Zdrowe s³odycze, dietetyczne pyszno¶ci - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2005-07-29, 22:53   #1
okretka
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomo¶ci: 1 032
GG do okretka
Question

Zdrowe s³odycze, dietetyczne pyszno¶ci


Tak jak chyba wiele dziewcz±t, chcia³abym ukszta³towaæ swoje cia³ko, ale mam powa¿ny problem: S£ODYCZE. Mog³abym je po¿eraæ tonami. A jak wiadomo s± to niechciane kalorie, puste wêglowodany I w zwi±zku z tym mam pytanie:
CZY WYMY¦LONO JU¯ [] JAKIE¦ ZDROWE BATONIKI/CIASTECZKA?
Tzn. takie, które nie maj± zbyt wiele kalorii, ale za to zawieraj± jakie¶ sk³adniki od¿ywcze...? Takie, którymi mog³abym siê zajadaæ zamiast Piegusków, Je¿yków [mmmm], Lion'ów, Snickersów?
okretka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-29, 22:57   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomo¶ci: 7 389
GG do suzana
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

a ja znalazlam takie

nie pamietam nazwy ale wygladaja tak - mus owocowy w wafelku takim jakby "piankowym", kurcze, nie wiem jak to opisac :/

dobre tez sa owoce z ryzem prazonym w postaci batonika

nie czekolada a cieszy
suzana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-29, 23:07   #3
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 63
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Takie co¶ znalaz³am... tylko, ¿e trzeba przygotowaæ samemu Ale przynajmniej wtedy na 100% wiesz, co jesz... i wychodzi taniej Autor przepisu u¿ywa dziwnych sformu³owañ ('rozkuciaæ', hehe), ale to chyba niez³y pomys³ Poza tym, pomyszkuj w sklepach ze zdrow± ¿ywno¶ci±, widzia³am mnóstwo fajnych rzeczy s± te¿ batoniki typu "fat burner", ale strasznie drogie... no i nie wiem, czy takie zdrowe, nie próbowa³am
Zdrowe ciasteczka:

Sk³adniki i ich ilo¶æ:
szklanka p³atków owsianych, szklanka otrêbów pszennych, szklanka rodzynek, szklanka m±ki, jajko, szklanka soku jab³kowego, 1/4 szklanki oleju, ³y¿eczka proszku do pieczenia, cynamon...

Sposób przygotowania:
Wymieszaæ p³atki, m±kê, otrêby, rodzynki i proszek do pieczenia oraz cynamon. Jajko rozkuciaæ (lub zmiksowaæ) z sokiem jab³kowym i olejem. Wlaæ do suchych produktów i wymieszaæ. Blachê wy³o¿yæ papierem do pieczenia, formowaæ ³y¿k± niedu¿e placuszki. Piec w temp. 200st. ok. 10min, nie d³u¿ej.

Opis ogólny:
Przepis podkradziony z przepisów na zdrowe jedzenie dla niemowlaków (w wersji dla maluszków mo¿na zmiksowaæ rodzynki). Ciasteczka s± przepyszne, ma³e dzieci nie zepsute jeszcze kupowanymi ³akociami je uwielbiaj±, doro¶li zreszt± te¿. Szczerze polecam. My¶lê, ¿e dokona³y dla osób które dbaj± o liniê ale maj± napady g³odu na s³odycze.
trzykrotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-29, 23:09   #4
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 549
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

dobre na podjadanie s³odkie s± migda³y..- byle nie za du¿o : ) choc wiem ze nie oto chodzi
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz siê raz; gdy nie wiesz, wstydzisz siê ca³e ¿ycie.

Gradisca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 00:39   #5
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeñ
Wiadomo¶ci: 858
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Dziewczyny a co myslicie o biszkoptach albo herbatnikach...wydaja sie chyba byc zdrowe..a ja polecilabym batoniki musli,i chyba te platki crunchy..takie fajne posklejane kuleczki -pychota
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia w³asnej warto¶ci jest jak jechanie
przez ¿ycie na zaci±gniêtym hamulcu rêcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka ¿ycia polega na tym, by cieszyæ siê ma³ym, a wytrzymywaæ najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 00:42   #6
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 3 390
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Cytat:
Napisane przez trzykrotka
Takie co¶ znalaz³am... tylko, ¿e trzeba przygotowaæ samemu Ale przynajmniej wtedy na 100% wiesz, co jesz... i wychodzi taniej Autor przepisu u¿ywa dziwnych sformu³owañ ('rozkuciaæ', hehe), ale to chyba niez³y pomys³ Poza tym, pomyszkuj w sklepach ze zdrow± ¿ywno¶ci±, widzia³am mnóstwo fajnych rzeczy s± te¿ batoniki typu "fat burner", ale strasznie drogie... no i nie wiem, czy takie zdrowe, nie próbowa³am
Zdrowe ciasteczka:

