Strees a odżywianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-28, 08:59   #1
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608

Strees a odżywianie


W nocy wstałam i zjadłam paczkę paluszków... sama nie wiem pół swiadomie czy co? Żle spałam, coś mnie ze snu wyrwało...
I właśnie tu mam pytanie do was... Jestem osobą która odżywia się w miarę normalnie. dużo ćwiczę, staram się dbać o siebie... I nagle, jak mam jakieś stresy, nie potrafię się powstrzymać od lodów, paluszków itp... Nie.. nie jem w trakcie stresu...wręcz przeciwnie. Podczas stresującej sytuacji nie mam ochoty na jedzenie, działam... Najgorsze jest gdy już ta adrenalina przepłynie, oraz w czasie długotrwałego, choć lekkiego stresu. Np w trakcie sesji przybywa mi co semestr z jakieś 3 kg ( po sesji tracę ze 4 ze względu na sportowy tryb życia ) .Chciałaby się zapytać jak zmniejszyć tą niepohamowaną chęć na słodkie czy tuczące po stresujących sytuacjach... ? Jak radzić sobie z mijającym stresem..? Nie mam tyle czasu na relaksujące kąpiele, kiedyś ćwiczyłam jogę, ale teraz wieczorami jestem zbyt padnięta...Macie jakieś pomysły???
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 09:10   #2
Cinnamon213
Raczkowanie
 
Avatar Cinnamon213
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 43
GG do Cinnamon213
Dot.: Strees a odżywianie

ja jesli juz faktycznie nie moge wytrzymac, siegam po rodzynki albo inne bakalie... niby bomba kaloryczna ale przynajmniej zdrowa, a i humor sie od razu poprawia... dobra jest tez herbata/woda z miodem i cytryna, syci i pomaga zapomniec o innych slodkosciach... a na stres swietnie dziala intensywna jazda na rowerze... wyzyjesz sie, odreagujesz... i do tego to uczucie zadowolenia z siebie po wysilku... nie ma to jak porzadna porcja endorfinek jednak fakt faktem najpierw sie trzeba zmusic zeby w ogole tylek ruszyc
__________________
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...
Cinnamon213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 09:28   #3
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Strees a odżywianie

Ja też mam tendencję do mechanicznego sięgania po coś, kiedy jestem zestresowana. Podczas sesji jadam np. chorą ilość kiślu... Nie umiem się inaczej skoncentrować. Pracę też miewam stresującą, na szczęście w wakacje jest spokojnie i mogę się nie martwić o nadmiary stresów związanych z zawodowymi obowiązkami.
Ale przejdźmy do sposobów walki z tym odruchowym sięganiem po coś do zjedzenia. Dobrze jest "zapachać" żołądek jakimś napojem. Jak musisz po coś sięgnąć - bierz herbatę albo kawę (kawa za zdrowa nie jest, ale przynajmniej nie tuczy, a daje uczucie sytości). Ewentualnie skoncentruj się na wysiłku fizycznym (odpada niestety w czasie nauki, no bo co - skakać z książką? ). Ja stres odreagowuję na macie. Dwie godziny wysiłku i mam od razu lepszy humor. Dobrze też jest powrzeszczeć przy muzyce. Jeśli nie jest za późno, sąsiedzi jakoś to zniosą
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 10:16   #4
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Strees a odżywianie

mam ten sam problem zdaje się... (m.in., oczywiście, jak wszyscy...) w zasadzie nie jadłabym tak dużo, smakują mi zdrowe, dietetyczne rzeczy... ale w stresie po prostu NIE MOGĘ!!! Chipsy, czekoladki, ciastka... potrafię naprawdę dużo tego wtrążolić na raz... nie mam siły do siebie, słowo daję
Miiee zaintrygowała mnie tą jogą, też słyszałam o jej dobroczynnym działaniu... ciekawa jestem Waszych spostrzeżeń - próbowałyście? W klubie czy w domu?
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 10:26   #5
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Strees a odżywianie

Próbowałam na studiach. Daje niezły wycisk
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 18:14   #6
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Strees a odżywianie

Cytat:
Napisane przez trzykrotka
mam ten sam problem zdaje się... (m.in., oczywiście, jak wszyscy...) w zasadzie nie jadłabym tak dużo, smakują mi zdrowe, dietetyczne rzeczy... ale w stresie po prostu NIE MOGĘ!!! Chipsy, czekoladki, ciastka... potrafię naprawdę dużo tego wtrążolić na raz... nie mam siły do siebie, słowo daję
Miiee zaintrygowała mnie tą jogą, też słyszałam o jej dobroczynnym działaniu... ciekawa jestem Waszych spostrzeżeń - próbowałyście? W klubie czy w domu?

