bloker-pare pytan - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-07, 10:22   #1
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493

bloker-pare pytan


Ostatnio duzo slyszle o czyms co nazywa sie bloker.Pare razy bylo o nim tez na forum,ale z tego co wynalazla mi wyszukiwarka to bardziej o firmach,ktory lepszy itd.A ja mam podstawowe pytanie-co to jest ten bloker?? Czy to cos,co blokuje opalenizne..?Bo tak mi sie kojarzy z nazwyMam na brzuszku dosc widoczna blizne po wycieciu znamienia i zazwyczaj ja opalalam (wiem,wiem,nie powinnam ).Czy jesli smarowalabym ja blokerem,to bylaby ona zabezpieczona??Kiedys zakrywalam ja plastrem,niestety pozniej mialam taki prostokatny slad na brzuchu i nieciekawie to wygladala,blizna jeszcze bardziej rzucala sie w oczy Powiedzcie mi tez,jesli ten bloker bylby dla mnie dobry,to jakiej firmy byscie polecaly i czy sa blokery w opakowaniach o malej pojemnosci,bo duzo go raczej nie potrzebuje.Pozdrawiam
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 10:30   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: bloker-pare pytan

bloker to nieprawidłowa/potoczna nazwa preparatu z wysokim stopniem ochrony przeciw promieniom UV- zwykle powyżej spf30.
mozesz kupić preparat w sztyfcie do ochrony wrażliwych miejsc,np. blizn. dobre sztyfty mają w ofercie np. La Roche Posay (Anthelios stick), Bioderma (spf80).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 10:53   #3
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: bloker-pare pytan

Dziekuje bardzo za odpowiedz
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 12:29   #4
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: bloker-pare pytan

Cytat:
Napisane przez Justy
bloker to nieprawidłowa/potoczna nazwa preparatu z wysokim stopniem ochrony przeciw promieniom UV- zwykle powyżej spf30.
mozesz kupić preparat w sztyfcie do ochrony wrażliwych miejsc,np. blizn. dobre sztyfty mają w ofercie np. La Roche Posay (Anthelios stick), Bioderma (spf80).
Niestety z moich informacji wynika, ze bioderma wyprodukowala tylko jedna porcje sztyftow i zaprzestala produkcji, bo byl na nie maly popyt. sa one wazne do pazdziernika tego roku, wiec jeszcze moze gdzies sie je dostanie (ja dostalam za darmo, bo nie bylo na nim daty waznosci, a pani aptekarka nie wiedziala do kiedy sa wazne). Pytalam sie przez internet jednej apteki do kiedy ten sztyft moze byc wazny i wlasnie tak mi odpowiedzieli. wielka szkoda, bo ten sztyft ma super ochrone i nie pozostania bialej warstwy na ustach jak ten anthelios
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 15:12   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: bloker-pare pytan

wg. aktualnej ulotki Biodermy Photoderm Max Stick spf80 powinien być dostępny. Dodatkowo z miesiąc temu widziałam jeszcze jeden sztyft Biodermy z uchwytem do powieszenia na szyi- nie pamiętam jednak faktora. Spróbuję przyjrzeć się tematowi bliżej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 14:57   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: bloker-pare pytan

Cytat:
Napisane przez Justy
Dodatkowo z miesiąc temu widziałam jeszcze jeden sztyft Biodermy z uchwytem do powieszenia na szyi- nie pamiętam jednak faktora. Spróbuję przyjrzeć się tematowi bliżej.

Bioderma Photoderm MAX Stick spf50+. dostępny od ręki np. w wola parku czy na np. bankowym w wawie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.