...ale chcę je otworzyć ...ale jak...? bo wtedy się je usunie...
Kochana, to co opisujesz, to stan zapalny powstający w zamkniętym, zaczopowanym ujściu gruczołu łojowego ("porze" skóry). Zapewniam Cię, NIE CHCESZ do tego doprowadzać, chcesz tego UNIKNĄĆ! To jest stan, kiedy wydzielina gruczołu łojowego (sebum), produkowana przez skórę w nadmiarze staje się wespół z obumarłymi, słabo złuszczającymi się komórkami naskórka pożywką dla bakterii. Wtedy powstaje ropień, a z czasem - jeśli skóra nadal się tak zanieczyszcza - przetoka i blizna w tym miejscu (w najgorszym razie stale rozszerzone pory).
Powinnaś dążyć do zmniejszenia wydzielania sebum i opanowania infekcji bakteryjnej (może antybiotyki na początek nie byłyby od rzeczy)!
Jesteś, widzę, młodziutka, masz prawo do zaburzeń hormonalnych - miałaś robione badania w tym kierunku? Tu często leży przyczyna.

i żadnych samodzielnych "operacji"!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-19, 23:46   #8
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Cytat:
Napisane przez miiee
mi te preparaty nie pomagają... miałam wszystkie , jedynie jeszcze jakoś ten retin A... ale co mówisz że miałaś komlikacje po TCA? A jaką masz skórę... suchą? bo ja mam okropnie tłustą...:/
Ja też ma dość tłustą, w porywach do "okropnie" (a w Twoim wieku na pewno tak było; powściągłam tą nadmierną tłustość pigułkami antykoncepcyjnymi, pamiętaj jednak że muszą być dobrane po szczegółowych badaniach, nie daj sobie wcisnąć czegoś "na oko").
Po TCA mam komplikacje do dziś, w postaci przebarwień. Widać je dokładnie na granicy nakładania preparatu.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 09:48   #9
Adzix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 4
Do Pixie

Czesc,
widze, ze, podobnie jak ja, jestes z Wroclawia. Szukam dobrych gabinetow dermatologicznych i kosmetycznych w naszym miescie, a sledzac Twoje posty zauwazylam, ze masz nieco doswiadczen. Czy moglybysmy na ten temat porozmawiac? Jesli tak, bede wdzieczna za Twoj email lub gg (lub inny namiar).

Dzieki,
Adzix

Sorry dziewczyny, ze offtopic.
Adzix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 10:57   #10
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Do Pixie

Cytat:
Napisane przez Adzix
Czesc,
widze, ze, podobnie jak ja, jestes z Wroclawia. Szukam dobrych gabinetow dermatologicznych i kosmetycznych w naszym miescie, a sledzac Twoje posty zauwazylam, ze masz nieco doswiadczen. Czy moglybysmy na ten temat porozmawiac? Jesli tak, bede wdzieczna za Twoj email lub gg (lub inny namiar).

Dzieki,
Adzix

Sorry dziewczyny, ze offtopic.
Adzix,
chętnie opowiem Ci o swoich doświadczeniach z naszymi dermatologami, tylko włącz proszę opcję otrzymywania maili albo prywatnych wiadomości, bo to będzię za długi elaborat na ten wątek.
GG się nie posługuję, a mail mi można wysłać z wizażu (kliknij na mój profil, tam jest "wyślij wiadomość".)
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 11:21   #11
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Do Pixie

Dziewczyny,kto wam powiedzial,ze tabletka antykoncepcyjna leczy tradzik???BZDURA!Jesli juz to poprawia troche stan cery ale tylko w momencie kiedy je przyjmujecie,sprobojcie odstawic to czeka was niemila niespodzianka w postaci znacznego pogorszenia cery.Zaden dermatolog nie powie wam,ze antykoncepcja leczy sie krosty i grudki!!!A jesli tak powie to radze zmienic lekarza.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-20, 11:34   #12
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Do Pixie

