Indywidualny zapach cz³owieka - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-05-27, 23:07   #1
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 25 017

Indywidualny zapach cz³owieka


Witam

Otó¿ po dyskusji z kole¿ankami nasz³y mnie pewne w±tpliwo¶ci dot. indywidualnego zapachu cz³owieka. Podobno ka¿dy cz³owiek ma 'swój zapach', który dla niego nie jest wyczuwalny ale wyczuwalny jest on dla otoczenia. Dlatego te same perfumy mog± inaczej pachnieæ na ró¿nych osobach... Wszystko piêknie, fajnie, ale.. ja nie czujê tych zapachów. Mam t¿ta, jak zostawia u mnie ciuchy to jak mówiê 'pachn± nim' - mam na my¶li mieszankê jego perfum z zapachem jego domu (zapachy domów odró¿niam ).


¯eby by³o ciekawie- moj t¿ jest dla mnie bardzo atrakcyjny fizycznie, podoba mi siê bardzo A podobno czuje siê zapachy ludzi, którzy s± dla nas atrakcyjni... wiêc tu siê pojawia sprzeczno¶æ.


Kolejna sprzeczno¶æ - zapyta³am dzsiaj t¿ta czy on czuje mój NATURALNY zapach, nie ¿adnych balsamów, perfum, ¿eli pod prysznic.. i te¿ powiedzia³, ¿e nie. a dodam, ¿e szaleje za mn± - doda³am jako sytuacjê ranek kiedy budzimy siê razem i ju¿ pozosta³o¶ci kosmetyków do/po k±pieli wywietrza³a


Gdy po¿yczê przyjació³ce ciuch - i dostanê go z powrotem - czujê jej dom + p³yn do p³ukania.
nie czujê ¿adnego indywidualnego zapachu...




czy ja jestem jaka¶ dziwna? i mój t¿ te¿? czy po prostu czujemy te zapachy pod¶wiadomie a nasza ¶wiadomo¶æ ju¿ nie raczy nas o tym poinformowaæ?

czy która¶ z Was te¿ tak ma, czy jestem odosobnionym przypadkiem?




pozdrawiam i ¿yczê dobrej nocy
__________________
yes jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 23:30   #2
BluePanda
Rozeznanie
 
Avatar BluePanda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomo¶ci: 918
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

A to nie jest tak, ¿e zapach domu to tak trochê zapach ludzi w nim mieszkaj±cych? Oprócz mieszanki detergentów których u¿ywaj±.

A natrualny zapach cz³owieka to zapach jego... potu. Chyba wiesz jak pachniesz, gdy siê spocisz, albo Twój T¯ skoro ¶picie razem. Pot ¶mierdzi dopiero, gdy siê roz³o¿y - wcze¶niej te¿ ma swój zapach i to chyba o ten Ci chodzi?

W dzisiejszych czasach ludzie u¿ywaj± choæby dezodorantu, wiêc to normalne, ¿e ich tak nie czuæ, ale jak mówisz i tak ka¿dy pachnie inaczej.

Ja tam wiem jak mój facet pachnie i ubóstwiam jego zapach.
BluePanda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 23:38   #3
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 25 017
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez BluePanda Poka¿ wiadomo¶æ
A to nie jest tak, ¿e zapach domu to tak trochê zapach ludzi w nim mieszkaj±cych? Oprócz mieszanki detergentów których u¿ywaj±.

A natrualny zapach cz³owieka to zapach jego... potu. Chyba wiesz jak pachniesz, gdy siê spocisz, albo Twój T¯ skoro ¶picie razem. Pot ¶mierdzi dopiero, gdy siê roz³o¿y - wcze¶niej te¿ ma swój zapach i to chyba o ten Ci chodzi?

W dzisiejszych czasach ludzie u¿ywaj± choæby dezodorantu, wiêc to normalne, ¿e ich tak nie czuæ, ale jak mówisz i tak ka¿dy pachnie inaczej.

