Jak malowac małe oczy? - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-08, 15:38   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Jak malowac małe oczy? - zbiorczy


Pomocy! Nie wiem kompletnie jak malować oczy a chciałabym je "powiększyć" no i upiększyć. Bo ja mam takie małe oczy.. Bardzo proszę o pomoc! Jak to się robi? Dołączam swoje zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krola.jpg (55,4 KB, 3188 załadowań)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-08, 16:08   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Mam małe oczy!

[img]icons/icon40.gif[/img] a więc powinnaś malować oczy jasnymi ,pastelowymi kolorkami np beż jasny róż albo biały kolorek to optycznie zwiekszy oczka nigdy nie używaj identycznego cienia jak kolor twoich oczek ! najlepiej wogle unikaj ciemnych kolorków bo ciemne bedą zweżać optycznie ale zawsze [img]icons/icon27.gif[/img] pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-08, 16:10   #3
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Mam małe oczy!

kilka wskazowek znajdziesz w poradniku Agnieszki:

http://www.wizaz.pl/kurs_oko.html
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-08, 17:06   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Mam małe oczy!

I kolejna zakompleksiona osobka [img]icons/icon12.gif[/img] Ollu, na zdjeciu wcale nie widac, zebys miala male oczy. Masz normalnej wielkosci oczyska , nie za male i nie za duze. Ale za to jakie piekne [img]icons/icon7.gif[/img] Czarne jak wegielki.

Niestety nie moge zgodzic sie z Nicegirl. Uzywajac jasnych pastelowych cieni jeszcze bardziej je optycznie zmniejszysz. To jest blad. Oko optycznie sie powieksza odpowiednio je cieniujac. I tak jak pisalam w kursie powinnas uzywac trzech, czterech odcieni cieni. wtedy jest duzo latwiej otrzymac odpowiednia glebie. Zasada jest dosc prosta. Zaczynasz malowac oko od najjasniejszego cienia, nakladajac go na cala powieke a potem stopniowo cieniujesz, ladnie rozcierajac cienie, az dojdziesz do najciemniejszego. Najciemniejzy akcent powinien byc praktycznie przy rzesach i przy zew. krawedzi oka. Wiecej znajdzies zw kursie.

Oprocz tego mozesz wew. krawedz powieki nad rzesami pomalowac biala lub perlowa kredka. Uzywaj poza tym tuszu wydluzajacego rzesy. I nie obciazaj ich nadmiernie. Unikaj natomist wyraznych, ciemnych kresek, zwlaszcza okalajacych oko i tych wew. oka.

Serdecznie pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-16, 19:16   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Mam małe oczy!

tak - sam jasny cień zmiejsza oko. ja mam małe oczy i albo maluję je tylko tuszem... a jeśli używam cienia to nigdy jednego a dwóch. na powiekę jasnego a na załamaniu powiek ciemniejszego [w podobnej tonacji]. czasem używam nawet baardzo ciemnego cienia na zewnętrzy kącik powieki i na załamanie powieki - ale zawsze pamiętam o położeniu jasnego na samą powiekę. powodzenia w eksperymentach!
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-17, 13:45   #6
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: Mam małe oczy!

Może spróbój też rozjaśnić okolice oka - zewnętrzne kąciki, pod dolną powieką. L'oreal ma w ofercie takie małe cienie, lekko połyskujące, właśnie do rozświetlania. Aha, i tusz do rzęs - obowiązkowo mocno podkręcający - bo to otwiera oczyska.
Udanych eksperymentów [img]icons/icon7.gif[/img]
aneta
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-17, 23:56   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Mam małe oczy!

o tak! rozjaśnianie dolnej powieki też jest dobrym pomysłem - a to czy zewnętrznego czy wewnętrznego kącika to oceń sama - wszystko zależy od rozstawu oczu i kształtu buzi - ja na przykład wyglądam dobrze tylko wtedy, gdy jasny i połyskliwy cień nałożę na wewnętrzne kąciki.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-08-01, 13:12   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
małe -głęboko osadzone oczy....

Mam małe głęboko osadzone oczy (w kolorze zielonym)- jak je malować? Kiedy używałam zbyt jasnego cienia oczy się zmniejszały - zbyt ciemny cień je pomniejszał. Czy używać techniki takiej jak dla małych oczu czy takiej jak dla głęboko osadzonych - może je zmieszać ...już sama nie wiem...
Zależy mi aby były bardziej wypukłe i większe.
P.S. Wiem, że cień fioletowy pasuje do zieleni ale czy on nie pogłębi osadzonych głęboko oczy ?....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-01, 13:44   #9
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: małe -głęboko osadzone oczy....