Cytat:
Napisane przez klaudynia
Dziewczyny,kto wam powiedzial,ze tabletka antykoncepcyjna leczy tradzik???BZDURA!Jesli juz to poprawia troche stan cery ale tylko w momencie kiedy je przyjmujecie,sprobojcie odstawic to czeka was niemila niespodzianka w postaci znacznego pogorszenia cery.Zaden dermatolog nie powie wam,ze antykoncepcja leczy sie krosty i grudki!!!A jesli tak powie to radze zmienic lekarza.
A czy ktoś tutaj napisał, ze leczy? Przeczytaj uwaznie.
To jasne, że sprawa jest bardziej złożona.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 11:50   #13
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Do Pixie

Cytat:
Napisane przez klaudynia
Dziewczyny,kto wam powiedzial,ze tabletka antykoncepcyjna leczy tradzik???BZDURA!Jesli juz to poprawia troche stan cery ale tylko w momencie kiedy je przyjmujecie,sprobojcie odstawic to czeka was niemila niespodzianka w postaci znacznego pogorszenia cery.Zaden dermatolog nie powie wam,ze antykoncepcja leczy sie krosty i grudki!!!A jesli tak powie to radze zmienic lekarza.
Klaudyniu, jeśli trądzik nie mija po okresie dojrzewania, warto zacząć szukać przyczyny, którą bywają zaburzenia hormonalne. Metodę leczenia dobiera lekarz (żaden dermatolog nie zacznie od antykonceptów! To są środki ostateczne, podobnie jak skuteczny, choć niebezpieczny Roaccutan).
Prawdą jest niestety jedno: często tendencje do trądzika zaostają na całe życie i każda terapia skutkuje tylko przez okres swojego trwania (no, może Roaccutan dłużej...).
Pigułki hormonalne rzeczywiście raczej trzymają skórę w ryzach niż leczą na zawsze. Choć muszę przyznać, że ja po ostatniej serii (rocznej) Diany mam przyzwoitą cerę, tzn. tłuści się jak to ona, ma tendencję do zanieczyszczania, ale pryszczy jako takich brak (dwa-trzy miesiące po odstawieniu faktycznie był horror, ale teraz jest nienajgorzej).
Nikogo oczywiście nie namawiam do antykonceptów, jestem od tego jak najdalsza! Wskazuję tylko na dostępne metody. O wszystkim i tak decyduje Wasz lekarz.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 16:22   #14
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Jak otworzyć pory?

No młodziutka to ja taka nie jestem mam 21 lat....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 16:42   #15
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Jak otworzyć pory?

poza tym brałam pigułki antykoncepcyjne... nic nie dały, a po diane utyłam 10 kg... choć fakt cerę miałam lepszą, ale zawroty głowy zaburzenia widzenia...co do dermatologów to też mam ogromne doświadczenie...Leczę się od minimum 7 lat. Teraz mam dobrego dermatologa, zajmuje się on dermatologią estetyczną ( we Wrocławiu- i on mi trochę buzię wyprowadził, polecili mi go znajomi, którym też twarz doprowadził do użytku ) tylko nie wiem czy można jego dane podawać na forum...;/ ale co do tych grudek to ja mam je zbyt mało otwarte, żeby nawet kosmetyczka przy pomocy igły mogła je oczyścić...wcześniej dermatolog zalecił mi maseczki na otwarcie porów, przygotowujące do wizyt u kosmetyczki i one działają... o coś w tym stylu mi chodzi...Bo te grudki już są na twarzy i jedynie je mogę usunąc mechanicznie i peelengiem...mi nie chodzi o stany zapalne, tylko o otworzenie tych grudek...żeby były łatwe do usunięcia...A co do tłustości skóry .. to też nie mam na to lekarstwa... myślę ze już tak zostanie......
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 17:10   #16
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Cytat:
Napisane przez miiee
No młodziutka to ja taka nie jestem mam 21 lat....
Co to jest!...