Sk³adniki i ich ilo¶æ:
szklanka p³atków owsianych, szklanka otrêbów pszennych, szklanka rodzynek, szklanka m±ki, jajko, szklanka soku jab³kowego, 1/4 szklanki oleju, ³y¿eczka proszku do pieczenia, cynamon...

Sposób przygotowania:
Wymieszaæ p³atki, m±kê, otrêby, rodzynki i proszek do pieczenia oraz cynamon. Jajko rozkuciaæ (lub zmiksowaæ) z sokiem jab³kowym i olejem. Wlaæ do suchych produktów i wymieszaæ. Blachê wy³o¿yæ papierem do pieczenia, formowaæ ³y¿k± niedu¿e placuszki. Piec w temp. 200st. ok. 10min, nie d³u¿ej.

Opis ogólny:
Przepis podkradziony z przepisów na zdrowe jedzenie dla niemowlaków (w wersji dla maluszków mo¿na zmiksowaæ rodzynki). Ciasteczka s± przepyszne, ma³e dzieci nie zepsute jeszcze kupowanymi ³akociami je uwielbiaj±, doro¶li zreszt± te¿. Szczerze polecam. My¶lê, ¿e dokona³y dla osób które dbaj± o liniê ale maj± napady g³odu na s³odycze.
one s± pyszne polecam
Joey jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 01:44   #7
Cinnamon213
Raczkowanie
 
Avatar Cinnamon213
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 43
GG do Cinnamon213
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=31105 mnostwo swietnych przepisow
__________________
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...
Cinnamon213 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 02:19   #8
savour_thought
Raczkowanie
 
Avatar savour_thought
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 282
GG do savour_thought
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Cytat:
Napisane przez Tuchajbej
Dziewczyny a co myslicie o biszkoptach albo herbatnikach...wydaja sie chyba byc zdrowe..a ja polecilabym batoniki musli,i chyba te platki crunchy..takie fajne posklejane kuleczki -pychota

oj Tuchajbej ..to prawda te posklejane kuleczki moglabym jesc i jesc i jesc tez uwielbiam ale mi smaka narobilas..o tej godzinie? naszczescie nie mam ich teraz w domciu..
Cos takiego zdrowszego od batonkiow typu snickers itp..to polecialabym jakies musli..herbatniczki tez sa pychotka..ostatnio smakowalam chyba po 4 pakowane dodaja iles tam energi..z mlekiem..dokladniej nie powiem..nie pamietam ale mozna sie rozejrzec bo calkiem calkiem
__________________
"(...)kiedy czegos gor±co pragniesz ca³y wszech¶wiat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."


http://www.suwaczek.pl/cache/f3b05c59a9.png
savour_thought jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 07:12   #9
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 3 039
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

wszystkie te crunchy, musli, posklejane batoniki, ziarenka maja niestety bardzo duzo cukru bialego, ktory jak wiadomo jest bardzo niewskazany na diecie.
jak napisala wczesniej Gradisca najlepiej jak juz cos trzeba takiego, skonsumowac migdaly czy inne orzechy... tylko ja nigdy nie moge poprzestac na jednej garsci
vanilla_sky jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 07:38   #10
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomo¶ci: 6 832
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

herbatniki i biszkopty nie s± zdrowe bo zawieraja tylko cukier, m±kê i jajka...szkoda bo strasznie je lubiê a co do ciasteczek podanych przez trzykrotkê, to zgadzam siê z joey ¿e s± bardzo dobre
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 08:03   #11
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 3 039
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

ja w ogole na samych slodyczach moglabym zyc...
co za los
vanilla_sky jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 09:17   #12
talla
Raczkowanie
 
