Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-23, 09:45   #1
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398

Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!


stosowałam kwasy AHA przez tydzień w lutym potem moja buzia się zbuntowała i juz nie mogłam tego stosować bo mnie za bardzo piekło i miałam piekące czerwone ciepłe podrażnienia....odstawiła m kwasy po tygodniu.....ale wtedy się zaczeło.Nagle zaczeły mi wychodzić pryszcze i to nie takie małe tylko zapalne olbrzymie, bolące, było ich pełno na całej buzi.w końcu na początku tego miesiąca poszłam do dermatologa...przepisała mi tetracykline która nic nie pomogła
Powiedzcie mi jak to jest możliwe ze to coś ma oczyszczać i powodować znikanie pryszczy jak u mnie jest odwrotnie.Mam blizny.....i pryszcze nadal...nie moge sie tego pozbyć...nigdy w zyciu nie miałam czegoś takiego a trwa to juz poł roku....jak ja mam wrocic do poprzedniego stanu?a stosowałam je tylko tydzień i żałuje że wziełam je do reki czy mi te ptyszcze kiedyś przejdą?
Nawet dermatolog nie daje rady tego wyleczyć bo miałam już chyba wszystkie maści, płyny i nawet tabletki...nic nie daje rady właśnie przez te kwasy

Teraz jest troche lepiej...z jednej strony twarzy troche poznikaly ale na drugiej(policzkach) jest jeszcze tragedia.
CZy ja nie moge używać kwasów czy jak?
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 15:53   #2
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

pewnie miałaś robione kwasy, jak miałaś pryszcza jekiegoś na twarzy i ci sie on rozniósł...ja kiedyś byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu i też po tym cierpiałam z bolącymi czerwonymi gulami... po TCA również miałam pryszcze takie bolące gule, bo nie zmyłam makijarzu i lekarz nie zauważył pryszcza...jak tetracyklina nic nie pomogła?? po takim czasie?? ja ją łykałam przez ponad pół roku... po TCA brałam jeszcze dawercin tabletki... do tego maść isotrexin... Kwasy są dobre, ale dla skóry z grudkami i zaskórnikami, jeśli masz pryszcze to nawet nie próbuj robić tego ponownie, bo z jednego powstanie cała twarz w gulach....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 20:55   #3
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

Kwasy zluszczaja ale podobnie jak po zabiegu oczyszczania na buzce moga zaczac sie pojawiac rozne wykwity.Jest jesio inna opcja - poprostu niewlasciwie stosowalas kwasy lub masz do tego za wrazliwa cere.Kwasy stosuje sie na wyleczonej buzi ( bez ropnych wypryskow ).Pozatym trzeba stosowac wysokie filtry - uzywalas?
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 08:16   #4
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

chodzi o to że ja miałam wyleczoną buźke...chciałam użyc kwasy żeby ja jeszcze bardziej oczyścic...nie miałam wczesniej praktycznie żadnego pryszcza...czasem sie zdażyl ale to tylko pojedyńcze....
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 09:28   #5
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

A jakiego stężenia użyłaś? Może po prostu załadowałaś sobie za silne kwasy?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 20:31   #6
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

o jeju!!! ja tez uzywam kwasow (moj tonik je zawiera) i nawet o tym nie wiedziałam, ostatnio przestałam używac tego toniku i robia mi sie takie olbrzymie czerwone pryszcze, bolace i swedzące. nie stosowałam zadnych filtrów. jejku, co ja narobiłam jak sie tego pozbyc?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 17:42   #7
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

A jak kwasy działają na cerę płytkonaczynkową??
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-04, 19:10   #8
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

Też przez to przechodziłam,tylko w nieco łagodniejszej formie. Nie miałam ttrądziku,marzyła mi sie perfekcyjna cera . Pomysłałam więc: kwasy! To jest to! Rozpoczęłam więc moją przygodę z nimi,najpierw ostrożnie,co 2-3 dni,zawsze na noc ,w dzień nawilżanie i wysokie filtry. Z AHA przerobiłam Diacleal i Glico-A i właściwie nic oprócz permanentnego podrażnienia,zaczerwienie nia i wysypu grudek nie otrzymałam w zamian Odstawiłam i przerzuciłam się na Acne-derm,kolejny wysyp grudek,tylko bez podrażnień i zaczerwienień. Początkowo myśłałam,że to skóra się oczyszcza,ale gdy wysyp pojawił się tam gdzie,nigdy nic mi nie wyskakiwało,doszłam do wniosku,że mam dość. Zwyczajnie mi te substancje nie służa. Może również ty masz podobny problem? Nie wiem czy to alergia czy zwykła nietolerancja ale już wiem,że nie mam co próbować. Teraz doprowadzam skórę do porządku i jest już w miarę ok. Ale co przeżyłam to moje. Jedyny plus tego,że żadna kosmetyczka czy specjalistka w tym temacie nie namówi mnie na zabiegi czy kremy z AHA czy kwasem azelainowym. Ale marne to pocieszenie. W przyszłości planuję "zabawę" z kwasem migdałowym. Kochane wizażystki na wizazu mi go poradziły. Reasumując: wydaje mi się,że jak jest ciągle tylko coraz gorzej, a skóra zaczyna wariować,nie ma sensu wmawiać sobie,że to przejściowe. Nie chcę cie zniechęcać,broń Boże,ale 2 miesiące pokutowałam za to wmawianie sobie,że to minie. A tak na marginesie: mam skórę wrażliwą i alergiczną.
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 19:59   #9
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

A kwasy można w ogóle używać w zimie i w lecie?

