była któraś z Was na Litwie? :> - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-24, 23:58   #1
niandra
Raczkowanie
 
Avatar niandra
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 93
Question

była któraś z Was na Litwie? :>


witajcie! jutro wybieram się na Litwę, na workcamp, więc jestem ciekawa, czy któraś z Was była już w tym kraju? chciałabym się dowiedzieć jakie tam są zwyczaje, jaki Litwini mają stosunek do Polaków i co warto wiedzieć wybierając się tam? jestem trochę przerażona, bo jade sama, jako jedyna osoba z Polski i nie wiem, czy sobie poradze, aaa :/ musze tam sama dojechać, ale to pół biedy, bo później z Kowna dojechać na jakąś wieś i boję się, że nie dojadę tam gdzie powinnam
może znacie jakieś zwroty po litewsku? bo niestety rosyjskiego nie znam, a zresztą może oni mają awersję do tego języka? może wiecie co warto tam kupić? jakie są tradycyjne litewskie potrawy?
pozdrawiam!
niandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 04:56   #2
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Cytat:
Napisane przez niandra
witajcie! jutro wybieram się na Litwę, na workcamp, więc jestem ciekawa, czy któraś z Was była już w tym kraju? chciałabym się dowiedzieć jakie tam są zwyczaje, jaki Litwini mają stosunek do Polaków i co warto wiedzieć wybierając się tam? jestem trochę przerażona, bo jade sama, jako jedyna osoba z Polski i nie wiem, czy sobie poradze, aaa :/ musze tam sama dojechać, ale to pół biedy, bo później z Kowna dojechać na jakąś wieś i boję się, że nie dojadę tam gdzie powinnam
może znacie jakieś zwroty po litewsku? bo niestety rosyjskiego nie znam, a zresztą może oni mają awersję do tego języka? może wiecie co warto tam kupić? jakie są tradycyjne litewskie potrawy?
pozdrawiam!
bylam ale sto lat temu wiec nic ci nie doradze ale pamietam ze bardzo mi sie podobalo i ze jedzenie bylo pyszne ale podbijam watek, bo sama jestem ciekawa, zwlaszcza tego jaki stosunek do polakow maja litwini?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 06:30   #3
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

ja byłam na Litwie niecałe dwa miesiące temu. nie chcę cię straszyć ale ja się przeraziłam...nie chodzi o ludzi bo oni wydają się sympatyczni, jak zobaczysz na stole w restauracji coś co wygląda jak zimna herbata to radzę nie pić (no chyba że lubisz kwas chlebowy...)w każdym razie ja wyplułam go na stół a wracając do mojego przerażenia to spowodowane było brzydotą tego państwa...wiadomo że kraj bogaty nie jest ale chociaż po wilnie spodziewałam się czegoś pięknego a to co tam zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania. mówiąc w skrócie wszystko rozpieprzone od góry do dołu (poobdrapywane budynki, niewykończone budowle), bieda przeplata sie z bogactwem (na ulicy takie sklepy jakich w warszawie nie widziałam znajdowały się obok obskurnego podwórka), jedyny większy sklep typu biedronka to iki (gdzie mają dobre i tanie słodycze)chyba nie tylko ja odniosłam takie wrażenie bo wszyscy chcieli jak najszybciej wracać do polski (cholercia dopiero wtedy się docenia nasz kraj )aha co do toalet to radzę się przygotować na dziurę w ziemi- taka niespodzianka spotkała mnie w centrum wilna i na stacji benzynowej...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 07:04   #4
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Cytat:
Napisane przez sylwia18
aha co do toalet to radzę się przygotować na dziurę w ziemi- taka niespodzianka spotkała mnie w centrum wilna i na stacji benzynowej...
te dziury wystepuja ogolnie we wschodniej europie chyba. szczerze mowiac wydaje mi sie to niezlym rozwiazaniem. przynajmniej higienicznie i nie trzeba w pozycji narciarza zawisac nad obsiusiana deska, tylko sobie wygodnie kucnac
gorzej co prawda jak starsza, albo niedolezna osoba.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 07:38   #5
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

