Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-03, 21:50   #1
lobuziara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4

Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"


więc.mam 17 lat.jestem bardzo zadowolona z tego "co BOZIA DAŁA", tzn z ciała i rysów twarzy, ale:

1) mam bardzo rozszerzone pory, co moge zrobić, by nie mieć takich dziur na policzkach?

2)mam duzo niewielkich wągrów na nosie, oraz dziwne zaskórniki na brodzie,oraz wkoło ust. jak mam to czyścić, aby oczyścić?

3)mam hormonalne zmiany trądzikowe, oraz małe blizny po syfach, które dopiero po kilku miesiącach zchodzą...tu to akurat na innych wątkach poczytałam...ale moze jakieś inne uwagi?

4)mam spalone od spirytusu płatki nosa po bokach, i w dotyku tego nie czuć, lecz skóra jest tam jaśniejsza.jakieś pomysły co z tym zrobić?

5)mam bardzo dziwną cerę.niby mieszana, ale czasem na suchych policzkach wykoczy mi jakis syf.poza tym po kazdym kremie jest za tłusta, a jak jej niczym nie posmaruje, to schodzi mi wszędzie skóra...pod oczami jest juz tak sucha,ze robią mi sie pierwsze zmarszczki. jakie kosmetyki uzywać?

6)moja skóra jest baaardzo zniszczona podkładami itd...lecz nie mogę przestać się smarować niczym, ze względu na jej bladość (pracuje nad tym), piegi (powoli schodzą) oraz ww problemy...jak ją regenerować?

7)jak zadbać o skórę na ciele zniszczoną zimnem?


az sama sie z siebie śmieje, ze mam takie problemy
moze ktoś mi coś pomoze??byłabym wdzięczna

ps.to jest mój pierwszy post, nie denerwujcie sie, jak cos jest żle czy sie powtarza itd

z góry dziękuje za wszystkie porady
lobuziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 22:03   #2
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Wink Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

Witaj Lobuziarko
No nie wiem od czego by tu zaczac
Tak sobie mysle ze jak masz rozszerzone pory i zaskorniki to moze przydalaby sie jakas masc np. Benzacne, Acnofan (bardzo dobry i niedrogi) wiem bo go uzywam
co do tych paskudnych blizn po tradziku to podobno dobry jest Acne-derm, nie wiem bo nie uzywalam ale mam zamiar
co do tego noska to sie przyznam ze nie wiem nie chce nic mowic bo moge Cie w blad wprowadzic a po co?
mysle ze bardzo dobry bylby tutaj jakis kremik porzadnie nawilzajacy aby skore na twarzyczce przywrocic w miare do porzadku i jakos ja zregenerowac.
A co do ciala to mysle ze dobry balsamik nawilzajacy, ktory bedziesz regularnie stosowala. Dobry jest np. krem do ciala Garniere (tak sie to pisze?) do skory suchej i bardzo suchej w pomaranczowym i czerwonym opakowaniu.
Nie wiem czy Ci cos pomoze to co napisalam ale jesli chociaz troszke to sie ciesze
pozdrawiam serdecznie
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 22:13   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

2)dziwne zaskórniki na brodzie,oraz wkoło ust.
co to znaczy dziwne?

3)mam hormonalne zmiany trądzikowe,
czyli jakie? czym się różnia od innych zmian trądzikowych?

6)moja skóra jest baaardzo zniszczona podkładami
czym sie to "zniszczenie" objawia?

7)jak zadbać o skórę na ciele zniszczoną zimnem?
czyli jaka? odmrożona?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 22:28   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Talking Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

i jeszcze raz ja
wlasnie sobie przypomnialam cosik
jesli chodzi o cialko to jesli jest odmrozone (bo nie wiem nie napisalas) to jest taka specjalna linia kosmetykow Neutrogena wlasnie do pielegnacji takiej skory.
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 22:31   #5
lobuziara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

dziękuje srubka, pozdro dla ciebie

dziwne zaskórniki, czyli takie na brodzie małe, białe, raz jest wiecej, raz mniej, jest ich mnóstwo, ale widać tylko przy napiętej skórze, czasami są bardzo duze

hormonalne, czyli nie z zewnątrz, nie powstają przez zanieczyszczenia, tylko takie głęboko pos skórą, wychodzą przed okresem, są czerwone i czasami są wielkości ugryzienia komara, nie działa na nie nic pzreciw bakteryjnego, myje je davercinem i smaruje immuno, daje to jednak małe efekty...