Avatar talla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 284
GG do talla
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Parê dni temu mama kupi³a mi w piekarni ciasteczka zbo¿owe, by³y pyszne! siemiê lniane, ró¿ne zbo¿a, sezam+miód, który wszystko sklejal mo¿na uznaæ, ¿e by³y zdrowe, bo miód mimo ca³ej swojej s³odyczy jest zdrowy
talla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 10:21   #13
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeñ
Wiadomo¶ci: 858
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Ja ostatnio jak bylam nad jeziorkiem weszlam do piekarnii i kupilam sobie po 15 dag z 3 rodzajow ciastek:ze slonecznikiem,orzechami,i dynia..mialy taki zbozowy smak i wydawaly mi sie zdrowe
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia w³asnej warto¶ci jest jak jechanie
przez ¿ycie na zaci±gniêtym hamulcu rêcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka ¿ycia polega na tym, by cieszyæ siê ma³ym, a wytrzymywaæ najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 11:11   #14
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 806
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

a nie lepiej po prostu unikaæ s³odyczy i zamiast ciastek zje¶æ sobie jaki¶ s³odki owoc???
z czasem mi³o¶æ do s³odyczy zmaleje na rzecz mi³o¶ci do owoców wiem, bo próbowa³am!
Eleo765 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 12:45   #15
okretka
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomo¶ci: 1 032
GG do okretka
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Hm.. Chyba jednak porozgl±dam siê za czym¶ zdrowym, jak bêdê w centrum... Bo w mojej dzielnicy s³odyczy jest mnóstwo, tylko szkoda ¿e tych najbardziej kalorycznych...
A ja tak jak vanilla_sky mog³abym je¶æ tylko i wy³±cznie s³odko¶ci - na ¶niadania, obiady, kolacje i w przerwach miêdzy nimi
okretka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 14:01   #16
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 2 968
Post Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Ja polecam batoniki z p³atków ¶niadaniowych: Kangus, Cini Minis, Nesquik, Chocapic. S± mniejsze od wiêkszo¶ci batonów, maj± witaminki (¶ladowe ilo¶ci ale zawsze ) i na pewno s± zdrowsze ni¿ normalne s³odycze. Mo¿na te¿ je¶æ batoniki musli, suszone lub ¶wie¿e owoce oraz ciemn± czekoladê. Z lodów Big Milki. A z deserów przyrz±dzanych samemu najzdrowsza jest chyba galaretka (¿elatyna jest dobra na stawy).

Osobi¶cie polecam czytanie etykiet na opakowaniach i sprawdzanie co jemy. Po jakim¶ czasie znajduje siê 'zdrowsze' substytuty 'normalnych' s³odyczy
miu miu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 14:25   #17
okretka
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomo¶ci: 1 032
GG do okretka
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Hm, miu_miu... Ale np. batoniki Nesquik to prawie jak czekolada, nie? :P

A jak jest np. z ki¶lem [kisielem?] ? Je¶æ czy nie?

I czemu gorzka czekolada lepsza od mlecznej? Ostatnio sprawdza³am na opakowaniu i gorzka mia³a wiêcej kcal...

Iii jakie lody jeszcze mogê poch³aniaæ bez wiêkszych wyrzutów sumienia? Lepsze te ze sklepu czy z automatu albo na ga³ki?]

Yh, ale dzi¶ ju¿ chyba muszê siê pilnowaæ... DWA "Grze¶ki" w czekoladzie za mn±...
okretka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 14:35   #18
singielka1
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

ja te¿ mam straszny problem ze s³odyczami.. czekolade moge je¶æ tabliczkami.. ale ju¿ od 3 dni nie jem s³odyczy, ale czujê siê ¼le.. Nawet jak zjem obiad to chce mi siê s³odyczy, tylko nimi mogê siê naje¶æ bo inaczej ca³y czas niby ¿o³±dek pe³ny bo po obiedzie, ale czekolade i tak by siê zjad³o
Te batoniki nesquit chocapic i te inne, maj± cukier i to du¿o, wcale zdrowe nie s±...
A kisiel mo¿na raczej, ale bez cukru, galaretkê te¿.
Gorzka jest robiona z czekolady lepszej jako¶ci, ma mniej cukru, choca¿ z tymi kaoriami to te¿ nie rozumiem, ale podobno od gorzkiej siê tak nie tyje.
Lody, najlepiej sorbety bez cukru, albo ga³kowe np z kawa³kami owoców, ale tak ze 2 kulki. Kiedy¶ gdzie¶ by³a dieta lodowa
singielka1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 14:36   #19
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomo¶ci: 7 389
GG do suzana
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