albo gorzej jak masz ochotę na coś więcej niż siusiu
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 07:39   #6
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Cytat:
Napisane przez sylwia18
albo gorzej jak masz ochotę na coś więcej niż siusiu
wtedy tym bardziej wole dziure, cos wiecej + narciarz, baaaardzo niewygodne
hehehe ale nam sie interesujaca dyskusja o litwie wywiazala
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 08:02   #7
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

czy ja wiem czy wygodniej w każdym razie dobry sprawdzian na mięśnie ud bo trochę nakucać się trzeba zapomniałam dodać że drzwi sięgają do szyi wiec mozecie sobie wyobrazić jaki moja koleżanka przypadkowo miała niezły widok
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 09:44   #8
niandra
Raczkowanie
 
Avatar niandra
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 93
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

wooow, dziewczyny, nie przerażajcie mnie! tym bardziej, że ja nie będę mieszkać w dużym mieście typu wilno/kowno/kłajpeda, a w małej wiosce, aż się boję co tam zastanę że też mnie podkusiło, żeby na Litwę jechać... ale po wycieczce na ukrainę to chyba mnie juz nic nie zaskoczy
niandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 09:59   #9
agatakomsa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 593
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

A co do języka to nie ma się co przejmować. Byłam w Wilnie i miałam wrażenie, że wszyscy tam znają polski To z pewnością przesada, ale bardzo wiele osób mówi w naszym języku. A odnośnie brzydoty- to owszem, ale u nas też nie wszędzie jest ładnie Wydaje mi się, że mnogość zabytków Wilna to wynagradza. Poza tym na każdym kroku spotyka się jakiś polski akcent, bo wiadomo- Wilno jest historycznie związane z naszym krajem. Na mnie to miasto pozostawiło mimo wszystko pozytywne wrażenie.
agatakomsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:08   #10
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Ja byłam w Wilnie rok temu i strasznie mi się tam podobało Chciałabym jeszcze raz tam wrócić Miło wspominam to miasto. Jadąc do Wilna można spotkać nieciekawe widoki, szare budynki...itd. A co do toalet to rzeczywiście można sobie mięśnie wyrobić. Przypadkiem mam zdjecie w komputerze. Mój dowcipny TŻ musiał koniecznie pstryknąć fotkę litewskiego kibelka Ogólne wrażenia z Wilna: pozytywne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kibelek.jpg (53,4 KB, 216 załadowań)
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:19   #11
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

ja niestety nie zapamiętałam Wilna pozytywnie...moze dlatego że zostałam zmuszona do zwiedzenia minimum dziesięciu kościołów ( i to wcale nie przesadzam- kolezanka naliczyła chyba 16...)
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:38   #12
agatakomsa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 593
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Taak tak, kościołów jest sporo. Z tego co pamiętam w Wilnie jest 40 kościołów + ileś tam cerkwi Jest co zwiedzać
agatakomsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:42   #13
an-si:)
Rozeznanie
 
Avatar an-si:)
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 633
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

moja klasa miala wycieczke do wilna i z tego co slyszalam to podobnie jak sylwia, czesc pamietala dooobrze mnostwo kosciolow ktore odwiedzili, czesc byla zadowolona, czesc wrecz przeciwnie
narzekali na mnostwo zebrzacych osob

ale mysle ze warto odwiedzic Litwe, zobaczyc jak sie tam zyje- napewno wrazenia beda niezapomniane
__________________
... nie każdy chłop z widłami to Posejdon !
an-si:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:46   #14
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Cytat:
Napisane przez GosikK
A co do toalet to rzeczywiście można sobie mięśnie wyrobić. Przypadkiem mam zdjecie w komputerze. Mój dowcipny TŻ musiał koniecznie pstryknąć fotkę litewskiego kibelka Ogólne wrażenia z Wilna: pozytywne
Te kibelki nie są wcale jakimś typowo litewskim (ani nawet wschodnio-europejskim) wynalazkiem, identyczne spotkacie np. w Grecji.
Łatwiej (teoretycznie...) je utrzymać w czystości.

