Studia za granicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-01, 14:31   #1
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527

Studia za granicą


Mimo, że mam tylko 15 latek, chciałabym się dowiedzieć jak jest ze studiami za granicą. Teraz idę do takiej szkoły, że po jej ukończeniu otrzymam certyfikat na znajomość języka ( niemieckiego). Dzięki temu mam otawrte drzwi na dalszą naukę za granicą. Czy studiuja tam tylko bogaci?? Od czego zależy czy jest sie przyjętym na jakąs uczelnię, jakie warunki trzeba spełniać i jak sie utrzymać??
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 14:58   #2
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Studia za granicą

zeby miec mozliwosc studiowania zagranica musisz zdac mature miedzynarodowa,sama chcialam to zrobic ale wyszlo inaczej.moj kolega obecnie studiuje w wiedniu politologie jednka warunkiem dostania sie tam bylo dostanie sie tu w polsce na jakakolwiek uczelnie.musialabys wybrac sobie uczelnie ktore cie interesuja i sie dowiedziec jakie tam sa zasady rekrutacji.mysle jednak ze matura miedzynarodowa to bardzo dobry pomysl
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 15:16   #3
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Studia za granicą

nie musisz miec międzynarodowej matury , żeby studiowac zagranicą

ja nie miałam, a studiowałam na niemieckim uniwerku, wszystko zalezy jakie sa zasady przyjmowania na studia i co chcesz studiować. W Niemczech musisz miec zdany egzamin DSH, żeby podjąc studia na tamtejszych uczelniach.

Opłaty sa spore jak na polskie warunki, ale masz prawo do stypendium, jesli oczywiście takie sa zasady na danym uniwersytecie. Na moim takie były, obcokrajowcy dostawali zarówno socjalne jak i naukowe, potem to sie trochę zmieniło a stypendia zostały obnizone.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 15:19   #4
eva-ciacho
Przyczajenie
 
Avatar eva-ciacho
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Dot.: Studia za granicą

Wiem jak np jest ze studiami w Wielkiej Brytanii, dostałam się tam na uniwersytet na farmację i w pażdzierniku zaczynam. Papiery składa się przez agencję (UCAS) a wymagania zależą od uniwersytetu i kursu na jaki chcesz się dostać. Nowa Matura jest przepustką na studia zagraniczne, zazwyczaj proszą o certyfikat z języka ( angielskiego w tym przypadku) na poziomie advanced albo IELTS minimum 6 - 7. Z opłatami jest mniej więcej do 1500 funtów za rok (jako że jesteśmy w UE) ale słyszałam że od następnego roku ta kwota ma wzrosnąć. Jednak jest opcja aby płacić mniej, ocenia to DfES jakiśtam departament edukacji i wtedy czesne naliczane jest wg zarobków rodziców. Cos jakos tak
eva-ciacho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 15:36   #5
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Studia za granicą

Czyli wszytsko jest uzależnione od pieniędzy:/ Ehh... Jeśli dobrze słyszałam matura międzynarodowa kosztuje, utrzymanie się w Niemczech też tanie nie jest , a żeby dostać stypendium tez nie jest łatwo Masakra...
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 15:52   #6
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Studia za granicą

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Czyli wszytsko jest uzależnione od pieniędzy:/ Ehh... Jeśli dobrze słyszałam matura międzynarodowa kosztuje, utrzymanie się w Niemczech też tanie nie jest , a żeby dostać stypendium tez nie jest łatwo Masakra...

no cóż wszędzie jest kapitalizm, za darmo nie ma nic
żeby utrzymac się w Niemczech na studiach bez stypendium lub pracy, musiałabyś dostawać od rodziców ok. 1000-1500 zł miesięcznie, plus pieniądze na opłaty uczelniane.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 16:01   #7
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Studia za granicą

A jakbym chiała znależć jakąś pracę w Niemczech, to jest trudno?? ( jakie sąprace dla uczących sie obcokrajowców) I czy trudno jest pogodzić pracę w nauką ?? Ale przecież państwo w jakiś sposób też wspomaga studenta z za granicy.... Tak słsyzałam bynajmniej
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 16:10   #8
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Studia za granicą

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
A jakbym chiała znależć jakąś pracę w Niemczech, to jest trudno?? ( jakie sąprace dla uczących sie obcokrajowców) I czy trudno jest pogodzić pracę w nauką ?? Ale przecież państwo w jakiś sposób też wspomaga studenta z za granicy.... Tak słsyzałam bynajmniej
wspomaga stypendiami, tak jak i studentów z obywatelstwem niemieckim,

praca ? sa osoby które zasuwaja całe wakacje i nie pracuja juz potem w ciągu roku, a praca w ciagu roku akademickiego to tak jak u nas, opieka nad dziećmi, osobami starszymi, itp. włąsciwie każda praca, które nie jest normowana konkretnymi godzinami.
Będąc studentem masz pozwolenie na pracę, ale tylko 3 miesiące z cąłego roku są nieopodatkowane - tyle możesz pracowac i nie odprowadzać od tego podatku, czyli pracujesz, pracodawca odprowadza do Finanzamt wszystkie opłaty, po rozliczeniu pracy zwracasz się z prośba o zwrot wpłaconego podatku, ponieważ jesteś studentem. Jesli pracujsze więcej niż 3 miesiące w roku, to od pozostałego przepracowanego czasu musiśz odprowadzić podatek.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 16:17   #9
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Studia za granicą