Cytat:
Napisane przez miiee
poza tym brałam pigułki antykoncepcyjne... nic nie dały, a po diane utyłam 10 kg... choć fakt cerę miałam lepszą, ale zawroty głowy zaburzenia widzenia...co do dermatologów to też mam ogromne doświadczenie...Leczę się od minimum 7 lat. Teraz mam dobrego dermatologa, zajmuje się on dermatologią estetyczną ( we Wrocławiu- i on mi trochę buzię wyprowadził, polecili mi go znajomi, którym też twarz doprowadził do użytku ) tylko nie wiem czy można jego dane podawać na forum...;/ ale co do tych grudek to ja mam je zbyt mało otwarte, żeby nawet kosmetyczka przy pomocy igły mogła je oczyścić...wcześniej dermatolog zalecił mi maseczki na otwarcie porów, przygotowujące do wizyt u kosmetyczki i one działają... o coś w tym stylu mi chodzi...Bo te grudki już są na twarzy i jedynie je mogę usunąc mechanicznie i peelengiem...mi nie chodzi o stany zapalne, tylko o otworzenie tych grudek...żeby były łatwe do usunięcia...A co do tłustości skóry .. to też nie mam na to lekarstwa... myślę ze już tak zostanie......
Takie grudki, o których piszesz to zaskórniki zamknięte, powinny pomóc na nie kwasy (AHA, BHA i azaleinowy). A próbowałaś kawitacji z ultradźwiękami? Mechaniczne oczyszczanie odradzam, drażnione w ten sposób pory chętniej się ponownie zanieczyszczają, a z czasem ich ścianki tracą elastyczność i pory zostają już rozszerzone.

Podaj proszę nazwisko lekarza i gabinet gdzie przyjmuje, jestem bardzo ciekawa!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 17:17   #17
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Jak otworzyć pory?

No no to zaskórniki zamknięte zapomniałam nazwy... Ale o tym co piszesz to pierwsze słyszę... Poszukam w necie, jak co to zapytam.. A lekarz to Jan Gawlik ul Wandy Rutkiewicz 3 ... tel 373-02-79.... Żeby nie było, że tu jakieś reklamy robię....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 17:29   #18
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Cytat:
Napisane przez miiee
No no to zaskórniki zamknięte zapomniałam nazwy... Ale o tym co piszesz to pierwsze słyszę... Poszukam w necie, jak co to zapytam.. A lekarz to Jan Gawlik ul Wandy Rutkiewicz 3 ... tel 373-02-79.... Żeby nie było, że tu jakieś reklamy robię....
O, tego pana jeszcze nie znałam Przyjmuje na NFZ, czy odpłatnie? Długie terminy? Poszłabym z ciekawości...
No i żadne reklamy, po prostu dzielimy się tu doświadczeniami.

Kawiatcja to taki rodzaj czyszczenia mechanicznego, ale bardzo delikatnego (a jednocześnie bardzo skutecznego), przy wspomaganiu ultradźwiękami, rozpulchniającym skórę. Cały zabieg jest nieskomplikowany i trwa najwyżej 20 minut. Wiem, że można się temu poddać w Derma-Pulsie na Piwnej, sama tam chodziłam, ale strasznie drogo biorą (100zł!). Beata pisała tu, że to wcale tyle kosztować nie musi, u niej 30zł (tylko że gabinet ma w Szczecinie... :/ )...
Nie znam innych gabinetów we Wrocławiu wykonujących kawitację, choć co jakiś czas się dopytuję.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 17:32   #19
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Acha, Miiee, przyjrzyj się jeszcze uważnie swoim kosmetykom (kremom, podkładom, pudrom), przestudiuj składy pod kątem komedogenności - może któryś zapycha Ci pory?
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-20, 18:14   #20
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Jak otworzyć pory?