Ciemne kolory sprawiaja, że oczy wydają się jeszcze głębiej osadzone, jasne natomiast optycznie je zmniejszają. Najlepszym wyjściem jest stosowanie ciemniejszego cienia na zewnętrzny kącik górnej powieki, a dalej - ku wewnętrzenmu kącikowi - jasnego. Ciemny cień optycznie powiększy a jasny sprawi, że oczęta nie będą się wydawać tak głęboko osadzone. Unikaj zdecydowanego obrysowywania kredką oka (jeśli już - to delikatnie górna powieka?) - to "zamyka" oko i optycznie je zmniejsza. Powodzenia [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-01, 22:09   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: małe -głęboko osadzone oczy....

Dzięki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 07:29   #11
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: małe -głęboko osadzone oczy....

Oprocz tych trafnych rad, ktorych udzielila Ci Evoonya mozesz stosowac cienie perlowe. W zaleznosci od upodoban bardziej lub mniej intensywnych. I taka mala sztuczka na male oczy - biala lub perlowa kreska wew. oka nad dolnymi rzesami. I najlepiej jak bedziesz stosowala tusz do rzes mocno wydluzajacy, ale niezbyt mocno pogrubiajacy [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-08-02, 07:46   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
La Roche-Posay

Zachęcona Waszymi opiniami na temat Effaclaru K kupiłam go i efekt rzeczywiście świetny,więc chciałabym się dowiedzieć czy miałyście może fluid korygujący tej firmy pt.Unifiance? Mam mieszaną skórę z wypryskami. Chciałabym mieć podkład,który nawilża i jednocześnie matuje skórę. Dzięki za odpowiedzi! Może macie jakieś swoje inne typy? Aha mam 22latka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 08:39   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: La Roche-Posay

Ostatnio pytałam o niego w aptece, jednak pani poinformowała mnie, że efekt zmatowienia jest bardzo silny i nie wygląda to najlepiej latem, przy ostrym słońcu. Ostatecznie więc go nie kupiłam - na razie - bo być może zimą się zdecyduję: oceny w KW są raczej entuzjastyczne [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 11:38   #14
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: La Roche-Posay

Agnieszko, racja. Effaclar K wraz z podkładem matującym Unifiance- to może być zbyt dużo, szczególnie latem. Poza tym preparat, jak i EK, nie ma SPF. Bialinko, sugerowałabym raczej jakiś lekki podkład nawilżający (niestety nie mogę nic polecić, bo od dawna stosuję wyłącznie Avene, poczytaj może w KW), ponieważ EK sam w sobie matuje i dodatkowo złuszcza. To dość silny preparat, nie ma co katować skóry. Stosowanie EK i podkładu matującego miałoby uzasadnienie chyba wyłącznie w przypadku cery silnie łojotokowej. Pozdróweczko [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 11:48   #15
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: La Roche-Posay-szukam stronki !!!

Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 11:53   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: La Roche-Posay-szukam stronki !!!

Oto adres:

http://www.la-roche-posay.de
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 11:56   #17
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: La Roche-Posay-szukam stronki !!!

PIEKNIE DZIEKUJE HALSZKO [img]icons/icon29.gif[/img]
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 12:08   #18
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: La Roche-Posay-szukam stronki !!!

...lub francuska strona domowa: www.laroche-posay.com. A swoją drogą to granda, że Kosmeor, polski dystrybutor m.in. L'Oreala i La Roche-Posay, nie ma strony www... [img]icons/icon9.gif[/img] Tzn właściwie ma, ale jej ocenę pozostawiam Wam...:www.kosmeor.com.pl....[img]icons/icon12.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 12:31   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: La Roche-Posay-szukam stronki !!!

[img]icons/icon40.gif[/img] weszłam na stronkę Kosmeor - trzeba przyznać, że mają poczucie humoru hi hi
od nadmiaru informacji można [img]icons/icon41.gif[/img]
3manko
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-08-02, 13:09   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: La Roche-Posay

Bsrdzo Wam dziękuje za dobre rady.Fakt o filtrach nie pomyślałam.Do mojej problemowej skóry chciałabym jakiś apteczny podkład zawierający leczniczą wodę termalną i nie zatykający porów.Prośba do evoonyii napisz coś więcej o swoim podkładzie i ile kosztuje.W KW Avene również jak LRP zbiera same dobre opinie.Wielkie dzięki.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 14:02   #21
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: La Roche-Posay/Avene

Używam Avene Compact Extreme Teinte z filtrem 50. Bardzo go sobie chwalę. Jest polecany do cer wrażliwych, ma działanie kojące (filtr jest mineralny, nie chemiczny), więc na Effclar K jest w sam raz. Hm, nie pamiętam dokładnie ceny, ale zapłaciłam chyba między 70 a 80 pln.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-02, 14:19   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: La Roche-Posay/Avene

Dzięki to powinno być "TO" Mam cerę mieszaną ale również wrażliwą, zresztą wydaje mi się, że mam wszystkie kłopoty ze skórą na twarzy jakie tylko mogą być.Pozdrawiam-bialinka.Pa!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-20, 18:37   #23
Oleśka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 20
Jak malowac małe oczy ?