Ja tam wiem jak mój facet pachnie i ubóstwiam jego zapach.

tak, dok³adnie, chodzi mi o ten wcze¶niejszy ja po prostu go nie wyczuwam
__________________
yes jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 23:44   #4
BluePanda
Rozeznanie
 
Avatar BluePanda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomo¶ci: 918
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Wg mnie na pewno czujesz tylko mo¿e nie ¶wiadomie. Je¿eli masz dorbych kumpli przeprowad¼ eksperyment. Ka¿ siê ch³opom umyæ z rana i nie u¿ywaæ ¿adnych kosmetyków. Po jakich¶ 3 godzinach ustaw ich w szeregu - zawi±zanymi oczami wska¿esz, który to Twój. A my¶lê, ¿e rozpoznasz równie¿ który kolega to który.
BluePanda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 23:51   #5
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 5 046
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez yes Poka¿ wiadomo¶æ
Witam

Otó¿ po dyskusji z kole¿ankami nasz³y mnie pewne w±tpliwo¶ci dot. indywidualnego zapachu cz³owieka. Podobno ka¿dy cz³owiek ma 'swój zapach', który dla niego nie jest wyczuwalny ale wyczuwalny jest on dla otoczenia. Dlatego te same perfumy mog± inaczej pachnieæ na ró¿nych osobach... Wszystko piêknie, fajnie, ale.. ja nie czujê tych zapachów. Mam t¿ta, jak zostawia u mnie ciuchy to jak mówiê 'pachn± nim' - mam na my¶li mieszankê jego perfum z zapachem jego domu (zapachy domów odró¿niam ).


¯eby by³o ciekawie- moj t¿ jest dla mnie bardzo atrakcyjny fizycznie, podoba mi siê bardzo A podobno czuje siê zapachy ludzi, którzy s± dla nas atrakcyjni... wiêc tu siê pojawia sprzeczno¶æ.


Kolejna sprzeczno¶æ - zapyta³am dzsiaj t¿ta czy on czuje mój NATURALNY zapach, nie ¿adnych balsamów, perfum, ¿eli pod prysznic.. i te¿ powiedzia³, ¿e nie. a dodam, ¿e szaleje za mn± - doda³am jako sytuacjê ranek kiedy budzimy siê razem i ju¿ pozosta³o¶ci kosmetyków do/po k±pieli wywietrza³a


Gdy po¿yczê przyjació³ce ciuch - i dostanê go z powrotem - czujê jej dom + p³yn do p³ukania.
nie czujê ¿adnego indywidualnego zapachu...




czy ja jestem jaka¶ dziwna? i mój t¿ te¿? czy po prostu czujemy te zapachy pod¶wiadomie a nasza ¶wiadomo¶æ ju¿ nie raczy nas o tym poinformowaæ?

czy która¶ z Was te¿ tak ma, czy jestem odosobnionym przypadkiem?




pozdrawiam i ¿yczê dobrej nocy
i to jest w³a¶nie zapach twojego faceta; jakby jaki¶ inny facet mieszka³ w jego domu, jad³ to co on, korzysta³ z tych samych kosmetyków to i tak zapach jego ubrañ trochê by siê ró¿ni³ od zapachu ubrañ twojego t¿ta. i na tym ca³a ró¿nica polega.
monius9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 23:56   #6
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 25 017
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez monius9 Poka¿ wiadomo¶æ
i to jest w³a¶nie zapach twojego faceta; jakby jaki¶ inny facet mieszka³ w jego domu, jad³ to co on, korzysta³ z tych samych kosmetyków to i tak zapach jego ubrañ trochê by siê ró¿ni³ od zapachu ubrañ twojego t¿ta. i na tym ca³a ró¿nica polega.
ok, spróbujê siê teraz bardziej skupiæ na jego zapachu np po przebudzeniu przy³o¿ê nos do jego karku chyba za bardzo go 'udamawia³am' a to w³a¶nie TEN 'magiczny' zapach
__________________
yes jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 00:04   #7
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 5 046
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez yes Poka¿ wiadomo¶æ
ok, spróbujê siê teraz bardziej skupiæ na jego zapachu np po przebudzeniu przy³o¿ê nos do jego karku chyba za bardzo go 'udamawia³am' a to w³a¶nie TEN 'magiczny' zapach
ee, magiczny jak magiczny.. jeszcze wiesz, z palaczk± o zapachach gadaæ to trochê jak ze ¶lepym o kolorach.. :P
monius9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 01:08   #8
Jeanne1990
Raczkowanie
 
Avatar Jeanne1990
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 269
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Oj tam do karku, przy paszce zaniuchaj


