Piłowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-23, 16:13   #1
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288

Piłowanie


Dziewczyny, jak prawidłowo powinno sie ilowac paznokcie? Kiedy bardziej pasuje na "kwadrat" a kiedy na połokraglo?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 16:18   #2
gosiek1500
Rozeznanie
 
Avatar gosiek1500
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 913
Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez Asik_
Dziewczyny, jak prawidłowo powinno sie ilowac paznokcie? Kiedy bardziej pasuje na "kwadrat" a kiedy na połokraglo?
No właśnie dobre pytanie, chętnie usłyszę odpowiedź , choć sądzę, że to kwestia gustu każdej z nas

pozdrawiam
__________________
moje dzieciaczki:
PATRYCJA ur.30.06.2006
PIOTRUŚ ur.31.07.2009
gosiek1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 16:26   #3
mezatka86
BAN stały
 
Avatar mezatka86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 68
GG do mezatka86
Dot.: Piłowanie

to kwestia gustu i aktualnej mody jeśli chodzi o kształt paznokcia. Ja osobiście woę spiłowane na łopatki. To zależy również od kształtu płytki paznockia. Wiadmo, ze jeśli masz dłuższy kształt to łopatka wygląda bardzo ładnie, natomiats takie maciupeńkie paznokietki to cyba nie za bardzo nawet po zapuszczeniu wyglądają
mezatka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 16:30   #4
mosquito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 96
Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez gosiek1500
No właśnie dobre pytanie, chętnie usłyszę odpowiedź , choć sądzę, że to kwestia gustu każdej z nas

pozdrawiam
zgadzam się że to kwestia gustu! aczkolwiek paznokcie spiłowane na tzw. migdałki bardziej wysmuklaja dłoń i posiadaczki grubszych paluszków(serdelków hehe) powinny piłować na okragło bo kwadratowe sprawiają że palce wydaja sie być jeszcze krótsze i masywniejsze! ale tak jak mówiłam kwestia gustu! moje palce nie sa aż tak smukłe a piłuje na kwadratowo! pozrawiam
__________________
MOSQUiTO
mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 16:32   #5
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Piłowanie

Hmm ja nie mam tak pieknie dlugich jak na prezentowanych wzorkach na forum Mam raczej normalnej długosci nieco szersze nawet
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 16:54   #6
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Piłowanie

zależy od dłoni, paluszków... do jednych pasują jedne i drugie a do innych np tylko kwadraty. Ja przez bardzo długo piłowałam pazurki na migdał ale od jakiś 7 lat rządzi kwadrat lepiej się w takim kształcie czuje
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 17:17   #7
Kate_86
Rozeznanie
 
Avatar Kate_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kolbuszowa
Wiadomości: 852
GG do Kate_86
Dot.: Piłowanie

Ja teżź wolę do łopatki Czuję się w takich lepiej Ale moja siostra np. ma na półokrągło, poniewa ma szerszą płytkę paznokcia. Ale też uwarzam, że to jest kwestia gustu
__________________
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry...




Proste, zwykłe dni
Uśmiech, albo łzy

studentka
Kate_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-23, 20:20   #8
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Piłowanie

Ja dodam jeszcze, ze tez zalezy ksztalt pazurkow od ich dlugosci.

Chcac - nie chcac - nie bedziemy mialy kwadratowych pazurkow gdy sa one krotkie, kwadraty latwiej "uksztaltowac" na dluzszych paznokciach.
Na tych krotkich - albo migdalki, albo lekko zaokraglone. Ladne kwadraty na troszke dluzszych wychodza...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 15:17   #9
kootek
Raczkowanie
 
Avatar kootek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62
Dot.: Piłowanie

Moje paznokietki piłuję na kwadraty
kootek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 17:18   #10
magda20
Raczkowanie
 
Avatar magda20
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 350
Dot.: Piłowanie

Myślę, że kształt to rzecz gustu, ja piłuje na lekki kwadrat ,ale bez ostrych boków bo takich nie lubie
__________________
Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce ...
magda20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 16:39   #11
ola_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 18
Dot.: Piłowanie

czy to prawda ze nie powinno sie pilowac bokow paznokci? Moje sie jakby rozszerzaja i zawsze dosc gleboko je spilowuje zeby byly proste i tworzyly prostokat z koncem plytki. ale zauwazylam ze mi sie po czyms takim troche gna ;(. A Wy co robicie - spilowujecie tylko gore czy tez pilujecie boki?
ola_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-18, 22:14   #12
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Piłowanie