wyrzuty sumienia? jak sie decydujemy juz cos zjesc to przynajmniej cieszmy sie tym pozniej moga chore rzeczy z tego wyjsc

co do lodow, to wydaje mi sie, ze chyba nie ma znaczenia z jakiego miejsca one pochodza, to poprostu weglowodany
suzana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 14:50   #20
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomo¶ci: 6 832
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
ja w ogole na samych slodyczach moglabym zyc...
co za los
sk±d ja to znam vanilla ...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 15:07   #21
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 4 547
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

no to ja w takim razie wybije sie ze stereotypu od ponad dwoch miesiecy nie zjadlam NIC slodkiego.zadnej czekoladki,batona,loda po prstu nic ...
pomijam takie rzeczy jak jakis jogurcik, coca cola light ktora pije litrami oraz moje ukochane tic taci
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 15:55   #22
okretka
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomo¶ci: 1 032
GG do okretka
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Hm.. skoro andzya siê napiê³a, to ja te¿ to zrobiê Wprawdzie s³odycze wcinam kilogramami [], to:
1. Zrezygnowa³am z kawy i herbaty, które zawsze s³odzi³am 2-3 ³y¿eczkami cukru. I wcale mi tego nie brakuje! Czerwona herbatka bez cukru rz±dzi
2. PRAWIE ca³kowicie zrezygnowa³am z napojów gazowanych. Pijê je tylko okazyjnie np. na imprezach, jak nie mam pod rêk± wody mineralnej.

No i teraz w³a¶nie chcia³am odnie¶æ jaki¶ sukces na polu czekoladowo-batonikowo-ciasteczkowo-cukierkowym. ¯eby tak chocia¿ ograniczyæ siê do jednej s³odko¶ci dziennie... Eh, na razie - nierealne
okretka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 16:41   #23
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 2 968
Post Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Cytat:
Napisane przez okretka
Hm, miu_miu... Ale np. batoniki Nesquik to prawie jak czekolada, nie? :P
No có¿, ca³kiem zdrowych s³odyczy nie ma. A te batoniki przynajmniej ma³o wa¿±, zwyk³e batony z czekolad± czy wafle s± ok. 2 razy ciê¿sze. Spójrz na opakowania w sklepie.

Cytat:
Napisane przez okretka
A jak jest np. z ki¶lem [kisielem?] ? Je¶æ czy nie?
Kisiel zdrowy nie jest, ale jak zrobisz ze s³odzikiem zamiast cukru to przynajmniej bêdzie mia³ ma³o kalorii

Cytat:
Napisane przez okretka
I czemu gorzka czekolada lepsza od mlecznej? Ostatnio sprawdza³am na opakowaniu i gorzka mia³a wiêcej kcal...
Po zjedzeniu jednej kostki gorzkiej nie masz ju¿ takiej ochoty na nastêpn± jak przy mlecznej.

Cytat:
Napisane przez okretka
Iii jakie lody jeszcze mogê poch³aniaæ bez wiêkszych wyrzutów sumienia? Lepsze te ze sklepu czy z automatu albo na ga³ki?]
Lody najlepiej kupowaæ w sklepie i sprawdzaæ zawarto¶æ t³uszczu i kalorii na opakowaniu. Rozbie¿no¶ci s± bardzo du¿e. Z tych mniej kalorycznych polecam Big Milki, Krówki Algidy (takie w kostkach), ro¿ki Ibiza z Zielonej Budki i takie jedno lub dwusmakowe lody w litrowych pud³ach (bez dodatków typu czekolada, karmel czy orzeszki - litr takich lodów wa¿y ok. pó³ kilograma, kalorie mo¿na sprawdziæ na etykiecie). Naprawdê radzê przej¶æ siê do supermarketu i poczytaæ etykiety. Ciekawych rzeczy mo¿na siê dowiedzieæ
miu miu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 17:50   #24
okretka
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomo¶ci: 1 032
GG do okretka
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Dziêki miu_miu za wyczerpuj±c± odpowied¼