skóra zniszczona, czyli nienaturalnie szara, wyblakła, schodzi skóra, widoczne różen rowki, naczynka, w dotyku szorstka, lecz z syfami, ma mnóstwo grudek i nierówności...

zniszczona zimnem, nie całkiem jeszcze jest odmrozona, ma małe krostki, jest szorstka mimo stosowania balsamów i oliwek.i ma takie czerwone niby pręgi, niby plamy -ale to nie jest ostatnio az tak widoczne.neutrogeny uzywałam, ale odpowiednio zadziałał tylko krem do rąk
lobuziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 22:39   #6
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Wink Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

hej
co do tego cialka to moze masz rozstepy albo cellulits (tak sie to pisze? lepiej powiedziec gorzej napisac) hehe
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 22:42   #7
lobuziara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

celulit i rozstępy swoją drogą
te plamy są raczej sine...

wszystko jest spoko, tylko te zakichane problemy ze skórą

ciesze sie ze znalazłam tą stronę.czekam na dalsze sugestie
lobuziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-03, 22:44   #8
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

no nie wiem moze rzeczywiscie jakies dosyc glebokie przemrozenie skory? a bylas u dermatologa?
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 23:10   #9
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

Na szorstkość skóry na ciele: peeling + porządny natłuszczający balsam.

Na twarzy masz zaskórniki zamknięte, ciężko się toto usuwa, ale mogłabyś spróbować kremów z kwasami, szczególnie BHA (pomogłoby też na rozszerzone pory), tylko że u nas ciężko coś dobrego kupić. Może wypróbuj Effaclar K aptecznej firmy La Roche Posay, to wprawdzie nie są kwasy BHA, tylko LHA, działają łagodniej, ale w sumie podobnie do BHA. Cięższą artylerią jest Lysanel firmy SVR, połączenie kwasów AHA i BHA, odradzam jednak używanie bez uprzedniego przygotowania skóry do kwasów (mnie prawie wyżarł, ale ja mam cerę wrażliwą). O kwasach znajdziesz dużo informacji w artykułach Basi Kwiatkowskiej na głównej stronie Wizażu. Ważne: z kuracją poczekaj do jesieni i połącz ją z dobrą, codzienną ochroną przeciwsłoneczną (kremy apteczne: Vichy, la Roche Posay, Avene w pomarańczowych opakowaniach, SVR, Bioderma).

Do oczyszczania twarzy proponuję peeling enzymatyczny, w żadnym razie nie ziarnisty, może jakąś maseczkę z glinki.

Tym niemniej warto by było zgłosić się do dermatologa. Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 09:42   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

ogólnie, to najlepsze efekty uzyskałabyś wybierajac sie do fachowca- do kosmetyczki na złuszczanie (kwasy/mikrodermabrazja) lub dermatologa (retinoidy).

a we własnym zakresie :
- na brodzie masz prosaki/zaskórniki zamknięte. usuwa się je u kosmetyczki poprzez nakłucie sterylną igłą. niektórzy robią to samodzielnie w domu. złuszczanie skóry (chętnie zabiegowe lub retinoidy) powinno zredukować ten problem (tak samo, jak w przypadku rozszerzonych porów)

- na pryszcze przed okresem może pomóc stosowanie wit. B6 w drugiej połowie cyklu.