Nie należy spiłowywać zbyt mocno boków paznokci gdyż może to powodować ich nadrywanie sie. "znaj proporcje mocium panie " ;p
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 22:52   #13
ola_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 18
Dot.: Piłowanie

latwo mowic - ale jak sie ma paznokcie na kciukach szerokie jak drzwi to by sie chcialo je troszke zwezic co nie?
ola_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 23:03   #14
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Piłowanie

Oj pewnie by się chciało ale pozniej bedzie płacz i zgrzytanie zębów ,że straszne rzeczy sie dzieja z pazurami i nie wiadomo z jakiego powodu. A na szeroką plytke sposobem może być jej malowanie z pozostawieniem "niedomalowanych" boczków albo poprostu przedłuzenie paznokci- wtedy ta brzydka szerokość trochę się zgubi.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 07:56   #15
ola_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 18
Dot.: Piłowanie

problem w tym ze gram na skrzypcach i nie moge miec paznokci dluzszych niz milimetr ;/. A to zostawianie boczkow nie pomalowanych to strasznie widac i dziadowsko wyglada u mnie. Narazie mam nadzieje ze jak bede zawsze minimalnie pilowac boczki to mi sie troche zweza. Wiem wiem, nadzieja matka glupich.
ola_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 21:52   #16
hhera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 204
Dot.: Piłowanie

a jak je pilowac zeby byly kwadratowe ?
jest gdzies moze step by step?
hhera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 08:49   #17
caja21
Raczkowanie
 
Avatar caja21
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Woj. podkarpackie
Wiadomości: 38
Dot.: Piłowanie

Wg mnie na półokrągło wygląda dobrze na krótszych, na prosto ścinam gdy chce zapuścić dluższe...
102_2666.jpg
caja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 18:44   #18
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Piłowanie

ja jak mam całkiem krótkie, to mam półokrągłe. Jak mam długie, to wtedy wyglądają lepiej kwadratowe moim zdaniem.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 22:28   #19
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Piłowanie

A ja mam pytanie nie o kształt, ale o technikę skrócania i piłowania paznokci i jaki sprzęt polecacie, pilniczki, nożyczki, odżywiłam trochę paznokcie i dużo łatwej mi je u hodować, ale ciągle to jeszcze nie to... może to wynika z piłowania albo ścinania
Doradźcie cos, albo odeślijcie do odpowiedniego watku...
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 23:25   #20
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie nie o kształt, ale o technikę skrócania i piłowania paznokci i jaki sprzęt polecacie, pilniczki, nożyczki, odżywiłam trochę paznokcie i dużo łatwej mi je u hodować, ale ciągle to jeszcze nie to... może to wynika z piłowania albo ścinania
Doradźcie cos, albo odeślijcie do odpowiedniego watku...
Szklany pilnik i piłowanie w kierunku zgodnym ze wzrostem paznokcia, żeby nie rozwarstwiały się Pilniczki metalowe i nożyczki w odstawkę. Obcinacz do skracania jest ok, ale zawsze po nim trzeba opiłować paznokcie. Poczytaj wątek o szklanych pilnikach.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 05:43   #21
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Piłowanie

Kurcze ja nie rozumiem tego piłowania zgodnie ze wzrostem, bo rosną prosto, a przecież się piłuje w poprzek , wiec mam piłować od małego paluszka w stronę kciuka, czy na odwrót, a na wątku o szklanych pilniczkach wyczytałam, ze jeszcze zamyka się jakoś krawędź, ale tego tez nie zrozumiałam, w którą stronę mam machać pilnikiem dziewczyny straszny ze mnie laik, trzeba jak krowie na rowie zobrazowac, dziękuje
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 19:58   #22
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Piłowanie