Ja ćwiczyłam przez rok w domu codziennie... Kupiłam książkę, włączyłam spokojną muzykę i ćwiczyłam... Fajne takie relaksacyjne ćwiczenia, dodatkowo rozciągają całe ciało z szególnym uwzględnieniem mięśni brzucha... Joga uczy cierpliwości, opanowania... Uspokaja...pozwala oderwać mysli od stresu... Polecam książkę " Joga-sposób na stres " Swami Shivapremananda tam jest poukładany trening wg trudności, fajnie opisane ćwiczenia, wraz z błędami, których należy unikać... Kup sobie tą książkę (jakieś 30 zł ) włącz muzykę spokojną(można ją ściągnąć ze strony nikewomen ) i poćwicz w domu...Może ci się spodoba....Myślę,że samotne ćwiczenia w domu bardziej działają na psychikę... W klubie jest nacisk na część ćwiczeniową jogi, a jeśli sama robisz sobie taki seans, to masz czas na wsłuchanie się w siebie, uspokojenie, intymność, co jest zabrane, gdy ćwiczysz w grupie...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 18:29   #7
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Smile Dot.: Strees a odżywianie

Cytat:
Napisane przez miiee
Ja ćwiczyłam przez rok w domu codziennie... Kupiłam książkę, włączyłam spokojną muzykę i ćwiczyłam... Fajne takie relaksacyjne ćwiczenia, dodatkowo rozciągają całe ciało z szególnym uwzględnieniem mięśni brzucha... Joga uczy cierpliwości, opanowania... Uspokaja...pozwala oderwać mysli od stresu... Polecam książkę " Joga-sposób na stres " Swami Shivapremananda tam jest poukładany trening wg trudności, fajnie opisane ćwiczenia, wraz z błędami, których należy unikać... Kup sobie tą książkę (jakieś 30 zł ) włącz muzykę spokojną(można ją ściągnąć ze strony nikewomen ) i poćwicz w domu...Może ci się spodoba....Myślę,że samotne ćwiczenia w domu bardziej działają na psychikę... W klubie jest nacisk na część ćwiczeniową jogi, a jeśli sama robisz sobie taki seans, to masz czas na wsłuchanie się w siebie, uspokojenie, intymność, co jest zabrane, gdy ćwiczysz w grupie...
dzięki wiesz, mnie się nawet bardziej podoba koncepcja indywidualnych, domowych seansów jogi...głównie z przyczyn ekonomicznych jak powszechnie wiadomo, każdy szanujący się student jest biedny...a przynajmniej 'chwilowo' bez kasy jeżeli to ma mi nawet lepiej zrobić na psychikę niż ćwiczenia grupowe, to super zaoszczędzę na basen... trzymajcie kciuki za moją mobilizację i zmiany starych nawyków (zajadanie stresów) na nowe, zdrowsze (joga! basenik!)
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-28, 20:39   #8
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Strees a odżywianie

Miiee, wchodzę na stronkę nikewomen i widzę do ściągnięcia tylko tapety i wygaszacze... jak ściągnąć stamtąd muzykę
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 20:43   #9
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Smile Dot.: Strees a odżywianie

ok, chyba mam... nikewomen.nike.com, a nie nikewomen.com ... to 2 różne strony... czyli z tej pierwszej chyba?...
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 21:35   #10
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Strees a odżywianie

Ja nie tyle co jem w nocy-chyba nigdy mnie to nie spotkalo-wylaczam imprezki of course ,ale jak jestem mocno zdenerwowana np dzisiaj i jeszcze podczas okresu straszliwie sie opycham..jak mialabym pod reka 2 czekolady tez bym je zjadla od razu..
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 23:19   #11
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Strees a odżywianie

Cytat:
Napisane przez trzykrotka
ok, chyba mam... nikewomen.nike.com, a nie nikewomen.com ... to 2 różne strony... czyli z tej pierwszej chyba?...
nie wiem zktórej dokładnie...tam gdzieś było...i też kilka ćwiczeń było... trafiłam na tę stronę przypadkiem..
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-29, 23:30   #12
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Smile Dot.: Strees a odżywianie

mam, dzięki serdecznećwiczonka też
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 11:10   #13
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Strees a odżywianie