- blizny po pryszczach: złuszczanie (kwasy, retinoidy), kwas azleinowy (skinoren, acne-derm)

- na kapryśną cerę mieszaną: używaj delikatnych kosmetyków; żadnego mydła, alkoholu, agresywnych detergentów typu SLS w żelu do mycia twarzy itp.;
"czasem na suchych policzkach wykoczy mi jakis syf.poza tym po kazdym kremie jest za tłusta, a jak jej niczym nie posmaruje, to schodzi mi wszędzie skóra...pod oczami jest juz tak sucha,ze robią mi sie pierwsze zmarszczki." obszary przesuszone smaruj kremem nawilżającym,np. physiogel creme (szczególnie pod oczami), rejonom tłustym być może wystarczy tonik nawilżająy i niewysuszanie; pryszcze na suchych policzkach zredukuje pewnie złuszczanie (kwasy/ retinoidy/ mikrodermabrazja).
dodatkowo nawilżaj skórę od wewnątrz: Omega-3 lub olej z ogórecznika- dobrze działają też na pryszcze.

-podkłady nie niszczą cery (chyba, że takie z bazaru). na problemy typu "spalona skóra", rowki, grudki, szorstkość pomaga złuszczanie (kwasy/retinoidy/mikrodermabrazja)

- nacznka-> kremy z dobrymi filtrami i nie opalanie sie. to samo piegi.
na kolor: beta-karoten i krem brązujący.

podsumowując: złuszczanie/retinoidy. krem z filtrem i nieopalanie sie. delikatne kosmetyki.

- "zniszczenie zminem": małe krostki, jest szorstka mimo stosowania balsamów i oliwek.i ma takie czerwone niby pręgi, niby plamy
-> byc moze to rodzaj odmrozin, a konkretnie sinica siateczkowata goleni (erythrocyanosis crurum)-> często współwystepuje rogowacenie mieszkowe, sinica umiejscowiona gł. na podudziach, kolanach i udach; obostrzenia zimą, czasami ustepuja latem, przebieg przewlekły.
leczenie odmrozin: naprzemienne kapiele w zimnej i ciepłej wodzie, masaże, diatermia krótko- i długofalowa, naświetlania solluxem z niebieskim filtrem, leki "naczyniowe", ochrona przed zimnem.
co do szorstkości (rogowacenie okołomieszkowe), to temat jest szeroko omówiony na wizażu: złuszczanie (np. szrostkie peelingi solą) i nawilżanie (preparaty z mocznikiem i wit.A); np. Keranorm, Propylacticare, SVR Xerial 30, dermosan.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 10:39   #11
lobuziara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

dziękuję za pomoc, będę teraz wszystkiego po kolei próbować. naprawde duzo dla mnie znaczy taka pomoc

co do specjalisty...ekhm...owsz em, w mojej zakopiańskiej wsi jest ktoś tam, ale spacjalistą jest tylko z tytułu, ktory zresztą zdobywał za czasów głębokiego prl-u...gdzie szukać lekarzy najlepszych np. w krakowie??

ja jestem wogle nie "opcykana" w "tych" tematach...
lobuziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-04, 17:20   #12
swierzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

Ja również polecam maść BENZACNE! Jest naprawdę skuteczna noi oczywiście niedroga.
swierzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 11:21   #13
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

Uwazam, ze powinnas skonsultowac sie z dobra kosmetyczka lub dermatologiem. Najprawdopodobniej masz typowe objawy wieku pokwitania. Nie widzac Cie, ciezko jest postawic jednoznaczna diagnoze i ustalic sposob leczenia i pielegnacji. W kazdym razie to co sie da (zskorniki, prosaki-o ktorych piszesz) usunie z twarzy kosmetyczka podczas zabiegu oczyszczania skory- szukaj poleconego gabinetu kosmetycznego, ktory zachowuje wszelkie zasady aseptyki i antyseptyki. Jezeli masz problem z doborem odpowiednich kosmetykow, rowniez skonsultuj sie z kosmetyczka, ktora dobierze dla Ciebie odpowiednia pielegnacje domowa. Nie sugeruj sie opinia, ze "to co dobre dla kolezanki u mnie tez zadziala", poniewaz pielegnacja skory twarzy i ciala to bardzo indywidualan sprawa.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 19:56   #14
Joasia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

a ja mam pytanie: czy mogę uzyc balsamu 25 na skóre ze zluszczajacym sie naskorkiem?! Chce sie pluskac i obawiam sie ze sytuacja sie pogorszy. Nic mi się nie stanie gdy posmaruje ta skore bals.25?