Dziewczyny jak tam pomożecie już nawet zainwestowałam w ten pilniczek szklany , chociaz nie wiem czy jest dobry bo kosztował tylko 7zł
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:19   #23
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
Kurcze ja nie rozumiem tego piłowania zgodnie ze wzrostem, bo rosną prosto, a przecież się piłuje w poprzek , wiec mam piłować od małego paluszka w stronę kciuka, czy na odwrót, a na wątku o szklanych pilniczkach wyczytałam, ze jeszcze zamyka się jakoś krawędź, ale tego tez nie zrozumiałam, w którą stronę mam machać pilnikiem dziewczyny straszny ze mnie laik, trzeba jak krowie na rowie zobrazowac, dziękuje
Paznokieć składa się z dachówkowato ułożonych komórek jest ich około 120-150 warstw. Na pierwszym obrazku w bardzo wielkim uproszczeniu zaznaczyłam tylko jedną warstwę. Strzałka pokazuje kierunek "zgodnie ze wzrostem paznokcia", czyli w tym kierunku w którym paznokieć wyrasta. Piłując w tym kierunku nie rozwarstwiasz paznokcia, piłując "pod włos"(czyli w kierunku przeciwnym) rozwarstwiasz go pilnikiem (gołym okiem tego nie zobaczysz), przez co paznokieć może zacząć się jeszcze bardziej rozwarstwiać (a to już na pewno zauważysz). Możesz spróbować piłować go w obie strony, żeby zobaczyć o czym piszę. Piłując zgodnie ze wzrostem paznokcia pilnik łatwo piłuje, gdy piłujesz pod włos czuć opór pod pilnikiem (takie niemiłe uczucie). Paznokcie piłujesz w poprzek jeżeli masz idelnie opiłowane w kwadrat paznokcie (ile osób takie ma?) Piłując boki, opiłowyjąc kształt itd. większość osób macha pilnikiem byle jak (często metalowym), a potem zastanawiają się dlaczego paznokcie się rozdwajają Na drugim obrazku zaznaczyłam prawidłowy kierunek piłowania. I w ten sposób zamyka się krawędź paznokcia. Zazwyczaj po takim piłowaniu pod paznokciem sterczą takie maleńkie strzępki wypiłowanego paznokcia. Można je usunąć delikatną polerką. Nigdy nie piłuje się paznokci "pod włos".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaaaaaa.jpg (27,1 KB, 659 załadowań)
__________________

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2009-05-07 o 20:21
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 05:20   #24
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Piłowanie

ojej kochana dziękuje serdecznie !!!!!!!!!! Bardzo mi pomogłaś w sierpniu wesele i chciałabym mieć ładne swoje pazurki , jeszcze jakbyś napisała, czy warto zainwestować w drogi pilnik szklany, np Nail Tek, albo Herome, czy czymś się różnią od tych za 8zł, jeżeli warto to kupuje od ręki
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 09:29   #25
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
czy warto zainwestować w drogi pilnik szklany, np Nail Tek, albo Herome, czy czymś się różnią od tych za 8zł,
Na pilniki z Nail Teka masz dożywotnią gwarancję na to, że się nie zedrze. Kupujesz go razem z etui, które chroni go przed pęknięciami (bo ich gwarancja nie obejmuje). Jeżeli pilnik przestałby piłować, za darmo wymieniają go na nowy. W USA te pilniki są dużo tańsze

Z Herome nie znam zupełnie żadnych pilników, za to mam sprawdzone pilniczki z ANNCO (koszt około 12zł) nie zdzierają się.http://www.allegro.pl/item629483428_...any_annco.html
Za to z Killysa na pewno nie kupuj bo się zdzierają po 1 użyciu.


To nie jest tak, że pilniki są 8x lepsze od tych za 8zł. Wszystko zależy od jakości produktów. Ja mam wszystkie pilniki z AnnCo i piłuję nimi już 3-4 lata i tak samo targają jak pierwszego dnia Trzeba po prostu sprawdzać jakiej jakości produkty mają poszczególne firmy.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 16:59   #26
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Paznokieć składa się z dachówkowato ułożonych komórek jest ich około 120-150 warstw. Na pierwszym obrazku w bardzo wielkim uproszczeniu zaznaczyłam tylko jedną warstwę. Strzałka pokazuje kierunek "zgodnie ze wzrostem paznokcia", czyli w tym kierunku w którym paznokieć wyrasta. Piłując w tym kierunku nie rozwarstwiasz paznokcia, piłując "pod włos"(czyli w kierunku przeciwnym) rozwarstwiasz go pilnikiem (gołym okiem tego nie zobaczysz), przez co paznokieć może zacząć się jeszcze bardziej rozwarstwiać (a to już na pewno zauważysz). Możesz spróbować piłować go w obie strony, żeby zobaczyć o czym piszę. Piłując zgodnie ze wzrostem paznokcia pilnik łatwo piłuje, gdy piłujesz pod włos czuć opór pod pilnikiem (takie niemiłe uczucie). Paznokcie piłujesz w poprzek jeżeli masz idelnie opiłowane w kwadrat paznokcie (ile osób takie ma?) Piłując boki, opiłowyjąc kształt itd. większość osób macha pilnikiem byle jak (często metalowym), a potem zastanawiają się dlaczego paznokcie się rozdwajają Na drugim obrazku zaznaczyłam prawidłowy kierunek piłowania. I w ten sposób zamyka się krawędź paznokcia. Zazwyczaj po takim piłowaniu pod paznokciem sterczą takie maleńkie strzępki wypiłowanego paznokcia. Można je usunąć delikatną polerką. Nigdy nie piłuje się paznokci "pod włos".
Dobra Kobieto, nawet sobie nie wyobrażasz, jak strasznie Ci dziękuję za ten post Z racji kompletnej nieumiejętności posługiwania się pilniczkiem, zawsze obcinałam paznokcie obcinaczem, po czym rozdwajały się jeszcze bardziej. Na nożyczki nie liczyłam, bo tymi umiałam obciąć tylko u jednej ręki - lewej mianowicie A Ty tutaj tak ładnie wszystko wytłumaczyłaś Dzięki