Ten lekarz jest prywatnie (niestety) bierze 50 zł za wizytę, ale zabiegi ma tańsze niż w Derma pulsie... Co do tego peelingu kawitacyjnego, to on działa na te zaskórniki zamknięte? I jak się po nim wygląda..? po tradycyjnym wyciskaniu wyglądam strasznie - strupy i ropniaki... Po TCA sama wisz jak się wygląda przez tydzień...I jeszcze jedno pytanie... Jak ma się przyjżeć podkładowi..? mam jakiś, który podobno nie zatyka porów+ puder sypki... bez pudru sypkiego się świecę, bo mam tłustą skórę okrótnie, a te dwa to chyba razem wzięte to zatykają pory... Mam cerę tłustą, choć lecząc ją staje się ona sucha że aż schodzi, (górna warstwa naskórka) a sebum nadal się wydziela...Ach
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 18:20   #21
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Jak otworzyć pory?

Dziewczyny tu zachwalają jako puder skrobię ziemniaczaną.Jak wpiszesz w wyszukiwarkę to wyskoczy Ci kilka wątków jak stosować
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 19:10   #22
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Cytat:
Napisane przez miiee
Ten lekarz jest prywatnie (niestety) bierze 50 zł za wizytę, ale zabiegi ma tańsze niż w Derma pulsie... Co do tego peelingu kawitacyjnego, to on działa na te zaskórniki zamknięte? I jak się po nim wygląda..? po tradycyjnym wyciskaniu wyglądam strasznie - strupy i ropniaki... Po TCA sama wisz jak się wygląda przez tydzień...
Miiee, po kawitacji wygląda się zupełnie normalnie, żadnych strupów, żadnych podrażnień, żadnych - uchowaj boziu - ropniaków. Wstajesz i wychodzisz, może tylko troszkę zarumieniona (równomiernie).

Cytat:
I jeszcze jedno pytanie... Jak ma się przyjżeć podkładowi..? mam jakiś, który podobno nie zatyka porów+ puder sypki... bez pudru sypkiego się świecę, bo mam tłustą skórę okrótnie, a te dwa to chyba razem wzięte to zatykają pory... Mam cerę tłustą, choć lecząc ją staje się ona sucha że aż schodzi, (górna warstwa naskórka) a sebum nadal się wydziela...Ach
Spójrz na listę składników i porównaj ją np. z tym:
http://www.zerozits.com/Articles/article6.htm - im wyżej dany składnik na liście, tym więcej kosmetyk go zawiera.
Puder wcale nie koniecznie zatyka pory, czasem może je pozapychać nawet... Retin-A!
Ale faktycznie wypróbuj skrobię ziemniaczaną, jest świetna.

Możesz napisać dokładnie jak wygląda Twoja kuracja? Czym się smarujesz, co łykasz? Wygląda, że skuteczność taka sobie, skoro ciągle walczysz z tymi grudkami, skóra Ci się tłuści i łuszczy jednocześnie... Bardzo Ci współczuję, bo wiem doskonale co znaczy żmudna walka o czystą cerę...

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 20:08   #23
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Jak otworzyć pory?

U mnie to różnie wygląda to leczenie... Już mam dosyć po tych ilościach dermatologów, już mi się nie chce szukać i chodzić...bo każdy mi to samo, te same maści proponuje...A jak mi każą wymieniać, jakie maści stosowałam, to się robię chora... Teraz skończył mi się isotrexin, został mi retin-A, to nim się smaruję, łykam wiesiołek i silice...no i od dwóch dni obię maseczki z otręb+siemię lniane.. Źle robię bo czasami wyciskam te zaskórniki... Ehhh już nie wiem co z tą buzią robić.....Ale ze skrobią spróbuję... nawet nie wiedziałam o takich wynalazkach
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 20:22   #24
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Jak otworzyć pory?