Dziekuje za odpowiedzi
Joasia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 20:09   #15
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

Przede wszystkim zanim skontaktujesz sie z kosmetyczka ( nie wszystkie mimo uzyskanych certyfikatów sa fachowcami w tej dziedzinie ) idz do dermatologa, który powinien miec też informacje o najlepszym gabinecie kosmetycznym w okolicy .
Ze swojej strony polecam peelingi enzymatyczne, żele do mycia twarzy nie zawierające mydła i z pewnościa nie antybakteryjne, poniewaz podrażniają ze względu na zawarty w nich alkohol .
Jesli masz przesuszona skórę, a piszesz, że masz polecam maseczkę z bielendy ( Seria Beauty milky ) pięknie odrzywia i nawilża oraz wyrownuje koloryt. Można nawet zostawić ją na twarzy gdy przesuszenie jest dosyć mocne .
Ciałko smaruj balsamem albo najlepiej oliwka dla niemowląt ( od razu jak wyjdziesz z wanny i masz jeszcze wilgotna skórę ). Fantastycznie wygładza skórę, która staje sie delikatna wdotyku .
Pozdrawiam
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 13:19   #16
damkwok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

Sprzedaż na forum wizaż.pl jest zabroniona.
Prosze o zapoznanie się z regulaminem

Edytowane przez Ines1985
Czas edycji: 2007-01-16 o 20:38
damkwok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 10:13   #17
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Unhappy Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

Witam Was Dziewczeta prosze was o rade


Mam jeden znaczy mam ich więcej ale to jest największy problem mam cere tłustą i dużo rozszerzonych porów co robić by mieć gładszą świeższą ceręprzez tą mordeczke aż sie nic nie chce a co robie w własnym zakresie to piling i cuż krem i tyle pomuzcie
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 13:57   #18
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

ja tez mam takie krosteczki białe na brodzie myślałam ze kupie jakis żel na wągry i wystarczy a tu musze do kosmetyczki iść, ale trudno
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 12:20   #19
renata1009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

A ja mam identycznie ze skórą twarzy jak koleżanka rozpoczynająca temat...Nie mogę dać sobie z tym rady,wykupuję różne serie kosmetyków ,teraz zaczęłam stosować z kolei bardzo delikatne kosmetyki-i nic ,cera po bokach twarzy jest czerwona,podrażniona,wysk akują malutkie krostki...Stosowałam też dwa rodzaje kremów i żeli-na boki twarzy i na środek,nadal źle...Chociaż przyznam ,że lepsze to niż kosmetyki do cery mieszanej-żadne z nich się nie nadawały.Jedynie drogi i dobry podkład pomaga ,a na oczy okłady z herbaty lub ogórka-wygląda trochę lepiej.A za kosmetyczki dziękuję-nie spotkałam dobrej do tej pory,po za tym rok uczyłam się w studium kosmetycznym i przyznam szczerze ,że zawodu to one uczą się dopiero na klientkach .
renata1009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 18:47   #20
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

Mam dokladnie te smae problemy z cera co Ty. Doslownie wszystkie. Chętnie skorzystam z porad innych wizazanek

Cytat:
Napisane przez nan Pokaż wiadomość

Do oczyszczania twarzy proponuję peeling enzymatyczny, w żadnym razie nie ziarnisty, może jakąś maseczkę z glinki.
Nie znam się na tym za bardzo, ale zastanawia mnie dlaczego "w żadnym razie nie ziarnisty" ? Jak juz wspomnialam, mam cere praktycznie z tymi samymi "dolegliwosciami" co Kolezanka. Gdy zaczelam stosowac peelingi byly to peelingi enzymatyczne. I jestem bardzo zawiedziona.. Nie wiem co to ma robic, ale u mnie nie robilo nic. Pieniadze wydane na marne... Enzymatyczny jest za delikatny dla mojej cery. Od kiedy zaczelam sotoswac ziarnisty (mechaniczny- niewiem czy to to samo) raz w tyg. troche bylo efektow, jednak ostatnio stwierdzilam, ze 1 w tyg to za malo i robie go 2 razy. Zadziej robią mi się wagry i zaskorniki. Broda jest gladsza, policzki rowniez. Podobno peeling powinnos sie robic raz gora 2 razy w tyg, niewiem rowniez dlaczego, bo ja bym najchetniej robila go co drugi dzien, bo widze efekty. Niewiem czy dobrze robie czy nie? Jakies uwagi, sugestie moze?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 19:45   #21
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