Cytat:
Napisane przez Isenia
Kurcze ja nie rozumiem tego piłowania zgodnie ze wzrostem, bo rosną prosto, a przecież się piłuje w poprzek , wiec mam piłować od małego paluszka w stronę kciuka, czy na odwrót, a na wątku o szklanych pilniczkach wyczytałam, ze jeszcze zamyka się jakoś krawędź, ale tego tez nie zrozumiałam, w którą stronę mam machać pilnikiem dziewczyny straszny ze mnie laik, trzeba jak krowie na rowie zobrazowac, dziękuje

Isenia, Tobie z kolei strasznie dziękuję za zadanie tego pytania, bo za laika już uchodzę na makijażowym, głupio mi było nie wiedzieć znowu czegoś w kolejnej dziedzinie (tu paznokcie). No i pocieszę Cię, że mnie też trzeba jak krowie na rowie
Pozdrawiam, Dziewczyny
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 05:34   #27
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Piłowanie

hihihi dodam, że pazurki dużo lepiej wyglądają, lewa ręka wprost idealnie wszyscy się pytają czy mam tipsy, tylko w lewej środkowy i czwarty trochę się zawsze gdzieś obskubią, no ale nie jestem zachłanna i tak pierwszy raz w życiu doszłam do takiego etapu, że raz w tygodniu spiłowuję pazurki, bo są za długie, a do tej pory najczęściej czekałam aż reszta dorośnie do jakiegoś polamańca
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 16:29   #28
fioletowakasia
Raczkowanie
 
Avatar fioletowakasia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
GG do fioletowakasia
Dot.: Piłowanie

a ja jednak dalej czegoś nie rozumiem
bo zgodnie z tym drugim obrazkiem wynika, że należy je piłować raz w jedną, raz w drugą stronę czy jak w końcu?

Przepraszam za głupie pytanie, ale ja jestem jeszcze większy laik niż wy wszystkie razem wzięte A chciałabym w końcu doprowadzić paznokcie do ładu, bo są okropne Póki co zaopatrzyłam się w olejek rycynowy (odżywka niestety nic nie dawała ) + tabletki z wyciągiem ze skrzypu i pokrzywy. Może to pomoże na łamliwość i rozdwajanie, a w kwestii piłowania poczekam na radę od was

Isenia szczerze mówiąc to ja właśnie jestem na takim etapie, że czekam aż mi paznokcie urosną mniej więcej równo, bo strasznie łamliwe są A jakbym miała skrócić do tej samej linii każdy to by były zaraz przy skórze.
__________________
31.07.09 - dbam o pazurki
Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz. Phil Bosmans


fioletowakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 08:02   #29
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Piłowanie

Dochodzisz tylko pilniczkiem do środka paznokcia a potem piłujesz z drugiej strony, i faktycznie tak jest, ze jak pojedzie się pilniczkiem za daleko to zaczyna piszczeć, przynajmniej szklany pilnik tak jakby paznokieć stawał opór

życzę powodzenia
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 12:51   #30
fioletowakasia
Raczkowanie
 
Avatar fioletowakasia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
GG do fioletowakasia
Dot.: Piłowanie

A no to teraz rozumiem

dzięki za odpowiedź
__________________
31.07.09 - dbam o pazurki
Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz. Phil Bosmans


fioletowakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.