A tak powa¿nie- moje Kochanie bardzo czynnie uprawia wszelakie sporty i wiem, jak 'pachnie' potem wysi³kowym (nie mówiê tu o smrodku potu w po³±czeniu z bielizn± termoaktywn±), gdy ten pot siê trochê roz³o¿y. Wiadomo, ten zapach nie jest nigdy przyjemny, ale w Jego przypadku- zno¶ny. ¯eby zachowaæ obiektywizm- roz³o¿ony pot mojego ojca po prostu ¶mierdzi, mojej kole¿anki- ¶mierdzi, drugiej kole¿anki- jest zno¶ny, mojej siostry- raczej ¶mierdzi, mojej mamy- jest zno¶ny.
Oczywi¶cie mówiê tu o osobach dbaj±cych o higienê, a których pot poczu³am np. po intensywnej siatkówce czy wspólnym joggingu.


Ale jest te¿ pot, który zanim jeszcze zd±¿y siê roz³o¿yæ, ma swoj± charakterystyczn±, subteln± woñ.
U mojego faceta uwielbiam ten zapach, zw³aszcza rano, gdy siê mocno wtulê w³a¶nie w zag³êbienie miêdzy jego szyj± a barkiem.
Ja podobno mam s³odkawy zapach i nie jest to jakie¶ komplementowanie siebie, bo ja równie¿ wiele kobiet mia³am okazjê "odczuæ" w taki sposób.
Jako dziecko uwielbia³am zapach mojej Mamy- jasne, jej perfumy te¿, ale taki maminy, sprzed snu, jak opowiada³a bajki czy g³aska³a po g³owie
Teraz, gdy odwiedzam Rodziców w³a¶ciwie tylko od okazji czy ¶wi±t, dalej czujê ten zapach
U ojca gorzej, mo¿e dlatego, ¿e ma trochê cia³ka i prêdzej ten pot ju¿ 'po' poczuje



Generalnie uwielbiam wszystko to, co pachnie, a w Douglasie i podobnych perfumeriach mog³abym spêdzaæ ¿ycie
Jeanne1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 07:38   #9
tralaleczka
Raczkowanie
 
Avatar tralaleczka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 155
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez BluePanda Poka¿ wiadomo¶æ
A natrualny zapach cz³owieka to zapach jego... potu. Chyba wiesz jak pachniesz, gdy siê spocisz, albo Twój T¯ skoro ¶picie razem. Pot ¶mierdzi dopiero, gdy siê roz³o¿y - wcze¶niej te¿ ma swój zapach i to chyba o ten Ci chodzi?

W dzisiejszych czasach ludzie u¿ywaj± choæby dezodorantu, wiêc to normalne, ¿e ich tak nie czuæ, ale jak mówisz i tak ka¿dy pachnie inaczej.

Ja tam wiem jak mój facet pachnie i ubóstwiam jego zapach.
Dok³adnie tak.
tralaleczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 08:01   #10
loottie
Raczkowanie
 
Avatar loottie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 343
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

A ja czujê zapach mojego T¯. Od samego pocz±tku spodoba³ mi sie jako facet, bo ³adnie pachnia³ (perfumami). A teraz gdy jeste¶my ju¿ z sob± d³ugo, czujê jego osobisty zapach, który kojarzy mi siê z mlekiem i ciastkami Zauwa¿y³am, ¿e innych ludzi (jednych bardziej, drugich mniej) odczuwam równie¿ ich zapachy. Np. kole¿anka z pracy jedna pachnie jak ¶ció³ka w klatce chomika (serio!), druga jako¶ tak dziwnie a inna w ogóle. A co do potu facetów, niektórych zapach roz³o¿onego potu a¿ mnie odrzuca a niektórych mniej. To samo tyczy siê zapachu ich perfum na ich skórze. Czasem a¿ siê odsuwam w autobusie bo nie da siê tego znie¶æ. Chyba mam rozwiniêty zmys³ wêchu
loottie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 09:43   #11
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 2 984
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Mój T¯ jak przytula siê do mnie to mówi "piêknie pachniesz"
ja na to, ¿e "niczym siê nie psika³am i czym pachnê?"
"sob±" odpowiada

Niestety nie mam pojêcia co to znaczy
__________________


„Najpierw s± kobiety, potem d³ugo, d³ugo nic. A nastêpnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 09:51   #12
mercer
Zadomowienie
 
Avatar mercer
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 1 516
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez BluePanda Poka¿ wiadomo¶æ
A to nie jest tak, ¿e zapach domu to tak trochê zapach ludzi w nim mieszkaj±cych? Oprócz mieszanki detergentów których u¿ywaj±.