Cześć ! Zwracam się do Was z zapytaniem jak malować małe oczy tak aby sprawiały wrażenie większych.Dodam że niestety moje rzęsy nie nalezą do bójnych a tęczóeki mam w kolorze brązowym !!! Dzieki i pozdrawiam
Oleśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-20, 18:42   #24
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Jak malowac małe oczy ?

jasny cień na całą powieke, w zagłebieniu-ciemniejszy.dobrze wytuszowane i , najlepiej podkręcone, rzęski.Biała kredka na wewnętrznej powiece tuż przy dolnych rzęsach.
pozdrawiam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-20, 18:52   #25
madame_X
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4
Re: Jak malowac małe oczy ?

WITAM
jest kilka bardzo fajnych i bardzo bardzo skutecznych patentów:
-biała kredka do oczu -zrób nia kreskę na dolnej powiece -możesz nawet grubo obrysować oko od dołu- fantastyczny efekt oszronionych oczek ja mam kredkę Manhatan numer chyba 34 ,jest całkiem dobra
-jasny cień na górną powiekę az do samych brwi!-połyskliwy albo matowy,niewazne połóż go tez w wewnętrznych kącikach oczu jeśli chcesz dodatkowo rozciągnąc oczy tzn.oddalic je od siebie to w zewnętrznych kącikach połóż jakis ciemniejszy cień.ja uzywałam podwójnego cienia (w zestawie róz i brąz-świetnie pasuje do brązowych oczu) nr.2+nr.10
-wytuszuj mocno rzęsy jakims wydłużającym tuszem . jeśli najmocniej wytuszujesz srodkowa część rzęs,oczy sie powiekszą, a jesli zewnętrzne kąciki oczu to dodtakowo beda sprawiały wrazenie bardziej od siebie oddalonych
-tak wiec jasne kolory powiekszaja i rozświetlają!ale chyba na górnej powiece można robic ciemne kreski...sama spróbuj moja recepta to jasne kolorki,ciemniejsze nad zewnętrznymi kącikami oczu i duużo tuszu wydłużającego oczy są 2 razy wieksze
-wypróbuj tez sztuczne rzęsy jesli chce Ci sie bawic z czyms takim albojasny tusz do rzęs na dolnych rzesach a może jasne szkła kontaktowe albo w jakims mocnym kolorze-lazurowym?
pzodrowki
madame_X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-20, 18:55   #26
madame_X
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4
Re: Jak malowac małe oczy ?

podwojny cien nr.2+nr.10-->estee lauder ale chyba jest drogi ...nie wiem
madame_X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-08, 18:52   #27
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
Taki makijaż ale dla małych oczek:))

Chciałabym sobie zrobić taki makijaż,ale mam raczej małe oczy koloru zielono-brązowego. Wiem,że obrysowywanie małych oczek czarną kredką jeszcze bardziej je pomniejsza,dlatego chciałam się spytać,czy mogę na przykład dolną powiekę obrysować białą kredką,a czarną zewnętrzną część górnej?Czy to będzie pasowało???Zupełnie się na tym nie znam I czy wogóle taki makijaż będzie pasował do mojego koloru oczu,przecież nie mam aż takich czarnych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (163,1 KB, 359 załadowań)
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-08, 19:30   #28
SylwiaG
Przyczajenie
 
Avatar SylwiaG
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 26
Re: Taki makijaż ale dla małych oczek:))

Jeżeli obrysujesz małe oczy tak jak na zdjęciu to rzeczywiście tylko je pomniejszysz, możesz natomiast narysować czarną kreskę na dolnej powiece ale tuż pod rzęsami a nie w środku oka w ten sposób je powiększysz.Na górnej normalnie tak jak na zdjęciu. Białej kredki możesz użyć w środku dolnej to też powiększa. A co do tego czy będzie Ci pasowało to myślę , że tak. Pozdrowionka
SylwiaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-08, 20:16   #29
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: Taki makijaż ale dla małych oczek:))

piekny makijaż. ale panna na zdjęciu wcale nie ma bardzo ciemnych oczu ja mam dużo ciemniejsze od niej a i tak nie są czarne tylko bardzo-ciemno-brązowe
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-08, 21:12   #30
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
Re: Taki makijaż ale dla małych oczek:))

Masz rację z tym kolorem oczu,pisząc,że jest czarny sugerowałam się innym zdjęciem z forum(czy to nie jest Bellucci?).W sumie mam podobny kolor tylko jeszcze wymieszany z zielonym.Postaram się tak pomalować chociaż nie wiem czy mi się uda bo jestem całkiem "zielona" jeśli chodzi o taki makijaż oczu :
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.