Aha zapomniałam dodać, że od jakiś 5 miesięcy już sama się leczę kupuję masci itp, tak co mi pod rękę wpadnie to używam do skończenia opakowania. Bo jak do dermatologów chodziłam to i tak nie było widać efektów po długim czasie....więc teraz kombinuję sama, co pod rękę wpadnie to smaruję... nie mam już żadnej taktyki.. już mnie to zmęczyło... ciągle wraca i wraca...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 12:19   #25
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Jak otworzyć pory?

Dziewczyny a moglybyscie napisac czy ta kawitacja to rzeczywiscie taka rewelacja.Ja mialam isc na mikrodermabrazje polaczona z kawitacja,ale w koncu zrezygnowalam jak sie dowiedzialam,ze i tak manulanie beda mi musieli wyciskac grudki ktore mi zostana.Pozatym za ten zabieg musialbym zaplacic 200-300zl bo jeszcze laser mial dojsc do tego.Nie wiem czy dobrze zrobilam rezygnujac z tego,ale zdecydowalam sie w koncu na ziolowy peeling firmy Jadwiga.Zobaczymy jaki bedzie efekt,w kadzym razie na pewno taniej mnie to wyjdzie.Napiszcie jak cos wiecie o skutecznosci mikro i peelingu ziolowego,co jest lepsze waszym zdaniem.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 12:38   #26
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Cytat:
Napisane przez miiee
U mnie to różnie wygląda to leczenie... Już mam dosyć po tych ilościach dermatologów, już mi się nie chce szukać i chodzić...bo każdy mi to samo, te same maści proponuje...A jak mi każą wymieniać, jakie maści stosowałam, to się robię chora... Teraz skończył mi się isotrexin, został mi retin-A, to nim się smaruję, łykam wiesiołek i silice...no i od dwóch dni obię maseczki z otręb+siemię lniane.. Źle robię bo czasami wyciskam te zaskórniki... Ehhh już nie wiem co z tą buzią robić.....Ale ze skrobią spróbuję... nawet nie wiedziałam o takich wynalazkach
Miiee, kochana, rozumiem że możesz być rozczarowana dermatologami, ja po licznych kuracjach u licznych lekarzy doszłam do ponurego wniosku, że na typ cery medycyna nie zna lekarstwa, tzn. jak się ma tłustą i skłonną do zanieczyszczeń, to taka już będzie
Myślę, że rygorystyczny system pielęgnacyjny jest najlepszym wyjściem, ale musisz cierpliwie się go trzymać, skakanie od maści do maści, od kremu do kremu może tylko niepotrzebnie podrażnić cerę.
W moim przypadku (po odstawieniu Diany, kiedy było najgorzej) sprawdziło się coś takiego:
- odstawienie wszystkich kremów nawilżających, do maseczek ewentualnie wracam dopiero teraz; nie odstawiłam tylko kemów pod oczy;
- na dzień wyłącznie lekki bloker (uważaj na te z dużą zawartością dwutlenku tytanu, potrafi paskudnie pozatykać pory; zawierają go też często w dużych ilosciach podkłady i pudry), nawet serum Flavo-C wtedy odstawiłam, teraz do niego wracam;
- na noc kwas azaleinowy (Skinoren), na przemian z Retinem-A (co drugi-trzeci dzień) i Isotrexinem (w zależności od potrzeb, czasem nawet codziennie)
- tonik i żel do mycia bezalkoholowe, bez sulfatów, jak najłagodniejsze (Eris Lirene, te taniutkie w turkusowych butelkach)
- maseczki glinkowe (np. Eris do cery tłustej)
- wewnętrznie to samo co zwykle, czyli wit.E, beta-caroten, kwasy omega-3 i skrzyp.
Trzymałam się tego przez dwa-trzy miesiace i nadal trzymam, odstawiłam tylko Isotrexin i dodałam Flovo-C/Juvit oraz maseczki nawilżające, na które przygotowuję skórę kwasem glikolowym (Glyco-A). I -odpukać- skóra wygląda przyzwoicie.
Podkładu i pudru używam nadal, choć rzadziej (ostatnio samej skrobii).