A natrualny zapach cz³owieka to zapach jego... potu. Chyba wiesz jak pachniesz, gdy siê spocisz, albo Twój T¯ skoro ¶picie razem. Pot ¶mierdzi dopiero, gdy siê roz³o¿y - wcze¶niej te¿ ma swój zapach i to chyba o ten Ci chodzi?

W dzisiejszych czasach ludzie u¿ywaj± choæby dezodorantu, wiêc to normalne, ¿e ich tak nie czuæ, ale jak mówisz i tak ka¿dy pachnie inaczej.

Ja tam wiem jak mój facet pachnie i ubóstwiam jego zapach.


Cytat:
Napisane przez loottie Poka¿ wiadomo¶æ
Zauwa¿y³am, ¿e innych ludzi (jednych bardziej, drugich mniej) odczuwam równie¿ ich zapachy. Np. kole¿anka z pracy jedna pachnie jak ¶ció³ka w klatce chomika (serio!), druga jako¶ tak dziwnie a inna w ogóle.
Te¿ mia³am kole¿ankê, która mia³a taki naturalny zapach, jak ¶ció³ka w klatce chomika A nigdy ¿adnego chomika ani innego gryzonia nie trzyma³a, by³am u niej w domu mnóstwo razy i wiem na pewno
__________________

Life isn't about finding yourself.

Life is about creating yourself.






mercer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 09:55   #13
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 374
Ja odkąd poznałam tż to bardzo intensywnie czułam jego zapach, po prostu jak przechodził to już czułam, a nie używał perfum czy czegoś takiego. Teraz chyba się troszkę przyzwyczailam bo mniej to czuje, ale wtedy nie mogłam się nadziwić jak ktoś może tak intensywnie pachniec. On też czuje mój zapach tzn mojej skóry z reguły najbardziej jak np przyjdzie do mnie rano, a ja jeszcze nie bralam prysznica, wtedy nie czuć dezodorantow i kremów. I generalnie to wyczuwam zapachy innych, jedną dziewczyna pamiętam pachniala jak kościół

Sent from my SK17i using Tapatalk
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 09:57   #14
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 11 924
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Ja swojego nie czuje, ale moja mama ma swoj specyficzny zapach. Jest piekny. Czasami jak wzielam jej bluzke/sweter, to czulam mieszanke zapachow - perfum na pewno, proszek do prania i jeszcze w nim jeden... taki kobiecy, delikatny, niespotykany. A co do zapachow mezczyzn, to rowniez maja - w szczegolnosci czuc przy pocalunkach, pod nosem. (Pod nosem jest skumulowana najwieksza ilosc feromonow, btw). Nie raz mialam tak, ze poznawalam chlopaka i ten zapach mi sie bardzo podobal, pociagal mnie. Wraz z odchodzeniem uczucia, zaczynal mnie strasznie draznic.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 10:19   #15
rysa na szkle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

naturalnego zapachu nie czuæ tak mocno jak perfum, ale kiedy pow±chasz czyj±¶ skórê to czujesz go i mo¿esz odró¿niæ. zapachy te s± te¿ przetwarzane przez nas na poziomie pod¶wiadomym i intucyjnie oceniamy wtedy czy kto¶ do nas pasuje czy nie - czy jest chemia czy kto¶ nas odpycha od siebie
rysa na szkle jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 10:48   #16
littlemagdalena
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez rysa na szkle Poka¿ wiadomo¶æ
naturalnego zapachu nie czuæ tak mocno jak perfum, ale kiedy pow±chasz czyj±¶ skórê to czujesz go i mo¿esz odró¿niæ. zapachy te s± te¿ przetwarzane przez nas na poziomie pod¶wiadomym i intucyjnie oceniamy wtedy czy kto¶ do nas pasuje czy nie - czy jest chemia czy kto¶ nas odpycha od siebie
Jak w ''Pachnidle''