Na Litwie nie byłam (choć chętnie się kiedyś wybiorę), ale wiosną pojechała kuzynka, odwiedzić "rodzinne" strony - była pod bardzo pozytywnym wrażeniem, opowiadała, że Wilno całkiem już "po europejsku" wygląda.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:55   #15
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

po europejsku????to chyba w innych stronach byłam...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 12:02   #16
aga87
Rozeznanie
 
Avatar aga87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wa-wa / Płock
Wiadomości: 919
GG do aga87
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Na Litwie byłam dawno temu i jedyne co zapaiętałam to to, że mają tam fajne znaki drogowe i że w sklepach nie chcieli przyjmować dolarów ;p
__________________
-Holly, you're drunk.
-True.

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 12:17   #17
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

ja bylam w Wilnie, Kownie, Trokach... bylam zachwycona, do tej pory z usmiechem na twarzy wspominam. byla to dla mnie wzruszajaca wyprawa, cela konrada, dom Mickiewicza, Ostra Brama... wszystkie miejsca sa scisle powiazane z nasza literatura romantyczna
Wilno... moim zdaniem miasto prawdziwie europejskie piekne uliczki, zabytki, niesamowity klimat. fajne knajpki, jedzenie dobre, swojskie aczkolwiek strasznie tluste, bylam tam jakies 10 dni, a przytylam z 7 kg
mieszkalam pod Wilnem, w 'polskiej wsi', bardzo serdecznie przyjeta przez tamtejszych ludzi, dojazd tam byl kiepski bo droga konczyla sie jakies 30 km od Wilna i prowadzily tam tylko polne drozki. w wiekszosci domow nie bylo lazienek, domy odrapane, stare, bieda straszna. wielki kontrast miedzy ta wsia a pieknym Wilnem.
z mila checia wybralabym sie tam po raz drugi...
1- Zamek w Trokach
2- Ostra Brama
zdjecia zlej jakosci bo to zdjecie zdjecia

Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2007-03-19 o 19:10
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 12:29   #18
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Byłam w WIlnie już jakiś czas temu i wywiozłam stamtąd średnie wrażenia. Jest co zwiedzać - to pewne, ale z drugiej strony ciągle widać animozje polsko-litewskie. W pewnym momencie moja przewodniczka powiedział mi nawet, żebym nie mowiła po polsku, żeby nie było problemów (???).
Za to do dziś będę pamiętać danie, jakim mnie ugoszczono, jako specjalnego gościa - na talerzu dostałam głowę ryby i ogon. Nie wiedziłam co z tym zrobić, a już kompletnie nie chciało mi się tego jeść. Wywaliłm za okno, jak tylko gospodarze wyszli z kuchni. Podobno głowa i ogon to u nich super przysmak. Wolałabym jednak dostać "gorszy" brzuszek rybki, niż głowę z wyłupiastyki oczami...
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 12:50   #19
KasiulkaS
Raczkowanie
 
Avatar KasiulkaS
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: z pracy ;-)
Wiadomości: 205
GG do KasiulkaS Send a message via Skype™ to KasiulkaS
Wink Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

