Koniec ze świecącą cerą poprzez nawilżanie ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-05, 12:38   #1
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Arrow

Koniec ze świecącą cerą poprzez nawilżanie ???


witam!!! przeczytalam gdzies niedawno, ze uzywanie matujacych kremow przy przetluszczajacej sie skorze jeszcze bardziej poglebia ten problem i ze nalezy w takich wypadkach przestawic sie na uzywanie kremow nawilzajacych.
co o tym sadzicie? moze ktoras z was miala ten sam problem?
jesli kremy nawilzajace rzeczywiscie pomagaja, to ktore sa najlepsze, te slabsze czy mocne (mam mloda cere), jakies konkretne propozycje?
bardzo prosze o rade
pozdrawiam wszystkie wizazanki
sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 12:45   #2
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: KoniecZeŚwiecącąCerąPoprz ezNawilżanie???

tak, to prawda, ale dotyczy tylko niektórych matujących kremów, te z wyższych półek raczej mają powiązane matowienie cery z nawilżaniem i problemu nie ma. Ja zawsze stosowałam kremy matujące na moją mieszaną cerę, ale niestety żaden nie potrafił zlikwidować problemu błyszczącej się cery. teraz używam kremu odżywczego Garniera i nawilżajacego Dove i problem zniknął
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 13:05   #3
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: KoniecZeŚwiecącąCerąPoprz ezNawilżanie???

w moim przypadku to święta prawda. stosowałam matujące kremy plus matujące podkłady i świeciłam się niemiłosiernie. w końcu wywaliłam z mojego życia wszystko typu mat i odtąd stosuję kremy nawilżające. oczywiście staram się wybierać lekkie wersje dla cer tłustych czy mieszanych ale nie żele tylko kremiki lub emulsje. na noc nawet stosuję kremy odżywcze pilnując żeby nie zapychały porów. i jest lepiej. matujące kremy mają tendencję do wysuszania. spragniona cera produkuje sebum, żeby bronić się przed utratą wody i po twarzy w efekcie leci tłuszcz. nie mówię, że wcale się nie przetłuszczam, ale jest to minimalne i nie przeszkadza wcale. do matowienia służy mi wychwalana na wizażu mąka ziemniaczana. ja zmieszałam z pudrem sypkim, bo sama to mi nie pasowała, ale mix jest super. jeśłi chodzi o propozycje ja stosuję hydraphase la roche posay - nawilżenie jest świetne. polecam też emulsję "beauty fluid" taką różową olay. właśnie nią naprawiłam cerę po stosowaniu kremów matujących. pozdrawiam i namawiam na zmianę!!!!!!
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 13:38   #4
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: KoniecZeŚwiecącąCerąPoprz ezNawilżanie???

Równiez się zgadzam z poprzedniczkami.Ja tez używałam kremów matujących i powiem Ci szczerze,że skóra jak sie świeciła tak świeciła się dalej.Po pewnym czasie zauważyłam,że od kremów matujących mam wysuszoną skórę więc w ogóle dałam sobie z nimi spokój.Jeśli masz tendencje do świecącej skóry to raczej Ci nic nie pomoże,po paru godzinach i tak wyjdzie.Ja mimo tłustej cery używam i polecam krem Nivea dla cery normalnej i mieszanej.Spróbój może kremiki z tej nowej serii under twenty Erisu,relaksujący i jakiś jeszcze,nie pamiętam.Musisz sam próbowac z tymi kremami,jedna osoba sie czyms zachwyca a druga skrytykuje.Każdy ma inna cerę i inaczej reaguje.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 13:44   #5
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: KoniecZeŚwiecącąCerąPoprz ezNawilżanie???

musze wam przyznac racje, odstawilam krem matujacy, i zaczelam testowac inne;
mo kremach energizujacych nie widzialam znaczacej poprawy, ale przedwczoraj kupilam krem nawilzajacy thermal fix 1 vichy i nie dosc ze po calym 1 dniu stosowania skora mi sie nie swiecila, to poza tym nie miala na sobie tej nieprzyjemnej warstwy loju, ktora mi sie pojawiala wczesniej ok 4 godziny od nalozenia kremu matujacego.
po prostu rewelacja
sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 14:14   #6
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: KoniecZeŚwiecącąCerąPoprz ezNawilżanie???

Ja miałam podobnie tyle, że do pewnego czasu. Po odstawianiu kremu matującego przy mojej trądzikowej i mocno przetłuszczającej się cerze na poczatku było super. Wszystkie pryszcze zeszły...Poprostu marzenie... Niestety potem wysypało mnie pryszczami tylko takimi innego rodzaju... Przed stosowaniem kremu nawilżającego moje pryszcze były małe i w postaci grudkowo krostkowej (za to było ich bardzo dużo), a po odstawieniu kremów matujących i rozpoczęciu nawilżającego pryszcze najpierw całkiem znikły a potem pojawiło się kilka(dużo niej niż wcześniej) takich dużych, łojtokowych i bolesnych pryszczy...Obecnie postawiłam na zwykłe kremy lekko nawilżające do cery tłustej z Nivea Visage (w ciągu dnia) i matujący fluid antybakteryjny...A kiedy na twarzy pojawi się warstwa tłuszczu używam bibułek matujących!! Doslownie się w nich zakochalam...Bez naruszenia makijażu można pozbyć się warstewki tłuszczu w ciągu paru sekund...Rewelacja!! Za to na noc sprawy mają się ciut inaczej bo smaruję się obficie kremem do cery trądzikowej, a poszczególne pryszcze wysuszam obfitą ilością żeli punktowych. Dodam, że najlepszy jest acnofan firmy asa(dostaniecie w aptece)
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 14:27   #7
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: KoniecZeŚwiecącąCerąPoprz ezNawilżanie???

zgadzam sie- po kremach matujacych jest tylko gorzej.. sama jestem jeszcxze podczas poszukiwan idealnego kosmetyku, przymierzam sie do eksperymentow z mąką bo u mnie to 2 godziny i juz blysk....
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-04, 18:30   #8
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: KoniecZeŚwiecącąCerąPoprz ezNawilżanie???

no niestety tak jest zazwyczaj ze kremy matujace wysuszaja skore tak mialam z kremem evelline ale ostatnio zaczelam stosowac krem biobalance ziaji i skora jest ladnie nawilzona
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.