Przykładowo jak bym studiowała w Niemczech, coś kasy by mi rodzice dawali na utrzymanie, ale to by była pewnie kropla w morzu I bym pracowała jako opiekunka do dzieci czy coś podobnego, takie zajęcie, które bym pogodziła z nauką. To z zarobionych pieniędzy dałabym radę opłacić mieszkanie jedzenie i bierzące rzeczy??
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 16:25   #10
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Studia za granicą

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Przykładowo jak bym studiowała w Niemczech, coś kasy by mi rodzice dawali na utrzymanie, ale to by była pewnie kropla w morzu I bym pracowała jako opiekunka do dzieci czy coś podobnego, takie zajęcie, które bym pogodziła z nauką. To z zarobionych pieniędzy dałabym radę opłacić mieszkanie jedzenie i bierzące rzeczy??
po pierwsze na wynajęcie mieszkania to nie będzie Cię raczej stać, warto starać się o akademik, bo sa o duzo wyższym standarcie niż u nas, no i coraz częściej w akademikach masz darmowy internet przez serwery uczelniane przynajmniej tak było na moim.


czy wiesz już gdzie chciałabys studiować i co ? wiele tutaj zalezy własnie od uniwerku na jakim chciałabyś się znaleźć
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 17:07   #11
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Studia za granicą

Narazie nie myslałam o mieście, miasto jest dla mnie małoistatne. W ogóle ( jeśli nie w Niemczech to w Polsce) chiałabym iśc na jakiś kierunek związany raczej z biologia. Podobałoby mi sie być stomatologiem, moze ginekologiem hehe , rechablitantem. Zadna praca z krojeniem człowieka jak np. chirurg. Narazie nie mam żadnego pomysłu na inne studia, ale lubie biologie, chemie, jezyki obce... Własnie cos z biologia Ale na medycyne trudno jest sie dostac
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 17:11   #12
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Studia za granicą

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Narazie nie myslałam o mieście, miasto jest dla mnie małoistatne. W ogóle ( jeśli nie w Niemczech to w Polsce) chiałabym iśc na jakiś kierunek związany raczej z biologia. Podobałoby mi sie być stomatologiem, moze ginekologiem hehe , rechablitantem. Zadna praca z krojeniem człowieka jak np. chirurg. Narazie nie mam żadnego pomysłu na inne studia, ale lubie biologie, chemie, jezyki obce... Własnie cos z biologia Ale na medycyne trudno jest sie dostac
jesli chesz studiowac medycyne, to ja bym się chyba jednak zdecydowała na jakąś dobra polska uczelnię - chyba byłoby Ci łatwiej.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 17:15   #13
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Studia za granicą

Tylko tak wiesz myślałam co ja bedę miała po takich studiach w Polsce . No a jaki bys mi poleciła kierunek jesli chodzi o studia w Niemczech?? Madeline w ogole to co ty studujesz i gdzie... Jesli mozna wiedziec
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 17:18   #14
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Studia za granicą

Madlaine sorki ze przekręciłam na Madline
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 19:04   #15
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: Studia za granicą

Jesli chcesz wyjechac, studiowac za granica musisz szukac, szukac i jeszcze raz szukac informacji i mozliwosci. Czy rozwazasz tylko Europe? Moja kolezanka znalazla taka fundacje (chyba to byla Fundacja Kopernikowska) i oni jej pomogli finansowo i wyjechala na studia do Kanady, ale przedtem trzeba zdac test Toefl z angielskiego (z ktorym sie wlasnie mecze) i chyba musiala sie wykazac dobrymi ocenami z liceum. Wiec ucz sie ucz ))) pozdrawiam i zycze wytrwalosci
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 23:15   #16
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Studia za granicą

No tak, jeszcze mam troche czasu Tylko mnie bedą interesować studia związane z językiem niemieckim, bo z anglika jestem słabiutka Ktos jeszcze wie cos na ten temat?? A znacie może jakieś stronki w necie??
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 08:38   #17
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Studia za granicą

poszukaj na google stron niemieckich uniwerków, każdy Uni ma swoje www - tam masz wszystkie potrzebne Ci informacje, wpisz po prostu po niemiecku medycyna, studia, uniwersytet, na pewno cos Ci wyrzuci
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 08:54   #18
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Studia za granicą

a ja powiem tak: studiuje tu w Polsce, są programy - socrates - erasmus które sa programami Unijnymi.Dostajesz tzw."grant" - pewna ilość piniażków z unii (zazwyczaj starcza na 2-3 miechy za granicą) i jedziesz np na semestr studiów do uczelni zagranicznej która jest partnerem Twojej alma mater no i tam pół roku się uczysz (tzn semestr) i zaliczasz co tam trzeba.Wielu studentów decysuje się na pozostanie na nowej zagranicznej uczelni i nastpuje transfer dokumentów ale o to pytaj uczelnię która cię interesuje
Jeśli byś chciałą jednak od razu iść za granicą na studia, to oprócz komunikatywnego języka musisz mieć... NOSTRYFIKACJĘ matury (więc niekoniecznie maturę międzynarodową)- zajmuje się tym notariusz. Wiem, ponieważ prowadziłam rekrutację na studia i chciał studiować zfroamerykanin z Francji, komunikatywny polski, więc żadnych papierów o znajomości polskiego nie potrzebował , jedynie nostryfikację maturki
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.