Uważałabym na te maseczki z siemienia lnianego - jest dosyć tłuste i może zatykać. Owsiane też mi nigdy nie pomagały..
Jeśli już zdarzy Ci się coś wycisnąć, porządnie odkaź to miejsce (punktowo) jakimś spirytusowym wyciągiem ziołowym (bardzo sobie chwalę Amol) i nałóż coś antyseptycznego, zasuszającego, np. maść cynkową albo Sudocrem.

A wracając do lekarzy... Próbowałaś antybiotyków? Albo może autoszczepionka by u Ciebie zadziałała? Pamiętam z liceum dziewczynę z naprawdę ciężkim trądzikiem cystowym - po autoszczepionce była nie do poznania.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 12:41   #27
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Cytat:
Napisane przez klaudynia
Dziewczyny a moglybyscie napisac czy ta kawitacja to rzeczywiscie taka rewelacja.Ja mialam isc na mikrodermabrazje polaczona z kawitacja,ale w koncu zrezygnowalam jak sie dowiedzialam,ze i tak manulanie beda mi musieli wyciskac grudki ktore mi zostana.Pozatym za ten zabieg musialbym zaplacic 200-300zl bo jeszcze laser mial dojsc do tego.Nie wiem czy dobrze zrobilam rezygnujac z tego,ale zdecydowalam sie w koncu na ziolowy peeling firmy Jadwiga.Zobaczymy jaki bedzie efekt,w kadzym razie na pewno taniej mnie to wyjdzie.Napiszcie jak cos wiecie o skutecznosci mikro i peelingu ziolowego,co jest lepsze waszym zdaniem.
Klaudyniu, miałam kiedyś robiony peeling azjatycki (ziołowy) - świetny efekt, ale nie na zawsze, takie rzeczy trzeba regularnie powtarzać, to jest metoda pielęgnacji cery a nie jej leczenia. Podobnie kawitacja - to sposób oczyszczania cery, nie sprawi że przestanie się zanieczyszczać, pomoże doraźnie, podobnie jak każdy inny kosmetyczny zabieg.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 12:55   #28
qbeczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
Dot.: Jak otworzyć pory?

na noc kwas azaleinowy (Skinoren), na przemian z Retinem-A (co drugi-trzeci dzień) i Isotrexinem (w zależności od potrzeb, czasem nawet codziennie)
PiXi czy te maści wybiela troszke przebarwienia po trądzikowe ? a i można je stosowac teraz w lecie, przy mocnym słońcu?
qbeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 12:59   #29
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Jak otworzyć pory?

Cytat:
Napisane przez qbeczek
na noc kwas azaleinowy (Skinoren), na przemian z Retinem-A (co drugi-trzeci dzień) i Isotrexinem (w zależności od potrzeb, czasem nawet codziennie)
PiXi czy te maści wybiela troszke przebarwienia po trądzikowe ? a i można je stosowac teraz w lecie, przy mocnym słońcu?
Kwas azaleinowy (Skinoren, ale także Hascoderm i Acne Derm, tańsze są) tak, jak najbardziej. Ma działanie m.in. blokujące melanogenezę. Możesz stosować i na noc i na dzień, ale na dzień na wierzch musi przyjść bloker (jeśli nie chcesz zniweczyć efektów). Retinoidy działają słabiej rozjaśniająco i trzeba przy ich stosowaniu bezwzględnie pamiętać o blokerze, inaczej zrobisz sobie krzywdę, bo uwrażliwiają skórę na słońce.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 14:06   #30
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Jak otworzyć pory?

Cytat:
Napisane przez miiee
No młodziutka to ja taka nie jestem mam 21 lat....

to ciekawe jak ja sie teraz mam poczuc? jak dinozaur chyba ? ;-)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.