Aha, ale co do gorzkiej czekolady, to siê nie zgodzê... Jak jest pod nosem, to mog³abym i z 10kostek zje¶æ Przyzwyczajenie? Na³óg? Ehh :P
okretka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 21:28   #25
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 2 476
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

a czy pra¿ony popcorn jest dobry? taki sam bez ¿adnych dodatków... s³odkie to nie jest ale mi smakuje i przynajmniej jak co¶ ju¿ trzeba chrupaæ na filmie to zamiast chipsów mo¿na to, nie? A i czy kawa bez cukru i ¶mietanki rzeczywi¶cie ma 0 kalorii? Bo gdzie¶ to wyczyta³am i chcê to zmieniæ tylko moja wspaniale my¶l±ca mamusia wykupi³a zapas ¶mietanki to te¿ muszê troche poczekaæ... A i jeszcze nie wiem czy to na temat ale siê spytam. Równie¿ gdzie¶ wyczyta³am ¿e dobrze jest od rana po przebudzeniu wypiæ szklankê wody mineralnej gazowanej aby poprawiæ kr±¿enie, czy to dotyczy wszystkich ? Co to konkretniej daje?
seemore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 21:39   #26
singielka1
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Co do popcornu, to ró¿nie mówi±. Na pewno nie sma¿ony na oleju i bez soli je¶li ju¿, ale nawet taki ma wysoki indeks glikemiczny, wiêc niestety popcorn te¿ odpada (chocia¿ ja dowiedzia³am siê o tym ostatnio, bo by³am ¶wiêcie przekonana ¿e popcorn mo¿na)
Zbyt du¿a ilo¶æ kawy powoduje cellulit.
Ogólnie dobrze wypiæ sobie na czczo szklankê wody, ale ¿e gazowanej to nie s³ysza³am.
Pozdrawiam
singielka1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 21:42   #27
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 2 476
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

n oale ja mam w zwyklej maszynce do prazenia bezx zadnego tluszczu soli... chyba ze te ziarenka ktore sie w sklepie kupuje sa jakos przetwarzane.... to ja najwyzej wujowi z pola pourywam kukurydze... ciekawe czy taka sie uprazy... co do s³odzika to nie polecam zaraz wkleje wyjasnienie Aspartam, g³ówny sk³adnik powszechnie stosowanych s³odzików jest jednym z najniebezpieczniejszych zwi±zków chemicznych dodawanych do ¿ywno¶ci. W sk³ad aspartamu wchodz± trzy zwi±zki: kwas asparaginowy, fenyloalanina i metanol (który jest substancj± pomocnicz± w otrzymywaniu aspartamu). Najbardziej szkodliwy jest ten ostatni (jego pozosta³o¶ci nie do koñca s± usuwane w aspartamie), gdy¿ rozk³ada siê w organizmie na kwas mrówkowy i formaldehyd - silnie toksyczn± neurotoksynê. ¬ród³a aspartamu w ¿ywno¶ci to: multiwitaminy, guma do ¿ucia bez cukru, rozpuszczalne kakao, leki, drinki, s³odziki, napoje z herbat±, polewy, jogurt, galaretki, napoje owocowe i mleczne, napoje dietetyczne, rozpuszczalna kawa i herbata, ¶rodki przeczyszczaj±ce, mro¿one desery, napoje kawowe, miêtowe, od¶wie¿acze oddechu. A swoj± drog± fajna stronka http://zdrowezywienie.w.interia.pl/
seemore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 21:46   #28
singielka1
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

mimo wszystko popcorn ma wysoki indeks glikemiczny...
singielka1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 21:51   #29
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 2 476
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

szkoda bo tego moja mamusia tez zrobi³a zapa¶ kurczê co ona tych zapasów narobi³a heh...
seemore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-30, 21:55   #30
okretka
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomo¶ci: 1 032
GG do okretka
Dot.: 'Zdrowe' s³odycze?

Upiek³am te ciasteczka z przepisu od trzykrotki [upiek³aM - JA SAMA - ja która do tej pory umia³a robiæ tylko kanapki i gotowaæ jajko, a o zasadach dzia³ania piekarnika nie mia³a zielonego poijêcia, serio... Rozwijacie mój talent kulinarny Dziewczyny Dziêkujê bardzo Joey, która mi bardzo pomog³a, odpowiadaj±c na GG na liczne pytania ] - pyszne Ale mam jeszcze 2 pytania co do tych ciasteczek:
1. Na noc zostawiæ je 'normalnie' czy w woreczku?
2. Jak d³ugo bêd±... ¶wie¿e?
Proszê o szybkie odp.
okretka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.