Rzeczywiście nie powinno się robić peelingu tak często. Jak jak czuję, że mam już szorstka skórę a wiem, że przedwczoraj używałam ziarnistego peelingu to powstrzymuję się i jak już muszę to używam enzymatycznego. Zwykle też jest za słaby ale jako taka poprawka to w sam raz. Poza tym, fakt że skóra tak szybko potrzebuje kolejnego peelingu znaczy, że jest zdecydowanie za słabo nawilżona. Jak dobrze wezmę się za nawilżenie nie "chropowacę" się tak szybko
I żeby nie było, że reklama, ale muszę to napisać. zakochałam się w peelingu bardzo mocnym Ziaja Pro i jakbym miała zabrać jeden kosmetyk na bezludna wyspę to .. no same wiecie. Poza tym ma znakomite recenzje na kwc i za pierwszym razem jak go użyłam, a tarłam ponad 10 minut nie byłam ani troszkę podrażniona. Po prostu zmyłam i miałam cerę jak brzoskwinka i z wyglądu i z dotyku (no poza miejscami gdzie były jakieś gorsze paskudy ale to wiadomo). Na następny dzień moja znajoma z uczelni od razu zauważyła że jakąś taka promienna buzię mam, to jej oczywiście zareklamowałam dlaczego to zamówiła i też sobie chwali .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 13:40   #22
renata1009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

Muszę więc zakupić ten peeling :P Ja po peelingu z garniera używam zawsze maseczki z glinki i jest lepiej,chociaż i tak mnie to nie bardzo cieszy.Swoją drogą to na rynku jest tyle drogich kosmetyków niby do tego typu skóry a tak naprawdę są nic nie warte.
renata1009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 19:47   #23
KarolaaM
Raczkowanie
 
Avatar KarolaaM
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Smile Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

hej!!
Ja tez mam problemy z cera , ktora jest tradzikowa i tlusta;/
Kilka miesiecy temu zaczelam uzywac peelingu do twarzy z firmy CLINIQUE i jest bardzo dobry. To jest firma ktora produkuje kosmetyki wlasnie dla cery tradzikowej , musze jeszcze wyprobowac podklad z tej firmy mam nadzieje ze bedzie dobry.
Uzywam tez bardzo dobrego kremu ktory kupilam tydzien temu firmy La roche jestem bardzo z niego zadowolona.
KarolaaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 14:19   #24
Ana75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

a ja wszystkim gorąco poecam kremy Sylveco


http://www.sylveco.pl/index.php?oferta,28


tu jest opis działania-ja kupiłam ich basam do ciala i krem do twarzy i uzywam od dawna-pomaga na schodzaca skóre, oparzenia sloneczne-wybiea i łagodzi ból- a takze na powstawanie zmarszczek-ja jestem bardzo zadowoona- i z działania i z ceny..
i przedewszystkim pomaga na bizny po trądziku

Edytowane przez Ana75
Czas edycji: 2009-01-13 o 14:21
Ana75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 03:50   #25
jedza333
Raczkowanie
 
Avatar jedza333
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

wg. mnie wszelkie kremy, maści itp. g..... dają. Moja cera, jeszcze jakiś rok wstecz była wyjątkowo niewdzięczna. Wszystkie kremy, z lepszych lub gorszych firm, przepisywane przez dermatologów maści działały (jeśli wogóle) krótkotrwale, problem zawsze wracał. A problemy mialam podobne:tu suche tu tłuste, tu zaskórnik tu łuszcząca się skóra, pełno białych kropek na policzkach i okrutne czarne wągry na nosie. Natłuściłam - wyskakiwało tego więcej, stosowałam kremy na trądzik - to znowu skóra była wyuszona, ściagnięta. Wykwity znikały tylko na jakiś czas. W kooońcu po wielkich namowach posłuchałam rad mojej mamy wprowadziłam kilka nawyków do codziennego dnia i już po około 2 miesiącach mogłam się pochwalić wręcz idealna skórą.