Co do zacytowanego-racja, a ja sie czasami zastanawiam jak to jest z ''czuciem chemii'' do jakiegos aktora czy piosenkarza widzianego jedynie w telewizji Bo przeciez nie czujemy ich zapachu a nie raz ktos sie zauroczy aktorem czy wirtualnym znajomym i ma takie same odczucia, te ''motyle w brzuchu'' jak przy ''normalnym'' zauroczeniu

Edytowane przez littlemagdalena
Czas edycji: 2012-05-28 o 10:49
littlemagdalena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 13:03   #17
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomo¶ci: 4 262
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Ja czujê zapachy, ale tylko niektórych osób. Rodziców, przyjació³ki, T¯ta, kilku kole¿anek. Czasami kogo¶ obcego, ale oni przewa¿nie nie pachn± zbyt ³adnie
__________________
Nie wydajê pieniêdzy na g³upoty (tysiêczna para butów NIE JEST g³upot±)
Mi³o¶niczka butów wszelakich

Podskakujê z Mel B.
Joga

Jem czekoladê a¿ uszy mi siê trzês±.
----------------------------
U¿ywasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 13:37   #18
Kratunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 21
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Ja w ogóle nie czujê swojego w³asnego zapachu, a u innych czujê zapach mojego mê¿a. I to raczej wtedy, gdy on jest nie ¶wie¿o wyk±pany, tylko po ca³ym dniu albo po jego ma³ej drzemce. Czasem w samochodzie. Mam wra¿enie, ¿e ten zapach tworzy wokó³ niego aurê. Uwielbiam te¿ w±chaæ jego koszulki, gdy l꿱 np. ca³y dzieñ na krze¶le, takie lekko przepocone
Kratunia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 14:23   #19
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 52 423
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Ja te¿ czujê zapach mojego mê¿a, bardzo lubiê zapach jego w³osów - zarówno ten zaraz po k±pieli (zw³aszcza jak myje g³owê miêtowym Head&Shoulders), jak i dzieñ po. Lubiê te¿ zapach jego skóry. U niego to mieszanka potu, detergentów, wody toaletowej i papierosów (ale nie dymu papierosowego, którego nie cierpiê, ale chyba tytoniu, czy czego¶ tam), taki mêski zapach po prostu. Dla mnie jest uzale¿niaj±cy, jak go nie ma d³u¿ej w domu, to sypiam w jego koszulkach.

I mój m±¿ te¿ mi mówi, ¿e mam jaki¶ zapach, zawsze zauwa¿a, ¿e mam nowy krem, niektóre mu siê podobaj±, inne nie, ale te¿ najbardziej lubi, gdy pachnê "sob±", cokolwiek to nie znaczy.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 14:31   #20
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzie¶ na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomo¶ci: 6 518
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Ja uwa¿am, ¿e mêski zapach szczególnie intensywny jest w jednym miejscu - na szyi. Dlatego jak siê przytulam, to uwielbiam sobie t± szyjê pow±chaæ
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 14:34   #21
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomo¶ci: 1 733
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez syklamen Poka¿ wiadomo¶æ
Ja uwa¿am, ¿e mêski zapach szczególnie intensywny jest w jednym miejscu - na szyi. Dlatego jak siê przytulam, to uwielbiam sobie t± szyjê pow±chaæ
true.
__________________
To all these greedy people
Trying to feed on what is mine
You've got to fill your hunger
And stop fucking with my mind
I know it's time to leave these places far behind

Ostre wasabi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 14:35   #22
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Ka¿dy cz³owiek ma "swój" zapach. Potu, innych wydzielin, których zapachy siê ze sob± ³±cz±. Równie¿ feromony s± zapachem, którego nos zazwyczaj nie wyczuwa jako "zapach", ale st±d bierze siê ta chemia.
Mój T¯ pachnie "czekolad±" Uwielbiam jak jest "nie¶wie¿y" - tu¿ po k±pieli czujê zapach jego kosmetyków i mi siê to nie podoba, ale ju¿ nad ranem nastêpnego dnia, kiedy trochê siê spoci, a skóra zaczyna wytwarzaæ swoje wydzieliny - pachnie piêknie.
Kto¶, kto k±pie siê dwa razy dziennie, u¿ywa dezodorantów, perfum, balsamów, mleczek, szamponów, od¿ywek, kremów itp. na raz - swój zapach ma zabity... Trzeba trochê odczekaæ i siê "pobrudziæ" , ¿eby go na nowo poczuæ. U siebie trudniej, u innych stosunkowo ³atwo.

