Isotrexin, a slonce jeszcze raz :] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-08, 14:23   #1
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362

Isotrexin, a slonce jeszcze raz :]


Dzisiaj pani dermatolog przepisala mi Isotrexin. Juz wczesniej o nim czytalam, w zmie mialam go przepisac "na wlasna reke", ale w koncu przestarszylam sie, bo jednak to dosc mocny lek.
Teraz pod kontrola dermatologa bede stosowala, jednak zapomnialam zapytac dokladnie jak to jest ze sloncem. Lekarka mowila, ze nalezy nalozyc cienka warstwa po 30min i mam stosowac tylko na noc, ale jak to jest z filtrami? moge uzywac na dzien filtru 6 (akurat taki mam w kremie nawilzajacym), czy jest konieczy jakis bardzo wysoki? (oczywiscie do solarium nie wybieram sie, ani opalac nie bede, tym bardziej ze pogoda nie sprzyja ). Powinnam na cos jeszcze uwazac?
Prosze o podpowiedzi

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 14:38   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Isotrexin, a slonce jeszcze raz :]

Retinoidy stosuje się w zasadzie głównie na noc, a w dzień NIEZBĘDNY jest porządny i stabilny filtr. 6 to tyle co nic, zresztą pewnie i tak wklepujesz go zbyt cienką warstwą by miał ten wspólczynnik ochrony czyli w praktyce ochrona równa się co najwyżej dwa. I pewnie Twój krem nie chroni przed UVA. Na Twoim miejscu nie schodziłabym poniżej SPF 30, i to stabilnej, z dobrą ochroną UVA (im wyższy współczynnik tym lepiej). Przy retinoidach wysoka ochrona nie jest wymysłem tylko koniecznością.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 16:09   #3
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Isotrexin, a slonce jeszcze raz :]

mnie też dermatolog przepisała niedawno Isotrexin i jako osoba świadoma zapytałam ją o ochronę antysłoneczną w ciagu dnia, bo lek zapisała na noc (on zresztą tworzy taką dziwną błonkę na twarzy, więc na dzień w ogóle się nie nadaje), ale pani jakoś zlekcewazyła moje pytanie i uznała,że stosowanie leku na noc nie stwarza jakiegoś zagrożenia w dzień.
muszę tylko dodać, że oczywiście jej nie posłuchałam i moją problemową brodę smaruję jeszcze grubiej Dermo-Pediatricsem, który ma SPF60, UVA 28...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 21:07   #4
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Isotrexin, a slonce jeszcze raz :]

Dziekuje za odpowiedzi
w kremie (Nivea Complete Protection) niby jest ten filtr 6, choc chyba UVA rzeczywiscie nie ma, pozagladam na KW i wybiore jakis z wysokim filtrem
Mam nadzieje tylko ze na poczatku nie bede miala wysypu syfkow, a wlasnie, wracajac do filtrow, jelsi pojechalabym w cieple miejsce jeszcze na wakacjach, to moge sie pojawic na sloncu z wysokim filtrem, czesto smarujac buzie, prawda?

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 09:57   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Isotrexin, a slonce jeszcze raz :]

Cytat:
Napisane przez młodaa
Dziekuje za odpowiedzi
w kremie (Nivea Complete Protection) niby jest ten filtr 6, choc chyba UVA rzeczywiscie nie ma, pozagladam na KW i wybiore jakis z wysokim filtrem
Mam nadzieje tylko ze na poczatku nie bede miala wysypu syfkow, a wlasnie, wracajac do filtrow, jelsi pojechalabym w cieple miejsce jeszcze na wakacjach, to moge sie pojawic na sloncu z wysokim filtrem, czesto smarujac buzie, prawda?
Ja myślę, że możesz. W końcu nie możemy siedzieć w ciemnej piwnicy tylko dlatego, że leczymy trądzik.
Pamiętaj o częstym smarowaniu buźki grubą warstwą kremu.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 10:01   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Isotrexin, a slonce jeszcze raz :]

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Ja myślę, że możesz. W końcu nie możemy siedzieć w ciemnej piwnicy tylko dlatego, że leczymy trądzik.
Pamiętaj o częstym smarowaniu buźki grubą warstwą kremu.
Racja Gonia choc moze na razie bardzo gruba warstwa kremu to nie beie bo i tak buzka bardzi mi sie swieci, ale zadbam o ochrone
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.