2 razy w tygodniu musiał być rytuał: 10 min parówka z ziół, następnie peeling z płatków owsianych, tak przygotowaną twarz smarowac plasterkiem cebuli aż nie stanie się zupełnie suchy.
Rytuał ten uwazam za wazny ale nie najwazniejszy. Najwazniejsza była pita 2 razy dziennie herbatka z bratka. Jak dlia mnie nie ma nic skuteczniejszego na cere niż ona.

pewnie już nieraz przerabialiście tu temat peelingów parówek cebuli i bratka, chociaż zapewne osobno. Piszę tu jako osoba która poleca tą metode(mimo jej prostoty) w 100%. ani pieniedzy ani wysilku w to wkladać nie trzeba, także warto spróbować
__________________
.... gdyby kózka nie skakała, to by kózką nie była ...
jedza333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 03:59   #26
jedza333
Raczkowanie
 
Avatar jedza333
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

ahh i zapomniałam jeszcze o czymś! żadnej wody z kranu żelów płynów itp. Rano myć twarz szarym mydłem obmywając naparem ziołowym np. z rumianku. zostawić do wyschniecia. na to jakis krem dla dzieci/niemowląt lub jesli masz szczęście mieć ciotke, babcie która lubi sie babrac w ziółkach to popros o zrobienie kremu z nagietków
__________________
.... gdyby kózka nie skakała, to by kózką nie była ...
jedza333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 17:40   #27
renata1009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

Wypróbowałam płatki plus cebula ,tylko cebula trochę szczypie w oczy:P Skóra za to jest ładniejsza Czy na zaskórniki też to pomaga? Kupiłam serie ziaji -ogórkowy tonik,mleczko i krem ,przyznam ,że bardzo tanie i w miarę dobre,nie podrażnia mam jeszcze pytanko-czy napar z rumianku można używac jako tonik do twarzy ?Jak długo się nadaje ?Czy trzeba go parzyć codziennie?

Edytowane przez renata1009
Czas edycji: 2009-01-19 o 17:42
renata1009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 16:28   #28
jedza333
Raczkowanie
 
Avatar jedza333
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

moim zdaniem powinnas odrzucic ziaje i wszelkie chemikalia narazie(poki nie zrobisz porzadku ze skora) wystarczy zwykły krem dla dzieci(najdelikatnieszy jaki znajdziesz)
a jeżeli chodzi o cebule to NA MIŁOŚĆ BOSKĄ omijaj okolice oczu! i to koniecznie, bo jezeli wysuszysz okolice oczu to szybciutko porobia Ci sie zmarszczki 'ala kurze łapki

rumianku mozesz używać jako toniku, swietny pomysł.

cebula pomaga usunąć równiez zaskórniki, bo działa jak zewnętrzny antybiotyk

powodzenia
__________________
.... gdyby kózka nie skakała, to by kózką nie była ...
jedza333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 14:39   #29
renata1009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

Nie chodziło mi o to,że stosuję cebulę wokół oczu-nigdy bym tego nie zrobiła:P Zwyczajnie szczypie ,bo mam wrażliwe oczy na różne rzeczy .Dziękuję za pomoc .

Edytowane przez renata1009
Czas edycji: 2009-01-27 o 14:40 Powód: poprawienie
renata1009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:35   #30
hanutek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 78
Dot.: Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"

Cytat:
Napisane przez jedza333 Pokaż wiadomość
ahh i zapomniałam jeszcze o czymś! żadnej wody z kranu żelów płynów itp. Rano myć twarz szarym mydłem obmywając naparem ziołowym np. z rumianku. zostawić do wyschniecia. na to jakis krem dla dzieci/niemowląt lub jesli masz szczęście mieć ciotke, babcie która lubi sie babrac w ziółkach to popros o zrobienie kremu z nagietków
myślisz,że mogę po tym nałożyc podkład? Wolałabym nie pokazywac się bez niego na uczelni
hanutek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-19 17:07:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.