Poza tym cz³owiek przyzwyczaja siê do zapachu (np. perfumy, których u¿ywamy po jakim¶ czasie przestaj± dla nas pachnieæ). Wiêc tak¿e do zapachu innych osób mo¿emy siê przyzwyczaiæ i nasz nos po prostu ich nie wyró¿nia spo¶ród reszty zapachów. Dlatego czêsto nie czujemy zapachu "w³asnego domu", natomiast "innych domów" ju¿ tak.
Kaja-ja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 16:43   #23
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez littlemagdalena Poka¿ wiadomo¶æ
Jak w ''Pachnidle''
Oho, w Pachnidle z tego co pamiêtam zapach pobiera³ z w³osów,ale te¿ co¶ by³o, ¿e nasz naturalny zapach najbardziej czuæ w zgiêciu ³okcia.
Chyba bêdê musia³a od¶wie¿yæ lekturê
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 17:38   #24
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 056
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Oczywi¶cie, ¿e s± indywidualne zapachy!

Moja przyjació³ka ma taki zapach - ile by perfum, balsamów nie na³o¿y³a, ja gdzie¶ na dnie tej têczy zapachów wyczuwam JEJ charakterystyczny zapach. Ani lubiê, ani nie lubiê tego zapach. Po prostu go zauwa¿am.
Kiedy¶ mia³am kole¿ankê, która równie¿ pachnia³a swoim zapachem - akurat ten zapach mnie bardzo dra¿ni³.

Moja mama ma niepowtarzalny zapach - zawsze jej mówiê, ¿e jej go zazdroszczê - jest taki delikatny, ulotny, lekko s³odki... No piêkny.

T¯ te¿ ma swój zapach, ale nie czujê go zbyt intensywnie i czêsto. U niego raczej lubiê mieszankê p³ynu do k±pieli, perfum i p³ynu do p³ukania ubrañ, które siê mieszaj±, np. po porannej k±pieli, wieczorem. Oczywi¶cie najlepiej najlepiej pachn± na wspomnianej wy¿ej szyi.

Ale.. np. nie czujê swojego zapachu, pyta³am te¿ mamê, T¯ta i oboje jako¶ nie potrafili powiedzieæ, ¿ebym takowy mia³a.

Mo¿e wiêc to jest zale¿ne od konkretnej osoby?
__________________

Wszystko jest piêkne, nawet na pewno, je¶li siê ma te dwadzie¶cia parê lat. Wtedy s± z³udzenia i mi³o¶æ – i wszystko jest do zdobycia, bo w³a¶nie te g³upie dwadzie¶cia lat.






_malayka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-28, 18:24   #25
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 1 463
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

"Ten" zapach ³atwo poczuæ gdy siê z kim¶ nocuje/mieszka. Rano, kiedy jesz ¶niadanie i jeszcze nie jeste¶ wyk±pana, wybalsamowana i poperfumowana.
Czasem czuæ go na odleg³o¶æ, czasem po przytuleniu siê a czasem trzeba pow±chaæ bezpo¶rednio skórê. Indywidualny zapach to zapach wszelakich wydzielin (g³ównie potu, zarówno tego "czystego" jak i ju¿ utlenionego-¶mierdziucha). No i inaczej pachnie np. kto¶ kto spo¿ywa miêso a inaczej wegetarianin.
Zapach Mamy to jest jeden z pierwszych zapachów które identyfikujemy od dzieciñstwa. Moja ma ten zapach bardzo delikatny, ciê¿ko go opisaæ.
Z kolei mam kole¿ankê, której zapach cia³a jest tak intensywny ¿e jej obecno¶æ po prostu "wyczuwam". Perfumy u¿ywa skrajnie inne bo delikatne. Perfumowane balsamy powoduj± ¿e czasem ten zapach "zanika" w ci±gu dnia.

"Zapach domu" - to m.in zapach cia³ ludzi którzy w nim mieszkaj±. Tak wiêc zapach domu to tak¿e indywidualny zapach cz³owieka.