Chyba nie wtedy mogą powstać blizny,przebarwienia. Najlepiej stosować je jesienią i wiosną. Przynajmniej tak mi mówiła znajoma kosmetyczka.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:41   #10
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

Smallwitch
Mozliwe, ze mialas wlasnie jakiegos wypryska (nawet gleboko podskornego) i dla tego roznioslo ci sie po calej buzi, natomiast podraznienia... kwasow nie powinno sie stosowac w zimie
Ja uzywam toniku z 5% kwasu migdalowego od 24 X b.r. i moge powiedziec, ze zauwazylam poprawe. Zaskorniki sukcesywnie splycaja sie i cera staje sie gladsza. Jedynym minusem sa pojedyncze, male, raz na kilka dni wyskakujace pryszczyki, ktore i tak po gora dwoch dniach zasuszaja sie i sluch po nich ginie Mozesz przeczytac sobie opis dzialania tego kwasu tutaj: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Ja jestem kwasu AHA bardzo zadowolona, na zaden wysyp sie nie zapowiada... Stosuje co drugi dzien lub codziennie, gdy widze taka potrzebe. Oczywiscie do tego filtry na dzien, zeby przebarwien w spadku po kuracji nie otrzymac
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 21:39   #11
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Smallwitch
Mozliwe, ze mialas wlasnie jakiegos wypryska (nawet gleboko podskornego) i dla tego roznioslo ci sie po calej buzi, natomiast podraznienia... kwasow nie powinno sie stosowac w zimie
Ja uzywam toniku z 5% kwasu migdalowego od 24 X b.r. i moge powiedziec, ze zauwazylam poprawe. Zaskorniki sukcesywnie splycaja sie i cera staje sie gladsza. Jedynym minusem sa pojedyncze, male, raz na kilka dni wyskakujace pryszczyki, ktore i tak po gora dwoch dniach zasuszaja sie i sluch po nich ginie Mozesz przeczytac sobie opis dzialania tego kwasu tutaj: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Ja jestem kwasu AHA bardzo zadowolona, na zaden wysyp sie nie zapowiada... Stosuje co drugi dzien lub codziennie, gdy widze taka potrzebe. Oczywiscie do tego filtry na dzien, zeby przebarwien w spadku po kuracji nie otrzymac
A ten tonik z 5% kwasu migdałowego to można tylko samo zrobić czy też istnieje możliwość kupienia gotowego produktu w aptece?

Stosujesz go codziennie czy z przerwami?

Z góry dzięki za odp.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-04, 22:04   #12
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
A ten tonik z 5% kwasu migdałowego to można tylko samo zrobić czy też istnieje możliwość kupienia gotowego produktu w aptece?

Stosujesz go codziennie czy z przerwami?

Z góry dzięki za odp.
W aptekach pytalam sie o kwas migdalowy, w zadnej nie bylo, wiec taki tonik tez raczej nie jest dostepny. Ja wykonuje tonik mieszajac odpowiednie proporcje wody, kwasu migdalowego i hydromanilu (substancja nawilzajaca), bez zadnych konserwantow- swiezosc zachowuje przez 2 tygodnie, ale ja mieszam male ilosci tych substancji i zuzywam w tydzien. Jezeli chodzi o stosowanie, to wychodzi tak, ze przez 3 dni codziennie a nastepnie jednodniowa przerwa Robie ja po to, zeby nie nabawic sie podraznien i by schodzaca drobnymi platkami skora mogla spokojnie sie zluszczyc. Mimo wszystko ten tonik jest bardzo delikatny w dzialaniu, stosuje sie go bez praktycznie zadnych efektow ubocznych. Skora wokol nosa moze troszeczke sie wysusza, ale to przeciez kwas i w jego naturze lezy takie a nie inne dzialanie Mam na mysli zluszczanie...
Nawet sie zrymowalo

Tu znajdziesz przepis na tonik, ktorego uzywam :http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=110&Itemid=2
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.

Edytowane przez nom_de...
Czas edycji: 2006-11-04 o 22:41 Powód: Link do receptury toniku
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 15:48   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kwasy...wiem nudne ale mam problem!!!

Cytat:
A ten tonik z 5% kwasu migdałowego to można tylko samo zrobić czy też istnieje możliwość kupienia gotowego produktu w aptece?
zopbacz na www.mazidla.pl tam jest wiele fajnych przepisów
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:14.