cześć,
Ja byłam przedwczoraj w Kownie. Nie była to wycieczka więc wiem mało.
Ogólne wrażenie - małe zaludnienie, ludzie dość mili. Litwini przeważnie znają język polski, ale nie lubią jak z góry ktoś im narzuca, że go znają (potrzebne wyczucie taktu).Można też się z nimi dogadać po rosyjsku (u mnie była mieszanka rosyjski-polski). Jedzenie nawet mi smakowało, ale może dlatego, że moja babcia pochodzi z "dawnego" Wilna i nie obce mi takie potrawy jak chłodnik, kartacze, kołduny i kwas chlebowy. Co do cen jedzenia to b. podobne do naszych (a nawet tańsze). Mają dobry chleb taki ciemny, na zakwasie.
Żałuję, że nie zwiedziłam Wilna bo podobno warto. Ja do granicy mam ok. 200 km, czyli dość blisko, tym bardziej że jak jesteśmy w Unii, nie ma kolejek na granicy to jade tam jak do siebie.
Aha, i rzuciła mi się w oczy jakość ich dróg, w porównaniu do nich to jesteśmy 100 lat za murzynami.
Pod koniec lipca wybieram się nad morze do Kłajpedy, dziwne - nawet nie pomyślałam że to tak blisko.
Pozdrawiam i miłej wycieczki
KasiulkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 14:26   #20
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Bylam na Litwie, ale raptem pare dni (Wilno). Pobyt wspominam bardzo milo. Jest tam duzo mlodych ludzi, klimat miasta podobny do krakowskiego. I tyle mialam okazje zaobserwowac.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 14:36   #21
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Rzeczywiście w Wilnie jest pełno kościołów. Ja byłam tam na pielgrzymce, co się wiązało głównie z kościołami. Niektóre mi się podobały, ale po obejrzeniu kilkunastu miałam dosyć. Najbardziej mi sie podobało Wilno nocą, a zwłaszcza oświetlone uliczki z restauracjami. Jedyne co mogę polecić do jedzenia to bułeczki słodkie Pamietam, ze przy Ostrej Barmie jest taka cukierenka. Tyle tego tam było, że nie mogłam się zdecydować, co wziąść, a uwielbiam słodkie bułeczki Nie jadłam żadnych tradycyjnych potraw, bo mieszkałam u polskiej rodziny w wiosce, która jest częścią Wilna-Awiżenia. Był to redaktor naczelny jedynej na Litwie polskiej gazety.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kopia całunu na placu katedralnym.jpg (36,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cmentarz.jpg (101,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dom A.Mickiewicza.jpg (52,1 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg góra trzech krzyży.jpg (39,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kurier wileński.jpg (69,3 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rękopis A.Mickiewicza.jpg (40,6 KB, 26 załadowań)
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 14:39   #22
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

I jeszcze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ostra Brama.jpg (102,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ostra Brama2.jpg (69,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plac katedralny nocą.jpg (63,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg policja.jpg (67,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rękopis A.Mickiewicza.jpg (40,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Wilno.jpg (86,7 KB, 52 załadowań)
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 14:47   #23
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Cytat:
Napisane przez pixie7
Te kibelki nie są wcale jakimś typowo litewskim (ani nawet wschodnio-europejskim) wynalazkiem, identyczne spotkacie np. w Grecji.
Łatwiej (teoretycznie...) je utrzymać w czystości.
zgadza sie!
takie toalety spotkalam np w chorwacji i francji
a tak z innej beczki, to w przyszlym miesiacu wybieram sie wlasnie do wilna, z rodzinka na 'podroz sentymentalna'

i juz nie moge sie doczekac !!
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 15:09   #24
niandra
Raczkowanie
 
Avatar niandra
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 93
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

wielkie dzięki za odpowiedzi i fotki przynajmnij mam jakieś pojęcie o tym kraju tak sobie pomyslałam, że warto by odwiedzić naszych wschodnich sąsiadów, bo zawsze jeździłam na zachód Europy, a to moze być ciekawe doświadczenie. pozdrawiam i czekam na więcej relacji
niandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:08   #25
niandra
Raczkowanie
 
Avatar niandra
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 93
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

jeszcze raz dzieki za pomoc! jadę juz, więc pozdrawiam Was, opiszę wrażenia po powrocie
niandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 07:09   #26
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

chyba mamy podobne zdjęcie Gosik
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 11:49   #27
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Sylwia rzeczywiście
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 13:34   #28
schizuko
Raczkowanie
 
Avatar schizuko
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 308
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Ja jestem w połowie Litwinką.Ludzie tam są bardzo przyjazniLubia Polaków Kiedys Litwa była przeciez cześcia Polski tylko Ruscy ją zagarneli...Fajnie tam jest
schizuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:01   #29
matyldamr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

Chcialabym wiedziec,co mozna na Litwie kupic,czego nie ma w Polsce,albo co jest sporo tańsze.W niedziele wyjezdzam na wycieczke:Litwa,Łotwa,Est onia,Rosja i chcialabym cos pokupowac.Mozecie mi cos polecic?
matyldamr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:13   #30
Bajm
Raczkowanie
 
Avatar Bajm
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Litwa
Wiadomości: 31
Dot.: była któraś z Was na Litwie? :>

no na Litwie mozna kupic czarnego chleba, litewskich slodyczy, alkohol

w Lotwie - lotewski balzam (nu, alkohol)

bo ubrania, buty - to z Turcji, Polski, t.t.
Bajm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.