Też potrafię wstać w nocy i coś zeżreć. Z tym, że doskonale wiem co robię a mimo to nie potrafię się pohamować. Pocieszam się, że nie jestem jedyna, zawsze gdy jesteśmy zestresowane próbujemy to 'zagłuszyć' jedzeniem.
Nawet nie próbuję z tym walczyć, bo to gra warta świeczki

Co do jogi - chodzę na jogę do klubu. Salka jest mała, cicha, przytulna. Prowadzący są też czasem masażystami [czuć to gdy Cię dotykają, poprawiają pozycję, to naprawdę bardzo miły i relksujacy dotyk]
Co do tego, że nie ma intymności.. hm..
Kłóciłabym się Atmosfera jest bardzo przyjazna, nikt nie przeszkadza nikomu, każdy ćwiczy dla siebie. A w domu różnie bywa - dzwoni telefon, jeżdżą samochody, sąsiadki gadają przy sadzeniu kwiatków, nie wspomnę o łażących ciągle innych domownikach Tak więc preferuję ćwiczenia w grupie, lecz myślę, że przy mieszkaniu samotnym lub z partnerem można przerzucić się na ćwiczenia w domu
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 15:32   #14
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: Strees a odżywianie

Objadanie się to taki nasz mały nałóg. Rzucanie sie na czekoladkę jest praktycznie tym samym, czym jest sięganie po alkohol, czy narkotyki. Próbujemy zapomnieć o czymś, mamy chandrę, itp... Napady wilczego głodu są wywołane przez stres, przez jakieś problemy. Można sobie z tym radzić uspokajając organizm. Jeśli dla kogoś dobry jest ruch, to niech sie porusza, jeśli joga, niech poćwiczy asany, jeśli muzyka-OK, jeśli natomiast ktoś nie ma na nic siły, niech się po prostu położy i relaksuje skupiając na oddechu, czy wizualizując...
Metod jest wiele, ważne żeby znaleźć tą, która nam własnie najbardziej odpowiada.

A przy okazji ciekawy link >>>----> http://drbach.pl/
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 15:01   #15
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Strees a odżywianie

Kumi, masz sporo racji. jest coś nerwowego w tym obżeraniu się A jeśli jesteśmy nerwowe to trzeba sie uspokoić. dzięki za nakierowanie mnie na w sumie oczywistą drogę
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 16:42   #16
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Strees a odżywianie

Kurczę, ja mam tak, że jak jestem zestresowana [czytaj: po prostu muszę dużo wkuć] to jem i jem! ale NIE JESTEM GŁODNA, tylko jem to, co mam pod ręką i mi smakuje - czyli wszystko co słodkie zazwyczaj 10 cukierków/ciastek albo tabliczkę czekolady, pół słoika Nutelli... A za kilka dni znowu rok szkolny!!! Czy znacie jakieś mniej kaloryczne 'przegryzacze'?! Co można chrupać? Chyba zacznę wafle ryżowe... ale co jeszcze? pomóżcie
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:03   #17
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Strees a odżywianie

Też to mam przy ślęczeniu nad książkami. Z tym, że Ty jesz słodkie, ja jem WSZYSTKO!
Hmm pogryzacze? Wafle ryożwe, fakt, ale jak się rzucę to zjem wszystkie Można szamać otręby, jakieś małe owoce typu jagody, winogrona, im więcej tym bardziej czuję się zaspokojona i jak wspomniała Przedmówczyni - uspokoić się? Spacerek [dotleni mózg], rozmowa z przyjaciółką, czy kimkolwiek, może z rodzicami o pogodze uspokaja? Nie próbowałam.

Obiecuje, obecuję, obiecuję, już nie rzucę się na czekoladę!
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:28   #18
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: Strees a odżywianie

Oj skąd ja to znam, jem jak maszyna jak już czegoś spróbuje to nie umiem sie opanować, a wcale nie jestem głodna, to straszne. Jem wszystko co jest pod ręką.
__________________
"Znalazłam szczęście, mocno otuliłam i ogrzałam serduszkiem..."

wymiana ciuszków : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 18:52   #19
BeauttyFrutty
Raczkowanie
 
Avatar BeauttyFrutty
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 30
Dieta, z którą wygrywa stres.