Zrób eksperyment skoro tak bardzo jestes ciekawa "indywidualnych" zapachow - przenocuj kole¿ankê i rano j± przytul, jeszcze w pi¿amie ¶wie¿o wstaj±c± z ³ó¿ka. To jest mniej wiêcej jej zapach.
To samo mo¿na zrobiæ wieczorem, zanim idziesz pod prysznic.

Albo pow±chaj czyj±¶ tygodniow± po¶ciel po³o¿ siê w niej i przykryj. To te¿ jest namiastka indywidualnego zapachu.
findsomething jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 12:57   #26
rysa na szkle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Cytat:
Napisane przez littlemagdalena Poka¿ wiadomo¶æ
ja sie czasami zastanawiam jak to jest z ''czuciem chemii'' do jakiegos aktora czy piosenkarza widzianego jedynie w telewizji Bo przeciez nie czujemy ich zapachu a nie raz ktos sie zauroczy aktorem czy wirtualnym znajomym i ma takie same odczucia, te ''motyle w brzuchu'' jak przy ''normalnym'' zauroczeniu
wydaje mi siê, ¿e poczucie chemii przez zapach to jedno, a to, ¿e zauroczysz siê czyim¶ wygl±dem to drugie - w koñcu przez wzrok te¿ idzie siê zakochaæ
rysa na szkle jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 21:52   #27
littlemagdalena
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

myslisz, ze to mozliwe? no, moze...bo wiesz, strasznie mnie to zawsze intrygowalo a nigdzie nie natknelam sie na odpowiedz na to pytanie ;D
littlemagdalena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 22:03   #28
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 5 725
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

ja za m³odu mia³am ch³opaka, który by³ ¶wietny niemal idea³ niemal, bo mia³ taki swój zapach ze nie mog³am go znie¶æ i co ¿e dba³ o siebie i perfumowa³ siê, (w domu pachnia³o jego OK) a zapach mia³ straszny nie da³am rady tego znie¶æ dobrze, ¿e to nie by³ ten jedyny ...
wiem ¿e potem mia³ partnerki i chyba im ten zapach nie przeszkadza³ ...
__________________
Apolonia ro¶nie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno do³±czy³ do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 22:29   #29
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 1 017
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

Za nasz indywidualny zapach odpowiada wiele czynników (takich jak dieta, higiena, choroby), ale g³ówne znaczenie odgrywa genetyka. Bardziej atrakcyjny jest dla nas zapach osób o odmiennym profilu genetycznych ( konkretnie chodzi o g³ówny uk³ad zgodno¶ci tkankowej MHC) od naszego. Jest to wyt³umaczalne, bo najodporniejsze jest potomstwo o w³a¶nie tak zmiksowanym DNA Bli¼niêta monozygotyczne s± rozró¿niane przez psy tropi±ce tylko je¶li pozostaj± na ró¿nej diecie.
Ciekawe jest te¿, ¿e my postrzegamy zapachy ró¿nie w zale¿no¶ci od fazy cyklu lub ci±¿y. Kobiety w ci±¿y ponoæ preferuj± zapachy osób o podobnym MHC, co z ewolucyjnego punktu widzenia jest t³umaczone tym, ¿e kobieta wtedy szuka oparcia w osobnikach z w³asnej rodziny, którzy jej pomog± przy potomstwie Faceci wg badañ postrzegaj± nasz zapach za najatrakcyjniejszy w czasie owulacji.
Co ciekawe homoseksuali¶ci potrafi± siê wyw±chaæ tzn. uznaj± za atrakcyjniejszy zapach pochodzacy od homo, a nie hetero i nie jest to kwestia kosmetyków, bo badania przeprowadzano daj±c do spania bawe³niane koszulki badanym, którzy wczesniej byli wyk±pani w jednym konkretnym p³ynie i nie u¿ywali niczego innego. Zapach oceniano z koszulek.
arbuziak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 22:35   #30
E f f i
Raczkowanie
 
Avatar E f f i
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 433
Dot.: Indywidualny zapach cz³owieka

__________________




♥ na wiza¿u od 2007 ♥

Edytowane przez E f f i
Czas edycji: 2016-08-25 o 19:30
E f f i jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.