Kochane dziewczyny!
Odkąd pamiętam jestem na jakiejś "diecie". Kiedyś ta "dietka" polegała na niejedzeniu lub jedzeniu np. listka sałaty dziennie (dodam, że na takiej diecie wytrzymywałam najwyżej trzy dni), ale teraz odchudzam się mądrzej (choć nadal nie wiem, czy dobrze), jem w wyznaczonym czasie nasycające posiłki, piję wodę, jem słodycze co trzy dni.
Niestety nawet, gdy nie jestem głodna, nawet kiedy dopiero co zjadłam to co sobie naszykowałam nadal chce jeść (bez oznak głodu, to siedzi w mojej głowie). Można powiedzieć, że jedzenie to mój nałóg: gdy się denerwuję jem, gdy się martwię, smucę, czekam na kogoś albo się nudzę - jem! I niestety wtedy porzucam dietkę (najdłużej wytrzymałam 5 tygodni). W domu ławo mi się zmotywować, bo wiadomo w domu jest spokój odpoczynek i ogólne rozluźnienie, ale w pracy? W pracy wieczne stresy, sprzeczki i tak pojawia się ochota do jedzenia... Zazwyczaj ochota przemienia się w jedzenie, ale nie normalne np. 1 baton. Nie! Gdy "rzucam" dietę z jakiegoś głupiego powodu (bo mam na coś ochotę i nie potrafię sobie z czymś poradzić) to jem bułki, batony, piję litry coli, zjadam paczki czipsów itp.
Dziewczyny, co zrobić żeby wytrzymać na diecie, jak się odpowiednio motywować? I co zrobić, żeby nie "pożerać" stresów?
BeauttyFrutty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 19:09   #20
newelka
Raczkowanie
 
Avatar newelka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 187
Dot.: Dieta, z którą wygrywa stres.

Miej przygotowane "pod ręką" coś zdrowego do przechrupania - jabłko pokrojone na plasterki jest chrupiące i wizualnie zajmuje cała michę, mimo że to tylko jedno jabłko.
Przygotowuj sobie chipsy z pieczonego buraka (przepis znajdziesz na necie).
Miej pod ręką obrane i pokrojone w słupki marchewki. Albo selera naciowego.

Znajdź coś z diety niskokalorycznej co Ci po prostu smakuje - wtedy sama będziesz chciała to jeść. Doprawiaj dużą ilością ziół - zupełnie inaczej je się coś co ma smak, a nie tylko w motywacji ze jest "dietetyczne".

Zapisuj sobie też dokładnie to co dziś zjadłaś (mi pomaga patrzenie na listę gdy wydaje mi się, ze jeszcze bym coś przechrupała - bo widzę ile już danego dnia zjadłam i co mam jeszcze w planie).

Zamiast jedzenia możesz też sobie przygotowywać herbatki - też wypełniają żołądek na tą chwilkę ile daje przekąska, a i cera będzie wyglądała dzięki temu na ładnie nawodnioną.



Problem z jedzeniem często jest też taki "żeby nie myśleć", zająć czymś ręce - znajdź sobie coś co możesz z rękoma zrobić, np jakieś robótki ręczne, druty czy coś.

No i wiem ze ostatnie głupi zabrzmi - częściej przytulaj się do swojego faceta lub znajdź sobie takiego. Jest dowiedzione naukowo, ze wrażenia jakie idą z jedzenia są dla mózgu bardzo podobne jak "zajedzenie", zaspokojenie głodu - ale drugiej osoby.



Acha - i nie trzymaj żadnych słodyczy w domu. U mnie też to się kończy głodem cukrowym jak już się na nie rzucę.
__________________
"Pozwól, aby twoje pożywienie było twoim lekiem, a twój lek pożywieniem" (Hipokrates)
W zdrowym ciele zdrowy duch!



Edytowane przez newelka
Czas edycji: 2012-02-28 o 19:14
newelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 12:23   #21
koslava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta, z którą wygrywa stres.

A ja mam taki pomysł abyś za każdym razem kiedy nie będziesz przestrzegać diety wrzucała kilka, kilkanaście złotych do skarbonki (tak żeby to było dla Ciebie odczuwalne). Myślę, że wtedy Twoja motywacja znacznie wzrośnie
__________________
Motywacja jest naszym motorem napędowym, pomaga na osiągnąć wszystko czego tylko zapragniemy. Dzięki odpowiedniej motywacji możemy robić rzeczy, o których innym się nie śniło

Edytowane przez koslava
Czas edycji: 2012-04-09 o 12:25
koslava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:17   #22
kinga_slimitin_aqua
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Dieta, z którą wygrywa stres.

Jeśli już MUSISZ zjesc coś ponad to co sobie zaplanowałaś, to przynajmiej wybieraj zdrowe przekąski. Zamiast wafelka- marchew, ogórek. Zamiast chipsów- orzechy, suszone morele albo chipsy bananowe czy jabłkowe. W sklepach jest dużo takich przekąsek, najczęsciej w alejce z bakaliami. One również mają dużo kalorii, ale przynajmniej dostarczasz trochę wartości odżywczych i błonnika. Do tego pij dużo wody niegazowanej. To na początek. A z czasem postaraj wyeliminowac niezdrowe produkty ze swojego jadłospisu.
kinga_slimitin_aqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 08:58   #23
katarynkamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: Strees a odżywianie

podbijam!

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

"Znany brytyjski lekarz - Edward Bach - stworzył w latach trzydziestych ub. wieku metodę, która umożliwia łatwo i skutecznie redukować stres i równoważyć stany emocjonalne. Wykorzystał w tym celu 37 dziko rosnących kwiatów, z których sporządził metodami homeopatycznymi ekstrakty. Podawał je swoim pacjentom doustnie kilka razy dziennie, aby dodać im pewności siebie, wzmocnić siłę woli, zmniejszyć strach i napięcie. Metoda okazała się na tyle skuteczna, że przetrwała do dziś i została rozpowszechniona na całym świecie. Ekstrakty dr. Bacha przypisuje się odpowiednio do nastroju pacjenta i jego cech osobowości. W Polsce dostępne są jako suplementy żywności" drbach.pl
katarynkamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 09:11   #24
jocelyne mary
Raczkowanie
 
Avatar jocelyne mary
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 354
Dot.: Strees a odżywianie

Stres, nerwowe sytuacje itd. pochłaniają duże ilości energii, więc to normalne, że kiedy napięcie ujdzie, je się więcej. Trzeba nadrobić bilans strat. Organizm musi mieć zapasik na gorsze czasy, żeby nie zemrzeć.
Fajnie, kiedy ma się możliwość zrelaksowania po stresującym dniu. Zwyczajnie należy poświęcić sobie trochę czasu na regenerację i odpoczynek. I nie ma, że nie mogę, bo jutro coś tam albo nie mam siły! Dbać o siebie, a nie się zadręczać! No!
Bo jak same się nie przytulicie, to ani mama, ani tż, ani nawet święty Boże nie pomoże.
jocelyne mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 10:56   #25
katarynkamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: Strees a odżywianie

kupiłam w zeszłym tygodniu jedne z kropli dra Bacha. Przed chwilą dostałam przesyłkę. Zaczynam stosowanie, mam nadzieję, że podziałają
katarynkamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 16:48   #26
basia0412
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 343
Dot.: Strees a odżywianie

mam/ nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi spostrzeżeniami
basia0412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:18   #27
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Strees a odżywianie

to nie moge jesc jak sie stresuje. od dwoch dni zawalilam diete i to nie chodzi o to ze goni mnie na slodycze ale nie trzymam sie godzin posilkow w efekcie czego jem byle co. wczoraj o 10 zjadlam 2 kromki i jajecznice a potem o 17 mase slodyczy i do teraz nic nie przekasilam.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 20:40   #28
katarynkamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: Strees a odżywianie

Miałam wczoraj kolokwium. Normalnie, to aż trzęsę się z nerwów. Nie znoszę jak muszę zrobić coś, za co ktoś inny będzie mnie oceniał. Ale przed zajęciami poszłam po wodę i łyknęłam kropelki Bacha. Jeszcze żadnego kolokwium nie napisałam na takim luzie, a jestem na 3 roku studiów
katarynkamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 08:38   #29
katarynkamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: Strees a odżywianie

sesja ;/
czy Wy też już macie?
w dodatku do końca tygodnia muszę skończyć pracę dyplomową - oszaleję.
katarynkamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 15:52   #30
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Strees a odżywianie

ja kiedyś, jak miałam stresy to wcinałam słodycze, dopóki nie dowiedziałam się o indyjskiej herbacie Masala Czaj - bardzo dobrze zaspokaja ochotę na słodkie, pomaga się skoncentrować i zapamiętywać, daje kopa energetycznego (przepisy znajdziesz w necie, wpisz nazwę herbaty w google)
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.